Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

ייחודית מאוד.

לדוגמא ארה"ב היא מדינת הגירה, אבל רוב המוחלט של אמריקאים מחזיקים פחות או יותר באותו סט ערכים והשקפת עולם.

בישראל יש קבוצות שמחזיקות סט ערכים והשקפות עולם שונות ומנוגדות לחלוטין.

פלא שהמדינה לא נקרעה לגזרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 57.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4692

• SlowRide

4508

• פינדר

3556

• m3x7r3m3

2926

מינימייזר - החלפת השלטון בהחלט מביא שנוי מדיניות. אפילו בישראל. כנראה שאתה צעיר או שזכרונך קצר, אבל חשוב על הבחירות של 1977, של 1984, של 1991 ושתי מעכות בעשור הקודם. אז לא צריך להיות ציניים בעניין זה.

לא הבנתי אותי, ברור שהיא יכולה. זו בדיוק הייתה הנקודה שלי. הייתי ציני ביחס להודעה של יבגניפ ש"אי אפשר לעשות שינוי ממשי".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדוגמא ארה"ב היא מדינת הגירה, אבל רוב המוחלט של אמריקאים מחזיקים פחות או יותר באותו סט ערכים והשקפת עולם.

זה היה נכון, אולי, בזמן המלחמה הקרה. זה כבר מזמן לא המצב. אין היום שום דמיון בין דרום קרולייני ממוצע לקליפורנאי ממוצע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יאאלה מתערבים- אולי ניתערב על שינוי החתימה לשבוע עם תיאור ההתערבות שבו הפסדנו והכיתוב "אוכל את הכובע על שהפסדתי"?

קבענו. :-)

(אגב, המתנ"ס במרחק 93 שניות הליכה, לי אין תירוצים...)

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מינימייזר - החלפת השלטון בהחלט מביא שנוי מדיניות. אפילו בישראל. כנראה שאתה צעיר או שזכרונך קצר, אבל חשוב על הבחירות של 1977, של 1984, של 1991 ושתי מעכות בעשור הקודם. אז לא צריך להיות ציניים בעניין זה.

שים לב לדפוס:

1977 - השלכות כישלון מלחמת יום כיפור

1984 - קריסה של כלכלת ישראל

1991 - עלייה גדולה מברית המועצות

שינוי מדיניות הגיע בעקבות אירועים טראומטיים שטרפו לחלוטין את הקלפים.

מי שחושב שהמציאות הישראלית תשתנה במערכת הבחירות הקרובה פשוט משלה את עצמו.

לליכוד, עבודה, מרצ יש את ה-base המאוד נאמן שלהם. כל השאר נעמדים מאחורי "אלטרנטיבה לביבי".

ב-20 השנים האחרונות ממשל ומדיניות נמצאים בסטגנציה מוחלטת. deadlock.

מבחינתי אין שום הבדל ביבי + חרדים ובין גנץ + חרדים

חבל על הזמן שלי.

מעדיף לאכול המבורגר ב-port 19

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעניין הזה ישראל אינה ייחודית. לא הרבה מדינות הומוגניות כמו קוריאה הדרומית או פינלנד.

ישראל היא לא ייחודית, אבל יש עוד דמוקרטיות במערב שנמצאות במשבר, עם מפלגות קיקיוניות באיטליה, צרפת, אולי מדינות אחרות; הסיפור שהיה עם משאל העם בקטלוניה, הברקזיט. בוא נזכור: חלק ממדינות מערב אירופה קיימות בערך מאה - מאה חמישים שנה במתכונת שאנחנו מכירים אותן. הכל יכול להתפורר ברגע שמה שמקשר לא יהיה מספיק חזק כדי להמשיך ולקשר.

חבל שגם מי שלא מצביע מקבל יום שבתון.

יותר חבל שאני משלם כ"כ הרבה מיסים בשביל ממן את כל החרא הזה.

וואו כל כך edgy... היופי הוא שהשיטה הנוכחית לחלוטין יכולה להביא "שינוי ממשי", רק צריך שתהיה מפלגה שתצהיר שהיא הולכת לממש את "השינוי הממשי" הזה ומסה קריטית של אנשים שיצביעו לה והופ - ה"שינוי הממשי" יקרה.

אולי הסיבה שזה לא קורה היא שאין לך באמת מושג מהו אותו "שינוי ממשי" שאתה כל כך מצפה לו?

אין שום דבר כ"כ מהפכני או edgy במה שאני כותב. למעשה, הכלכן אורי כץ שכבר הוזכר כאן כתב על זה רק לפני שבוע.

העוקצנות או הכעס שזה מעורר די מפליאים. אתה מצביע מרצ? אם לא: יצא לך משהו מזה שאני שוב אצביע למרצ?

ואם אתה כל כך בטוח - אלוהים יודע למה - שאני לא יודע מה אני רוצה - עוד יותר עדיף לך שאני לא אצביע.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הממשלה הזאת החזיקה מעמד בקושי שנתיים ואחריה קיבלנו עוד הפעם את ביבי וחרדים.

בבחירות הקרובות יתרחש תסריט חוזר של בחירות 2009. גנץ יקבל יתרון קל על ביבי לדעתי 2-3 מנדטים. הוא ינסה להרכיב ממשלה ללא חרדים ויכשל. הכדור יעבור למגרש של ביבי.

All of this has happened before and will happen again

קודם כל זה לא רבע שעה. צריך ללכת למתנ"ס, לחפש את הקלפי, לעמוד בתור. לפחות שעה.

שנית, אם גנץ יקבל פחות מ-45 מנדטים הוא ירכיב ממשלה עם חרדים + שר אוצר פופוליסט תורן

לי באופן אישי ממש לא משנה אם נקבל את ביבי + חרדים + שר אוצר פופוליסט תורן או גנץ + חרדים + שר אוצר פופוליסט תורן

אם היה סיכוי ריאלי לקבל 2-3 מפלגות גדולות שירכיבו ממשלה הייתי הולך להצביע.

אבל על סמך הסקרים ניתן לראות שתהליך הפרגמנטציה של החברה הישראלית רק הולך ומחמיר.

אתה יוצא מנקודת הנחה שמה שהיה הוא שיהיה ושאתה יודע את תוצאות הבחירות.

אתה טועה פעמיים. לליכוד ממש לא מזמן היו 12 מנדטים בבחירות בהנהגתו של ביבי.

הגאון ג'ורג' קרלין ינוח על משכבו בשלום.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כימאי - יש בעיה קשה מאד בתרבות הפוליטית בישראל של נתניהו. זה משליך על כל תחומי החיים שלנו. אם הוא יבחר שוב זה יקצין. אם הוא יוחלף יש תקווה לשיפור. אפילו אם יוחלף באדם בעל דעות דומות, אבל שאינו שקוע עד צואר בחקירות (והעקביות מצביעה על כך שיש בסיס יציב לטענות) יש סיכוי לשיפור. קל וחומר אם כאל הצמרת תוחלף.

לגבי התלות בחרדים - טוב, כבר ב-1975 (בערך) הגששים שרו "מי שיקים ממשלה ליהודים בלי המפד"ל - שיקום". אז היום אין מפד"ל, המפלגה המתונה של יוסף בורג הפכה למפלגה הקיצונית של בנט (עד התפלגותו לאחרונה), והחרדים מתרבים וגם מצביעים בהמוניהם. אז אם החילונים לא יצביעו בהמוניהם נקבל שוב עת "כוח לחרדים"א

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש סיבה אחת להצביע, היא שכל המפלגות מימין לנתניהו הודיעו שילכו על חקיקת החוק הצרפתי מה שיאפשר לבטל את העמדתו של נתניהו לדין.

רק בגלל זה כדאי לצאת להצביע ולהשפיע.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מצביע מרצ? אם לא: יצא לך משהו מזה שאני שוב אצביע למרצ?

אני לא מצביע מרצ אבל אם במקום לא להצביע בכלל אתה תצביע מרצ, זה יגרום לכמות הקולות שיקבלו החרדים להיות שווה פחות מנדטים. חשבון של כיתה ב'.

חוסר ההצבעה שלך תורם ישירות לעליה בכוחן של מפלגות שנהנות משיעור הצבעה גבוה במגזר שלהן, אז לבוא ולהתלונן על זה שהחרדים בקואליציה, כשאתה בעצלנותך הרבה הוא זה שהכניס אותם לשם, זה מגוחך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מצביע מרצ אבל אם במקום לא להצביע בכלל אתה תצביע מרצ, זה יגרום לכמות הקולות שיקבלו החרדים להיות שווה פחות מנדטים. חשבון של כיתה ב'.

חוסר ההצבעה שלך תורם ישירות לעליה בכוחן של מפלגות שנהנות משיעור הצבעה גבוה במגזר שלהן, אז לבוא ולהתלונן על זה שהחרדים בקואליציה, כשאתה בעצלנותך הרבה הוא זה שהכניס אותם לשם, זה מגוחך.

הערה בונה: אתה לא חייב להתאמץ להיות ציניקן בכל הודעה :)

הטעון של "עצלנות" הוא בולשיט מוחלט, סלח לי.

אבל שאלתי משהו אחר: מה יצא לך מההצבעה שלי?

אני כנראה לא מצליח להבהיר את עצמי מספיק, אז בשביל הנקודה תניח לרגע שאני מצביע ש"ס. זה עוזר לך במשהו? יוצא לך משהו מזה? אז בוא נקח את זה לשלב הבא: מה חשוב לך: עצם ההתעקשות העיוורת על זה שכולם חייבים להצביע, כי ככה, או הנחה סמויה שבכל זאת הפער ביני לבינך הוא קטן מהפער בין שנינו לחרדים? כי זה לגמרי לא משהו שאתה יכול להניח ככה סתם.

וכן, אני מתלונן על החרדים בקואליציה. וגם על בנט ופייגלים בקואליציה אני אתלונן. אז? מרצ זוכה ב5 מנדטים כי היא מייצגת בדיוק את זה. הבחירות מבטאות את רצון המצביעים. כ-92% מהם לא מצביעים מרצ. מה שאתה מצפה ממני, בגדול, זה לעצום עיניים ולהצביע כאילו שאין מסביב דבר. למה? הרי התלונה שלי היא בדיוק על זה; המהות. לא ההרגשה הטובה שב10.4 נקום בבוקר בידיעה שחבר אחד של מוזס ומילצ'ן הוחלף בחבר אחר.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יותר חבל שאני משלם כ"כ הרבה מיסים בשביל ממן את כל החרא הזה.

יותר טוב דיקטטורה ללא ביזבוז מיסים על בחירות?

אתה מצביע מרצ? אם לא: יצא לך משהו מזה שאני שוב אצביע למרצ?

ו

כן, לך להצביע מרץ. :-P והוא ענה לך, שהצבעתך למרץ מפחיתה את ההשפעה של חרדים. מה הקשר שתצביע ש"ס פתאום. הצבעה למרץ זה סוג של קונטרה לש"ס.

עריכה אחרונה על ידי arco1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עניתי לך מה יצא לי. אם אתה מצביע ש"ס מבחינתי אתה לא חייב להצביע, אבל לא להצביע ואז לבוא בטענות שיש חרדים בממשלה זה צביעות.

הכתבה של אורי כץ, וגם הגישה שלך תכלס, זה פשוט שטויות. אם פרס היה מנצח ב-1996, יכול להיות שהיינו חיים במזרח תיכון אחר. אם ברק לא היה מנצח את נתניהו ב-1999, צה"ל עדיין היה נמצא ברצועת הבטחון. אם שרון לא היה מנצח ב-2003 וממנה את נתניהו לשר האוצר, ישראל הייתה נכנסת למיתון עמוק ואם נתניהו לא היה מנצח ב-2015 יכול להיות שהסכם הגרעין היה עדיין בתוקף, לא הייתה הכרה אמריקאית בגולן וגופתו של זכריה באומל הייתה עדיין קבורה בסוריה (לך זה לא מזיז אבל למשפחה שלו זה כנראה "שינוי ממשי").

זה שאתה לא שם לב למציאות שמשתנה לא אומר שהיא לא משתנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...