Jump to content

GKME

 • פרסום הודעות

  40
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

מוניטין

2 נייטרלי

אודות GKME

 1. השאלה פה זה בכלל לא הז"ק, זה רק תירוץ של המשטרה כדי להעלות את הסטטיסטיקה כאילו היא עושה משהו. איך הוא היה יכול לתת ז"ק כשהקטנוע התפרץ לכביש? למה השוטר לא שאל את עצמו מה עושה ילד בלי רישיון על קטנוע? ועצם העובדה שהילד לא מופיע ברשימת עדים רק מחזק את זה שלא עושים שום דבר נגד הילד. איך יכול להיות ששניהם אשמים אבל אף אחד לא מופיע בתור עד בהליך של השני? מעניין לדעת גם האם יש התייחסות של הבוחן לתנאי הדרך, שיפוצים, תמרורים וכיוב'. הרבה יותר קל להעמיס את כל הסעיפים האלא על האזרח פשוט מאשר לטפל בשורש הבעיה, בין היתר חוסר אכיפה נגד השתוללות של דו גלגלי.
 2. סיכוי קלוש כי זה קרה לפני שנה, אבל אולי עדיין יש צילום של בתי עסק סמוכים שקלטו משהו מהתאונה, זה שהיו שלושה ילדים על קטנוע אחד, את הבריחה של שניים מהם, כל דבר שיוכל להראות שהתאונה הייתה בלתי נמנעת בגללם. בעיני זה בכלל מגוחך שמאשימים אותך בתאונה כשלמעורבים האחרים אין בכלל רישיון והם רכבו על קטנוע בניגוד לחוק, גם אם למשטרה יש את הפרטים של אחד מהם זה עדיין מספיק כדי להבין שאתה זה לא הבעיה פה. בהצלחה ותעדכן!
 3. אם אין תמרורים כל אחד צריך לתת ז"ק למי שמגיע מימינו, את זה לומדים בתיאוריה. אבל לפי דעתי, הבוחן וגם חלק מהמגיבים מתעלמים מהעובדה שהקטנוע התפרץ לכביש ומשלב מסויים לא ניתן היה למנוע תאונה. לדעתי לזכותך יש את העובדה שהפגיעה יחסית קלה (שבר ברגל) בזכות הבלימה שלך, לא ברחת - התקשרת למד"א ולמשטרה, והקטנוע היו רכוב ע"י 3 אנשים בלי רישיון וביטוח. אני מתאר לעצמי שגם הרשות המקומית שבתחומה התאונה התרחשה התרשלה, האם היו תמרורים שמעידים על שינוי בהסדרי נסיעה? האם יכולת לראות את הקטנוע לפני שהוא נכנס לצומת?
 4. אם כפי שהוא טוען שהקטנוע איבד שליטה אז לא באמת היתה לו דרך למנוע את התאונה, גם אם לא היו עצמים מסתירים. ללא ספק הוא צריך עו"ד.
 5. שוטרים הם כאלא, מתייחסים לדוחות וקנסות שהם נותנים לנהגים כמו שאנשים מתייחסים לנקודות באיזה משחק מחשב. לא לגמרי הבנתי איפה בדיוק היית בצומת, אבל כל הסיפור הזה כפי שסיפרת נישמע כאילו ניתפלים אלייך כי זה הכי קל (יש להם את כל הפרטים שלך). האם בדוח שהוא רשם יש התייחסות לזה שבזמן התאונה לא היה תמרור ז"ק? האם יש לך צילומים של האיזור בזמן התאונה ואחרי שהוסיפו תמרור? מה עלה בגורל המישפטי של הילד, האם הוא נחקר? לא יודע את כל הפרטים אז לא אקבע אם אתה אשם או לא אבל ללא ספק יש פה סיפור מוזר והמשטרה כן צריכה למצות את הדין עם הילד בין אם אתה אשם ובין אם לאו. שקול שימוש בשירותיו של עו"ד.
 6. תלך קצת קדימה וקצת אחורה במפות, ורואים שכל המעגל מחולק לשני נתיבים. אני לא מכיר את המעגל הזה במציאות, אז זה נאמר רק לפי מה שראיתי בגוגל מפות.
 7. אשמה שלך. כל הכיכר דו נתיבית לפי גוגל. כל אחד ממשיך לנסוע בנתיב שבו הוא היה לפני הכניסה למעגל התנועה, איך ציפית שינהג? שפשוט יעצור באמצע וייתן לך לעבור? אפילו לפי השירטוט שלך אתה זה שחוצה אותו ומפריע לתנועה, לא ההפך.
 8. האמת שעניין אותי מי היבואן אז מצאתי את הקבלה ואת הכתב אחריות. המכשיר נירכש מELINE והמעבדה הרשומה בכתב אחריות היא אריון טכנולוגיות. אז כנראה שאין קשר למובייל ישראל מקרה שלי. יבואן גילתוראן שזה ELINE .
 9. לא יודע מי עשה מה, אני רק יודע מה היה במכשיר חדש שקניתי מחנות מוכרת. חוץ מזה, יכול להיות שצד שלישי עשה מה שעשה ומובייל ישראל קנו ממנו. במידה והם היבוא המקביל, אני כבר לא זוכר מה היה כתוב יכול להיות שיש כמה יבואנים מקבילים לשיאומי.
 10. כן, זה נכון. לא תיארתי לעצמי שזה יכול להיות ככה, יבוא מקביל או לא. במקרה של יבוא מקביל של שיאומי ככה זה נעשה. זה לא המצאה ישראלית או משהו, כשניסיתי לפתור את זה נתקלתי בפוסטים בכל מיני פורומים מכל מיני מדינות.
 11. לא בדיוק. כל מה שאני כותב תקף לשיאומי בלבד. שיאומי לא מעוניינת שמכשירים שיועדו לשוק המקומי הסיני יוצאו מחוץ לסין, אלא מה, המכשירים שמיועדים לשוק המקומי ככל הנראה זולים משמעותית מאלא המיועדים לייצוא, אז יבואנים לא רישמיים מוציאים אותם מחוץ לסין. אחת הדרכים ששיאומי מנסה להקשות על יצוא שכזה היא באמצעות זה שהיא מנסה לשלוט מי יכול לעשות unlock ל bootloader. כדי לעשות אנלוק לבוטלואדר צריך להירשם אצל שיאומי, לבקש רשות ולחכות 72 שעות. אם זה בן אדם אמיתי אז אחרי 72 שעות מקבלים רשות והכל פתוח. אבל כאשר מדובר ביבואנים לא רישמיים המצב אחר, הם הרי לא ירשמו כל מכשיר באופן אישי כי צריך שיהיה במכשיר סים עם מספר תקף וגישה סלולרית, אז הם עלו על דרך לצרוב ישירות למכשיר מבלי לעשות אנלוק לבוטלואדר וכל התהליך. פותחים את הכיסוי האחורי של המכשיר, מקצרים שתי נקודות ותוך כדי מחברים למחשב, ואז צורבים עם תוכנה מתאימה. הרום שצורבים הוא לא רום רישמי אלא רק נראה כזה, ומכאן הכינוי reseller rom או fake rom. הכל באנגלית, יש חנות פליי אבל יש מלא באגים ולא מקבלים עידכונים בכלל. אצלי למשל, הלוח שנה לא עבד וקיבלתי הודעות על חוסר במקום בזיכרון למרות שהיה מספיק מקום. כדי לבדוק אם הרום שמותקן הוא רישמי כל מה שצריך לעשות זה רק לחפש את המספר גרסה שמופיע בהגדרות בגוגל. כדי לגרום למכשיר להיות נורמלי צריך לצרוב את הרום באותה הדרך (קיצור שתי נק') אבל צריך לדאוג שהרום שייצרב יהיה המקורי שהיה למכשיר, ז"א מכשיר סיני - רום סיני. אחרי זה אפשר להירשם ולבקש רשות לעשות אנלוק לבוטלואדר ואחרי זה אפשר להחליף רום לכל מה שרוצים - גלובלי, קסטום, סיני. כדי לוודא מה הרום המקורי יש כמה אפשרויות. אריזה של טלפונים סיניים מגיעה עם כיתוב בסינית וכתוב באנגלית chine mobile. לפעמים יש הבדלים פיזיים מינוריים, ברדמי 5A יש מגירות נפרדות לסים ולכרטיס זיכרון באחת מהוורסיות ומגירה אחת בוורסיה האחרת. באופן רישמי אני די בטוח שלשיאומי יש רק שתי רומים, גלובלי וסיני. על הרום הסיני אפשר להתקין פליי סטור וב72 שעות שהיה לי הוא גם הרגיש זריז. המכשיר שלי הגיע עם ניילון ולא הייתה אף שריטה עליו, ככל הנראה עשו עבודה נקייה וארזו מחדש. כל הסיפור הזה הביא לי סלידה ממכשירים מיבוא מקביל, גם אם אצל יצרנים/יבואנים אחרים זה לא ככה אני תמיד אעדיף יבוא רישמי. ההפרש במחיר לא שווה לפי דעתי.
 12. זה אמנם היה לפני הרבה זמן אבל הטעם הרע נשאר. בתקופה שבה עוד היו חבילות של שיחות הם על דעת עצמם חייבו אותי על שירותים שלא רציתי או שנאמר לי שלתקופה מסויימת הם ללא תשלום, הרבה זמן הלך לשירות הלקוחות הלא מועיל שלהם. האמת שאני לא רואה שום סיבה לקנות טלפון אצל אחת מרשתות הסלולר ודינמיקה שייכים לסלקום. קרוב לוודאי שהמחיר שלהם כולל כמה כוכביות. לנושא המכשיר עצמו, לדעתי רק יבואן רשמי. לא בגלל האחריות אלא בגלל הרום שמגיע איתו, לא יודע בדיוק איך זה אצל סמסונג אבל אני קניתי שיאומי מיבואן לא רשמי והרום שהגיע איתו היה רום מלא באגים והיה כאב ראש להתקין אחד נורמלי (fake rom, reseller rom). הכוונה שמה שהגיע עם המכשיר היה fake rom.
 13. מניסיון של לפני הרבה שנים מדינמיקה, אל תתקרב למקום הזה. לא משנה עד כמה המחיר נמוך ביחס למתחרים.
 14. אייל שני ומיכל אנסקי הם לא בעלי מקצוע. היא למדה גסטרונומיה (שזה מה בדיוק?) והוא ניצל את הכריזמה שלו ופיתה אנשים להאמין בו ובאוכל שלו וכך הוא הקים את המסעדות שלו. אהרוני וחיים כהן הם בעלי מקצוע, עשרות שנים בתחום, הם למדו אותו עם הידיים והם מראשוני השפים הישראלים. עם זאת, בתור טבחים הם בינוניים במקרה הטוב וההצלחה שלהם נובעת מהוותק שלהם ומההערכה שאנשים נותנים להם. הם כן מנהלים ואנשי עסקים מצויינים, טבחים - בינוניים.
 15. נו באמת, אתה מיתמם. נתיב נסיעה ישר שבהמשכו ניתן לפנות ימינה ממנו. נהג רכב מאותת, רוכב אופנוע זריז מעוניין לעקוף את הרכב מימין ולהמשיך ישר. לנהג שיושב בשמאל קיים שטח מת במראה הימנית ובנוסף הרוכב מנסה להשתחל בדיוק ברגע הכי לא מתאים. תרחיש לגמרי לא בידיוני שקורה כל הזמן. אחריות של האופנוע לרכב לפי תנאי הדרך ולא לנסות להשתחל בין כל חרך רק כדי אולי לחסוך זמן. רכב לא יכול להיות שם כי רכבים נוסעים לרוב אחד אחרי השני.
×
×
 • Create New...