Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

התשובה חיובית באופן חד משמעי. נניח שהסחטנות בהסכם הקואליציוני תהיה זהה (והיא לא), אבל יהיו לם פחות שרים וסגני שרים -> פחות יכולת להפעיל את אותם לחצים ולבצע את אותן העברות תקציביות שהם מבצעים במהלך חיי הממשלה. הרי חלק גדול מהסחטנות המגזרית מבוצעת לא בהסכם הקואליציוני אלא בהחלטות הממשלה ובהעברות הכספים השוטפות, אלה שבגללן אנשים כמו גפני מתעקשים לשבת בראשות ועדת הכספים וחברי כנסת כמו סתיו שפיר לא מפסיקים לצעוק.

טוב, אבל לצערי אני לא מסכים איתך. ועוד לקחתי קיצון שחצי מהמצביעים החרדים לא מצביעים כלל.

10-15 אחוז של אי הצבעה, לא תשנה כלום לגמרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.8 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4655

• SlowRide

4476

• פינדר

3523

• m3x7r3m3

2926

טוב מאוד.

אני שמח שהפוליטיזציה המגעילה הזאת נכחדת באוניברסיטאות.

אצלי במכללה בכלל לא שמעתי על הדברים האלה.

אבל זה אולי כי

א) זאת מכללה

ב) אני לומד הנדסה ועובד במשרה מלאה, ואין לי זמן להרים את הראש, בטח לא ללכת להפגנות וכאלה.

אגב במקרה הפרטי שלי יום הבחירות זה בערך היום חופש האמיתי היחיד שלי בתקופה הזאת, אז אני מעדיף לנצל אותו לדברים שאני באמת רוצה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למי שלא שם לב, יש התאמה של 100%

בין אלה שהחליטו לא להתרבות (זמנית?)

לבין אלה שלא יצביעו בגלל שלל תירוצים בסגנון "גם ככה זה לא ישפיע".

ואללה? אתה רוצה לספר לי עוד משהו על עצמי שאני לא יודע?

אין פה שום דבר אחר חוץ מניהיליזם פשוט וסתמי.

אני אני אני ושיישרף העולם.

ניהיליזם זו לא עוד מילה מגניבה לזרוק לאוויר.

"אני, אני ואני"?! אתה כאילו פשוט לא מצליח לקרוא את מה שאני כותב, אה? אני לא מצפה להרוויח משהו מזה שאני לא מצביע. אני פשוט גם לא מצפה להרוויח שום דבר מזה שאני כן. זה הכל. לא אידיאולוגיה מתוחכמת מדי. לא אמירה כללית על האנושות. כלום. מעבר להתבוננות קרה במציאות הפוליטית בישראל, נכון לעכשיו. "שישרף העולם"? באמת אוצר המילים שלי כנראה דל מדי כדי להסביר כמה הגישה הזו פרדוקסלית. אתה ואני כנראה לא מסכימים על שום דבר בפוליטיקה. האנטי שלך לחוסר הרצון שלי להצביע והצורך לשייך את זה לאיזה משהו שאתה מחפש בכח הוא לא פחות ממדהים. הקול שלי לא משרת אותך בשום צורה שהיא. נאדה. כלום. אפס. ואם אתה רוצה לחזור ל"אבל חרדים", שעלה כאן, זה עוד יותר עצוב. כי זה רק מוכיח כמה אני צודק.

גם ההורים הכי ציניים או אטומים רגשית נוטים להצביע,

זה מבוסס על מחקר? אתה מכיר טענה שהורים מצביעים או מעורבים פוליטית יותר מלא הורים? זה מסתדר עם תאי מפלגות באוניברסטאות? תנועות פוליטיות ברחבי הקמפוסים בעולם? הטענה שאתה כל כך אוהב למחזר על האקדמיה כבית גידול של שמאל רדיקלי?

לא מתוך דאגה גלובלית לעתיד הפלנטה, אלא מסיבה פשוטה וממשית -

ניסיון לדאוג להווה/עתיד טוב יותר לצאצאים. בצורה לא מודעת, אפילו.

כמו שאתה דואג שהילד ינעל נעליים ולא ייצא יחף מהבית,

כך אתה גם מצביע.

כן, שמע... קראתי את הפסקה האחרונה והדבר הראשון האסוציאטיבי שעבר לי בראש זו תמונה של סטלין עם ילדה קטנה שמודה לו על עתיד מאושר.

עכשיו, תגיד: איך התאוריה הביולוגית שלך מסתדרת עם הובלה חד משמעית של גוש הימין בכל הסקרים, והשליטה שלו בפוליטיקה הישראלית מזה עשורים?

בתור הורה אתה לא יודע שהילדים שלך עלולים למות בצבא בגיל 18?

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכתבת. כלום.

מה שקורה בשלל עמודים בשרשור הוא שמגיבים מסוימים

מנסים לשכנע בשלל טיעונים לוגיים/מתמטיים את קבוצת הלא-מצביעים שההצבעה שלהם כן משנה.

אבל שום טיעון לוגי לא עובד מול החלטה מוסרית, זמנית או לא, של כלום. כלום עם הרבה דיבורים.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הבעיה עם "אני, אני ואני"?

דבר שלמדתי בחיים, זה שצריך לשים בעדיפות את האינטרסים של עצמך.

לפחות בתור רווק ללא ילדים. כמובן שאם יש ילד בתמונה, זה שונה.

אבל אם אתה לא שם, צריך לדאוג קודם כל לעצמך. בגלל זה השוני בגישה כנראה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא אם להכנס לשיקולים לוגיים/מתמטיים, דווקא אין טעם לשכנע להצביע כי ההצבעה של פרט בודד שווה כמעט ל-0.

והטיעונים של "אם לא תצביע אתה נותן כוח למפלגה X(השנואות הקולקטיביות- ערבים/חרדים)" או "אם לא תצביע לא תשפיע" לא רלוונטים, כי אני לא חלק מרשת כלשהי שאם אני מצביע אז אוטומטית כולם ילכו להצביע, אם אני מצביע אז אני מוסיף עוד 1 חלקי 20 אחוז למועמד שלי, ושאר ה-20 אחוז שלא מצביעים, ימשיכו לא להצביע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכתבת. כלום.

מה שקורה בשלל עמודים בשרשור הוא שמגיבים מסוימים

מנסים לשכנע בשלל טיעונים לוגיים/מתמטיים את קבוצת הלא-מצביעים שההצבעה שלהם כן משנה.

אבל שום טיעון לוגי לא עובד מול החלטה מוסרית, זמנית או לא, של כלום. כלום עם הרבה דיבורים.

כתבתי עוד כמה דברים בשלל העמודים בשרשור. מוזמן לקרוא. שמח לפחות ששמת הצד את התאוריה שלך על הצבעה כתוצר של הורות. אבל יהיה נחמד אם תגיב לפעמים לעצם הדברים ולא תברח בכל פעם.

מתמטית ולוגית עדיף לך שאני אשאר בבית ומפליא שלזה אתה לא מצליח להתייחס.

הטעון העקרוני היחיד, שהוא לא מעגלי (צריל להצביע כי זו השיטה) ולא מניח זהות אינטרבים (תצביע אז החרדים ישפיעו פחות) שיש לו משקל הוא שגם מפלגות נישה יכולות להשפיע. וכן, מרצ יכולה להשפיע בשוליים על דברים מינוריים. בהתחשב בזה שאפילו גבאי נפנף אותם אני לא מאמין שיהיו בקואליציה ולא ממש איכפת לי מחקיקה איזוטרית פוטנציאלית כשמימלא כולם סביב הולכים כמו עדר אחרי ביבי או שלושת הגנרלים והדגנרט שאיתם.

האמת שאני לא מאמין שיש סיכוי שהכנסת הבאה תחזיק יותר משנתיים. מאחל לכולנו להבין עד אז שזה סימפטומטי ושסימוני וי ביום הבחירות לא תמיד מספיקים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
מה הבעיה עם "אני, אני ואני"?

דבר שלמדתי בחיים, זה שצריך לשים בעדיפות את האינטרסים של עצמך.

לפחות בתור רווק ללא ילדים. כמובן שאם יש ילד בתמונה, זה שונה.

אבל אם אתה לא שם, צריך לדאוג קודם כל לעצמך. בגלל זה השוני בגישה כנראה.

זה נכון, אני תמיד לפני כולם ואין מה להתבייש בזה.

זה ממש לא להיות דוש מסריח ששם ז' על כל העולם אלא בסך הכל סדר עדיפויות בריא.

לא אכפת לי מהעניים ומהדתיים ומהערבים ומהפלסטינים. רוצה להשתמש בכלים שהחוק מאפשר לי כדי לחזק מועמד שלדעתי יכול לשפר אפילו בקמצוץ את החיים שלי, לא של אנשים אחרים. אם על הדרך עוד אנשים חושבים כך, יופי להם. זה לא נוגד את הדאגה לעניינים שלי.

זה בדיוק מה שהחרדים עושים, ומצליח להם. יש להם נציג שדואג רק להם. טבעי שזה יהיה על חשבון כלל הציבור בגלל אופי הנושאים שחשובים להם.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נכון, אני תמיד לפני כולם ואין מה להתבייש בזה.

זה ממש לא להיות דוש מסריח ששם ז' על כל העולם אלא בסך הכל סדר עדיפויות בריא.

לא אכפת לי מהעניים ומהדתיים ומהערבים ומהפלסטינים. רוצה להשתמש בכלים שהחוק מאפשר לי כדי לחזק מועמד שלדעתי יכול לשפר אפילו בקמצוץ את החיים שלי, לא של אנשים אחרים. אם על הדרך עוד אנשים חושבים כך, יופי להם. זה לא נוגד את הדאגה לעניינים שלי.

זה בדיוק מה שהחרדים עושים, ומצליח להם. יש להם נציג שדואג רק להם. טבעי שזה יהיה על חשבון כלל הציבור בגלל אופי הנושאים שחשובים להם.

אני תוהה אם אני מבין מה אתה אומר.

ברמה הפרקטית, אם אתה דואג רק לעצמך, מהר מאוד אתה מגלה שכולם דואגים רק לעצמם, ואז לטווח הטיפה יותר ארוך החברה מתפוררת. אף אחד לא רוצה לשרת בצבא, אף אחד לא רוצה לשלם מיסים וכולם רק מנסים לקחת יותר מהקופה הציבורית. זה לא באמת עובד, אנשים הם חיה חברתית והם מרוויחים המון מחיים בחברה מתפקדת, ובשביל זה כל אחד צריך לוותר על לא מעט דברים.

ברמה המוסרית, זה באמת לא מזיז לך? כלומר, אני לא מצפה שתתרום את כל כספך למי שהחליט ללמוד תורה למחייתו, אבל באמת לא אכפת לך מאף אחד? לא אכפת לך שאנשים ימותו בגלל מערכת בריאות לא מתפקדת לדוגמא? לא אכפת לך שילדים בפריפריה לא מקבלים הזדמנות שווה לזו שמקבלים ילדים במרכז? סתם שתי דוגמאות, לא בטוח שהן בכלל נכונות, אבל ברמה העקרונית, היית רוצה לחיות במקום שלך מאוד טוב ולכל השאר מאוד רע (אובייקטיבית, לא רע "לא מסבסדים לי רכב חדש")? כי מוסר (או תחושת צדק) לפחות ברמה הבסיסית זו תכונה אנושית די בסיסית.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגעתי למסקנה שיש סיכוי מסוים שפיגלין לא יהיה במשמלה מסיבה פשוטה: מי ירצה משוגע במקום אדם שעושה מהפכות שקטות? לפי הסקרים המנדטים די קרובים.

אם באמת יהיה ממשלה בהרכבתם, זו תהיה בעיה חדשה: לתת למפגה כ"כ קטנה כוח כ"כ גדול, שאני חושב שהם צריכים להגיד תודה שהם מקבלים שר החלל עם כמות המדנטים שהם מציעים. בכל זאת דימוקרטיה - הרוב קובע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
אני תוהה אם אני מבין מה אתה אומר.

ברמה הפרקטית, אם אתה דואג רק לעצמך, מהר מאוד אתה מגלה שכולם דואגים רק לעצמם, ואז לטווח הטיפה יותר ארוך החברה מתפוררת. אף אחד לא רוצה לשרת בצבא, אף אחד לא רוצה לשלם מיסים וכולם רק מנסים לקחת יותר מהקופה הציבורית. זה לא באמת עובד, אנשים הם חיה חברתית והם מרוויחים המון מחיים בחברה מתפקדת, ובשביל זה כל אחד צריך לוותר על לא מעט דברים.

ברמה המוסרית, זה באמת לא מזיז לך? כלומר, אני לא מצפה שתתרום את כל כספך למי שהחליט ללמוד תורה למחייתו, אבל באמת לא אכפת לך מאף אחד? לא אכפת לך שאנשים ימותו בגלל מערכת בריאות לא מתפקדת לדוגמא? לא אכפת לך שילדים בפריפריה לא מקבלים הזדמנות שווה לזו שמקבלים ילדים במרכז? סתם שתי דוגמאות, לא בטוח שהן בכלל נכונות, אבל ברמה העקרונית, היית רוצה לחיות במקום שלך מאוד טוב ולכל השאר מאוד רע (אובייקטיבית, לא רע "לא מסבסדים לי רכב חדש")? כי מוסר (או תחושת צדק) לפחות ברמה הבסיסית זו תכונה אנושית די בסיסית.

אני מבין שאתה לא הבנת אותי.

כתבתי שכל אחד צריך לדאוג רק לעצמו?

תדאג לעצמך כדי שתוכל לשפר את הסביבה שלך. אנשים מסכנים ומדוכאים לא בונים חברה מתפקדת ומשגשגת. מתפקדת אולי כן, מהפחד.

לרצות מערכת בריאות מתפקדת זה אחלה דוגמא לדאגה לעצמך, אתה רוצה למות במסדרון של בית חולים?

לא אכפת לי מאחרים כמו שאכפת לי מעצמי ומהקרובים אלי, למה אני צריך להתנצל על זה?

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדיון עם הלא מצביעים פה מזכיר את הויכוחים עם מאמיני העולם השטוח או מתנגדי החיסונים.

הם התאהבו בפוזיציה שלהם כל כך עד שהם שכנעו את עצמם בצורה כל כך עמוקה ש 99.9% מהעולם טועים או חלק מקונספירציה, ורק הם יודעים את האמת.

זה מגניב להיות מיוחד.

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, מה שמגניב זה כמות האנטי שזה גורר. זה מכניס את רובכם לאיזה לימבו מוד שאני באמת מתקשה להבין.

אני חוזר שוב למשחק: תניח שאני מצביע ש"ס. יוצא לך משהו מההצבעה שלי? חוץ מהרגשה חמימה ונעימה בבטן שכולם שחקו במשחק? יוצא לך משהו מזה שיש מפלגה שאתה לא מתחבר לדעות שלה בכנסת? הדוגמא של החרדים חוזרת פה פעם אחר פעם. זה באמת לא ברור שכולכם, כולנו, רק נרוויח אם החרדים לא יצביעו כל עוד הם מצביעים למפלגות סקטוריאליות

...

ומה קשור כדו"א שטוח או לא?! אף אחד מאיתנו לא הציע "שיטה" שמסבירה ועונה על הכל לנצח. התייחסנו למצב פוליטי נתון. בעוד שנתיים, אולי אם לפיד יחזור להיות עיתונאי בשקל וחצי, רבע מהמצביעים יפסיקו לסגוד ולביבי ועוד רבע יפסיקו לרוץ אחרי מפלגת שקר כלשהו מרכז חדשה, המצב ישתנה.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדיון עם הלא מצביעים פה מזכיר את הויכוחים עם מאמיני העולם השטוח או מתנגדי החיסונים.

הם התאהבו בפוזיציה שלהם כל כך עד שהם שכנעו את עצמם בצורה כל כך עמוקה ש 99.9% מהעולם טועים או חלק מקונספירציה, ורק הם יודעים את האמת.

זה מגניב להיות מיוחד.

לרוב אני לא מגיב על תגובות בסגנון הזה, אבל ברכות על זה שהצלחת לפענח בדיוק את הסיבות למה שהניע את כול מי שלא מצביע. ניתוח מבריק.

אולי בעצם המגניב והמיוחד זה אתה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה אם נפגעת, אבל זה מה שזה מזכיר לי.

הטענות שמעלים הלא מצביעים לא מבוססות. דוגמא ראשונה:

"תמיד נקבל ממשלה עם החרדים". כתבתי כבר קודם, בממשלה שלפני הנוכחית לא היו מפלגות חרדיות. פטרו את זה בשרשור בהינף מקלדת.

דוגמא שניה: "ממילא הקול שלי לא משפיע". זה כמו לטעון במתמטיקה ש 5/6 שווה ל 6/7. זה שהמצביעים לא רואים את ההשפעה המיידית שלהם ביום שלמחרת הבחירות, לא אומר שהיא לא קיימת.

מי שחושב שפוליטיקה היא משחק של ללכת פעם אחת להצביע, להעלות את המפלגה שלו לשלטון ולנוח תחת גפנו ותאנתו להמשך חייו, פשוט לא התבגר. 99.999% מהשינויים סביבנו הם הדרגתיים בצורה שכמעט לא מרגישים ביום יום.

הדגים לא עלו ליבשה בן לילה, הקופים לא ירדו מהעצים ביום אחד וגם הפוליטיקה הישראלית לא תעלה על דרך המלך או תדרדר לאשפתות בין ה 9 ל 10 לאפריל.

לסיכום, רוצים להרגיש טוב עם עצמכם ולא להזיז כלום - צאו להפגין בכיכר רבין, תתוכחו עם אנשים בפייסבוק ולכו לאכול המבורגר ביום שלישי.

רוצים בנוסף גם להזיז טיפה בים - לכו להצביע ביום הבחירות.

רוצים להשפיע הכי הרבה שאפשר מבלי לרוץ לכנסת - תתפקדו למפלגה עם פריימריז.

כל השאר זה פלפולים ואמוציות.

עריכה אחרונה על ידי SurfHigh

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...