Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

אנשים לא מתנגדים לעובדות מוכחות כמו חיסונים וצורת כדוה"א בגלל שזה מגניב, אלא בגלל שהם מטומטמים. אין בזה שום היגיון.

אנשים בוחרים שלא להצביע לא כי זה מגניב, אלא בד"כ כי אין מישהו שהם יכולים להזדהות עם הדעות שלו ויש לו סיכוי לעבור את אחוז החסימה + לא ממש אכפת להם אם לחרדים יהיו 5 או 6 מנדטים. את ההיגיון בזה אפשר להבין גם אם אתה לא מסכים איתו. לגיטימי שבן אדם שחושב שהשיטה לא עובדת לא ישקיע מזמנו וילך להצביע, אז זה לא אותו הדבר.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.4 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4632

• SlowRide

4443

• פינדר

3496

• m3x7r3m3

2926

סלואורייד אם אתה תתמודד מבטיח להצביע לך, גם אם זה אצל פייגלין :)

הייתה כתבה שטחית עכשיו על אלו שלא מצביעים. טוענים שזה צפוי לגדול ולהגיע לשווי של 24 מנדטים. לא מפתיע, צפויה ירידה של 20% אצל הערבים. כן במפתיע, צפויה ירידה באחוזי ההצבעה גם אצל החרדים.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגידו, מבחינה מציאותית יש סיכוי שבנט יהיה שר הבטחון? (כי כל הקמפיין שלו עד עכשו זה בנט לבטחון שקד למשפטים)

או שיום אחרי הבחירות אם ביבי מנצח הוא פשוט לוקח את גנץ לבטחון , ואני יודע ששניהם אמרו שלא ישבו אחד עם השני.. אז מה אם אמרו

V5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים לא מתנגדים לעובדות מוכחות כמו חיסונים וצורת כדוה"א בגלל שזה מגניב, אלא בגלל שהם מטומטמים. אין בזה שום היגיון.

לא מתכוון לפגוע באף אחד אישית כולל אותך (גם לא טוען את זה, רק מנסה להמחיש משהו, כי זכותך לא להצביע כמו שזכותם לא לחסן את ילדיהם), ותסלח לי בכל זאת, אבל האמירה הזו שוות ערך ל "אנשים לא מתנגדים לעובדות מוכחות כמו הקול שלך משפיע בבחירות בגלל שזה מגניב, אלא בגלל שהם מטומטמים. אין בזה שום היגיון."

הנימוק שלי לזה פשוט. יש הגיון מבחינתם של מתנגדי חיסונים - החיסון הוא סכנה מיידית לילד/ה שלהם שיכולה להפוך את הילד/ה לנכה, כאשר המגיפה שממנה מתחסנים סיכוי נמוך שתתרחש, אם רק הילד שלהם לא יחוסן (כך גם הסיכוי שהילד יחלה במחלה בעתיד). ואני ממש לא מסכים עם התנגדות לחיסונים.

דומה מאוד לאי הצבעה. אם רק אתה לא תלך להצביע, לא יקרה כלום. אם הרבה יחליטו כמוך, זה כבר יכול להשפיע על זהות ראש ממשלה והרכב הקואליציה (במקרה של חיסונים זה כמו שאם הרבה יחליטו לא לחסן זה יכול לגרום להתפרצות מגיפות). וכתוצאה מכך על מדיוניות שתשפיע על חיי כלל האזרחים, כולל אותך. בסופו של דבר התוצאות של החלטה זו יגיעו גם אליך, גם אם זה יהיה רק בעוד 20-30 שנים. אז יהיה מאוחר מדי להצטער שלא הלכת להצביע אי שם ב-2019. למה דווקא ב-2019? כי לדעתי אלו הבחירות הכי קריטיות לעתיד המדינה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
סלואורייד אם אתה תתמודד מבטיח להצביע לך, גם אם זה אצל פייגלין :)

הייתה כתבה שטחית עכשיו על אלו שלא מצביעים. טוענים שזה צפוי לגדול ולהגיע לשווי של 24 מנדטים. לא מפתיע, צפויה ירידה של 20% אצל הערבים. כן במפתיע, צפויה ירידה באחוזי ההצבעה גם אצל החרדים.

תודה, אבל בחיים לא הייתי מצטרף למפלגה שלו.

אני שוקל די ברצינות להצביע לו כי מבחינתי הוא הרע במיעוטו מבין כל האפשרויות והיחיד שהביא לסדר היום דיבורים רציניים על שינוי דברים שעד היום היו בגדר חוקי טבע, אבל מעבר לזה לא מדובר באדם שהייתי מוכן להקדיש לו יותר מ15 דק' מזמני, שזה בערך הזמן שיקח לי להצביע כי הקלפי ממש מעבר לכביש כאן.

הנימוק שלי לזה פשוט. יש הגיון מבחינתם של מתנגדי חיסונים - החיסון הוא סכנה מיידית לילד/ה שלהם שיכולה להפוך את הילד/ה לנכה, כאשר המגיפה שממנה מתחסנים סיכוי נמוך שתתרחש, אם רק הילד שלהם לא יחוסן (כך גם הסיכוי שהילד יחלה במחלה בעתיד). ואני ממש לא מסכים עם התנגדות לחיסונים.

דומה מאוד לאי הצבעה. אם רק אתה לא תלך להצביע, לא יקרה כלום. אם הרבה יחליטו כמוך, זה כבר יכול להשפיע על זהות ראש ממשלה והרכב הקואליציה (במקרה של חיסונים זה כמו שאם הרבה יחליטו לא לחסן זה יכול לגרום להתפרצות מגיפות). וכתוצאה מכך על מדיוניות שתשפיע על חיי כלל האזרחים, כולל אותך.

מה הסיכוי שילד יהפוך לנכה בגלל חיסון?

זה קטן בהרבה מהסיכוי שלך להיות מעורב בתאונת דרכים, אבל אני לא רואה אותך או כל אחד אחר מוותר על הרישיון.

כלומר, בגלל שיש סיכוי זעיר לנזק פוטנציאלי אתה לא תוותר על משהו גדול כמו להיות חסין למחלה קשה או על היכולת להתנייד. אין בזה היגיון.

לעומת זאת הצבעה זה לא עניין של חיים או מוות, והגיוני מאד לבן אדם בודד לוותר על הזכות הזו כשמבחינתו אין לזה השפעה עליו. בכלל, אם יותר ויותר אנשים בוחרים שלא להצביע, זה סימן לבעיה גדולה יותר - לאו דווקא אצל אותם אנשים.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דומה מאוד לאי הצבעה. אם רק אתה לא תלך להצביע, לא יקרה כלום. אם הרבה יחליטו כמוך, זה כבר יכול להשפיע על זהות ראש ממשלה והרכב הקואליציה (במקרה של חיסונים זה כמו שאם הרבה יחליטו לא לחסן זה יכול לגרום להתפרצות מגיפות). וכתוצאה מכך על מדיוניות שתשפיע על חיי כלל האזרחים, כולל אותך. בסופו של דבר התוצאות של החלטה זו יגיעו גם אליך, גם אם זה יהיה רק בעוד 20-30 שנים. אז יהיה מאוחר מדי להצטער שלא הלכת להצביע אי שם ב-2019. למה דווקא ב-2019? כי לדעתי אלו הבחירות הכי קריטיות לעתיד המדינה.

1."אם אחד לא יצביע לא יקרה כלום, אם הרבה יחליטו אז יקרה הרבה". נכון מאוד, אבל מה זה קשור לפה? אני לא מבין איך אנשים כול פעם משתמשים בזה בתור סיבה. נגיד ויש 400 אלף כאלו שלא מצביעים, ואנחנו 4 בשרשור הזה מתוך אותם 400 אלף. נגיד שוכנענו להצביע, מה התרומה שלנו תהיה מאותם 400 אלף? האם אנחנו קבלני קולות שיגרמו פתאום ל-100 אלף איש להצביע? האם מלבדנו יש עוד 100 אלף איש שקוראים את השרשור הזה וגם הם ישתכנעו להצביע?

מה שככול הניראה יקרה זה שעד לאותה מסכת שכנועים היו 400 אלף שלא מוכנים להצביע, ולאחריה יהיו 399,996 שלא יצביעו.

2. זאת צביעות. כי כמו שיבגניפ אמר, אם כולנו היינו מתלבטים אם להצביע ש"ס, יהדות התורה או מפלגה ערבית, לא היה כאן שום דיבור יפה על חשיבות ההצבעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הסיכוי שילד יהפוך לנכה בגלל חיסון?

זה קטן בהרבה מהסיכוי שלך להיות מעורב בתאונת דרכים, אבל אני לא רואה אותך או כל אחד אחר מוותר על הרישיון.

כלומר, בגלל שיש סיכוי זעיר לנזק פוטנציאלי אתה לא תוותר על משהו גדול כמו להיות חסין למחלה קשה או על היכולת להתנייד. אין בזה היגיון.

לעומת זאת הצבעה זה לא עניין של חיים או מוות, והגיוני מאד לבן אדם בודד לוותר על הזכות הזו כשמבחינתו אין לזה השפעה עליו. בכלל, אם יותר ויותר אנשים בוחרים שלא להצביע, זה סימן לבעיה גדולה יותר - לאו דווקא אצל אותם אנשים.

סיכוי נמוך, זה למה אני לא מסכים עם המתנגדים לחיסונים, כפי שרשמתי.

לגבי ההצבעה, בדיוק תקפתי את הטענה שזה לא ישפיע על אותו אחד שלא מצביע. אני חושב שזו טעות ולטווח ארוך החלטה לא להצביע תשפיע על כל אחד. וכן, זה לא עניין מיידי של חיים ומוות. אבל יכול להפוך לכזה אם לא ישתנו סדרי העדיפויות ולמשל מערכת הבריאות תמשיך להדרדר לכיוון קריסה מוחלטת.

1."אם אחד לא יצביע לא יקרה כלום, אם הרבה יחליטו אז יקרה הרבה". נכון מאוד, אבל מה זה קשור לפה? אני לא מבין איך אנשים כול פעם משתמשים בזה בתור סיבה. נגיד ויש 400 אלף כאלו שלא מצביעים, ואנחנו 4 בשרשור הזה מתוך אותם 400 אלף. נגיד שוכנענו להצביע, מה התרומה שלנו תהיה מאותם 400 אלף? האם אנחנו קבלני קולות שיגרמו פתאום ל-100 אלף איש להצביע? האם מלבדנו יש עוד 100 אלף איש שקוראים את השרשור הזה וגם הם ישתכנעו להצביע?

מה שככול הניראה יקרה זה שעד לאותה מסכת שכנועים היו 400 אלף שלא מוכנים להצביע, ולאחריה יהיו 399,996 שלא יצביעו.

2. זאת צביעות. כי כמו שיבגניפ אמר, אם כולנו היינו מתלבטים אם להצביע ש"ס, יהדות התורה או מפלגה ערבית, לא היה כאן שום דיבור יפה על חשיבות ההצבעה.

1. אולי. אני לא מתיימר להשפיע על המונים, אחרת הייתי לפחות מתנדב לאורך הקמפיין. גם לא חושב שאני מנסה להכניע מישהו, סה"כ יש כאן דיון על סוגיה חשובה, אפילו אם לא באמת ישפיע, מותר לקיים דיון כזה.

2. לא, זו לא צביעות, אנחנו לא באתר חרדי. וגם שניים שכרגע אומרים שלא יצביעו, היו מצביעים למרץ (יבגני) וזהות(סלואורייד) שאני לא אצביע לאחת מאלו. אבל זה חשוב בכל זאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שוקל די ברצינות להצביע לו כי מבחינתי הוא הרע במיעוטו מבין כל האפשרויות והיחיד שהביא לסדר היום דיבורים רציניים על שינוי דברים שעד היום היו בגדר חוקי טבע, אבל מעבר לזה לא מדובר באדם שהייתי מוכן להקדיש לו יותר מ15 דק' מזמני, שזה בערך הזמן שיקח לי להצביע כי הקלפי ממש מעבר לכביש כאן.

שכנעת אותי, לא יקרה כלום אם לא תלך להצביע.

ההסבר ההגיוני היחידי שיש לי לבן אדם אינטילגנטי ורציונלי שמצביע לפייגלין הוא שיש טעויות שאתה חייב לעשות בעצמך.

ברצינות, אחרי כל המלל שנשפך עליו פה בתקופה האחרונה, שום דבר לא מטריד אותך? המשיחיות? העמדה המדינית שנעה בין סמוטריץ' לבן גביר? היכולת להגיד משהו אבל בעצם להתכוון להיפך המוחלט (הפרדת דת ומדינה - החלת המשפט העברי בחוק, או, צבא מקצועי וויתור על הסיוע האמריקאי - מלחמת עולם שתתחיל בבניית בית המקדש)? התוכנית לאפשר רכישה של נשק חם? תחרות בין ילדים בגן על רישום לבי"ס? ביטול תחבורה ציבורית ממשלתית? אף פעמון אזעקה לא מצלצל לך?

ואם אף אחד מאלו לא מספיק, לפחות תחשוב על חברות הביטוח שיוכלו פתאום לתבוע נהג שגרם נזק לצד ג'. זה כל כך לא הגיוני, שרק בגלל זה לא הייתי חושב לשניה להצביע לו.

עריכה אחרונה על ידי pooh-bear

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^^

צודק, אבל מצד שני גם ביבי ובטוח לא כחול לבן, לא יממשו את החלקים ההזויים במצע שלו. והתנאי שלו לכנסיה לקואליציה (לגליזציה) יכול לעזור רפואית להרבה אנשים. להמון אנשים לא מאשרים בכלל ולאלה שכן מאשרים הורידו את המינון משמעותית בשנה האחרונה, אם אינני טועה.

ובכל זאת מימוש החלקים השפויים במצע יכול לעזור לו להגדיל את כוחו בבחירות הבאות ובמקרה כזה כבר הוא יכול להפוך למזיק. אם כי בכלל לא בטוח שיגיע לרמת השפעה כזו או בכלל יהיה חלק מהממשלה. אם תורכב ממשלת אחדות, הוא בכלל לא יהיה חלק בה ויעלם בבחירות הבאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דובי, הבחירות מוציאות ממך צדדים לא יפים ):

יש די והותר סיבות להצביע לפייגלין, העיקרית שביניהן (אצל רבים): היותו הפוטנציאל היחיד לסמן ליברלי בממשלה.

קראתי משפט יפה השבוע - "האויב של הטוב מאוד הוא המושלם". שווה להוסיף לו משפט שאני לא יודע לנסח טוב: "אם הרבה אנשים שאתה מעריך עושים משהו כנראה שלא כולם מטומטמים". לא יודע אם אתה מכיר אנשים שאתה מעריך שהיו שוקלים להצביע פייגלין, אני כן.

(לא הייתי מצביע פייגלין, כן הייתי שוקל אותו, ומן הסתם דעתי בנוגע לבית המקדש והטרנספר וכו' זהה לדעתך)

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי פייגלין - יש כל כך הרבה דגלם שחורים מעל המצע שלו עד שאני בכלל לא מבין איך אנשים שאינם דתיים משיחיים ומנותקים מהמציאות הכלכלית חברתית חושבים להצביע לו.

לגבי ה-400 מתוך 400,000: השפעתם יכולה להיות עצומה. זה נובע משיטת הבחירות עם אחוז חסימה לא מבוטל, ויתכן ש-400 אנשים שמרביתם מצביעים למפלגה מסויימת או גוש מסויים תגרום למפלגה מהגוש הנגדי כלל לא להכנס לכנסת. וכיון שבגלל אחוז החסימה בישראל רשימה שתכנס לכנסת תכנס אוטומטית עם 4 חכ"ים יש לזה פוטנציאל להשפעה עצומה. אם ההצבעה שלך ושל עוד כמה מאות אנשים תפיל את, נניח, מפלגת בן-גביר מ-3.25% ל-3.24% המפלגה הזו תאבד 100% מכוחה. והיפה בעניין הוא שבכלל לא חשוב למי תצביע, כל עוד זה לא יהיה לבן גביר (באותה דוגמא).

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1.,אביעות. כי כמו שיבגניפ אמר, אם כולנו היינו מתלבטים אם להצביע ש"ס, יהדות התורה או מפלגה ערבית, לא היה כאן שום דיבור יפה על חשיבות ההצבעה.

הקפדתי לא לדבר על שום מפלגה, אתה מוזמן לבדוק.

כמו כן, אין שום מניעה לא להצביע, מי שלא רוצה, שלא יצביע.

אני בסך הכול מצביע על הפער בין התלונות וההתלהמויות וההכרזות והניתוחים המפליגים על עתיד המדינה, לבין המעשים בפועל. איסתרא בלגינא וכיו"ב, לא עושים כלום ואז מתלוננים שמישהו אחר קובע את עתידם כאילו מדובר באיזה גורל אכזר...

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא עושים כלום ואז מתלוננים שמישהו אחר קובע את עתידם כאילו מדובר באיזה גורל אכזר...

אבל אתה קצת... נקרא לזה "לא מדייק", כי הם מדברים על פעולה *עתידית*, בפועל רובם (כולם?) כן הצביעו בעבר.

מעניין מה הנתונים מבחינת אחוז ההצבעה לאורך זמן, וספציפית מה יקרה הפעם

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

99.999% מהשינויים סביבנו הם הדרגתיים בצורה שכמעט לא מרגישים ביום יום.

בנוגע ל"פעולה עתידית" - אצטט ברשותך.

אין כמו לגחך על "עובדי אלילים" מצד אחד ולדגול בפטליזם מצד שני.

כבר כתבתי פה או בשרשור דומה בעבר בנוגע לערביי ירושלים והבחירות המקומיות - אילו היו מפסיקים את אותו פטליזם (כן, כן, אותו דבר בדיוק) ומצביעים במקום להחרים את השלטון המקומי, היו זוכים באופן אוטומטי בשליש מהמושבים בעיריית ירושלים, להבדיל מנציג אחד או שניים.

חישוב מתמטי פשוט.

ומי שיגיד לי שאי אפשר להשפיע על גורלך עם שליש מהמושבים, נו. :-)

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, זו לא צביעות, אנחנו לא באתר חרדי. וגם שניים שכרגע אומרים שלא יצביעו, היו מצביעים למרץ (יבגני) וזהות(סלואורייד) שאני לא אצביע לאחת מאלו. אבל זה חשוב בכל זאת.

זו אולי לא צביעות, אבל זו התממות קיצונית.

אני בסך הכול מצביע על הפער בין התלונות וההתלהמויות וההכרזות והניתוחים המפליגים על עתיד המדינה, לבין המעשים בפועל.

ואתה טועה. שוב. בעיקר עקרונית. כי זה נתקל באותו המחסום הפסיכולוגי שאורי כץ כתב עליו. ואתה לא משאיר לעצמך לרגע מקום של ספק שאולי אתה מפספס משהו. וגם כי אתה מודד פטריוטיות בצורה מאוד מאוד רדודה. וגם בגלל מה שאור כתב.

אף אחד לא טען שהצבעה בהכרח לא משפיעה. נטען שהיא לא בהכרח משפיעה. זה הכל. לא רעיון כל כך מורכב או מהפכני.

חישוב מתמטי פשוט.

ולא רלוונטי לחלוטין לuse case שלנו.

אבל זו הייתה יכולה להיות אחלה טענה, למשל, אם היית יכול לספר על מסך עובדות שכל השמאלנים בבחירות האלו נשארים בבית.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...