Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

אפשר לחזור קצת לפייגלין? :) הבנתי שהוא לא מייעד את עצמו בכלל לתפקיד שר (אוצר למשל). האם זה מוסיף לו נקודות או לא קריטי כל כך?

ציטטתי אותך כי אתה העלית את הטענה הזו, אבל זה לא כוון אישית כלפיך. פשוט בד"כ הטענה על "הפילוג וההסתה והשיסוי של ביבי" מגיעה מהצד השמאלי של הקשת הפוליטית, ונגד זה יצאתי, הציטוט של ההודעה שלך היה קרדום לחפור בו. מתנצל אם זה לא הובן.

לגבי ההתנתקות-בוא שרון נבחר על הטיקט "דין נצרים כדין תל אביב", זה היה עמרם מצנע שהתמודד מולו שהתוכנית שלו הייתה לסגת מרצועת עזה חד צדדית.

זה ששרון צפצף על הבוחרים שלו, ורמס כל הליך דמוקרטי תקין כדי לקדם את התוכנית הזו, לא הופך אותה למדיניות ימין.

ואגב הזכרתי גם את אוסלו (100% שמאל כן?) שאת פירות הביאושים של ההזיה הזו אנו אוכלים עד היום, וזה בעיקר מה שהניע את רוב העם לפחד משלטון שמאל ככל הנראה.

וכאמור גם אם נתניהו לא טלית שכולה תכלת, את השיח הבוטה כלפי חלקים בעם קיבעו מהצד השמאלי של המפה הפוליטית הרבה לפניו, אז להפנות את הטענה הזו רק כלפיו? נו מילא (אגב את הציטוטים מקודם אמרו רבין ושולמית אלוני כן? לא טוקבקיסטים אנונימיים בהארץ).

אני חושב שלקחי אוסלו הופקו וחוץ מזה שוב, כחול לבן זה לא שמאל בכלל.

אם השיח הרדוד הזה באמת הגיע גם מרבין, גם זה עצוב, אך זה היה מזמן ובעשור האחרון זה משהו שיטתי מכיוון ביבי, משהו שקשה להתעלם ממנו..

לדעתי כל אלה טראמפ נתן לנו ב"מתנה" רק בשביל שניהיה חייבים ליבלוע את מה שהוא הולך לבקש בהמשך.

"

הוא גם אמר בגלוי גם לאחר העברת שגרירות וגם לאחר הכרת הגולן שהוא מצפה לויתורים מביבי. אם ביבי לא יקיים את המצופה ממנו, טראמפ יכול גם להתהפך עלינו לדעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 55.1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4564

• SlowRide

4312

• פינדר

3403

• m3x7r3m3

2926

• חברי המעגל הראשון

פייגלין רוצה שמספר 3 שלו, גלעד אלפר, יהיה שר האוצר ולדעתי זה מצויין.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל בעיני לקרוא לנתניהו בוגד שמכר את האינטרסים של ישראל בשביל כסף, ולומר שהוא תזמן השבה של חלל צה"ל לצרכי בחירות, זה לא מערכתי בדיוק כמו ההתבטאויות של נתניהו (שחלקן הלא קטן שובש והוצא מהקשרו אם נודה על האמת).

לא לגמרי. כי ההתבטאויות האלו מופנות נגד פרסונה, לא נגד אידיאולוגיה. וגם כי יכול להיות שזה יתגלה כנכון (מקווה שלא. רוצה להאמין שלא).

לגבי להיות איש ימין, אתה קורא לזה ייאוש אני דווקא חושב שזה התפכחות והכרה במציאות

בוודאי שזה ייאוש. הוא גם לא חדשני כל כך, עוד משה דיין דיבר על זה שנצטרך להלחם פה לנצח (אין לי כח לחפש את הציטוט המדויק). אנשים נורמטיבים לא חולמים על זה שהילדים שלהם ילכו לצבא ויחזרו בארון, נכון? אז אי אפשר להתייחס לקביעה שלנצח אנשים יהרגו כאן כמשהו שהוא לא מייאש. אני לא אומר שייאוש בהכרח מנותק מהמציאות. הנה, גם אני מיואש מהפוליטיקה הישראלית והרבה דברים אחרים, ואני לא חושב שאני מנותק. אבל זה עדיין ייאוש.

חוצמזה אני לא מכיר הרבה אנשי ימין שחושבים ש"אם ניסוג המשיח לא יגיע". גם אלו שמאמינים שזכותנו על הארץ היא משהו היסטורי ושורשי עדיין סבורים שנסיגה מסוכנת הרבה יותר קודם כל ברמה המעשית הבטחונית, מאשר חלילה שמשיח לא יבוא.

אנשי ימין ככלל לא משיחיים. אבל מי שמוביל את המחנה הזה בשנים האחרונות כן.

המתנחלים אמצו את הנרטיב הבטחוני מיומם הראשון. אבל זו אחיזת עיינים. רוב הישראלים עפי כל סקר ומדגם וכו׳ מאמינים בפתרון מדיני מול הערבים.

עכשיו בוא נשאל את השאלה הפשוטה: נניח שאנחנו יודעים שהסכם מדיני אפשרי ויעבוד ויביא שקט ושלום במחיר של פשרה טריטוריאלית. אתה רואה התכנות לזה שסמוטריץ, בנט, מוטי יוגב ופייגלין יתמכו בזה? אני לא.

ובוא, אם כבר גלשנו למחוזות המשיחיזם, בעיני התעקשות על הסכם שלום ו"אם רק ניסוג יהיה שלום" וכד' תוך התעלמות מהתוצאות של זה עד עכשיו, זה פשוט הצד השני של מטבע תפיסת "אם ניסוג המשיח לא יגיע"

:smile:

בהחלט, התעלמות מהמציאות קיימת גם בשמאל.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגידו, בימקום לשלם מיליארדים על ביטחון ומיבצעים בעזה- לא יותר זול לעשות לגליזציה בעזה? לספק להם חופשי חופשי חומר טוב שיהיו בראש טוב ולא יהיה בסבבה שלהם להילחם ולעשות פיגועים, בימקום זה הם יהיו בראש טוב ויאכלו קנאפה/במבה כל היום :-).

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה ששרון צפצף על הבוחרים שלו, ורמס כל הליך דמוקרטי תקין כדי לקדם את התוכנית הזו, לא הופך אותה למדיניות ימין.

אתה מתייחס לכך שהתוכנית קיבלה רוב בהצבעה שעברה בממשלה (בתמיכה נמרצת, אגב, של נתניהו)? או אולי לרוב של 67 שקיבלה בהצבעה שנערכה בכנסת? אני מבין שאלה לא תהליכים דמוקרטיים תקינים מבחינתך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בדיוק העניין. הדרום, שסובל הכי הרבה מנתניהו, פשוט התמכר לו. יש לכם את אלו שישנים במקלטים כבר שנים ומצביעים נתניהו, יש לכם את אלו שאין להם עבודה ומצביעים נתניהו, יש לכם את אלו שהמדינה מזניחה אותם ומצביעים נתניהו. ולאותם אנשים נראה הגיוני שנתניהו יקדם חוק שימנע ממנו להישפט, והיו מעדיפים שבג"צ יהיה חלש כדי שהחוק הזה יעבור, כי הם פשוט לא מבינים את המשמעות של בג"צ.

נתניהו גורם נזק למדינה במשך יותר מעשור, ואתה אומר שבגלל שהצד השני נראה כאילו גם הוא עשוי לגרום נזק, אתה מעדיף להישאר עם ה-devil you know. אני מעדיף לתת למישהו אחר סיכוי, אולי אופתע לטובה.

ביבי הוא אשף במכירות, והוא מוכר את עצמו נהדר. קל להגיד שהוא עשה גם דברים טובים (וזה בטוח נכון) אבל זו לא טענה מספקת בשביל לבחור בו - צריך להסתכל על הכל.

ליאור אשכנזי אמר את זה די נחמד בגב האומה:

ואגב, ימין/שמאל מדיני נוגע לכולם. זה שלא נופלים עליך טילים עכשיו לא אומר שאתה לא מושפע מזה.

הדרום גם רואה פריחה כלכלית אדירה, מיליארדים שזורמים לישראל מכל רחבי העולם, סינים שמגיעים לקנות חברות ישראליות במיליארדים כאילו מדובר בקניות לפסח בסופר, הסכמי גג, תחנות רכבת חדשות, כבישים חדשים, חברות הייטק בינלאומיות שנכנסות לישראל, שמיים פתוחים ועוד הרבה דברים אחרים.

אנשים לא מטומטמים כמו שאתה חושב.

ולא, אני לא אומר שבגלל שהצד השני נראה כאילו גם הוא עשוי לגרום נזק אני מעדיף להישאר עם השטן שאני מכיר.

אני יצאתי נגד הצורה בה תיארת חלק גדול מתושבי המדינה כאילו בצד השני של המפה הפוליטית כולם חכמים, יפים, משכילים, מצליחים וליברלים. זהו שלא.

גנץ ושות' מגיעים ממערכת מאוד מושחתת ומסואבת. ניסנקורן מייצג את האחראים לחלק ניכר מיוקר המחייה בישראל. בשמאל לא חסר הזויים חולי נפש שאם סבא שלהם לא היה מוריש להם 5 דירות בתל אביב הם בקושי היו מצליחים לגרד 7,000 שקל בחודש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מסכים איתך לגבי הפריחה הכלכלית האדירה, ובעיקר אצל האלקטורט של ביבי שבוודאי לא רואה את פירות ההשקעה באלילו.

ואני ממש לא טוען שכל השמאלנים נאורים ומשכילים וכל הימנים לא. אני טוען שמרבית השמאלנים לפחות מבינים מה הם מצביעים (מבלי להכנס לאם זה טוב או רע) והימנים היום סובלים מעודף רעש ומפלגות שטובתם של המצביעים שלהן לא בהכרח עומדת בראש מענייהן.

במילים אחרות, יותר מדי מפלגות צועקות היום "אני הימין האמיתי! האחרים משקרים לכם!", והציבור כבר לא יודע למי להאמין. זה עוד לפני השקרים של "כל מי שנגדי הוא בכלל שמאל הזוי/קיצוני/בוגד".

אגב, תזכיר לי מי אחראי למערכת המושחתת והמסואבת שגנץ ושות' מגיעים ממנה?

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למי שעדיין מתלבט האם להצביע אני ממליץ מאד לקרוא את כלכליסט היום. במיוחד את משה גורלי ויואל אסתרון. כדי להבין לאן הפסימיות שלכם מובילה את כולנו.

בעברית פשוטה - לאבדון.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדרום גם רואה פריחה כלכלית אדירה, מיליארדים שזורמים לישראל מכל רחבי העולם, סינים שמגיעים לקנות חברות ישראליות במיליארדים כאילו מדובר בקניות לפסח בסופר, הסכמי גג, תחנות רכבת חדשות, כבישים חדשים, חברות הייטק בינלאומיות שנכנסות לישראל, שמיים פתוחים ועוד הרבה דברים אחרים.

אנשים לא מטומטמים כמו שאתה חושב.

.

הדרום לא רואה פריחה כלכלית אדירה, באר שבע רואה פריחה כלכלית. (עוד לא אדירה). דימונה, רהט, ירוחם, אופקים וכו' וכו' נשארו ויאשרו אותם חירבה, אף אחד לא מתקרב לשם ולאף אחד במערכת הפוליטית לא איכפת מהמקומות האלו.

מיליארדים זורמים לישראל מכל רחבי העולם בגלל חברות פרטיות מוצלחות, סינים מגיעים לארץ לקנות חברות ישראליות פרטיות במיליארדים.

תחנות רכבת באמצע שומקום כדי להגיד "תראו, בנינו תחנות רכבת!" (להוציא אחת או 2 ממש מתבקשות ונהדרות כמו תחנת כרמיאל), כבישים ומחלפים שמועילים לשנתיים במקום תכנית ארוכת טווח ותחב"צ ראויה.

בנוגע לענייני העסקים והאקזיטים, כתבתי בת'רד הזה פוסט כמה עמודים אחורה. ההצלחה פה היא לא בזכות הממשלה, אלא למרות הממשלה.

2 הדברים הנכונים היחידים שנרשמו פה- חברות הייטק בינ"ל שנכנסות לישראל (מקבלות הטבות מס אדירות, אבל זה מספק תעסוקה לאלפים פה אז זה שווה) והשמים הפתוחים שהם פועל ממשלתי (אם כי מדובר במגמה כלל עולמית, לנסות להילחם בה היה משאיר את התיירות לישראל בקרשים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למי שעדיין מתלבט האם להצביע אני ממליץ מאד לקרוא את כלכליסט היום. במיוחד את משה גורלי ויואל אסתרון. כדי להבין לאן הפסימיות שלכם מובילה את כולנו.

בעברית פשוטה - לאבדון.

והאופטימיות שלך מובילה לשינוים דמוגרפים מרחיקי לכת ואינטגרציה יוצאת דופן של כל הקבוצות אל תוך הישראליות?

אגב, בהארץ פרסמו כתבה מעניינת על זה שגם מאות אלפי עולים בעלי דעות ימניות, שהגיעו לכאן מאז תחילת שנות ה-2000, שינו את המפה הפוליטית בישראל, וזה לא רק מיאוס כללי כלשהו בעם מהשמאל.

אגב 2, הטור ״תנו לסמוטריץ לנצח״ הרבה יותר קרוב למה שאני טוען ממה שאתה טוען. ושניהם חוטאים באותה הבעיה שחוטא בה כמעט כל מי שענה לי כאן בשרשור; אתם מתעלמים באלגנטיות מהדמוגרפיה. ממשלה של חדי קרן חמודים שילמדו את כולנו להיות נחמדים אל השני אי אפשר להקים בארץ, כי לפחות חצי מהציבור לא מעוניין בזה. וגם אם גנץ וחבריו יקימו ממשלה, לא תהייה כאן שום חזרה ל״נורמליות״ שכל כך אוהבים לבכות על אובדנה (מה זו בדיוק נורמליות במושגים ישראלים? כאילו אנשים בני 60 הם פחות גסי רוח מאנשים בגילי).

תבינו, זה בכלל לא משנה אם אצביע או לא (נניח ששוכנעתי ואלך שוב לזרוק מרצ בקלפי). הפסדנו. כבר מזמן.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יבגני. אם עוד כמה אלפי עצלנים כמוך יקומו להצביע אולי יהיה אפשר להוריד את סמוטריץ' מתחת לאחוז החסימה. או להוריד את הגוש בכמה חברי כנסת, בגלל הפרגמנטציה.

כבר כתבתי אתמול בבוקר: הבעיה של אנשים כמוך היא חוסר ההבנה של הטכניקליטיז של הבחירות. יותר מצביעים זה מדד יותר גבוה להכנסת ח"כ, והדבר הזה פועל במנות, לכן לא צריך הרבה יותר מצביעים מהצד הנגדי כדי לשנות את הרכב הכנסת.

כיוון שאני מניח שמאגר המצביעים של הימין, ובמיוחד הדתיים, מנוצל היטב הרי שאחוז הצבעה גבוה יחזק את גוש "לא ביבי".

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
אולי תשתכנע אחרת ותשים כחול לבן. כי זו האופציה הריאלית היחידה להחליף את מי שעומד בראש שלפי מה שאתה כותב, אתה ממש סולד ממנו.
בבחירות הקודמות הצבעתי לפי הגישה הזו ולאחר מכן הבנתי שזה היה מטומטם. "רק לא ביבי" זה ממש ילדותי, כאילו ביום שיוחלף הוד ביביותו ההשפעה של סארומן תתפוגג וכולנו נתאחד לפתור את כל הבעיות של החברה הישראלית.

בפועל, יצא שנתתי את קולי למפלגה סוציאליסטית שאף פעם לא הסכמתי עם הגישה הכלכלית שלה + ביבי לעוד קדנציה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע ה"רק לא ביבי" מבוסס על מפלגת ימין למהדרין.

דרך אגב, כנראה שהמפלגה שעליה אתה מתלונן ממש אינה סוציאליסטית. אבל לימין הטראמפי כל דבר אחר נראה "סוציאליסטי", כפי שתומכים בביבי קוראים לכל מי שאינו יכולותיו "שמאלני".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

העבודה זה לא מפלגה סוציאליסטית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...