Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

• תגובות 57.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4690

• SlowRide

4503

• פינדר

3551

• m3x7r3m3

2926

לוקח לך את הג'וב?

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

חוצפן, מתי פעם אחרונה כתבתי פה משהו ציני?

עניתי לך מה יצא לי.

אז חשוב לך שאני אצביע כדי שתהייה ממשלה בלי חרדים? זו המטרה? ולא מעניין אותך לרגע שלמרצ אין שום דבר במשותף עם בוגי יעלון יותר ממה שיש לה או לו עם החרדים?

אבל לא להצביע ואז לבוא בטענות שיש חרדים בממשלה זה צביעות.

לא זה לא. אם הייתי מצביע לחרדים ומתלונן על הצלחתם זו היתה צביעות. אם אני לא מאמין שההצבעה שלי, בהתחשב בכל הנתונים האובייקטבים סביב, רלוונטית, זו ממש לא צביעות.

זה שאתה לא שם לב למציאות שמשתנה לא אומר שהיא לא משתנה.

אין כזה דבר "אם" בהתייחסות למה שקרה בעבר. כי זה ספקולציות. גם לא אורי כץ ולא אני לא טוענים שהכל סטגנטי לנצח.

אבל נכון לעכשיו רוב הישראלים רוצים או עוד 4 שנות ביבי, או תחליף בדמות מפלגה שיש סיכוי שהועמדים בראשה ילכו מכות ב-live בכנסת. ואם זה מה שהרוב רוצה, אז זה מה שהרוב רוצה.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כנראה לא מצליח להבהיר את עצמי מספיק, אז בשביל הנקודה תניח לרגע שאני מצביע ש"ס.

אילו היית מצביע ש"ס היית מבין את חשיבות ההצבעה, ולא היית מתווכח עליה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמות האנשים בעלי כדור הבדולח בת'רד הזה מדהימה. אשמח אם תגלו לי את הסוד איך מחליטים שהצבעה לאנשים שמעולם לא כיהנו תיגמר ב "אותו דבר".

דווקא מי שמצביע אין לו זכות להתלונן כי אתם הצבעתם לאנשים האלה.

אני לא מצביע לכן יש לי זכות מלאה להתלונן ולבקר.

....מה?

זה כמו שתגיד שזכותך להתלונן על זה שאין לך איך לשתות מים -דווקא- כי אתה לא מחזיק כוסות בבית. איך הגעת למצב עקום שכזה? מה זה "אתם הצבעתם לאנשים האלה"

כל הפואנטה בהצבעה היא להשפיע על האנשים שיריצו את כל העסק פה. רוצה שמשהו ישתנה? אתה צריך תחלופה של אנשים. איך לעזאזל הימנעות מזכותך להשפיע על התחלופה הזו היא שמקנה לך את הזכות להתלונן?

חוץ מזה שאי הצבעה מחזקת מפלגות סקטוריאליות, אז אפילו אם ניתקע עם אותו הביבי בלי שינוי חביבי, להחליש את האחיזה של החרדים על הבייבי ביבי'ס שלו זה דבר שכבר יועיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולא מעניין אותך לרגע שלמרצ אין שום דבר במשותף עם בוגי יעלון יותר ממה שיש לה או לו עם החרדים?

ואם מרצ לא תעבור את אחוז החסימה, זה לא ישנה כלום? גם מהאופוזיציה אפשר להזיז דברים. ואפילו אם לא מצליחים לחוקק אף חוק, יש תרומה גם ביכולת להביע דעה בתקשורת מתוך הכנסת, ובכלל בהכרה בעובדה שיש ציבור מסויים עם דעה מסויימת, ושהדעה הזו לא נעלמה לגמרי.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח אם תגלו לי את הסוד איך מחליטים שהצבעה לאנשים שמעולם לא כיהנו תיגמר ב "אותו דבר".

אם רק היה מדובר באנשים שלא כיהנו אף פעם ושאף אחד לא מכיר...

אבל בעולם האמיתי זה ההוא שנפגש עם מוזס ולא סיפר, וההוא שהתחיל בליכוד וברח ועוד כמה.

אילו היית מצביע ש"ס היית מבין את חשיבות ההצבעה, ולא היית מתווכח עליה.

אני לא מעוניין לשחק במשחק הדיכוטומטי הזה של חרדים נגד השאר, כי גם עם פייגלין אין לי שום דבר במשותף, וגם לא עם בנט.

אילו הייתי מצביע ש"ס אף אחד מכם, כמו שהודה מינימייזר, לא היה משכנע אותי להצביע.

ואם מרצ לא תעבור את אחוז החסימה, זה לא ישנה כלום?

ישנה למי? 92% מהמצביעים לא מעוניינים בה בכנסת. אני רק עוזר לכם פה.

בכלל בהכרה בעובדה שיש ציבור מסויים עם דעה מסויימת, ושהדעה הזו לא נעלמה לגמרי.

אם היא לא עוברת את אחוז החסימה, כנראה שהדעה נעלמה. לגיטימי לגמרי.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@יבגניפ

מי זה אף אחד? אני הייתי משכנע אותך להצביע לא משנה למי אתה מצביע. זה התהליך הדמוקרטי (+-), וכדי שזה באמת יהיה תהליך אמין (בה"כ סילופי ספירת קולות ושאר מרעין בישין) אזרחים צריכים להצביע בהמוניהם.

"אין כזה דבר "אם" בהתייחסות למה שקרה בעבר. כי זה ספקולציות." - כלומר המציאות, והמערכת הפוליטית היא מערכת מרקובית (חסרת זיכרון)? נשמע (לי) לא סביר (סוד - יש הרבה מחקרים מעניינים בנושא)

קראתי את הכתבה של אורי כץ. אמר ייעול בירוקרטי - נגיד כסף קטן. הגדלת הוצאה -> הגדלת גירעון -> פגיעה בדירוג אשראי. עד כאן הכל טוב. אמר העלת מיסים - לא פופולרי - אוקיי. מה עם לטפל בוועדים הגדולים (נמל/חשמל/רכבת וחבריהם)? זה כסף קטן?

מיסים, מישהו פעם חישב מה הדלתא_1 שצריך לעלות במיסים כדי לאפשר עלייה בדלתא_2 ברמת החיים (תחב"צ/בריאות/חינוך)?

כי אם נאמר "חישבנו, הנה הדו"ח, צריך עוד w% מיסים בשנה כדי להשקיע X, Y, Z נוספים בתחומים הבאים: _הכנס תחומים כאן_. השקעה של עוד X, Y ,Z תביא *בהכרח* שיפור אמפירי במדדים הבאים: _הכנס מדדים פה_"

נשמע לי סביר. אבל אף אחד לא יעשה כזו בדיקה :/. חבל.

עריכה אחרונה על ידי Gosser1860
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישנה למי? 92% מהמצביעים לא מעוניינים בה בכנסת. אני רק עוזר לכם פה.

כנראה שלך זה ישנה, ואני יכול לחשוב על לפחות עוד משתמש אחד שזה ישנה לו. גם זה משהו. גם לאחרים זה ישנה, אבל לא בטוח שלכיוון הנכון...

אם היא לא עוברת את אחוז החסימה, כנראה שהדעה נעלמה. לגיטימי לגמרי.

אם היא לא עוברת את אחוז החסימה כי אף אחד באמת לא מאמין במה שהיא מציעה אז הדעה לא רלוונטית. אבל אם היא לא עוברת כי כל מי שמאמין במה שהיא מציעה לא היה יכול למצוא חצי שעה ביום חופש להצביע עבורה, אז אולי הדעה רלוונטית, אבל היא לא מיוצגת. לא חבל כשזו (פחות או יותר) הדעה שלך?

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

כדאי ללכת להצביע כי אם אחוזי ההצבעה יהיו נמוכים, בסוף יחליטו לבטל את החופש שיש ביום הזה.

וברצינות, להצבעה של אדם אחד אין שום משמעות בשבילו כמו של10 אג' שזרוקים לך במאפרה של הרכב אין שום משמעות עבורך.

המשמעות היא קולקטיבית. עובדה, תראו את החרדים. כמה אחוז הם מהאוכלוסיה? 9%? 10%?. ועדיין יש להם שליטה בלעדית בנושאים מהותיים בחיים של כולנו. נשים בצד את עניין תקציבים לחינוך חרדי שזה משפיע עלינו בעקיפין - הם שולטים בהרבה תחומים שמשפיעים על כולם באופן ישיר: תחבורה ועסקים בשבת, גיור וחתונות.

אחוז ההצבעה אצלם זה 90%. אצל החילונים בערך 60% (ראיתי באיזו כתבה מ2013, אין לי מושג כמה זה נכון).

מי משפיע יותר על מי?

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יאאלה מתערבים- אולי ניתערב על שינוי החתימה לשבוע עם תיאור ההתערבות שבו הפסדנו והכיתוב "אוכל את הכובע על שהפסדתי"?.

זוכרים את הפתעה של "יש עתיד" שזכו בסוף ב19 מנדטים למרות שכל הסקרים בקושי נתנו להם 10?.

רוב הציבורי שלדעתי יצביע לפיגלין הוא ציבור שיש לו זמן לקרוא את הספר ולהגיד שהמדינה שוחקת אותנו, או במילים אחרות: סטודנטים.

האם הכוח של הסטודנטים כל כך גדול? אני לא חושב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפילו לסטודנטים כבר אין כח לפוליטיקה

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5488865,00.html

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדאי ללכת להצביע כי אם אחוזי ההצבעה יהיו נמוכים, בסוף יחליטו לבטל את החופש שיש ביום הזה.

וברצינות, להצבעה של אדם אחד אין שום משמעות בשבילו כמו של10 אג' שזרוקים לך במאפרה של הרכב אין שום משמעות עבורך.

המשמעות היא קולקטיבית. עובדה, תראו את החרדים. כמה אחוז הם מהאוכלוסיה? 9%? 10%?. ועדיין יש להם שליטה בלעדית בנושאים מהותיים בחיים של כולנו. נשים בצד את עניין תקציבים לחינוך חרדי שזה משפיע עלינו בעקיפין - הם שולטים בהרבה תחומים שמשפיעים על כולם באופן ישיר: תחבורה ועסקים בשבת, גיור וחתונות.

אחוז ההצבעה אצלם זה 90%. אצל החילונים בערך 60% (ראיתי באיזו כתבה מ2013, אין לי מושג כמה זה נכון).

מי משפיע יותר על מי?

זה פחות קשור לאחוזי הצבעה.

בישראל שיטת הבחירות בנויה ככה שמיעוטים תופסים את הרוב בביצים(הקמת קואליציה, התפקדות למפלגות וכו') .

לא שזה רע כול כך, אבל כמו שאמרו לפני, במדינה כמו ישראל, שיש שוני תפיסתי עצום בין קבוצות שונות באוכלוסיה, זה כבר יוצר בעיה.

תדמיין מצב שיהדות התורה וש"ס מקבלות חצי מהמנדטים שיש להם כיום, אתה באמת חושב שזה ישנה משהו? שהם לא ישבו בממשלה בתנאים שהם קובעים למפלגה הגדולה? אני בספק גדול.

עד שלא תשתנה שיטת הבחירות/ האולכוסיה בישראל תחליט באורך פלא להיות יותר הומוגנית, המצב ישאר בדיוק כמו שהוא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למי שלא שם לב, יש התאמה של 100%

בין אלה שהחליטו לא להתרבות (זמנית?)

לבין אלה שלא יצביעו בגלל שלל תירוצים בסגנון "גם ככה זה לא ישפיע".

אין פה שום דבר אחר חוץ מניהיליזם פשוט וסתמי.

אני אני אני ושיישרף העולם.

גם ההורים הכי ציניים או אטומים רגשית נוטים להצביע,

לא מתוך דאגה גלובלית לעתיד הפלנטה, אלא מסיבה פשוטה וממשית -

ניסיון לדאוג להווה/עתיד טוב יותר לצאצאים. בצורה לא מודעת, אפילו.

כמו שאתה דואג שהילד ינעל נעליים ולא ייצא יחף מהבית,

כך אתה גם מצביע.

(למען האיזון - ניהיליזם זה ספקטרום ויש גם הורים שחוטאים בזה במגוון של עוצמות משתנות, ילדים זה לא קסם, אלא טריגר חזק לשינוי)

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דמיין מצב שיהדות התורה וש"ס מקבלות חצי מהמנדטים שיש להם כיום, אתה באמת חושב שזה ישנה משהו? שהם לא ישבו בממשלה בתנאים שהם קובעים למפלגה הגדולה? אני בספק גדול.

התשובה חיובית באופן חד משמעי. נניח שהסחטנות בהסכם הקואליציוני תהיה זהה (והיא לא), אבל יהיו לם פחות שרים וסגני שרים -> פחות יכולת להפעיל את אותם לחצים ולבצע את אותן העברות תקציביות שהם מבצעים במהלך חיי הממשלה. הרי חלק גדול מהסחטנות המגזרית מבוצעת לא בהסכם הקואליציוני אלא בהחלטות הממשלה ובהעברות הכספים השוטפות, אלה שבגללן אנשים כמו גפני מתעקשים לשבת בראשות ועדת הכספים וחברי כנסת כמו סתיו שפיר לא מפסיקים לצעוק.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפילו לסטודנטים כבר אין כח לפוליטיקה

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5488865,00.html

טוב מאוד.

אני שמח שהפוליטיזציה המגעילה הזאת נכחדת באוניברסיטאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...