Jump to content

Katom

 • פרסום הודעות

  163
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

 • ימים ב"תורמים ביותר"

  1

Katom שיחק אותה בתאריך דצמבר 11 2020

התכנים של Katom היו האהובים ביותר!

מוניטין

88 נייטרלי

אודות Katom

 • דירוג
  נהג צעיר (> 150 הודעות)

צפיות אחרונות בפרופיל

2,552 צפו בפרופיל
 1. לפי מה שאני מכיר, אסור להזיז חתולים, כלומר אסור לקחת אותם פיזית ולהעביר אותם למקום אחר. לדעתי כדאי קודם כל לדאוג לסירוס\עיקור שלהם - לפנות ל106 ולבקש והעייריה אמורה לבצע. יש עיריות שעושות מתקני האכלה לחתולים בפינות הרחוב - ואז אם תושבים רוצים להאכיל חתולים הם משאירים להם אוכל שם , צריך לברר עם העירייה אם זה קיים ואם כן לבקש שיציבו בפינת הרחוב שלכם, כמובן לבקש מהשכנים להקפיד להשאיר אוכל רק שם ולא בסביבת הבניין. אם העירייה לא מספקת מתקני האכלה, אפשר לקנות בחנות הכל בדולר כמה קערות, להניח בפינה נוחה ולהתקין גגון פלסטיק קטן ולבקש מהשכנים להשאיר אוכל רק שם. אם נשארו בך כוחות אז
 2. רוב הזמן המדדים נמצאים ב"שיא כל הזמנים".
 3. אתה אומר את זה כי יש לך השכלה רלוונטית או על סמך דעה ? כנראה שביידן ידפיס 2 טריליון דולר , https://www.msn.com/en-us/news/politics/biden-to-unveil-stimulus-plan-to-pump-dollar2t-into-covid-hit-economy/vi-BB1cLhfi אתה עדיין חושב שהדולר יעלה ביחס לשקל בטווח הבינוני ?
 4. אל תבכה על הדור הצעיר, הוא כנראה חיי בתקופה הכי טובה שהאנושות ידעה מעולם.
 5. מצטער אם זה חטטני אבל לאן הולכים 12 אלף בחודש לזוג ? 2000 זה הדירה והחשמים+-, ארנונה קניות והוצאות קטנות עוד 2000 והוצאות רכבים עוד 2000 ואני מתפרע, ז"א שנשאר 6000 בערך שאפשר לקצץ ? כמו שאמרו מעליי, קניית דירה זה רק ההתחלה, ההוצאות מפה רק עולות (ודרסטית אם יגיע זעטוט). נצלו את זה שאתם בקושי משלמים על דיור ותחסכו כמו משוגעים. לדעתי כדאי לשבת מול דף הוצאות\הכנסות חודשי ולחשוב מאיפה לקצץ, בינתיים אתם לא בכיוון. בכללי אני לא מבין את ההחלטה לקנות דירה כשאתם ככ צעירים וללא ילדים, אבל זה נושא אחר וחבל להסיט את הדיון..
 6. זה בקטנה למי שמחזיק ביטקוין כאמצעי תשלום או לטווח ארוך ולא כאמצעי התעשרות מ18 ל20. איזה חוזה יקרוס ? למיטב הבנתי GBTC נסחר בבורסה, הבורסה לא פתוחה 24\7 ולכן גם אתה לא יכול להכניס ולהוציא בכל רגע נתון. ככה אני מבין את זה: אם יש טעות, סלח לי, זה בגלל השעה. לפי האתר של הקרן, כל יחידה היא בעצם בשווי של 0.00094950 ביטקוין. כל יחידה עולה כרגע 40 דולר. אז נצטרך 1,111 יחידות קרן כדי שיהיה לנו בערך ביטקוין 1. אז כרגע הביטקוין הוא 36K, כלומר שילמת 44K על הביטקוין, לא נורא רק 8K יותר. (מקווה שלא קנית ב2018, כי אז שילמת פי 2 יותר מהעלות האמיתית של הביטקוין)
 7. אז אתה מוכן לשלם עשרות אחוזים יותר, לא להחזיק בכלל ביטקוין ולהיות תלוי לגמרי בצד ג' כדי לא להגיע בין 10 ל18 ולא לצלם ת.ז או רישיון בפעם הראשונה שהגעת ? אני דיי בטוח שלסוכן הביטוח שלך יש צילום ת.ז שלך..
 8. אתה טוען שבתוך הארנק ליד הביטקוין נמצא גם צילום ת.ז של בעל הארנק ? מודה שלא שמעתי על זה, מקס הוא המומחה לארנקים ותכף יתן את דעתו. למה שזה יגיע לארנק ? למה אני צריך את זה בפנים ? אז אתה מפחד שהצילומים יזלגו ? לגיטימי אבל גם אם יזלוג - לא חושב שהפגיעה שווה את הסיכון בלהחזיק את הנייר הזה. בשורה התחתונה, אין לך ביטקוין - יש לך נייר. הנייר הזה יקר יותר והרבה הרבה יותר מסוכן מביטקוין. על הנוחות משלמים בזול כשהכל טוב וביוקר כשמתחיל להיות גרוע.
 9. אין תשובה חד משמעית מה עדיף, כל אחד עם השיקולים שלו אמור להחליט תוך כדי שהוא מודע לחלוטין ליתרונות והחסרונות של כל אפשרות. על אותו משקל יש אנשים שמעדיפים לקנות זהב פיזי ויש אנשים שמעדיפים דרך ETFים וכו', לדוגמא אתה אומר שעדיף לקנות נייר ולא להתעסק עם ארנק דיגיטלי, העניין הוא שאם תחשב כמה ביטקוין נותנת לך יחידה, ואז תחשב כמה יחידות אתה צריך כדי שיהיה לך ביטקוין שלם - אתה תגלה שאתה משלם (כנראה, לא חישבתי בדיוק) עשרות אחוזים מעל המחיר האמיתי של הביטקוין + דמי ניהול מטורפים. חוץ מזה, GBTC היא לא ETF והמנפיקה לא כפופה לרגולציות כמו לדוגמא בלקרוק או ואנגרד, יכול מאוד להיות שמח
 10. הכוונה שהיא תחקה, בפועל אתה תחליט אם זה מספיק קרוב לך: https://grayscale.co/bitcoin-trust/#market-performance לדעתי גם דרך ברוקרים ישראלים אפשר לקנות יחידות, שים לב לדמי הניהול.
 11. אז אנחנו מסכימים שהוא לא יציב כמו הדולר? לוחות מתכת זה אתה אמרת, בכל מקרה, לי זה נשמע כמו הרבה יותר מדי טרחה כדי לשמור על הכסף. נניח אני קונה טלפון חדש, אני צריך להתחיל לחפש בבית\אצל העו"ד\בבנק את המילים.. ואם למרות הכל נגנבו לך ביטקוינים, גיים אובר. בשום מטבע אין אינפלציה, אינפלציה היא עליית מחירים שמובילה לירידה בערך הכסף. אם מכונית עלתה 1 ביטקוין, ומחר מכונית תעלה 2 ביטקוין - זה אומר שהביטקוין שלי קונה פחות. ולמה דבר כזה יתכן ? כי עדיין רוב העולם סובב סביב הדולר והפיאט. אמרתי שאינפלציה היא בעיה גם של ביטקוין - כי הוא חשוף אליה בדיוק כמ
 12. 1. ושוב פעם חוסר היציבות : היום אני ממיר ביטקוין אחד ויכול לקנות איתו בן וג'ריז, מחר אני ממיר ביטקוין אחד ויכול לקנות איתו מסטיק בזוקה. 1.1 מחר אי אפשר יותר לקנות איתו גיפט קארדז - נניח כי הבנקים והרגולטור לוחצים, מה המשפחה תעשה ? 2. כל דבר שתלוי בזכרון - יכול להשכח וכל דבר שנמצא בכיס - יכול להאבד. להסתובב עם לוחות מתכת ? לא עדיף לקעקע או לצרוב ? 3. אינפלציה היא גם בעיה של ביטקוין, עובדה שרוב מדינות העולם מצליחות לעמוד מאחורי המטבע שלהן והוא לא סובל ברופן קבוע מאינפלציה משתוללת, במדינות מושחתות עדיף להחזיק דולר - וזה מה שחלק גדול מהאזרחים עושים. 4.
 13. ולאיפה תפקיד את הכסף שתוציא ? להבנתי עסקת כזאת מצריכה הרבה אמון, איך יוצרים אותו עם אדם זר כשמדובר בסכומים של עשרות אלפי דולרים ? רק אל תשכח אותן ואל תאבד את הארנק. כבר כתבת את זה ועניתי לך. זה לא בהכרח נכון, מטבעות ישנים מוחלפים במטבעות חדשים. לדוגמא, מי שהחזיק X פרנק צרפתי יכל לקבל תמורתו Y יורו. זה שהיום אתה לא יכול לשלם עם מטבעות יוונים במכולות זה טיעון גרוע מאוד נגד פיאט.
 14. לאוזניים שלי המשפט שהוא באמת אמר נשמע פחות מזעזע
 15. אני סתם מציק כי הרבה כותבים את זה: המשפט הזה מעולם לא נאמר ע"י ביבי. הוא אמר "המצביעים הערבים נעים בכמויות אדירות לקלפי". האם זה נשמע רע באותה מידה, פחות , או יותר זה משהו אחר.
×
×
 • תוכן חדש...