Jump to content

Katom

 • הודעות

  165
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

 • ימים ב"תורמים ביותר"

  2

Katom שיחק אותה בתאריך יוני 7

התכנים של Katom היו האהובים ביותר!

צפיות אחרונות בפרופיל

2,664 צפו בפרופיל

הנקודות של Katom

נהג צעיר

נהג צעיר (3/14)

132

מוניטין

 1. לא מעניין ולא מהווה שיקול איפה לפתוח, מה שמשנה זה העתיד ולא העבר. ממליץ בכל זאת לפנות 20 דק ביום כדי לקרוא בבלוג של הסולידית (גוגל). אם גם לזה אין לך זמן, ממליץ לחכות עם ההשקעה. העצה שלנו כרגע לא תעזור לך, כי כל אחד מאיתנו הוא אדם אחר. מה שנכון לנו בדרך כלל לא נכון לך. שוב ממליץ בחום לפתוח את הבלוג של הסולידית ולעיין קצת. מבטיח לך שזה ישתלם לך הרבה יותר מכל עצה שאתה יכול לקבל כרגע.
 2. למה ? אם האתר שלי מעתיק את מה שחיפשת בו לגוגל ומביא את הלינקים ב10 הדפים הראשונים עם המחיר שכתוב באתר של המוצר +- כמה שקלים או סתם אפילו ממציא. על איזה חוק אני עובר ? ואם כתוב אצלי באתר שהאחריות היא על המשתמש בלבד ואין הבטחה למחיר וט.ל.ח ובלה בלה בלה ? תנאי השימוש חולקים עליך: 6.3. החברה אינה מתחייבת לכך שהמחירים משקפים בהכרח את מחיר המוצר כפי שיימכר בפועל על ידי בית העסק ו/או נותן שירותים וייתכנו שירותים ומוצרים אשר יימכרו במחירים נמוכים או גבוהים יותר מהמחירים המוצגים באתר https://www.zap.co.il/takanon.aspx תציץ למעלה בתנאי השימוש.
 3. בהחלט זה יכול לעבוד ל2 הכיוונים. כמו שאמרת, לפי החוק המחיר צריך להיות מוצג על גבי המוצר או האריזה שלו. לא מצאתי התייחסות לגבי אתר אינטרנט ואם המחיר שם מחייב. אני חושב שהיא לא קיימת כי זה לא טריוויאלי מהרבה סיבות, נתחיל מלהוכיח קשר ישר בין הבעלים של החנות לאתר של החנות (קל מאוד במקרה של רשת, קשה מאוד במקרה של חנות שכנותית). נניח שאתה נכנס לחנות טלפונים שכונתית, מראה לבעלים את המחיר של טלפון מסוים באתר - X, המוכר אומר - זה בכלל לא האתר שלי, אז מה שהכתובת היא פה והשם זהה - מישהו מתחזה אליי. יכול גם להגיד "רק רגע הולך למחסן להביא", ללחוץ קליק במחשב מאחורה ולעדכן את המחיר - עכשיו חוזר ואומר שעל הדרך בדק והמחיר שאצלך לא מופיע אצלו - תרענן ויתעדכן גם אצלך. לכיוון השני, אפשר לשפץ דפי HTML על הדפדפן שלך, כלומר לשפץ גם את המחיר ולעשות צילום מסך, אז בעל החנות צריך למכור במחיר הזה ולהתחיל לחפש איך להוכיח שזה מעולם לא היה המחיר ? שאלה מצוינת, אפשר לטעון לאשמת החנות ואפשר לנותן הלינק, יש טיעונים טובים נגד ולטובת כל הצדדים. אז לצורך העניין אם אני מקים אתר אינטרנט שלכאורה משווה מחירים, וכתוב שבחנות של חיים אני קונה אייפון X ב1000 ש"ח, ולקוח מגיע אליך בטענה שבאתר של כתום המחיר הוא 1000 אתה תמכור לו ב1000 ? ממה שאני רואה , בזאפ תמיר המחיר הוא סופי, כלומר המחיר לא יהיה יקר יותר מהמחיר בזאפ. חוץ מזה, ברוב החנויות מחיר הבסיס הוא בלי משלוח ולכן אם כבר יש שוני במחירים, בזאפ בדרך כלל המחיר דווקא יקר יותר כי בזאפ מוסיפים משלוח. לא בטוח שיש לך קייס.
 4. מכיר בעל חנות לטלפונים, הייתי אצלו בעבר ונכנסה סבתא עם צילום מסך מזאפ שמראה שבחנות שלו הטלפון עולה X. הוא מבקש ממנה ללחוץ על הקישור לדף של החנות - המחירX+100 היא כועסת וטוענת שהוא מרמה אותה, למה בזאפ כתוב X אמר שמעולם לא היה בקשר עם זאפ לגבי פרסום העסק שלו, חשד שמדובר בעסק שכן שמתחזה אליו כדי למשוך לקוחות ממנו. עשיתי ctrl+f עם המילה "אשמים" ומצאתי אותה רק בתגובה שלך, לא כתבתי שהם אשמים. כתבתי שלא תמיד בעל עסק אחראי למחיר שכתוב בזאפ. אם המחיר זהה זה משהו אחר, אני חשבתי שהמחיר באתר הבית המחיר יקר ב100 שקל ואתה ציפית לקבל הנחה למחיר של זאפ.
 5. לא הבנתי, ראית מחר בזאפ, הלכת למוכר - הוא מראה לך על הטיקט שזה לא המחיר. ואת מצפה מהמוכר להוריד את המחיר למחיר שכתוב בזאפ, כי זה כתוב בזאפ ? ובצדק, כי זאפ יכולים לרשום באתר שלהם מחיר שנמוך ב100 שקל מהמחיר הממוצע בשוק, בדרך לחנות עשרות לקוחות שהולכים להתעצבן מאוד שזה לא באמת המחיר של המוצר. וכל היופי בסיפור שכולם בטוחים שמנסים לעקוץ אותם, גם הכותבים כאן בטוחים שעוקצים אותם, הם לא מבינים שהם שותפים לעוקץ גדול יותר והקורבן האמיתי זה בעל החנות השכונתית.
 6. למה אתה כועס על המוכר ? אין לו שליטה על המחיר שכתוב בזאפ. נניח שיש לך חנות למסורים, נכנס מישהו עם צילום מסך מזאפ שמראה שבחנות שלך המסור עולה 100. אתה נכנס לאתר שלך ורואה שבאתר המסור עולה 200. מה תעשה ?
 7. יכול מאוד להיות שהחשדות שלך מוצדקים, לדעתי קח את הטאבלט בקופסה עם הקבלה חזרה לחנות ותציג את הצילום מסך שמראה שהאחריות נגמרת באפריל. על הדרך כבר תבדוק את מדיניות ההחלפה\החזרה של המוצרים ובמידה ואתה לא יכול להחזיר - פנה לרשות להגנת הצרכן. גם להיות חשדן זה לא מספיק, כדאי להסתכל בסרטוני unboxing ביוטיוב כדי לראות איך אמורה להראות אריזה אטומה.
 8. Katom

  איזה תואר ללמוד?

  יש לך עוד זמן להחליט ולהתחרט, הלימודים לא קשורים לעיסוק ברוב המקרים, כדאי להגיע לקבוצות של מהנדסי מכונות או כל טייטל אחר שאתה חושב שאתה רוצה ולקרוא קצת על החיים בלימודים ואחרי הלימודים. אי אפשר, בכל תואר יש קורסים מעניינים יותר ופחות, נסה להשיג כמה שיותר חוות דעת כמו שכתבתי למעלה. מבחינת רמת קושי, יותר קל לשנמך מאשר לשדרג, תתחיל במוסד הכי טוב שמקבל אותך. תואר שסיכויי ההצלחה בו גבוהים = תואר קל = תואר נפוץ = מרוויחים פחות. תבחר תואר שאתה רואה את עצמך מסיים ושהבוגרים מרווחים כסף טוב לדעתך. אולי זמן הקורונה זה זמן טוב להשלים בגרויות כי המבחנים אולי קלים יותר, מאמין שתוך כמה חודשים של השקעה אתה יכול להגיע ל5-5-5 בציונים מאוד גבוהים (ובשביל זה צריך רק לפתוח את הספרי לימוד ולפתור תרגילים, לא קורסים בתשלום). כמו שליביו כתב, אין שום סיבה בעולם לכוון לפחות ואפילו ההפך, תצבור יחידות בכל מקצוע שאתה יכול. לאחר שתיהיה בידיים שלך תעודת בגרות יפה תשקול את הצעדים הבאים - מכינה\פסיכומטרי או כל דבר אחר. יש אוניברסיטה ללא תנאי קבלה, היא נקראת "הפתוחה" וזה לא אומר שהלימודים קלים (אפילו ההפך). במקומך מה שהייתי עושה זה: 1. מצטרף עכשיו לקבוצות הפייסבוק של סטונדטים באוניברסיטאות והמכללות השונות , נניח בן גוריון,חיפה,HIT ואפקה. 2. כנס לאתרים של המוסדות ותשמור את תנאי הקבלה השונים, ציוני בגרויות,פסיכומטרי ובלה בלה. 3. תוריד PDF או תקנה את הספרים של 5יח' (מאמין שיש גם קורסים מקוונים בcampus.il) ותתחיל לרוץ. כשתסיים את השלמת הבגרויות ,תסתכל שוב על תנאי הקבלה- תדע בדיוק איפה אתה עומד, אם אתה צריך פסיכומטרי וכמה אתה צריך לקבל, ואם צריך גם מכינה אז כמה ואיזה.
 9. קודם כל , תעזוב את מה שאתה מתחבר אליו או מה שאתה לא מתחבר אליו. אתה צעיר, לך תעשה כסף כל עוד המוח שלך עובד (או שיש לו פוטנציאל לעבוד). הקורסים האלה חסרי משמעות, כל ילד בכיתה ט' עם אנגלית בינונית יכול לקחת קורס ביודמי ב30 שקל ולעבור את המבחנים האלה. הנדסאי חשמל כותבים בפורומים אחרים שהם חושבים להשלים למהנדס. כרגע, מהנדסי חשמל מאיישים משרות של הנדסאים, כי יש ארגזים של מהנדסי חשמל ועוד יותר ארגזים של הנדסאי חשמל. אם אני אגיד לך שכסף יותר לא יהיה בעיה בחיים שלך, אתה יכול להשקיע את כל זמנך בתחביבים, מה היית עושה ? היית הולך לעשות תעודת CCNA או לים ? היית משלים הנדסאי חשמל או מטייל ? אתה צעיר, תעשה משהו משמעותי, תאתגר את עצמך, צא מאזור הנוחות שלך, התחביבים שלך יתמוססו, הדברים שאתה אוהב יאבדו מהקסם שלהם. תנתק את "מה אני אוהב לעשות" ו"מה משלם לי משכורת" ותנסה להגיע למקסימום בכל אחד בנפרד.
 10. מטרת החוק היא לא להפחית שימוש בפלסטיק, כי הרי בקבוקי קולה בפלסטיק ימשיכו להמכר באותו המחיר, גם פאנטה, חלב, ומילקי. אז את זה יותר יותר קל למחזר, את זה קצת קשה יותר, זה לא משנה כי בכל מקרה למחזר פלסטיק זה לא ירוק https://mida.org.il/2015/07/14/זה-מטורף-למחזר/. כולנו צריכים להפחית עד להפסיק את השימוש בפלסטיק TOGO למען עולם נקי יותר העלאת מיסים לא תקדם אותנו בכיוון הזה.
 11. לי יש דעה קצת אחרת. לדעתי תעבוד בעבודה שמשלמת לך הכי הרבה כסף עבור הכי מעט זמן, ואת יתר הזמן תשקיע בתחביבים שלך. תעזוב את הניסיון לשלב את העבודה עם התחביבים, לבני אדם יש תחביבים מוזרים - מרובם אי אפשר להתפרנס, גם מהתחביב שלך (גם מהתחביב שלי) אין דרך לעשות כסף. מה גם שדברים שאתה אוהב היום, אתה אולי לא תאהב מחר.
 12. ניסית airbnb ? רפרפתי בצפון ובדרום ומצאתי את אלה שלמרות שהם מעל התקציב נראים ממש טוב. https://he.airbnb.com/rooms/48477074?adults=2&children=3&check_in=2021-08-02&check_out=2021-08-05&translate_ugc=false&federated_search_id=0f74c62d-0a4e-4d4d-ac55-ece8501fd5db&source_impression_id=p3_1626240917_z1Lb5rVfGAMSYMuJ&guests=1 https://he.airbnb.com/rooms/50443959?adults=2&children=3&check_in=2021-08-02&check_out=2021-08-05&translate_ugc=true&federated_search_id=fc17339b-aa2e-42d5-8140-296ae14c2dab&source_impression_id=p3_1626241123_hGnx2pFMPahjYAjB&guests=1 שווה לחפור קצת
 13. דיברנו פה בעבר על ליצמן בתחילת דרכו, טיפולי שיניים חינם לילדים עד גיל 18, הרפורמה בקפיטריות בבתי חולים.. גפני חוקק חוק שאוסר על רשויות מקומיות ועיריות לגבות כסף עבור כניסה לגנים ציבוריים או משהו כזה. אני בטוח שבעמודי ויקיפדיה של החכ"ים (לא רק חרדים) אתה תמצא מידע על חקיקה שלהם לטובת כלל הציבור. אגב, לא חושב שיש דברים דברים שאפשר לעשות "לכלל הציבור"- כמעט תמיד יהיה מי שנפגע כשיש מישהו שמרוויח. טיפולי שיניים באים על חשבון תרופות והמכונות סנדוויצים בבתי חולים כנראה שלחו עובד או שניים ללשכת תעסוקה. עוד דבר, אם ניקח את חוק טיפולי שיניים לילדים, אפשר בקלות (והגיוני) לטעון שזה בכלל לא חוק "שמטיב עם כולם" כי הרי ליצמן מייצג את הציבור החרדי, שהוא ציבור שמורכב ממשפחות עם הרבה ילדים, ולכן זה חוק שבעיקר מטיב עם הציבור שלו ומרע עם רווקים, זוגות ללא ילדים וסתם בני מעמד הביניים שלא מבינים למה הם צריכים לשלם על טיפולי שיניים לילדים בכפר שמריהו. אני מאמין שאפשר להלביש את הטיעון הזה על כמעט כל חוק שחתומים עליו חכ"ים חרדים. ובסוף אל תשכח שליצמן ובעצם כל ח"כ נבחר ע"י ציבור מסוים כדי לדאוג לאינטרסים של הציבור המסוים הזה. ליצמן רוצה להבחר שוב, אם הוא יחוקק חוקים שטובים מאוד "לכולם" אבל לציבור שלו הם "בסדר" - הוא לא יבחר שוב.
 14. משהו נחמד מרוטר: https://rotter.net/forum/scoops1/704989.shtml בינתיים הציוץ נמחק והועלה במקומו הסרטון בלבד, בלי שום הבהרה או תיקון. מעניין מאוד מה קרה שם, אם בכוונה שמו 3 כוכביות - "עם" "האויבים" "שלנו" כדי שנחשוב שזה מה שחשבנו שזה או שזה מישהו שפשוט רץ להוציא פוש כי הוא שמע "תז".
 15. לדעתי כדאי להמשיך שם, חבל לזרוק את הניסיון שלך לפח, במיוחד אם אתה לא הולך למקצוע שיכניס לך משמעותית יותר כסף. ניסית לבדוק על מסלול לימודי ערב להנדסאים\מכונאים ? חיפשת עוד אפשרויות תעסוקה בתחום שלך ? חוץ מזה, כתבת: אין עורך דין בחברה ? זה לא משהו שאפשר לעשות בצורה חיצונית ? אם תעבור לחברה אחרת, לניסיון שלך אין משמעות ?
×
×
 • תוכן חדש...