Jump to content

Iwind

 • פרסום הודעות

  102
 • תאריך הצטרפות

מוניטין

18 נייטרלי

אודות Iwind

 • דירוג
  נהג חדש (> 40 הודעות)

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

 1. הייתי אומר שמרצים מעולים הפכו לסבילים, כל השאר הפכו למאוד לא סבבה, זה פשוט לא עובד טוב. להבדיל מקורסים מתוקשבים שבנוים מההתחלה ככאלה בהם ההרצאות מוקלטות מראש ויש מטלות במודל, מהם אני נהנה. בתור מי שהעבודה שלו היא ללמד ובמקביל סטודנט שמכיר את שני צידי הוילון, להיות בצד של המרצה גרוע בהרבה. אולי יום אחד VR תגיע לרמה שכיתה וירטואלית תיהיה כמו רגילה אבל עד אז שיעורים בזום ישארו לא יעילים ובעיקר ממש לא כיפים ( אם הייתי רוצה ללמוד מהבית הייתי נרשם לפתוחה) ולנושא השרשור - כן אפשר. אבל תצטרך להתפשר והרבה (היקף המשרה, כמות הקורסים, חיי חברה), הייתי ממליץ לא לעבוד בסמסטר הראשון אם אתה יכול להרשות לעצמך, רק כדי ללמוד להכיר את עצמך ואת המסגרת החדשה, אני מאמין שרק מניסיון אישי שלך תלמד את האיזון הנכון.
 2. אני לומד באוניברסיטה ובדיוק עכשיו מחפש מגורים אחרי שבשנה הראשונה גרתי אצל ההורים (בקריות). רוב הסטודנטים בשני המוסדות גרים באזור מרכז זיו או נשר, יש מבחר דירות סטודיו ושותפים ממש נחמדות בתקציב שפוי, זה נח ונסיעה של 10 דקות גג לכל כיוון. במרכז זיו יש כמה ברים והרבה יותר מה לעשות מאשר בנשר הדיי מתה, וכמובן שהיא ממוקמת במקום טוב באמצע חיפה מרחק נסיעה קצרה מהרבה מוקדים (בערך 10 דק' בלי עומסים לים, לתחתית, לקניונים וכו'.) אם זה מעניין אותך. רוב הסטודנטים לא גרים באזור מרכז הכרמל ודניה הקרובה מאוד לאוניברסיטה פשוט כי זה יקר משמעותית. האלטו תשרוד יפה מאוד לא משנה מה תחליט (וגם הרבה יותר מזה, לא הייתי דואג מרכב חדש יחסית ומתוחזק באף כביש בארץ למען האמת). מחברים שמעתי שהם לא מרוצים מהמעונות באוני' ובטכניון, גם מהתרשמותי לא עפתי, למרות שזול ולמי שלא מפונק זה פתרון מאוד נח. לגבי מדעי המחשב בחיפה - היתרונות הם עומס נמוך באופן יחסי למדעי המחשב בטכניון, אם כי המבחנים לא קלים יותר להערכתי. החסרונות הם הרבה פחות קורסים בחירה ומשאבים, בנוסף יש מרצים שהם קטסטרופה אחת גדולה, עניין של מזל.
 3. Iwind

  אוזניות אלחוטיות לספורט

  מענין שאתה אומר את זה, קנינו שלושה חברים ולאף אחד מאיתנו אין את הבעיות האלו, משתמש בהם בחד"כ ומשאיר את הטלפון בתיק בכניסה. אומנם לא מדובר באולם ענקי אבל בהתחשב בזה שיש דלת זכוכית בכניסה ומחיצות גבס במקום דווקא ענין המרחק מהטלפון הרשים אותנו לטובה. יש לציין שרכשנו אותם בחצי מחיר אז היה יותר קל לבחור ואם התגובות ברשת גורפות אולי לא שווה לך להמר.
 4. Iwind

  אוזניות אלחוטיות לספורט

  יש לי JBL FREE שקניתי בגלל מבצע אטרקטיבי לפני שנה ומשהו, מגיעות עם כמה גדלים של גומיות ואני מאמין שהיא תמצא את שמתאים לה. מרוצה מכל מה שיש להן להציע, הבאס מעט דומיננטי לי אישית זה נחמד. חיסרון אחד - קייס עגול ומגושם ביחס לאיירפודס וכו'.
 5. בגדול אני כן מסכים, אבל זה לא קרה משתי סיבות. לא עובד לי. קשה לי להסביר למה אבל כשזה מדורג אין לי את כח הרצון להפסיק וכל משברון הכי קטן היה מדרדר אותי לחזור באופן מלא, ככה היה גם עם ניקוטין. אני צריך פשוט לעשות את הסוויטץ' ולהגיד לעצמי שמעכשיו והלאה אסור. סיבה שניה ופחות חכמה היא הזלזול שיש בקרב האוכלוסיה ל''סמים קלים'', אני לגמרי מפקפק בכל המחקרים שאומרים שקנביס לא ממכר פיזית. זה מה שגרם לי להגיע למצב הזה מלכתחילה מעולם לא התקרבתי לשום סם אחר, להפך התרחקתי כמו מאש. אני בטוח שלרוב האנשים יהיה יותר קל ממני היה לי קשה להפסיק גם עם הטבק ויש לי חברים שיכולים לעשן קופסא ביום במשך חודשים או שנים ואז שבוע לא כי לא מתאים מסיבה כזו או אחרת, ככה לפחות הם מספרים. אני מניח שיש לגנטיקה משקל גדול ברמת ההתמכרות/הקושי להפסיק הרגלים. דרך אגב - כשניסיתי אחרי יותר מחצי שנה בקנדה לעשן הרגשתי את החרדתיות וההרגשה המאוד מוזרה ואפילו לא נעימה שחלקכם מדברים עליה, ובעבר היית לזה הרגשה אלוהית בשבילי, ניסיתי לחקור קצת ולא מצאתי הסבר.
 6. טוב אז נשתף. כשהגעתי לתיכון התחברתי לחבורה שהכירה לי את העישונים, יש לציין שכולנו סך הכל ילדים טובים מכיתת מצטיינים. בהתחלה עישון חברתי נטו, אחרי זה התחלתי לעשן סיגריות, זה החזיק חצי שנה ונפתרתי מההרגל המגעיל הזה. הקנביס נשאר, נסיבות חיי אינן פשוטות כלל אז אפשר להגיד שאני קצת סולח לעצמי כי הייתי צריך משהו להישען עליו. הייתי מעשן כל יום כל היום ומעבר להוצאה כספית משמעותית לתלמיד תיכון/חייל (והסיכון בזמנו להתפס), ההישגים והתפקוד שלי היו גבוהים לפחות ביחס לשאר האנשים ונהלתי מערכות יחסית טובות ורציניות (שלפעמים אפילו הסתרתי את העישון בהם, ממש חיים כפולים במשך שנים). קאט, עושים פאסט פורוורד ללפני כמעט שנה. עבודה משתלמת שאני אוהב ומצריכה הרבה תשומת לב ומחשבה, מערכת יחסים טובה ויציבה שאני לא צריך להסתיר בה כלום. אמרתי יאללה פאק איט חבל על הכסף גם ככה זה לא כיף כמו פעם וזה סתם הרגל, אני יכול להפסיק מתי שבא לי והינה בא לי. עובר שבוע, מרגיש כמו גמילה מניקוטין כמה לילות לבנים קצת חריקות שיניים לא משהו שאני לא יכול להתמודד איתו, שום דבר לא הכין אותי למה שעומד לקרות. מצאתי את עצמי ערב לפני טיסה במה שעכשיו אני מבין שהיה התקף חרדה עוצמתי ומטורף, הייתי בטוח שעוד רגע אני מאבד הכרה, חרא אינטנסיבי ביותר. החלקתי חבילת ואבן למזוודה (תרופות פסיכיאטריות נמצאות אצלי בבית בשפע), ונסעתי לנתב"ג, היה מאוד חשוב לי לא לאכזב איש קרוב מאוד אליי שחיכה לחופשה הזו יותר מידי זמן. חצי היום הזה היה בערך מהקשים ביותר שידעתי, אין לי דרך לתאר בכלל את מה שהרגשתי, גם בדיעבד אני לא יכול להגיד שהיה קל ולא סבלתי, הגענו למלון לקחתי כדור אחד שעבד כמו קסם ישנתי ואכלתי כמו בן אדם, בטיול הייתי חצי מתפקד רק בזכות הואבן. אז חזרתי לארץ וכמובן לא נגעתי יותר באף כדור, שבועיים של חוסר שינה, זיעה קרה וחרדה תמידית, בתור אדם שלא רואים עליו רגשות התפרצויות בכי במקלחת תפסו אותי עם המכנסיים למטה תרתי משמע, השלמות עם דברים שהדחקתי שנים וממש הרבה שיט ריגשי שלא האמנתי בו עד עכשיו. מזל שיש סביבי אנשים תומכים ובעלי ניסיון. שבועיים אחרי זה כבר חוזר לתפקוד עם חרדה חברתית מאוד מוזרה, סביבה מרובת אנשים גרמה לי ללחץ לא מוסבר, מאוד בעייתי למישהו שהעבודה שלו היא לעמוד מול קבוצה וללמד. ואז לאט לאט הכל עבר והיה טוב. יש לציין שלא חשבתי להשבר אפילו לא פעם אחת, אולי אני חזק יותר מאחרים, אולי פשוט הבנתי שזה חייב לעבור. לא אשקר היו רגעים של גיהנום, המח שאני כלכך גאה בו כל החיים בגד בי. אני חושב שאני דוגמה קיצונית ולרוב האנשים יהיה יותר קל להפסיק, אלה שיותר קשה להם, לא מקנא בהם ומבין את מי שלא מצליח בלי עזרה מאנשי מקצוע. היום אני יכול להגיד שאני אדם פעיל הרבה יותר, שפיתח תחביבים וחברויות חדשות שלא קשורות לעישונים, ישן טוב יותר למרבה ההפתעה, ובתור מישהו שהיה לו קשה לעלות במשקל והיה מאוד רזה גם אוכל טוב יותר ואפילו לראשונה בחיי יש בי קצת שומן שאני גאה בו. מאמין שסיכמתי את החוויה שלי בצורה כנה, אם יש שאלות מוזמן להגיב ואשלח לך הודעה פרטית.
 7. לצורך הענין למה טרנינג? אסור לעשות ספורט בג'ינס? בגלל זה נשמע שבלתי אפשרי לנסות לאכוף את זה.
 8. יתכן וההקלות החדשות הפכו את הגבלת מאה המטרים לבלתי אפשרית לאכיפה? לא ראיתי שום הגדרה למה היא פעילות ספורטיבית. כלומר, איך שוטר יכול להוכיח שלא באתי לעשות אימון ולתת לי דו"ח אם אני בדייט ב1 בלילה בים לצורך הענין. בכוונה נותן דוגמה כזו כי באמצע היום אפשר פשוט להגיד שאני בדרך לחנות...
 9. Iwind

  מדמ"ח - מי כמה איך ולמה?

  יכול לומר מניסיון אישי שגם אני הייתי מאלה שלא מתחברים לכלום, כשהתקבלתי לתכנית מצטיינים באוניברסיטה בחרתי במדעי המחשב מסיבות רדודות. זה היה באוקטובר האחרון ואת הסמסטר השני התחלתי כבר בחוג אחר ואני לא מתחרט לרגע על שום דבר, צריך לדעת גם מה אתה לא אוהב לפני שמבינים מה כן ולקבל את האומץ לבחור בו במידה וכמוני מגיעים למסקנה שכסף לא שווה את זה. כן גאה בעצמי שעבדתי קשה גם כשהייתי אומלל ולא התחברתי, יכול לספר על חברים שהלך להם הרבה פחות טוב ממני אבל הם נהנו מכל רגע וראו את היופי שאני פספסתי. המזל שלי הוא שבמסגרת התכנית אני מקבל גישה חופשית לכל הקורסים שיש למוסד (אונ' חיפה) להציע אז דאגתי להחשף להכל, למרות שיש בתחום החדש הרבה אפשרויות להתקדם בהשכלה ותעסוקה כרגע אני לא מגביל את עצמי בכלום ורואה בשנים שלי כסטודנט חוויה שאני רוצה כמה שיותר להנות ממנה, אנשים שאני מעריך אמרו לי שיש ביקוש לאנשים טובים (מוכשרים ובעיקר חרוצים) בכל מקום, ואני מאמין להם. בקיצור עצתי היא הכי חשוב לקפוץ למים ולהשתדל לקחת כמה שיותר בקלות ואפילו לנסות להנות כמה שאפשר, המסקנות יגיעו לבד.
 10. מבקש לשנות כינוי לIwind
 11. חבר'ה יש לי שאלה קטנה לגבי התוקף של מסכות N95 וכדומה. רשום בהרבה מקומות שזמן השימוש הוא עד יממה, הכוונה מרגע הפתיחה? אם למשל במהלך יום שלם אדם עוטה מסכה רק למשך שעה בסופר הוא צריך לזרוק או שיש לו עוד 23 שעות? ובכללי, מישהו יודע מדוע הן חד פעמיות? הרי אם הנגיף לא שורד שבוע על משטחים מה הבעיה להשתמש באותה מסכה אחרי תקופת זמן ארוכה?
 12. לגמרי מבין את ההרגשה, כשנגמר לי המלווה אבא הוריש לי פיאסטה 96 שהוא רכש מהסוכנות לכבוד בואי לעולם ינואר 14, אני רוכש את הפונטו ספייס 80 כ"ס ידנית שלי אחרי לא מעט חיפוש, פתאום הגה כח,נעילה מרכזית,חלונות חשמליים (מקדימה), והרכב זז מהר באופן יחסי , תענוג. והינה עברתי איתה את יא' וגם את השירות הצבאי, הקילומטראז' לא רחוק מ200K והרכב כבר לא כמו פעם, יום שישי אחד בדרכי לעבודה הרכב נתקע באמצע כביש מהיר בעליה, מדרדר אותו לשוליים ברוורס, מזמין גרר וממשיך לעבודה עם טרמפ מחבר. כל סוף השבוע מחשבות, האם הגיע הזמן לשדרג? מצד אחד אני יודע שאוציא על הרכב כל שנה סכומים שגבוהים מערכו (המזערי), מצד שני ב3 השנים הקרובות אני אהיה סטודנט ולא להחליף יהיה יותר זול בוודאות. לוקח את הרכב של החברה בזמן ששלי במוסך, קליאו דור 3 ידנית. מה אני אגיד, הרכב נח יותר בנסיעה ותפעול הגיר אין ספק אבל משהו מרגיש לי מנותק מאוד, לנסיעות ארוכות זה מצוין ובנוסף יש בקרת שיוט אבל הסתדרתי עד עכשיו בלי כל הפינוק הזה ויש משהו בהרגשה שחסר לי , התרגלתי כבר לספרטניות , כש110 מרגיש כמו 200 וכיכר מזדמנת מזמינה ללחוץ על הגז, הפונטו רחוקה מלהיות רכב לנהג, אבל כנראה שהתרגלתי כבר להרביץ לה בכל העברת הילוך ואני מכיר אותה מכל הבחינות כמו את כף ידי. הרנו רכב מעולה לכל הדעות אבל גם בחינם לא הייתי מחליף , מעבר לזה שבכל רכב חדש אצטרך להשקיע לפחות 3 4 אלפים להתקנת מערכת כי אי אפשר לחזור אחורה בקטע הזה. כשחושבים על זה לעומק, בתקציב הצנוע שלי (30K) אני לא רואה שום דבר מענין באופק, איזה רכב יכול לתת לי הרגשה של קפיצת מדרגה כמו המעבר מפיאסטה לפיאט ושיהיה לי כיף לנהוג גם במהירויות חוקיות? מרגיש שאוציא עשרות אלפי שקלים בשביל הבדלים זניחים לכל היותר אם נוציא את הבטיחות מהמשוואה. רק ידני, פיקנטו ספורט מחוץ לתקציב,ומגאן קופה מפחידה אותי מבחינת עלויות אחזקה אולי פיאסטה חדשה?
 13. תודה רבה על ההיענות. לגבי הסקודה- לגמרי על הרדאר אבל ההיצע מאוד,מאוד דל. המשך תהיות- האמת שהתלהבתי מהמגאן,אבל מרגיש לי קצת מוזר לקנות רכב שמבוסס על דור קודם כשאני יכול לרכוש קליאו עם נתונים טובים יותר מדור אחד קדימה באותו מחיר. ואז התחלתי לפזול חזרה לקליאו,אבל התבאסתי נורא (שוב) שהגרסא הידנית מאובזרת פחות ובעלת המנוע החלש יותר. וזה גרם לי לתהות אולי אני סתם מקובע,והגיע הזמן להתקדם מהידית? על מנת לפתוח אופציה לרכבים מאובזרים וחזקים יותר לכן מהנים יותר? (208 וקליאו בעיקר),המעבר לא יכול להיות כזה גרוע אני מניח..... פונטו איבו טורבו כנראה שסטטיסטית פשוט לא אמצא וכואב לי מעצבן אותי מאוד הצורך להתפשר ונשמע שאני במצב שזה בלתי נמנע,בבקשה עצות.
 14. טוב אז ככה,אחרי 5 שנים עם פונטו ספייס נאמנה אני חושב שהגיע הזמן להתקדם בעשור שוב אחרי פיאסטה 96. אחרי הרבה מחשבות הבנתי שבעצם,הקפיצה תיהיה כלכך גדולה שכל רכב יהיה קפיצת מדרגה בכל פרמטר-ואני רוצה טורבו. לגבי דרישות אחרות - נסועה ממוצעת,קומפקטי ו3 דלתות יספק אותי,אבל לא מקובע. תקציב- לא ברור,אנחנו לא ממהרים למכור במשפחה,ואני משוחרר טרי שרק עכשיו מתחיל לעבוד כמו שצריך ומתכנן לימודים בשנים הקרובות. אני חושב שסביבות 35 אלף,פשוט כי אני מניח שהכי זול הכי משתלם כלכלית. חיפוש ביד 2 השאיר אותי דיי מאוכזב,איפה 208 טורבו?הייתי לוקח אפילו את הדיזל אם המחיר לא היה הזוי, איביזה וקליאו נחמדות מאוד אבל נהגתי בכאלה יותר מידי. התחלתי לפזול למיטו,אפילו מפנטז על מיני , ראיתי אפילו DS3 במחיר זנות,אני מאוד מאוד אוהב לנהוג,אבל זה תחביב מאוד יקר. השאלה שלי עד כמה ההבדל גדול במחירי התחזוקה,לא ברור לי מה המצב הכלכלי של האנשים שקונים את הרכבים האלה אני יכול לקחת הלוואה ולהוסיף עוד 20 , מה זה יתן לי? רכב שיצא מאחריות במקום שנתיים אחרי? ולצורך העניין 20 האם זה סכום מספיק בשביל להיות רגוע שלא משנה מה קורה לרכב (פרימיום-עממי מתחילת העשור),אני עומד בזה? עצות בבקשה איך למקד את החיפוש הלאה והאם בעצם טורבו זה סתם ונסגור על פולו1.4 ?? וגם לגבי איפה לחפש! מרגיש שרק יד 2 והפורום לא מספיק.
 15. אל תשפטו לרעה דווקא כל רכב שחונה ככה על הקווים לפעמים זה לא באשמתו,לפעמים זה אנשים אחרים שחונים כמו בני ** וגורמים לך לחנות ככה , או רכב דו גלגלי שעמד שם ולא היה עוד מקום ויצא כבר ואז אתה חוזר לחניה ריקה ואומר לעצמך בונה,יש מצב מישהו עבר פה וקילל את אמא שלי
×
×
 • Create New...