Jump to content

Morph00

 • פרסום הודעות

  226
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

מוניטין

1 נייטרלי

אודות Morph00

 • דירוג
  נהג צעיר (> 150 הודעות)
 1. פוסט חם מהתנור המשווה פנסיה לגמל לא ברור כיצד ישתנו הנתונים אם מניחים 0.2% דמי ניהול ל-IRA ומיסוי עדיף של קרנות איריות צוברות. אג"ח מיועדות לא קיימות בפנסיה מקיפה ולכן קופות הגמל מקבלות נקודות בונוס חזקות ברגע שעוברים את תקרת ההפקדה לפנסיה הרגילה.
 2. VTI ירד ל-0.03% לפני מספר ימים עם זאת, בקופה פטורה ממס הייתי מעדיף קרן אירית צוברת (אפשר לראות ולחשב הבדלים כאן). לגמרי לא בטוח שהעמלות ב-IRA יהיו פחותות מאלו שיש בפנסיה. לדעתי לרוב זה הפוך. שליטה במה הכסף מושקע ויכולת לקבל פיזול עולמי אלו סיבות טובות יותר לדעתי. רוב המסלולים בפנסיות מושקעים חזק בארץ, למרות שאנחנו פחות מ-0.5% מכלכלת העולם. סיבה טובה נוספת היא להמנע מאיזונים אקטואריים שיכולים לפגוע משמעותית בקצבה. פחות רלוונטי כיום אבל לא ברור מה יהיה עוד 40 שנים. חסרון גדול של IRA - לא ניתן לקחת הלוואה (לרוב בתנאים טובים של P-0.5) כנגד הקרן. אלטרטיבה ל-IRA עם היתרונות הנ"ל ה
 3. 1. לא באמת קבוע או מובטח. יש אינספור אותיות קטנות המאפשרות לשנות את המקדם בעתיד. לגבי כדאיות - תלוי מתי לדעתך ילך לך הראש מנוע חפש בגוגל מחשבונים המתאימים מקדם לתוחלת חיים מוערכת. אחד לדוגמא כאן. אגב, בגמל IRA ניתן להשיג 0.2% מהחסכון ו 0% מההפקדה. זה הבדל עצום שיכול להצטבר להפרש של מיליונים לקראת פרישה (כמובן תלוי בגובה ההפקדות). פנסיה תהיה זולה אף יותר באחוזים מהחסכון. 2. אחלה אם אתה יודע מה אתה עושה או לא רוצה לתרום את כספך לתספורת הבאה של תשובה. אגב, לא צריך דוקטורט - כל החומר מאוד נגיש באינטרנט, לדוגמא באתר הסולידית. כמו שאמרו, אין פנסיה IRA. יש רק גמל. לגמל אין את הרכיב הביטוחי
 4. באיזה סניף? עשיתי סקר בנקים באזור גבעתיים לפני מספר חודשים ודוקא בהפועלים קיבלתי את התנאים הכי טובים (פטור מעמלות עו"ש, המרה ודמי משמרת, עמלות מסחר נמוכות). במקום השני היו הבינלאומי למועדון הוט (הטבות יותר שוות מחשבון הייטק/הייטקזון). יש רשימת הטבות פה ופה. המעבר אגב היה ממש פשוט.
 5. כמו באחרוני הבאזרים עמלות מסחר ני"ע בארץ\חו"ל אחוז+מינימום עמלות ושערי המרת מט"ח בנקים - פטור מלא מדמי משמרת והמרות מט"ח בתי השקעות - עמלת העברת תיק לבית השקעות אחר, ליום שתרצה לעזוב (לא מפוקח, בניגוד לבנקים) אפשר לקבל מושגים מספריים כאן שים לב ש-​IB\SCHWAB יהיו זולים משמעותית בכל פרמטר אך ידרשו ממך למלא דיווח מס שנתי בעצמך - כנראה ידרוש עזרה מרואה חשבון יותר ספציפי מזה לא תמצא יש מספיק אופציות - לא צריך אזרחות אמריקאית כדי לפתוח חשבון ב-IB או כדי לקנות ETFים בכל בנק\בית השקעות ישראלי
 6. עברתי לאחרונה להזמין מ-aalens. לא יודע אם הכי זול אבל יותר זול ממה שמצאתי בארץ. פחות מ-100 שקל עבור Trueye. משלוח חינם. מגיע ארוז בצורה מעולה תוך פחות משבועיים מסינגפור, כך שאין חשש לזיופים\פג תוקף וכו. ניסיתי גם את ה-Oasys ולא אהבתי - העיניים כאבו במשך רוב היום. לא כאב של יובש (בקטע הזה הן דוקא מעולות), משהו שונה. מניח שזה אישי.
 7. איך הם מצליחים להוכיח שאכן הוא (בעל האינטרנט) ביצע את העברה? אם נניח יטען שפרצו לו ל-wifi (לא ממש מסובך בימינו) ללא ידיעתו ולו אישית אין כל קשר לכך? או שאולי הטכנאי אינטרנט גנב את הסיסמא? במידה והטיעון לא תופס, האם זה פתח להתחיל להלביש קנסות של 1700 יורו על גרמנים אקראיים ולנקום בשם סבא? לא ממש ברור איך כל הדבר הזה עובד בבית משפט.
 8. מה דגם ה-TP-LINK? ניסית להתקין עליו קשוחת צד שלישי (OpenWRT וחברים)? הייתי נזהר עם ייבוא מחו"ל, שלא יתרטרו אותך עם אישורים של משרד התקשורת. במיוחד אם יש תמיכה ב-5Ghz (רק חלק מהערוצים מאושרים בארץ).
 9. קודם כל תראה את התחקיר הזה: http://10tv.nana10.co.il/Article/?ArticleID=1179049 יתכן והוא מגמתי או מנסה להפחיד בשביל רייטינג אבל כדאי להכיר ולחקור לפני שניגשים לניתוח. אני עצמי עשיתי ניתוח לפני מספר שנים ובגדול מרוצה. בזמנו מכון "עיניים" היה בין המומלצים ואף שילמתי תוספת כדי שהמנתח יהיה ד"ר לוינגר שהוא מהותיקים בארץ בתחום. מניח שזה תקף גם היום. תתחיל מבדיקה (חינם) באחד המכונים כדי לראות אם אתה בכלל מתאים. זה תלוי בעובי הקרנית וצורת העין.
 10. מתעקש? כבר כתבתי שבשנה שעברה היה לי טסט חלק ומהיר באותו המקום ולא הייתה לי סיבה לחשוד שהשנה יהיו הפתעות. אחרי שכבר התחלתי שם, הייתי חייב לסיים באותו המקום. כנראה שהפתרון הוא באמת לבוא בשעות עמוסות ולתקוע להם את התור עד שיאשרו את הטסט, בין אם מצאו את המספר או לא.
 11. לדעתי אי אפשר בצורה פשוטה. אולי רק אחרי שעבר חודש מהרישום במכון הקודם. ממש לא ציפיתי לקבל תשובה עניינית אבל כן ציפיתי שינסו לעזור בבעיה הקונקרטית ללא עלות. השאלות נועדו כדי לעזור להם להבין שאני במצב הזה חלקית בגללם. אזכור זאת לטסט של שנה הבאה ואם המוסך לא היה מסתפק במדבקה והיה מתעקש על פירוק חלקים כדי להגיע למספר? למה שאשלם כסף על עצלנות או חוסר מקצועיות של מישהו אחר? למה שמוסך שאיני מכיר יתחיל לפרק לי חלקים ברכב?
 12. חולק סיפור שהצליח ממש לעצבן אותי השבוע. מדובר בגולף GTI שנת 2006 שבכל שנותיה עברה טסטים חלק כמו זריקות מחצי מגרש של סטפן קרי. אך האחראי\מנהל\רב-בוחן ראשי ממכון טסטים בת"א, ששמו נקשר רק לדברים טובים לאחרונה - מה שלצערי גיליתי רק בדיעבד, החליט שאת חגיגות העשור לרכב יש לחגוג בצורה מיוחדת. במהלך מסלול הטסט, אחד הבוחנים ניסה לאתר את מספר המנוע המוטבע על הבלוק אך משלא הצליח בכך כעבור דקה שלמה (!!), טען שיש לפרק חלקים ברכב כדי להגיע למספר והפנה אותי לרב-בוחן. הוא מצידו, במקם לנסות לאתר את המספר בעצמו או לקרוא לבוחן אחר שאולי מכיר את הרכב טוב יותר (כמקובל במכונים אחרים, כפי שהבנתי מחברים
 13. מדובר בסוללות שמותאמות לרומבה וכוללות בקר טעינה מיוחד. אף אחד לא הולך לחבר סוללות ליתיום ישירות... מנסיון של כמה חודשים עם סוללות כאלו, זה עובד מעולה ופעולת השואב נמשכת זמן רב יותר. ניתן לקרוא ביקורות באמזאון ולקנות בארץ (יותר משתלם בגלל המשלוח היקר של סוללות).
 14. "תגובת הרשת": https://docs.google.com/document/d/1ln73Tp8Ols3Dbf53AJowxmXq06tf6bbesfZ_vpzR9X8
 15. "סיכון"? לכמעט כל הפצה היום יש live CD (=מערכת מלאה שרצה ללא התקנה), מה שאמפשר לך לשחק איתה קצת לפני שאתה מחליט להתקין. אתה יכול לבדוק תאימות לחומרה שלך בלי להתקין שום דבר. גם ההתקנה לא חייבת להיות "במקום" ואפשר "בנוסף" בתצורת dual boot. פשוט בזמן ההתקנה תבקש להתקין ל-partition שונה מזה שמותקן עליו ה-windows. לגבי הרזולוציה ב-VM - ברור שזה בגלל ה-VM. מערכת הפעלה שרצה ב-VM לא מודעת בשום צורה לחומרה האמיתית שלך וכל הפרמטרים כמו רזולוציה מקסימלית נקבעים בהגדרות של VMware. הגדרה נכונה של VMware אמורה לאפשר לך שימוש ברזולוציה האמיתית.
×
×
 • תוכן חדש...