Jump to content

אביב

 • פרסום הודעות

  6,045
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

מוניטין

3 נייטרלי

אודות אביב

 • דירוג
  מוּהַנְדֵס הפורום

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

 1. אני מכיר את עגורן בלוינסקי ואת לפידות שהיה לא רחוק ממנו ועבר לחולון.
 2. העיניים קוראות והראש לא מצליח לעכל. יוסי היה חבר קרוב יחסית וקצרה היריעה מלהכיל חוויות שונות ומשונות שעברנו סביב נושאים טכניים כאלו ואחרים. איזון המאוורר ברכב הראשון שלי, תיקון מכשירי הוופל בלגי, איתור תקלות ABS ועוד עשרות התייעצויות הדדיות ומפגשים בנושאים שונים. אינני זוכר בוודאות מתי נפגשנו לראשונה, אבל אני מניח שזה היה באזור 2005. מאז נותרנו בקשר. רק לפני חודש וקצת התקשרתי אליו כדי לקבל הוראות לכיוון הקרבורטור של חרמש וזכיתי להסבר ארוך ומעמיק בנושא זה ובנושאים קשורים. התרשמתי עמוקות מהידע שהעביר לי בשיחה עד כדי כך שלאחר מכן סיפרתי לאישתי בפליאה על השיחה וכמה ידע יש לאדם הזה. למרו
 3. לפחות לגבי תעשיית הרכב בגרמניה אני יכול להגיד לך שהנדסת תוכנה ואלקטרוניקה מבוקשות הרבה יותר מהנדסת מכונות/רכב. יש מחסור גדול בתחומים האלו. כמובם שאם אתה רוצה להתעסק בתחומים יותר מכאניים זה כבר סיפור אחר.
 4. לא מכיר שניתן לקנות מהדקים כאלו בארץ ובכל מקרה גם הם לא מתאימים לחוטים רב-גידיים. הפתרון המתאים הוא סופיות חוט, כמו שאיציק כתב. בכל חנויות החשמל יש אותן.
 5. מדובר באדמת קק״ל שלא ניתן לקבל עליה בעלות כרגע. השאלה היא תמורת מה משלמים והאם זה מעלה את שווי הנכס. שמאי הפורום התפקדו
 6. השאלה היותר ספציפית היא לגבי בתים צמודי קרקע שבבעלות קק"ל. לפי אתר רמ"י לא ניתן להקנות בעלות אך ניתן לשלם כ- 4.5% משווי הקרקע תמורה "חכירה משודרגת" או זכויות הגלומות בבעלות. אני לא ממש מצליח להבין מה זה אומר, האם זה שווה את הכסף או לא. האם בהמשך יוסדר הנושא ויתאפשר לרכוש בעלות? יבקשו עוד כסף או שלא? עו"ד אמר לי שגם בשטחים שבבעלות המנהל (לא קק"ל) בפועל הבעלות לא נרשמת בטאבו, אלא מקבלים מרמ"י אישור בעלות. האם כך הדבר? אשמח להבהרות מצד מי שמכיר את הנושא לעומק.
 7. יכול להיות שהתנור לא היה בשימוש זמן רב?
 8. למה?! כי זה פורום אינטרנטי וכל אחד יכול לרשום מה שעולה במוחו הקודח מבלי שתהיינה לכך שום השלכות.
 9. אם יש לך כח, כנס ולמד את אתגר הנינג׳ה בקבוצה שהמליצו מעלי. אתה גם יכול להירשם לקורס של רונן מרגוליס, אני ממליץ- ממוקד ומועיל. אם אין לך כח, מצא יועץ מומלץ שאינו משווק פנסיוני. בגדול לפחות לחברה צעירים זה הרבה פחות מסובך ממה שעושים מזה (בכוונה) החברות. הכל מסך עשן כדי שלא תוכל להבין שדופקים אותך מכל כיוון.
 10. פוליאוריאן מוקצף יחזיק שם מעמד?
 11. מאמין שקוטר החור 4-5 ס״מ או משהו כזה. קשה לי להאמין שיפער חור כזה בבטון. אולי מדובר על פתח שהיה בשימוש בעבר ועקב שינויים נאטם. קשה להגיד. זה ללא ספק לא חריץ.
 12. מדובר בשוחת ביוב מבטון, בעומק של כמעט 2 מטר. מבחינה מבנית היא במצב טוב ולא מתפוררת, אין קריסות. במיקום מסויים בדופן, ממש קרוב לתחתית נפרץ חור שלדעתי הוא אחד הפתחים שלא בשימוש. הגשמים גרמו לכך שהמון חול מהסביבה נשטף דרף החור הזה לביוב והאדמה מסביב נעלמת בכמויות. בעזרת שפכטל שמחובר למוט ארוך סתמתי את החור עם בטון מיוחד של סיקה לסתימת פרצי מים, אך לאחר כמה זמן התיקון נשבר והחור נפתח חלקית. מאחר והשוחה צרה יחסית לא ניתן להיכנס לתוכה באופן שיאפשר להתכופף ולהגיע לתחתית. עבודה עם מוטות לא מאפשרת לבצע תיקון איכותי וכנראה שעומד מים של 2 מטר מפעיל כוח רציני שיפרק תיקון שכזה. חשבתי לחפור מבחוץ א
 13. שאלות: 1. לא הבנתי מה הבעיה (מלבד העובדה שמדדת מתח על הקו, שהיא לכשעצמה לא בעיה). 2. האם בכבל האיתות המסוכך שאתם משמשים בו חיברתם את הסיכוך לאנשהו או שהוא צף? 3. יש לבדוק בנתוני הבקר מה הרגישות שלו בכניסות הבקרה. אם הוא מאותת עם 24v (שאותו ממתג המגע היבש) אין בעיה עם המתח שמדדת ממילא. אם הוא מאותות במתחים נמוכים זה אכן בעייתי. 4. מדדתם מתח AC או DC? 5. המתח נמדד בין שני הקווים של המגע היבש או כלפי הסיכוך?
 14. הדוד והקולטים הטובים ביותר הם של כרומגן. מחירם בהתאם (משמעותית יותר גבוה מהאחרים). גם מחזיקים יותר מעמד. אם זה לא כרומגן שאר החברות דומות, דוד אמייל הוא הטוב יותר ואפוקסי הפשוט יותר. בקולטים יש לך קולטי נחושת (יקר וטוב יותר) או קולטי ברזל (הקלאסיים). באזורים קרים מאד עדיף ללכת על ברזל.
 15. הי. מחפש מקום לניקוי חול למלחציים גדולות שבשיפוץ. לחלופין מישהו שיש לו את המכשיר ומוכן לנדב רבע שעת עבודה על המכשיר. באזור פתח תקווה - ת״א.
×
×
 • תוכן חדש...