Jump to content

אביב

 • הודעות

  6,045
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

כל מה שפורסם על ידי אביב

 1. אני מכיר את עגורן בלוינסקי ואת לפידות שהיה לא רחוק ממנו ועבר לחולון.
 2. העיניים קוראות והראש לא מצליח לעכל. יוסי היה חבר קרוב יחסית וקצרה היריעה מלהכיל חוויות שונות ומשונות שעברנו סביב נושאים טכניים כאלו ואחרים. איזון המאוורר ברכב הראשון שלי, תיקון מכשירי הוופל בלגי, איתור תקלות ABS ועוד עשרות התייעצויות הדדיות ומפגשים בנושאים שונים. אינני זוכר בוודאות מתי נפגשנו לראשונה, אבל אני מניח שזה היה באזור 2005. מאז נותרנו בקשר. רק לפני חודש וקצת התקשרתי אליו כדי לקבל הוראות לכיוון הקרבורטור של חרמש וזכיתי להסבר ארוך ומעמיק בנושא זה ובנושאים קשורים. התרשמתי עמוקות מהידע שהעביר לי בשיחה עד כדי כך שלאחר מכן סיפרתי לאישתי בפליאה על השיחה וכמה ידע יש לאדם הזה. למרות ההיכרות רבת השנים, בכל פעם הייתי מתפעל מחדש. יוסי היה אדם מיוחד במינו. לדעתי אחד ממהנדסי המכונות הטובים ביותר שהיו אי פעם במחוזותינו ואף מעבר לכך, בעל ידע בלתי יאמן ברמת עומק שלא נתקלים בה בכל יום (או בכלל). בניגוד לרוב בעלי המקצוע שרוב הידע שלהם מעשי, אצל יוסי היה ידע מעשי למכביר, אך המיוחד היה שמאחורי כל הידע הזה הייתה גם תיאוריה והבנה מעמיקה ביותר. יוסי הוא בהחלט המודל שלי למהנדס האולטימטיבי. יחד עם כל אלו, יוסי היה חובב הבריות ומהיר לסייע לכל דורש ושאינו דורש. קשה לתאר איזו אבדה קשה זו לקהילה המקצועית ולי אישית. כל שאומר ואגיד לא יוכל לבטא את המעלות שלו ואת תחושת הצער העמוקה על לכתו ועל הידע שאבד עמו. יהי זכרו ברוך.
 3. לפחות לגבי תעשיית הרכב בגרמניה אני יכול להגיד לך שהנדסת תוכנה ואלקטרוניקה מבוקשות הרבה יותר מהנדסת מכונות/רכב. יש מחסור גדול בתחומים האלו. כמובם שאם אתה רוצה להתעסק בתחומים יותר מכאניים זה כבר סיפור אחר.
 4. לא מכיר שניתן לקנות מהדקים כאלו בארץ ובכל מקרה גם הם לא מתאימים לחוטים רב-גידיים. הפתרון המתאים הוא סופיות חוט, כמו שאיציק כתב. בכל חנויות החשמל יש אותן.
 5. מדובר באדמת קק״ל שלא ניתן לקבל עליה בעלות כרגע. השאלה היא תמורת מה משלמים והאם זה מעלה את שווי הנכס. שמאי הפורום התפקדו
 6. השאלה היותר ספציפית היא לגבי בתים צמודי קרקע שבבעלות קק"ל. לפי אתר רמ"י לא ניתן להקנות בעלות אך ניתן לשלם כ- 4.5% משווי הקרקע תמורה "חכירה משודרגת" או זכויות הגלומות בבעלות. אני לא ממש מצליח להבין מה זה אומר, האם זה שווה את הכסף או לא. האם בהמשך יוסדר הנושא ויתאפשר לרכוש בעלות? יבקשו עוד כסף או שלא? עו"ד אמר לי שגם בשטחים שבבעלות המנהל (לא קק"ל) בפועל הבעלות לא נרשמת בטאבו, אלא מקבלים מרמ"י אישור בעלות. האם כך הדבר? אשמח להבהרות מצד מי שמכיר את הנושא לעומק.
 7. אביב

  תעלומה בתנור אפיה

  יכול להיות שהתנור לא היה בשימוש זמן רב?
 8. למה?! כי זה פורום אינטרנטי וכל אחד יכול לרשום מה שעולה במוחו הקודח מבלי שתהיינה לכך שום השלכות.
 9. אם יש לך כח, כנס ולמד את אתגר הנינג׳ה בקבוצה שהמליצו מעלי. אתה גם יכול להירשם לקורס של רונן מרגוליס, אני ממליץ- ממוקד ומועיל. אם אין לך כח, מצא יועץ מומלץ שאינו משווק פנסיוני. בגדול לפחות לחברה צעירים זה הרבה פחות מסובך ממה שעושים מזה (בכוונה) החברות. הכל מסך עשן כדי שלא תוכל להבין שדופקים אותך מכל כיוון.
 10. פוליאוריאן מוקצף יחזיק שם מעמד?
 11. מאמין שקוטר החור 4-5 ס״מ או משהו כזה. קשה לי להאמין שיפער חור כזה בבטון. אולי מדובר על פתח שהיה בשימוש בעבר ועקב שינויים נאטם. קשה להגיד. זה ללא ספק לא חריץ.
 12. מדובר בשוחת ביוב מבטון, בעומק של כמעט 2 מטר. מבחינה מבנית היא במצב טוב ולא מתפוררת, אין קריסות. במיקום מסויים בדופן, ממש קרוב לתחתית נפרץ חור שלדעתי הוא אחד הפתחים שלא בשימוש. הגשמים גרמו לכך שהמון חול מהסביבה נשטף דרף החור הזה לביוב והאדמה מסביב נעלמת בכמויות. בעזרת שפכטל שמחובר למוט ארוך סתמתי את החור עם בטון מיוחד של סיקה לסתימת פרצי מים, אך לאחר כמה זמן התיקון נשבר והחור נפתח חלקית. מאחר והשוחה צרה יחסית לא ניתן להיכנס לתוכה באופן שיאפשר להתכופף ולהגיע לתחתית. עבודה עם מוטות לא מאפשרת לבצע תיקון איכותי וכנראה שעומד מים של 2 מטר מפעיל כוח רציני שיפרק תיקון שכזה. חשבתי לחפור מבחוץ אבל עבודה כזו מחייבת מחפרון, מה גם שהשוחה במרכז שביל בטון עם גרנוליט, כך שהאפשרויות הן לחפור לעומק מהצד ואז לחפור איזה מטר הצידה כדי להגיע לדופן החיצונית או לשבור את השביל. חפירה ידנית לעומק כזה ממש לא משהו שבא לי לעשות. מחפש רעיונות יצירתיים לסתימת החור. חשבתי אולי להכין איזה צינור מאריך שאוכל להחדיר מבפנים אל תוך החור ולהזריק פנימה (לא יודע בדיוק איך) בטון דליל כך שהחור ייסתם בצורה טובה. אפשרות אחרת אולי עם צינור מאריך להזריק פוליאוריטן מוקצף אל תוך החור (לא יודע כמה יחזיק בסביבה כזו). אשמח לרעיונות יצירתיים.
 13. שאלות: 1. לא הבנתי מה הבעיה (מלבד העובדה שמדדת מתח על הקו, שהיא לכשעצמה לא בעיה). 2. האם בכבל האיתות המסוכך שאתם משמשים בו חיברתם את הסיכוך לאנשהו או שהוא צף? 3. יש לבדוק בנתוני הבקר מה הרגישות שלו בכניסות הבקרה. אם הוא מאותת עם 24v (שאותו ממתג המגע היבש) אין בעיה עם המתח שמדדת ממילא. אם הוא מאותות במתחים נמוכים זה אכן בעייתי. 4. מדדתם מתח AC או DC? 5. המתח נמדד בין שני הקווים של המגע היבש או כלפי הסיכוך?
 14. הדוד והקולטים הטובים ביותר הם של כרומגן. מחירם בהתאם (משמעותית יותר גבוה מהאחרים). גם מחזיקים יותר מעמד. אם זה לא כרומגן שאר החברות דומות, דוד אמייל הוא הטוב יותר ואפוקסי הפשוט יותר. בקולטים יש לך קולטי נחושת (יקר וטוב יותר) או קולטי ברזל (הקלאסיים). באזורים קרים מאד עדיף ללכת על ברזל.
 15. הי. מחפש מקום לניקוי חול למלחציים גדולות שבשיפוץ. לחלופין מישהו שיש לו את המכשיר ומוכן לנדב רבע שעת עבודה על המכשיר. באזור פתח תקווה - ת״א.
 16. רציני לחלוטין (לא בציניות)
 17. תגובה עניינית, קצרה וקולעת ולא פחות חשוב- נטולת ביקורת מתנשאת. רק אוסיף שאם הבנתי נכון את השאלה- שום תואר או קורס לא יקנו לך את הידע הזה. צריך לעבוד כמה שנים בתחומים שונים בתעשיה ולרכוש ניסיון וידע מעשי.
 18. תחסוך את הגיבוי למחולל חמצן בעזרת בלון חמצן לגיבוי.
 19. נושא מגברי השפופרות הוא בעיקר טרנדי ועוד טריק שחברות ההי-פי יכולות לנצל כדי לגבות מחירים מטורפים. טכנולוגית אין לזה הצדקה. אין ספק ששפופרות נותנות לצליל גוון עשיר, ועל טעם ועל ריח... אלקטרוניקה סולידית מסוגלת לייצר צליל הרבה יותר נקי ומדויק. יש גם כבלים יקרים להחריד לרמקולים שמוסיפים גוון לצליל. לך תבין את האודיופילים...
 20. במא״ז מודרני מנגנון הניתוק יפעל פנימית גם אם מחזיקים את הכפתור החיצוני. בכל מקרה כנראה שנגרם לו נזק וחובה להחליפו.
 21. לא מאמין שהמוצר הזה יעזור כנגד התופעות שאתה מתאר. פתרונות אחרים כגון גיבוי online לזמנים קצרים קיימים, אך אלו פתרונות תעשיתיים ופחות ביתיים. יקרים וצורכים מקום. מציע שתתיקו מספיק לחברת החשמל (מכתבים, פייסבוק, טלפונים וכו׳) עד שהם יקחו את העננין ברצינות ויפתרו את זה בכלים שלהם. סביר להניח ששינויים בצד המתח הגבוה יכולים להקטין את הבעיה הזו.
 22. המונח תחזוקה כללי מידי. כל השמנים האלו אינם מתאימים להגנה מפני חלודה.
 23. חבל זה היה חומר מצויין לסדנה ביתית. כל החומרים של LPS מעולים.
 24. גם אם ה- WD40 יידלק זה יהיה נקודתי ולא יבעיר את כל הבקבוק, מה שלא נכון לגבי סולר או נפט. אגב ואם כבר אלתור ביתי- פשוט לקרר עם מים.
 25. אני מתקשה להתחבר להמלצה להשתמש בסביבה של חום (קידוח) או בסדנה של עיבוד שבבי בחומר דלק. לדעתי מתכון לאסון. גם בסביבה ביתית אפשר להכין אמולסיה פשוטה או להשתמש ב-wd40. לא שהוא לא דליק אבל בטח לא כמו סולר/נפט והבקבוק לא יידלק כמו שבקבוק מאולתר עם נפט יידלק.
×
×
 • תוכן חדש...