Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב מהנה לנהיגה עד 100 אלף ש"ח

foREVer94

פוסטים מומלצים

היי חברים, אחרי מאזדה 2-רכב ראשון שלי. לא התחברתי. סבלתי מאד מהקפיצות מכל שיבוש קטן בכביש. אין בידוד רעשים בכלל. פלסטיקה מקרקשת. 

אני מחפש עכשיו רכב אמין כמובן, אך מאד רוצה להנות מחווית הנסיעה במעט הקילומטרים שאני עושה.

רכב שמתמודד טוב עם שיבושים בכביש, בידוד רעשים חשוב ואיכות חומרים טובה.

התקציב שלי עד 100k (עדיף כמובן לשלם פחות במידת האפשר).

אני מניח שרכב ספורט מתאים למה שאני מחפש.

קראתי על איניפיניטי q30 

ועל הונדה סיוויק האצ'בק החדשה 

שנתונים 18 ומעלה עד 80k קילומטר.

חשוב שיהיה שמור כמובן, מה שאני חושש קצת ברכבים האלה. איך מוודאים את זה?

מה דעתכם?

אשמח להמלצות גם על רכבים נוספים כמובן.

המון תודה!

עריכה אחרונה על ידי foREVer94
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הרבה סוגים של "מהנה לנהיגה".

בהתחלה כתבת על נוחות (פחות להרגיש קפיצות ושיבושים), בידוד רעשים, פלסטיקה לא מקרקשת. זה סוג מסויים של הנאה.

בהמשך כתבת רכב ספורט. נניח מזדה מיאטה או פיז'ו 308GTI או סובארו BRZ. אלו רכבים שההגדרה שלהם להנאה מנהיגה שונה. לא מחפשים שם שקט או ריכוך שיבושים בכביש. למעשה זה די הפוך.

ואז ציינת Q30 שזה רכב שיש לו גרסאות מהירות, אני חושב שהוא מספק נוחות ובידוד אבל הוא בודאי לא רכב ספורט. אולי רכב עם קצת ניחוח ספורטיבי.

אתה צריך יותר להתגבש. לדעתי אתה לא מחפש רכב ספורט. אולי פשוט רכב נוח וקצת מהיר.

הצעת סיוויק האצבק החדשה. אז קודם שזו לא החדשה ממש. יש אחת חדשה יותר. אתה מתכוון לזו שנמכרה 2017-2021 ולא זו שהגיעה רק ב 2023.

זה דוקא כיוון טוב לרכב מהיר יחסית למשפחתית שייתן לך את ההנאה שאני חושב שאתה מחפש יותר מהרכב הקודם. 

גרסת ה 1.5 ליטר בהחלט זריזה מאוד למשפחתית. נותנת חווית נהיגה מסויימת. לא מצטיינת באיבזור אבל בסדר. לי יש אחת 1.5 ליטר ידנית ואני מאוד מרוצה. האוטומטית עם גיר רציף.

גרסת ה 1.0 ליטר חלשה והמנוע ידוע כבעייתי.

ה 1.5 אמינה באופן כללי אבל דורשת החלפות שמן יחסית תדירות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, razi_pazi כתב:

יש הרבה סוגים של "מהנה לנהיגה".

בהתחלה כתבת על נוחות (פחות להרגיש קפיצות ושיבושים), בידוד רעשים, פלסטיקה לא מקרקשת. זה סוג מסויים של הנאה.

בהמשך כתבת רכב ספורט. נניח מזדה מיאטה או פיז'ו 308GTI או סובארו BRZ. אלו רכבים שההגדרה שלהם להנאה מנהיגה שונה. לא מחפשים שם שקט או ריכוך שיבושים בכביש. למעשה זה די הפוך.

ואז ציינת Q30 שזה רכב שיש לו גרסאות מהירות, אני חושב שהוא מספק נוחות ובידוד אבל הוא בודאי לא רכב ספורט. אולי רכב עם קצת ניחוח ספורטיבי.

אתה צריך יותר להתגבש. לדעתי אתה לא מחפש רכב ספורט. אולי פשוט רכב נוח וקצת מהיר.

הצעת סיוויק האצבק החדשה. אז קודם שזו לא החדשה ממש. יש אחת חדשה יותר. אתה מתכוון לזו שנמכרה 2017-2021 ולא זו שהגיעה רק ב 2023.

זה דוקא כיוון טוב לרכב מהיר יחסית למשפחתית שייתן לך את ההנאה שאני חושב שאתה מחפש יותר מהרכב הקודם. 

גרסת ה 1.5 ליטר בהחלט זריזה מאוד למשפחתית. נותנת חווית נהיגה מסויימת. לא מצטיינת באיבזור אבל בסדר. לי יש אחת 1.5 ליטר ידנית ואני מאוד מרוצה. האוטומטית עם גיר רציף.

גרסת ה 1.0 ליטר חלשה והמנוע ידוע כבעייתי.

ה 1.5 אמינה באופן כללי אבל דורשת החלפות שמן יחסית תדירות. 

היי, תודה רבה על התגובה!

בהחלט קלעת כן- נראה שההגדרה של "רכב ספורט" לא היתה נכונה מצידי.

אני לא מחפש רעש, אלא באמת נוחות וקצת זריזות עם חווית נהיגה מסוימת.

בתור בעל רכב של סיוויק, איך לדעתך אני בורר נכון מודעות של מוכרים שלא קרעו את הרכב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי איזו תובנה מיוחדת מעבר להתרשמות, בדיקה במכון/מוסך ולנסות לגלות מה שניתן. טוב לדברר ולהיות קצת חשדן

אני חיפשתי ידנית. והן אטרקטיביות למי שמחפש אקשן או שיפורים. עניין מוכר ברכב הזה. רואים זאת ביד 2 במודעות.

נתקלתי במוכר אחד שאני משוכנע שהסתיר ממני לא מעט.

ידנית בת 3. 1.5 טורבו. היה ברור שהוא חובב רכבים. מטפל בהם לבד. יש לו במוסך איזה שתי אלפות ישנות שהוא משפץ. לדבריו.

סיפר לי שברכב הותקן צ'יפ/תוכנה. לדבריו לא להוספת כ"ס או מומנט אלא רק לשיפור התגובה. היה נראה לי מעט חריג אבל לדבריו לא מחפש מהירות אלא נהנה משליטה וכו. אמרתי לעצמי - יכול להיות....

דבר נוסף זה שלדבריו החליף תושבות מנוע aftermarket. שמשפרות את יציבות המנוע או משהו כזה. לא ידעתי שיש כזה דבר. ואמרתי לעצמי יכול להיות.

שני הדברים לכשעצמם לא נראו לי נפוצים אבל אמרתי לעצמי שאולי זה איזה דקדקן שאוהב את הסגנון הזה.

אבל מה ששכנע אותי שזה לא יכול להיות היה שהרכב היה עם הצמיגים המקוריים. רכב בן 3 עם צמיגים סדוקים מיובש. זה לכשעצמו הגיוני כי גם ברכב שקניתי היו צמיגים מקוריים בני 3 סדוקים לגמרי. מה שלא התחבר לי זה בעלים שמתעסק בדקויות של תושבות מנוע ושם תוכנה לניהול ולא לביצועים וכל זה עם צמיגים גמורים.

הרי מי שמחליף תושבת ליציבות מנוע משופרת ייסע עם צמיגים פיקס.

אני לא יודע מה היה שם אבל משהו הוא הסתיר. אני משער לעצמי שהתוכנה/צ'יפ היו בהחלט לשיפור ביצועים ולא כפי שאמר. ואני גם חושב שהצמיגים היו מקוריים כי היו לו צמיגים אחרים למסלול או סתם לנסיעה ספורטיבית.

זה הספיק לי לא לשקול ברצינות את הרכב.

בנוסף הוא היה היד 2 והחזיק מספר חודשים. מה שכמובן גם מחשיד. לדבריו לא היה מרוצה מהרכב כי חיפש משהו ספורטיבי ממש. לפני כן סיפר שהיו לו רכבי ספורט. זה כמובן גם מתחבר עם רעיון של לקחת רכב ולשפר.... 

• אהבתי 2
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מחפש נוחות וזריזות לדעתי כול קרוסאובר מודרני יתן לך את המענה

גם בנוחות נהיגה כמעט ולא תרגיש את הכביש בגלל הגובה של הרכב והצמיגים הגדולים וגם תקבל זריזות עם כול קרוסאובר שיש לו 150 כוח סוס ומעלה עם טורבו היום הקרוסאוברים הם לא כבדים שוקליפ כמעט כמו משפחתית רגילה 

לי יש שברולט אקווינוקס 2020 מנוע 1.5 טורבו 170 כ״ס חסכונית זריזה מאוד שוקלת רק 2 טון ולדעתי גם נראית הרבה יותר טוב מכול הקרוס אוברים/גיפונים האחרים אני מצאתי את שלי בתור מציאה ב80 אלף אבל אתה יכול להביא כזאת ב90-100 אלף עם נתונים כמו ששלי מאוד ממליץ על הרכב הזה נהנתי איתו כול שניה

• אהבתי 1
  • מצחיק 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, razi_pazi כתב:

אין לי איזו תובנה מיוחדת מעבר להתרשמות, בדיקה במכון/מוסך ולנסות לגלות מה שניתן. טוב לדברר ולהיות קצת חשדן

אני חיפשתי ידנית. והן אטרקטיביות למי שמחפש אקשן או שיפורים. עניין מוכר ברכב הזה. רואים זאת ביד 2 במודעות.

נתקלתי במוכר אחד שאני משוכנע שהסתיר ממני לא מעט.

ידנית בת 3. 1.5 טורבו. היה ברור שהוא חובב רכבים. מטפל בהם לבד. יש לו במוסך איזה שתי אלפות ישנות שהוא משפץ. לדבריו.

סיפר לי שברכב הותקן צ'יפ/תוכנה. לדבריו לא להוספת כ"ס או מומנט אלא רק לשיפור התגובה. היה נראה לי מעט חריג אבל לדבריו לא מחפש מהירות אלא נהנה משליטה וכו. אמרתי לעצמי - יכול להיות....

דבר נוסף זה שלדבריו החליף תושבות מנוע aftermarket. שמשפרות את יציבות המנוע או משהו כזה. לא ידעתי שיש כזה דבר. ואמרתי לעצמי יכול להיות.

שני הדברים לכשעצמם לא נראו לי נפוצים אבל אמרתי לעצמי שאולי זה איזה דקדקן שאוהב את הסגנון הזה.

אבל מה ששכנע אותי שזה לא יכול להיות היה שהרכב היה עם הצמיגים המקוריים. רכב בן 3 עם צמיגים סדוקים מיובש. זה לכשעצמו הגיוני כי גם ברכב שקניתי היו צמיגים מקוריים בני 3 סדוקים לגמרי. מה שלא התחבר לי זה בעלים שמתעסק בדקויות של תושבות מנוע ושם תוכנה לניהול ולא לביצועים וכל זה עם צמיגים גמורים.

הרי מי שמחליף תושבת ליציבות מנוע משופרת ייסע עם צמיגים פיקס.

אני לא יודע מה היה שם אבל משהו הוא הסתיר. אני משער לעצמי שהתוכנה/צ'יפ היו בהחלט לשיפור ביצועים ולא כפי שאמר. ואני גם חושב שהצמיגים היו מקוריים כי היו לו צמיגים אחרים למסלול או סתם לנסיעה ספורטיבית.

זה הספיק לי לא לשקול ברצינות את הרכב.

בנוסף הוא היה היד 2 והחזיק מספר חודשים. מה שכמובן גם מחשיד. לדבריו לא היה מרוצה מהרכב כי חיפש משהו ספורטיבי ממש. לפני כן סיפר שהיו לו רכבי ספורט. זה כמובן גם מתחבר עם רעיון של לקחת רכב ולשפר.... 

תודה רבה על השיתוף.

בהחלט נתת נקודות למחשבה.

אגב, מה דעתך על זו למשל?

https://www.yad2.co.il/vehicles/item/z7txe3z2?opened-from=feed&component-type=main_feed&spot=standard&location=2&is-new-tab=true

לפני 7 שעות, GM0011 כתב:

אם אתה מחפש נוחות וזריזות לדעתי כול קרוסאובר מודרני יתן לך את המענה

גם בנוחות נהיגה כמעט ולא תרגיש את הכביש בגלל הגובה של הרכב והצמיגים הגדולים וגם תקבל זריזות עם כול קרוסאובר שיש לו 150 כוח סוס ומעלה עם טורבו היום הקרוסאוברים הם לא כבדים שוקליפ כמעט כמו משפחתית רגילה 

לי יש שברולט אקווינוקס 2020 מנוע 1.5 טורבו 170 כ״ס חסכונית זריזה מאוד שוקלת רק 2 טון ולדעתי גם נראית הרבה יותר טוב מכול הקרוס אוברים/גיפונים האחרים אני מצאתי את שלי בתור מציאה ב80 אלף אבל אתה יכול להביא כזאת ב90-100 אלף עם נתונים כמו ששלי מאוד ממליץ על הרכב הזה נהנתי איתו כול שניה

תודה רבה!

על קרוסאובר לא חשבתי ממש כי לא הייתי בטוח כמה אני צריך את הגודל.

אבל בהחלט יכול להילקח בחשבון.

יש המלצות נוספות בסגנון? מלבד השברולט שאבדוק לגביה כמובן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, foREVer94 כתב:

אני לא מכיר את הרכב.

אם אני זןכר נכון זו גרסה של אינפיניטי למרצדס a class

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, foREVer94 כתב:

תודה רבה על השיתוף.

בהחלט נתת נקודות למחשבה.

אגב, מה דעתך על זו למשל?

https://www.yad2.co.il/vehicles/item/z7txe3z2?opened-from=feed&component-type=main_feed&spot=standard&location=2&is-new-tab=true

תודה רבה!

על קרוסאובר לא חשבתי ממש כי לא הייתי בטוח כמה אני צריך את הגודל.

אבל בהחלט יכול להילקח בחשבון.

יש המלצות נוספות בסגנון? מלבד השברולט שאבדוק לגביה כמובן.

בין היותר טובות ויפות לדעתי במחיר הזה סובארו xv אם תחפש אפשרי למצוא גם פורסטר צורה חדשה במתחת ל100 אלף 

פורד אדג רק הצורה החדשה והמנוע 2 ליטר 

ג׳יפ קומפאס/רנגייד

זה בעיקרון מה שלדעתי אוטו יחסית יפה וטוב ובטווח מחירים של 100 אלף יש עוד הרבה אבל כול הפיגו 3008 ורנו קפצור וכול הדבריל האלה שלא הייתי מתקרב אליהם בחיים

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול להמליץ על הונדה סיוויק 18+ 1.5 טורבו

יש לך אותה ברמת גימור ספורט וספורט פלוס

הספורט פלוס מגיע עם מתלים אדפטיביים, כך שהנוחיות בנסיעה עירונית גבוהה מהדגם ספורט, ואילו בנסיעה בין עירונית מוקשח טיפה ומתנהג בחדות יותר, כ שתהנה משני עולמות בלחיצת כפתור.

לגבי שיפורים, יש כמה אפשרויות לשיפורים ברכב הזה, אם אתה מתעניין.

בלי להכיר, אני גם חותם לך שמי ששם תושבות מנוע מחוזקות, גם שם את התוכנה לצורך העלאת כ"ס וכנראה גם לתגובת מצערת.

לא הייתי מפחד משיפורים, אלא בודק איזה שיפורים נעשו ושל איזה חברות השיפורים. ישנן 2 חברות חזקות בארה"ב - PRL ו- 27WON, איכותיות מאוד שמתמחות ברכב הזה.

על מנת לוודא אם הרכב שמור, כמובן תבדוק הסטוריית טיפולים מלאה מהיום הראשון.

כמו שציינו, החלפות השמן במנוע הזה תכופות - כל 8000 ק"מ בערך. פילטר שמן צריך להיות מוחלף לסירוגין פעם כן ופעם לא. מומלץ להשתמש בשמן 0w20 2.0 של הונדה, ולא בשמן 5w30. ההבדל בתגובת המנוע לשמן מורגש בצורה קיצונית.

בשבילי זה היה רכב פשוט מושלם ומהנה ברמות אחרות, שעשה אותי נהג יותר טוב והכניס אותי לעולם השיפורים. זה רכב שנחשב warm hatch.

• אהבתי 1

פורד פוקוס ST האצ'בק 2014. (ידנית 250 כ"ס)

הונדה סיוויק ספורט פלוס 1.5 טורבו 2018. (אוטומט 182 כ"ס)

פורד פוקוס האצ'בק 1.6 2007, 2010, 2012. (אוטומט 105-125 כ"ס)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לתקציב בעיני אפשרויות עדיפות משמעותית יהיו להביא גולף גיטאי או לאון פר, הן יהיו משמעותית עדיפות על הסיויק 1.5, וגם פוטנציאל להוציא כוח נוסף בלי לשבור מנוע.

אם אתה מוכן למתוח מעט את התקציב אתה יכול לחפש טייפ ר, אבל קח בחשבון שזה כבר רכב ספורט לכל דבר לטובה ולרעה- נוחות לא תמצא שם אם כי בFK8 המצב השתפר למדי.

אם כבר הונדה אז טייפ ר זו ההונדה שצריכה לעמוד מול העיניים, ה1.5 מאוד פרווה ואותה אתה יותר יכול להשוות נגיד לפוקוס שמציעה סהכ חבילה דומה של רמיזה לספורטיביות ותו לא.

אופציה נוספת היא 308 GT או GTI, שניהן תוכל למצא גם כן סביב התקציב, ואם לא מגרד לך לשפר את המנוע אז ה308 GTI היא חבילה מצויינת גם נוחות רבה מאוד וגם ספורטיביות ואיכות חומרים טובה למדי.

עריכה אחרונה על ידי ik3
  • אהבתי 1

2015-2018:  Mazda 3 1.6 auto 07'

2018-2021: Peugeot 208 1.2 manual 15'

2021-2023: Volkswagen polo GTI 1.8 manual 16'

2023- today: Honda Civic TYPE R manual 17'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, ik3 כתב:

לתקציב בעיני אפשרויות עדיפות משמעותית יהיו להביא גולף גיטאי או לאון פר, הן יהיו משמעותית עדיפות על הסיויק 1.5, וגם פוטנציאל להוציא כוח נוסף בלי לשבור מנוע.

אם אתה מוכן למתוח מעט את התקציב אתה יכול לחפש טייפ ר, אבל קח בחשבון שזה כבר רכב ספורט לכל דבר לטובה ולרעה- נוחות לא תמצא שם אם כי בFK8 המצב השתפר למדי.

אם כבר הונדה אז טייפ ר זו ההונדה שצריכה לעמוד מול העיניים, ה1.5 מאוד פרווה ואותה אתה יותר יכול להשוות נגיד לפוקוס שמציעה סהכ חבילה דומה של רמיזה לספורטיביות ותו לא.

אופציה נוספת היא 308 GT או GTI, שניהן תוכל למצא גם כן סביב התקציב, ואם לא מגרד לך לשפר את המנוע אז ה308 GTI היא חבילה מצויינת גם נוחות רבה מאוד וגם ספורטיביות ואיכות חומרים טובה למדי.

אלה מכוניות שממש לא נוחות לנהיגה אבל יש להן חווית נהיגה ספורטיבית אבל לא נוחות אתה מרגיש כול אבן בכביש ונסיעות יום יומיות שלפעמים אתה לא רוצה לתת פול גז רק להגיע לעבודה או לאיזה מקום בלי שישבר לך הגב זה באסה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, GM0011 כתב:

אלה מכוניות שממש לא נוחות לנהיגה אבל יש להן חווית נהיגה ספורטיבית אבל לא נוחות אתה מרגיש כול אבן בכביש ונסיעות יום יומיות שלפעמים אתה לא רוצה לתת פול גז רק להגיע לעבודה או לאיזה מקום בלי שישבר לך הגב זה באסה

השאלה על איזה רכב אתה מדבר כאן, אם אתה מדבר על הטייפ ר אז כן זה המוצר.

כל השאר הן רכות ונוחות בצורה מפתיעה מאוד בין אם זה הלאון הגולף או ה308 שבכלל נוחה כמו איזה לקסוס😂

מצד שני אולי הנקודת השוואה שלך היא אס קלאס וכל הדיון הזה לא רלוונטי כלל כי הבנאדם רצה משהו סופרטיבי

עריכה אחרונה על ידי ik3

2015-2018:  Mazda 3 1.6 auto 07'

2018-2021: Peugeot 208 1.2 manual 15'

2021-2023: Volkswagen polo GTI 1.8 manual 16'

2023- today: Honda Civic TYPE R manual 17'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, this_is_me כתב:

בלי להכיר, אני גם חותם לך שמי ששם תושבות מנוע מחוזקות, גם שם את התוכנה לצורך העלאת כ"ס וכנראה גם לתגובת מצערת.

אני התייחסתי לשיפור של תושבות מנוע, לא פותח השרשור.

כמו שכתבתי אכן היה נראה לי מוזר מאוד. שיפור בתושבות מנוע ושיפור במנוע ולא לטובת העלאת כ"ס..... אפשרי אבל מאוד לא סביר.

מה ששכנע אותי שהוא מסתיר משהו היתה העובדה שהרכב היה עם הצמיגים המקוריים בני 3 ובמצב יבש וסדוק מאוד. מי מחליף תושבות ותוכנה ומשאיר תמיגים מקוריים במצב מזעזע? אף אחד....

ההשערה שלי היתה שאלו צמיגים שנחו בזמן שהיו לו צמיגים אחרים לשימוש פעלתני.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכיר שילוב של רכב שנחשב אמין ויש לו את מה שאתה רוצה, בתקציב סביר.

רכב מהנה לנהיגה ,נוח ,ושיכול להיות טוב לך:

פורד פוקוס דור קודם,  עם 182 כ"ס.

זה  עם המנוע 1.5 בעל 3 צילינדרים. גם ה- st-line וגם ה- ActiveX יכולים להתאים.

אני סבור שהוא לא יהיה אמין כמו היפניות.

אפשר גם לנסות אולי למצוא לקסוס IS ישנה שתוכל לענות על 2 הדרישות, אבל לרוב היא תעלה יותר מהתקציב שלך.

בהצלחה

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...