Jump to content

Shay_u

 • הודעות

  735
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

 • ימים ב"תורמים ביותר"

  1

Shay_u שיחק אותה בתאריך יוני 30

התכנים של Shay_u היו האהובים ביותר!

צפיות אחרונות בפרופיל

2,389 צפו בפרופיל

הנקודות של Shay_u

נהג שודים מדופלם

נהג שודים מדופלם (7/14)

80

מוניטין

 1. Shay_u

  תמי4 אדג' רועש

  עדכון: המכשיר הוחזר אחר כבוד לחברה ואני ממתין לקבל את הכסף שלי חזרה. אני עדיין מתלבט מה הלאה - האם לקנות מכשיר זהה חדש (סה"כ המכשיר באמת קטן ויפה, תמי4 אדג' פלוס שנמצא אצל אחותי לא עושה את אותם רעשים בלתי נסבלים..) / האם לקנות תמי4 פמילי מיד 2 / האם לחפש מכשיר מחודש וכו'. אשמח לעצות
 2. אני מרגיש שרתמנו את העגלה לפני הסוסים - התחלנו לתת עצות לא רלוונטיות לפני שבכלל דיברנו על עצם האימוץ והאם כן או לא. הדבר הכי חשוב באימוץ, זה לחשוב על למה לא לאמץ - 1. לא לאמץ אם אין זמן לגדל גור - במיוחד בתקופת קורונה שלאחריה חוזרים לשגרה. 2. לא לאמץ אם אין חוסן נפשי להתמודד עם גור אנרגטי, שלועס דברים, הורס דברים ועושה צרכים בכל מקום. 3. לא לאמץ (לקנות) גורים גזעיים. הנקודה האחרונה היא חשובה ממש בעיניי. הרבה אנשים מאמצים טרנד ולא כלב - פעם זה היה האסקי, היום זה כמויות של כלבי מלינואה (רועה בלגי). הכלבים האלה מורבעים נמכרים למרבה במחיר ואחרי כחצי שנה מוצאים את עצמם כלואים במשך חודשים ארוכים בכלבייה כי הבעלים שקנו את הכלב מבינים שמדובר בגזע עקשן ואנרגטי (זה רלוונטי גם להאסקי וגם למלינואה..). מלינואה זה בכלל כלב עבודה, כלב שצריך המון פריקת אנרגיה פיזית ומנטלית בעבודה על משמעת, מטלות למיניהן, אתגרים וכו'. ממש לא מתאים לבית טיפוסי עם ילדים קטנים ועם בעלים שעסוקים בחיים עצמם. הכלביות כרגע מלאות עד אפס מקום בכלבי מלינואה גזעיים וצעירים (חצי שנה-שנה) שאף אחד לא רוצה אותם, כי אלה שעדיין רוצים את המלינואה עדיין ממשיכים לקנות ממרביעים. פות"ש - אני ממש ממש ממש לא שופט את הסיטואציה הלא קלה שאתה נמצא בה. יש הרבה דברים שיכולים להשתבש בדרך והדברים שרוצים לא בדיוק עובדים כמו שציפינו. אם עשיתם טעות בדרך והכלב לא מתאים לשגרת המשפחה/אתם לא מצליחים לגדל כמו שצריך/קרה משהו אחר - ההחלטה הנכונה היא למסור - ואני בטוח שזה בכובד לב. תתעקש למסור את הכלב לבית טוב - יש המון אנשים שמחפשים לקשור את הכלב בשרשרת בגינה כדי שיהיה עציץ יפה במקרה הטוב או כדי שישמור על הגדר במקרה הרע (ואז הכלב בפועל הופך להיות כלב תוקפני). לצערי המצב בכלביות ובעמותות מזעזע בימים אלו - כלבים נערמים בכלובים ואין משפחות שמחפשות לאמץ. בתקופת הקורונה גור ממוצע חיכה שלושה ימים עד שאומץ, היום יש גורים שגדלים בכלבייה. צור קשר עם עמותות ותראה אם יוכלו לעזור לך במציאת בית ראוי לכלב (יש להם תמריץ כי הם מקבלים תשלום מהמאמץ). יהיה לך לא קל למצוא משפחה ראויה, אבל אני בטוח שתעשה את המקסימום ובסוף תצליח. בהצלחה!
 3. כנראה בהגדרות של המכשיר החדש לא מאופשר הזרמת מדיה. תלך להגדרות bluetooth, תמצא שם את המערכת של האוטו ובהגדרות הספציפיות של החיבור בין המכשירים תאפשר הזרמת מדיה.
 4. Shay_u

  תמי4 אדג' רועש

  אז זהו, שההרתחה דווקא לא כל כך רועשת. דווקא הקירור גורם לרעש בלתי נסבל. אצור קשר עם התמיכה. תודה!
 5. היי כולם, לאחר ציפייה רבה והתרגשות קיבלנו סוף סוף את התמי4 אדג' (פלוס!) החדש (והיקר בצורה מוגזמת). המים קרים וטעימים, ההרתחה בסדר גמור, אבל.. ההתרגשות מהר התחלפה באכזבה כשגיליתי שהמכשיר רועש בצורה בלתי נסבלת. רעש המדחס (כמו של מקרר) באמת לא נוראי, אבל יחד איתו יש גם סוג של רעש לבן שהדרך הכי טובה לתאר אותו - רוח רפאים חסרת מנוחה שמנסה לברוח מהתמי. רעש לבן חזק, עולה ויורד ובעיקר בלתי נסבל (אני יכול לצרף הקלטה אם זה ממש מעניין אתכם). יש לי דירה קטנה והרעש נשמע מכל מקום בבית ומטריד את המנוחה. למישהו כאן יש את המכשיר המדובר ונתקל ברעשים דומים? או שיש לו חוויה אחרת? תודה!
 6. לא הבנתי את ההתייחסות לגירסה ידנית, קיימת כזו?
 7. אתה יכול גם לצפות את הרכב בזהב 24 קרט ועדיין תקבל רק מחירון של לוי יצחק.
 8. מה שמעניין אותך זה העבירה על התקנות??? השוטר עושה פרסה בקו הפרדה רצוף! לבן!!!! זה רצח פוטנצאילי על הכביש באיזה עולם זה שפוי לעשות עבירה כל כך חמורה בשביל לתפוס נהג שנסע 15 קמ"ש מעל המותר?
 9. לדעתי הכתבה הזאת עושה לך חסד. תדאג כבר עכשיו לצלם ולהדפיס אותה מכל כיוון, זה כתב ההגנה שלך 😄
 10. מה שהכי הכעיס אותי בכתבה המגלומנית הזאת, מלבד הצפצוף המוחלט על נהלים- העובדה שהשוטר בניידת לוזר על רכב שנוסע מאחורי ניידת משטרה גלויה, שבבירור רב נוסעת באותה מהירות- אבל נגדה העבירה לא נאכפת!
 11. Shay_u

  קמצנות

  מזכיר לי סיפור מחתונת ההורים שלי: כשלושה שבועות אחרי החתונה ההורים קיבלו את הקלטת (לקח הרבה זמן אז..) וישבו נרגשים לצפות בווידאו של הערב המרגש. הם הבחינו בשלושה אורחים שלא הצליחו לזהות. אבא חשב שהם היו מהצד של אמא ולהפך. במשך עשורים הם תשאלו את אורחי החתונה אם הם מכירים את השלושה, וכמובן שאף אחד לא הכיר. מסתבר שהייתה אז תופעה לא נדירה בכלל של "רוכבי חתונות". אנשים זרים שמגיעים לחתונות כדי לאכול ולשבוע על חשבון החתן והכלה. זה לא סיפור קמצנות בעיניי, זה סיפור על גניבה דיי מגעילה. זאת התנהגות פשוט נמוכה. עריכה: חה, מסתבר שהתופעה עדיין קיימת. רק עם אינסטגרם ושיט. https://mobile.mako.co.il/women-wedding-magazine/articles/Article-878309eb778da41006.htm
 12. הטיעון של צבי הנדל הוא טיעון אד הומינם פר אקסלנס. שואלים בן אדם שאלה קשה ובמקום לענות לעניין בנושא השאלה הוא מתרכז בלנסות לפגוע בשואלת עצמה. ניכר שהשאלות של זנדברג פגעו בנקודה רכה שלו ושל הרשות שהוא עמד בראשה ולכן לא הייתה לו ברירה אלא להתנהג פשוט כמו ילד בגן. אלה הפנים של האנשים שמנהלים עשרות מיליוני שקלים מכספי הציבור, בושה וחרפה.
 13. Shay_u

  פיג'ו 208 רכב שני

  מסכים. כל רכב יד שנייה שאתה לא באמת יודע את ההיסטוריה שלו הוא הימור, על אחת וכמה וכמה כשמדובר ברכב שיש לו רגישויות מסוימות כמו כאן. הקטע הוא שאפשר להמר בצורה מושכלת ובכך לצמצם את הסיכוי להיתקל בבעיות הידועות. בהנחה שבוחנים את הרכב מכל כיוון, מוודאים היסטורית טיפולים נכונה ותקינה ויודעים מאיזה דברים להיזהר הסיכוי שלך לקנות רכב מצוין ולהנות ממנו עולה פלאים. רק פות"ש יכול לענות אם מתחשק לו על ההימור הזה, אבל תגובות בסגנון "תעשה לעצמך טובה ותברח" מזכירות את שיח הרחוב על אמינות רכבים צרפתיים/איטלקיים/כל מה שאינו יפנוטומטי. לי למשל לא היה לחץ של זמן, לא הפריע לי לחפש את הרכב הנכון (ראיתי שישה רכבים עד שנפלתי על אקזמפלר מושלם) וגם לקחתי בחשבון שלאורך כל חיי הרכב אני אצטרך להיות בבקרה על נושא הטיימינג. סה"כ אני מרוצה ונהנה מהרכב. פחות נהנה מהמבטים המזלזלים והאמירות בסגנון "פיג'ו? למה לא פיקנטו, מה רע בפיקנטו? למה אתה מחפש הרפתקאות?"
 14. Shay_u

  פיג'ו 208 רכב שני

  בהנחה שאתה לא רוכש רכב שהחליף טיימינג אתמול, אפשר להסתכל על המדיד ולראות אם חסר שמן ו/או לשאול את הבעלים הנוכחי אם צריך להוסיף שמן בין טיפולים. אני החלפתי אצל גבע לפני כ-10,000 ק"מ ב308 שלי ואין עדויות לאכילת שמן. משום מה נראה לי שהרכבים שאוכלים שמן הם רכבים שעברו את הריקול כולל החלפת הרצועה אצל מוסכי לובינסקי.
 15. Shay_u

  פיג'ו 208 רכב שני

  דיי כבר עם הוצאת הדיבה הזאת. הבנו, יש בעיות רצועת טיימינג, יש רכבים שאוכלים שמן ויש רכבים ששופכים מנוע בגלל זה. מה האופציות העומדות ממול ה208? מאזדה 2? ה208 היא רכב עירוני זריז, נוח, מאובזר וכן- גם אמין (אם מדובר ברכב שמטופל כמו שצריך ויש יד על הדופק בעניין הרצועה). אין רכב בסגמנט הזה שנותן תמורה גבוהה יותר למחיר ומי שיחליט לרכוש אחת כזאת יהנה מאחלה של אוטו. פה זה פורום רכב ולא פורום "אחי תקנה רק יפני אל תכניס ראש בריא למיטה חולה". דעות מהסוג הזה תמצא גם בקיוסק השכונתי. מי שהחליט להגדיל ראש ולשאול כאן בפורום, הרבה פעמים יכול גם להגדיל ראש ולשקול לרכוש רכב על אף בעיות מסוימות שיכולות לצוץ. פות"ש - "תעשה לעצמך טובה" ותחליט (לבד) אם עניין הרצועה שווה לך את הרכישה. אם בשקלול העניינים תחליט שזה לא כזה מטריד אותך (כי אפשר למצוא רכב תקין ולהיות עם יד על הדופק כדי שלא יווצר נזק) - יהיה לך אחלה של אוטו. בנוגע לשאלה- יש המון מידע פה בפורום בנוגע לרצועת הטיימינג. אני הייתי מחפש 1.2 טורבו עם היסטורית טיפולים תקינה שאין בה עדויות לצריכת שמן מוגברת ו/או נורות מנוע שמעידות על לחץ שמן נמוך. לחפש רכב שעבר החלפת רצועת טיימינג כולל ניקוי מעברי שמן, סננים וכו'. להביא את הרכב לבדיקה אצל מוסך גבע בתל אביב או אורן בחולון. אני הייתי מיד לאחר הרכישה גם מחליף טיימינג וניקיון שוב של מעברי השמן והסננים.
×
×
 • תוכן חדש...