Jump to content

Emanuel5

 • פרסום הודעות

  561
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

 • ימים ב"תורמים ביותר"

  2

Emanuel5 שיחק אותה בתאריך מרץ 30

התכנים של Emanuel5 היו האהובים ביותר!

מוניטין

104 טוב

אודות Emanuel5

 • דירוג
  נהג נמרץ (> 500 הודעות)

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

 1. קצת מוקדם לדבר על עלויות בניה לפני רכישת המגרש בפועל, למרות שאם לא יהיו הפתעות העסקה עתידה להסגר בקרוב. התוכניות בגדול הן: 2 יחידות (כלומר 2 דו משפחתי) בשטח כולל של 410 מ''ר (205 מ''ר כל אחת). לכל דו 2 מפלסים + חניה תת קרקעית (כ 50 מ''ר) את הבניה אין לי שום לחץ להתחיל בקרוב, מניח שיקח סדר גודל של כשנה וחצי עד שנתיים להתחלה (ידוע לי שאקבל 1% חזרה ממס הקניה אם אתחיל תוך שנתיים), בינתיים יש לי זמן לעשות דוקטורט בעניין לא מעוניין כרגע להכנס לתקציב בניה ובכלל נושא הבניה, אלא לצבור ידע נוסף לגבי המגרש/היטלים/מיסים/טאבו/הסכם שיתוף וכל דבר שעלול להפתיע
 2. המגרש נמצא בעתלית. מס מבני ציבור זה לא משהו ששמעתי עליו, אבדוק. יש צורך לשלם מס בגובה 520 ש''ח לכל מ''ר בנוי, ידוע ונלקח בחשבון. לגבי שאר ההיטלים, נאמר שהכל שולם, אך אבצע בדיקה יסודית בעניין כפי שהצעת, לגבי ארנונה וחובות נוספים גם אבדוק. כפי שאמרתי הוגשה בקשה להיתר בנייה שאמורה להתקבל ממש בקרוב , כלומר כבר בוצעו מדידות והוגשה תוכנית הנדסית וכל מה שנרש. תודה !
 3. שלום, אני לקראת רכישת מגרש. המגרש כבר נמצא, המחיר כבר סוכם, וחוזים הועברו לעיון העו''ד. המגרש עצמו הוא 1400 מ''ר בטאבו, מתוכו אני רוכש 700 מ''ר. לפי מה שהוסבר לי על ידי העו''ד, במצב כזה נערך הסכם שיתוף אשר מסדיר את החלוקה המדוייקת של המגרש, זוכויותו/חובותיו של כל אחד מהצדדים, הסכם השיתוף נרשם בטאבו. להבנתי זהו תהליך סטנדרטי, ואני שואל בכל זאת, האם יש ממה לחשוש ? אשמח לתובנות בנושא. המגרש עצמו מאושר לבניה, כבר הוגשו היתרי בניה למועצה לפני כשנה וחצי (על ידי בעל המגרש), לטענתו חלו עיכובים במתן האישור עקב הקלות שאותן ביקש בעל המגרש + כל עניין הקורונה, האם זה
 4. וואוו. אם אני לא טועה האדום היה מוצע למכירה לפני כחודש, היה נראה שמור במיוחד.
 5. עדכון מתבקש לכבוד חג הפסח: יום שגרתי, חזרתי מטיול והחלטתי שלמחרת אנקה את הרכב, מפה לשם אני מוצא את עצמי מפרק חצי רכב 😅 צילמתי רק חלק מהתהליך, השתמשתי בהמון מגבונים, שואב אבק חזק, מגבות וסבון גוף כמות הטינופת שהתחבאה שם הפתיעה אותי, ו 8 שעות של עבודה הצדיקו את עצמם.
 6. חושב שאלך על הדרך הקלאסית של שיוף, צבע יסוד וצבע, לדעתי אמור להיות זול וגם אוכל לבצע זאת בערב בזמני הפנוי. יש איזשהו מדריך לתהליך ? כולל חומרים ? המון תודה !
 7. היי. החלק הנ''ל התחיל להתקלף, הוא מצופה במין שכבת גומי/סיליקון/צבע גמיש/אין לי באמת מושג שהחלה לרדת. מה הדרך הכי טובה לגרום לו להראות כמו חדש ? אשמח לחומרים והכוונה לתהליך, כרגע הוא מפורק ויושב בבית לצורך עבודה. תודה.
 8. 😓 לא צילמנו יותר מידי תמונות, אבל הנה כמה:
 9. נכנסנו מכביש 40 באיזור קניון עדה, יצאנו למחרת איפושהו באיזור בורת לוץ לכביש 171. מעבר לזה איבדנו אוריינטציה לחלוטין, ולא הייתה קליטה כמעט לאורך כל המסלול, נכנסנו למקומות שהשתיקה יפה להם, חוץ מאיתנו ומהמבריחים ממצרים לא היה שם כלום
 10. עידכון: אז ככה, רק צרות הרכב הזה מביא מאז הסגר האחרון, לא נראה לי שהיה אפילו לילה אחד בסופ''ש שבו ישנתי בבבית. דרום/צפון/מרכז בכולם הייתי וטיילתי, פשוט פשע להשאיר את הרכב בבית ולא לנצל אותו. קל מאוד להכניס את עצמך לצרות עם הרכב, נכנס לכל מיני מקומות שלא תכננת רק כי "בוא נראה מה יש שם" והרכב לא מתרגש גם כשאני כן. לפני 3 שבועות יצאתי עם חברים למדבר יהודה, התכנון היה לינה וכמה מסלולים ברגל, בפועל נכנסנו לעומק המדבר עם הרכב, לקח לנו מעל 24 שעות לצאת משם, אין ספק שזאת הייתה חוויה שתשאר איתי עוד הרבה זמן. בינתיים הוספתי גגון לרכב בעלות של 3 אלף ש''ח.
 11. Emanuel5

  רשמית: טסלה בישראל

  לדעתי כתבי רכב אינם נמדדים (על ידי המעסיק/מנהל/בוס שלהם) לפי כמה הכתבה/כותרת נאמנה למציאות, אחד כי זה לא פשוט, שנית, כי לכל אחד תפיסת מציאות מעט שונה, שלישית כי זה לא מעניין להם תת*** הם נמדדים בצורה פשוטה הרבה יותר: על פי כמות הצפיות/רייטינג/תעבורה שהכתבה מביאה לאתר/עיתון/מוקומון/פורום שלהם. ברגע שמבינים את זה, דיי ברור מדוע כתבים רבים בוחרים בכותרות מתלהמות/דמגוגיות/הזויות - הם פשט רוצים העלאה/בונוס בסוף השנה, והאמת קשה לבוא אליהם בטענות ... זאת כמובן דעתי ואולי אני טועה לחלוטין.
 12. לא מאמין ששילמת על הרכב 55 אלף, נראה לי שזה מגדיר מחדש את המושג VFM. הרכב נראה מדהים, הדלקת אותי ויש מצב טוב שארכוש אחת בעצמי !!! אשמח שתעלה תמונות של פנים הרכב. אם הייחס בין הכאב בכיס לבין ההנאה בלב נשאר נמוך (וזה משהו שרק אתה יכול למדוד) אז עשית אחלה בחירה. אהה וזה נכון לגבי כל דבר בחיים לא רק רכב. תתחדש , תהנה ותשתף !!!
 13. אז המון תודה לאנשים שהפנו אותי לגיא. דיברתי איתו והוא הפנה אותי לרפד ממעלות תרשיחא בשם סרגיי, בחור מבוגר, מעט חסר סבלנות אבל סה''כ בחור נחמד (נוו רוסי טיפוסי ). זאת התוצאה הסופית (צולם כשחזרתי בערב אז זה מה יש) סה''כ מרוצה. הוא החליף את החלקים הקרועים, משתמש בעור טורקי, רך נעים ועמיד. כשעה וחצי עבודה. הסכום שביקש פשוט בדיחה, בגדול פחות משליש ממה שביקשו באודיווה ארט, בכוונה לא מציין את הסכום המדוייק כי זה יכול להשתנות מרכב לרכב. ואם נוסיף את זה שמצאתי כמעט 80 ש''ח במטבעות כשפירקנו את הכסא יוצא כלום כסף קיים הבדל צבע,
 14. אכן ראיתי ומסכים שמדובר בתהליך שלוקח זמן. אבל זה לא מה שהם עושים, הם פשוט מחליפים את החלק הקרוע בחלק חדש (לפחות זה מה שאני הבנתי מהם).
×
×
 • תוכן חדש...