Jump to content

Emanuel5

 • הודעות

  561
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

 • ימים ב"תורמים ביותר"

  2

Emanuel5 שיחק אותה בתאריך מרץ 30

התכנים של Emanuel5 היו האהובים ביותר!

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

הנקודות של Emanuel5

נהג נמרץ

נהג נמרץ (4/14)

105

מוניטין

 1. תמהיל ריאלי (ויש עוד מקום לשיפור) לאחוז מימון נמוך מ 45%:
 2. בטוח שאי אפשר פשוט לא לקחת אותו ? נשמע לי מוזר ... המצב שאתה מתאר של לקחת ומייד להחזיר, לא יגרור עמלת פירעון מוקדם גבוה מאוד ? אהה ומתי מתפרסם המדד ? שאדע לכוון את עצמי. תודה.
 3. שאלה: אני עומד בפני המצב הבא: אני צריך משכנתא של 900 אלף שקלים, העניין הוא שאני צופה מדד גבוה בשנים הבאות ולכן מעוניין להשאר אך ורק עם ריבית קבועה ופריים. הבעיה היא שאם אני מספר את זה לבנק הריבית הקבועה מייד קופצת (או הפריים לא משנה), כי זה המקום שמכניס לבנק הכי הרבה כסף. מה שחשבתי לעשות הוא לבקש משכנתא על סך 1.35 מיליון (זה עדיין פחות מ 45% מימון ולכן אין שינוי בריביות ואין גם בעיה עם כושר ההחזר ) ובפועל אקח שליש בפריים + שליש בקבועה זה יוצא בדיוק ה 900 אלף שאני צריך והריביות מדהימות, ואת המסלול של הצמוד מדד - פשוט לא אקח, אשאיר אותו שם. האם יש בעיה כלשהי עם התוכנית הזאת, אני מפספס משהו ? תודה לעוזרים.
 4. ואוו , ,הריביות האלו ממשש גרועות. אולי זה אחוז מימון גבוה או תקופה ארוכה, על כל פנים מעלה הצעה ראשונית (שסביר שתשתפר משמעותית) שאני קיבלתי אתמול ככה שיהיה לך רפרנס:
 5. מעדכן, אולי זה יהיה שימושי למישהו בעתיד: אף בנק לא הסכים שהמשכנתא תהיה על שמי בלבד, בכל הבנקים דרשו שתהיה התאמה בין הבעלים על הנכס בטאבו לבין הבעלים של המשכנתא. מאידך לבנק לא משנה מהיכן מגיע הכסף ואין בעיה ש 100% מהמשכנתא תגיע מחשבוני. בנוסף, הבנקים הסכימו לוותר על ביטוח משכנתא עבור השותף , מה שיחסוך לא מעט כסף. בנוסף נחתם חוזה ביני לבין השותף ובו אני לוקח אחריות מלאה על סילוק המשכנתא.
 6. תודה על התשובה . לשותף אין שום בעיה למשכן גם את החלק שלו, ולכן הבנק לא ימשכן חצי דירה אלא דירה שלמה. האם זה פותר את הבעיה ?
 7. שנינו נהיה בעלי הדירה רשומים בטאבו, חצי חצי. קיים הסכם ביננו . הסכום לא קטן , לא נראה שזה משנה. כפי שאמרתי, לשותף יש את כל הכסף לי רק מחצית, ולכן אני רוצה לקחת משכנתא על שמי בלבד בגובה 25% מהערך הכולל של הנכס. למה יותר מורכב ?
 8. שלום, מעוניין לרכוש נכס להשקעה עם שותף. ההבדל ביננו הוא, שלו יש את כל הסכום לתשלום על החצי שלו, ואילו לי יש רק חלק מהסכום ואני מעוניין לקחת משכנתא, על החלק הנותר. האם זה אפשרי ? תודה.
 9. במידה ואתה מעוניין לסחור בשוק האמריקאי, ממליץ להוריד את תוכנת המסחר של IB, תפתח חשבון דמו (Paper account) ותשחק שם. הנתונים בחשבון דמו הם ב 15 דקות עיקוב לעומת זמן אמת, לא משהו שצריך להפריע לך. כשתעבור למסחר אמיתי, תגלה שהוא הברוקר הטוב/זול ביותר למסחר, זאת דעתי.
 10. קצת מוקדם לדבר על עלויות בניה לפני רכישת המגרש בפועל, למרות שאם לא יהיו הפתעות העסקה עתידה להסגר בקרוב. התוכניות בגדול הן: 2 יחידות (כלומר 2 דו משפחתי) בשטח כולל של 410 מ''ר (205 מ''ר כל אחת). לכל דו 2 מפלסים + חניה תת קרקעית (כ 50 מ''ר) את הבניה אין לי שום לחץ להתחיל בקרוב, מניח שיקח סדר גודל של כשנה וחצי עד שנתיים להתחלה (ידוע לי שאקבל 1% חזרה ממס הקניה אם אתחיל תוך שנתיים), בינתיים יש לי זמן לעשות דוקטורט בעניין לא מעוניין כרגע להכנס לתקציב בניה ובכלל נושא הבניה, אלא לצבור ידע נוסף לגבי המגרש/היטלים/מיסים/טאבו/הסכם שיתוף וכל דבר שעלול להפתיע אותי וצריך בדיקה מקדימה, ברור שיש לי עו''ד, אבל גם הוא בנאדם ויכול לפספס דברים, ואני מעוניין להיות מעורה בכל הפרטים.
 11. המגרש נמצא בעתלית. מס מבני ציבור זה לא משהו ששמעתי עליו, אבדוק. יש צורך לשלם מס בגובה 520 ש''ח לכל מ''ר בנוי, ידוע ונלקח בחשבון. לגבי שאר ההיטלים, נאמר שהכל שולם, אך אבצע בדיקה יסודית בעניין כפי שהצעת, לגבי ארנונה וחובות נוספים גם אבדוק. כפי שאמרתי הוגשה בקשה להיתר בנייה שאמורה להתקבל ממש בקרוב , כלומר כבר בוצעו מדידות והוגשה תוכנית הנדסית וכל מה שנרש. תודה !
 12. שלום, אני לקראת רכישת מגרש. המגרש כבר נמצא, המחיר כבר סוכם, וחוזים הועברו לעיון העו''ד. המגרש עצמו הוא 1400 מ''ר בטאבו, מתוכו אני רוכש 700 מ''ר. לפי מה שהוסבר לי על ידי העו''ד, במצב כזה נערך הסכם שיתוף אשר מסדיר את החלוקה המדוייקת של המגרש, זוכויותו/חובותיו של כל אחד מהצדדים, הסכם השיתוף נרשם בטאבו. להבנתי זהו תהליך סטנדרטי, ואני שואל בכל זאת, האם יש ממה לחשוש ? אשמח לתובנות בנושא. המגרש עצמו מאושר לבניה, כבר הוגשו היתרי בניה למועצה לפני כשנה וחצי (על ידי בעל המגרש), לטענתו חלו עיכובים במתן האישור עקב הקלות שאותן ביקש בעל המגרש + כל עניין הקורונה, האם זה הגיוני שלוקח כל כך הרבה זמן לאשר ? התוכניות שאותן הגיש בעל המגרש מאוד מצאו חן בעיננו ומלבד שינויים קלים בעיקר בחלוקה הפנימית, אני מעוניין בהן והן יהוו חלק מהעסקה, ללא היתרי בנייה לא תהיה עסקה, האם יש משהו מיוחד שעלי לשים אליו את הדעת ? המגרש יושב על קרקע סלעית, וקיים הפרש גובה של עד מטר וחצי בין איזורי המגרש, האם הדבר צפוי לייקר משמעותית עלויות בנייה ? בנוסף אשמח לכל הערה/נקודות שעלי לבדוק טרם חתימת החוזה. תודה לעוזרים.
 13. וואוו. אם אני לא טועה האדום היה מוצע למכירה לפני כחודש, היה נראה שמור במיוחד.
 14. עדכון מתבקש לכבוד חג הפסח: יום שגרתי, חזרתי מטיול והחלטתי שלמחרת אנקה את הרכב, מפה לשם אני מוצא את עצמי מפרק חצי רכב 😅 צילמתי רק חלק מהתהליך, השתמשתי בהמון מגבונים, שואב אבק חזק, מגבות וסבון גוף כמות הטינופת שהתחבאה שם הפתיעה אותי, ו 8 שעות של עבודה הצדיקו את עצמם.
 15. חושב שאלך על הדרך הקלאסית של שיוף, צבע יסוד וצבע, לדעתי אמור להיות זול וגם אוכל לבצע זאת בערב בזמני הפנוי. יש איזשהו מדריך לתהליך ? כולל חומרים ? המון תודה !
×
×
 • תוכן חדש...