Jump to content

צוק

 • הודעות

  7
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

הנקודות של צוק

חדש בפורום

חדש בפורום (1/14)

10

מוניטין

 1. סוגר שנתיים וחצי במנהיים, גרמניה. 1. תהליך ההגירה שלי היה קליל בזכות אזרחות אירופאית (פולנית) אבל ביחד איתי נקלט גם בחור אוסטרלי. אם יש מעסיק שרוצה אותך, הוא יכול לארגן הכל בלי בעיה ותקבל ויזת עבודה ואישור מגורים. בגלל שהתחלתי בחברה גדולה ומסודרת אז הצמידו לי בחורה שטיפלה בכל נושא ההגעה כולל רישום בעירייה, חיפוש דירה, חתימת חוזים והחלפת רישיון. סה"כ עבר לי חלק אבל זה לא בהכרך מייצג. 2. בגלל האזרחות הפולנית אני זכאי להכל מלבד דמי אבטלה ללא היסטוריית עבודה, וכמובן לא יכול להצביע. 3. אנחנו שייכים לביטוח הבריאות הציבורי של גרמניה, כלומר אני משלם דרך המשכורת וזה מכסה את כל המשפחהץ מאוד מזכיר קופת חולים בישראל. מקבלים כרטיס של הקופה ונותנים לרופא. היתרון הוא שכמעט הכל בחינם, כולל תרופות (במיוחד לילדים). יש אפשרות גם למסלול ביטוח פרטי אבל שם משלמים לכל ראש ויוצא יותר יקר. אנחנו הלכנו על ציבורי עם הרחבות לשיפור. בנוסף, לאחר הוצאת מכתב מביטוח לאומי בישראל שלא מקבלים קיצבאות ילדים, התחלנו לקבל כאן (שווה ביותר - 200 יורו לילד). עדיין לא נזקקנו לטיפולים רציניים אז לא יודע להגיד לגבי בתי חולים. 4. באזור שלי יש בועת נדלן כמו בישראל אז עדיין לא בודק. מקובל מאוד להישאר בשכירות לתקופות ארוכות מאוד (גם 20 שנה). כרגע מחכה לראות את השפעות הקורונה על השוק בתקווה לירידת מחירים. למיטב זכרוני הריבית נמוכה יותר מישראל ועומדת על בערך 1.5% ללא הצמדה. 5. אני שכיר אז לא יודע לענות. 6. אזרחות ניתן לקבל אחרי 5 או 6 שנים חוקיות בגרמניה. מחייב וויתור על הישראלית. אני עובד בחברה גרמנית אסלית מהתעשייה הכימית המסורתית ולא נתקלתי בשום בעיה, בניגוד לאזהרות שאני שומע לפעמים שלא מקבלים/מקדמים מהגרים. אפילו מממנים לי שיעורי שפה. החיים הרבה יותר רגועים כאן עם איזון בין עבודה למשפחה ברמה שלא מצפים ממני להיות זמין בטלפון ומיילים בזמן חופשה. תענוג. העיר נחמדה מאוד, לא גדולה מידי ולא קטנה מידי, ודי קרובה לפרנקפורט. יש באזור מלא כפרים ועיירות קטנות. המיקום מצוין כנקודת יציאה לטיולים באזור היער השחור ולא רחוק מידי משוויץ, אוסטריה, הולנד ובלגיה. בחורף ב- 5 שעות נסיעה מגיעים לרוב אתרי הסקי השווים. אם יש לך ילדים אז בתי הספר הם בחינם לגמרי, כולל פעילויות מיוחדות (כמו שיעורי שחיה או החלקה על הקרח). צהרון עולה לנו 150 יורו לילדי לחודש וכולל ארוחה חמה ועזרה בשיעורי בית. קח בחשבון ששווייץ הרבה יותר יקרה למחיה מגרמניה. השכר בהתאם גבוה יותר אבל זה משאיר מרווח קטן יותר עד שמסתדרים. בטח שכחתי כמה דברים אז תרגיש חופשי לשאול.
 2. נמצא ברילוקיישן בסין עם המשפחה (אישה + שני ילדים קטנים) ומבוטחים דרך דיוויד שילד. עלות הביטוח היא בסביבות 1400$ לחודש לכל המשפחה (על חשבון המעסיק). עד עכשיו יצא להפעיל את הביטוח פעם אחת בחופשת מולדת והשירות היה מצוין. הטעינו כסף בכרטיס האשראי שלהם בלי בעיות. אחד היתרונות שלהם הוא שהביטוח תופס בכל העולם, כולל בישראל. לא צריכים ביטוח נוסף לחופשה (מולדת או אחרת).
 3. שלום לחברי הפורום, אני עומד בפני תחילת מו"מ לגבי רילוקיישן לסין מטעם החברה. חברה תעשייתית גדול (לא הייטק) עיר היעד היא קונמינג במחוז יונאן. אנחנו זוג עם שני ילדים קטנים בני 5 ו- 3. המעבר יהיה לתקופה של 3 עד 5 שנים. לאישתי לא יהיה אישור עבודה. יש לי שת שאלות עיקריות: 1. האם מישהו מכיר את העיר ויודע להעריך את עלויות המחייה לתושב מערבי (שכר דירה וגן דובר אנגלית לילדים משולמים ע"י החברה)? 2. מה מקובל לדרוש/לקבל בהסכמים כאלו? כל עצה תתקבל בברכה כי אני ממש לא מכיר את התחום. תודה צוק
 4. לפי מה שידוע לי פקודת הסמים מתייחסת להרכב הכימי ולמבנה המולקולה של החומר, כיוון שאלו הפרמטרים שניתן לזהות בבדיקה. רוב סמי הפיצוציות (אם לא כולם) הם נגזרות של סמים מוכרים שעברו שינוי קטן (אם אני לא טועה אז חגיגת היה נגזרת של LSD או משהו בסגנון). סביר להניח שלאף אחד מיוצרי הסם אין ידע על ההשפעה שתיגרם לגוף משינוי הרכב או מבנה המולקולה של הסם, כמו הזזה של אטום מימן לנקודה שונה במרחב המולקולה. אני לא הייתי מוכן להיות שפן ניסיונות של כימאי שבמקרה קיבל במעבדה נגזרת של LSD שלא מוגדרת כרגע כסם אבל לא ידוע מה ההשפעות שלה מעבר להתמסטלות. לגבי מריחואנה, הנזק שלה ועוצמת ההתמכרות לא עולים על אלו שניגרמים מניקוטין ובטח שלא על הנזקים וההתמכרות לאלכוהול.
 5. תודה רבה. האם לדגמים מאפריל 2010 כבר יש 6 כ"א ו- ESP בכל רמות הגימור?
 6. שלום, אני לפני רכישת פיאט בראבו מיד ראשונה, תאריך עליה לכביש 12/09. הרכב מרמת גימור סנסיישן/מגניפיקו. שאלותי הן: 1. כמה כריות אוויר יש ברכב? בעל הרכב טוען ל- 6, וברישיון מופיע 4. 2. האם ישנו ESP (או VDC לפי פיאט). שוב, ברישיון מופיע שאין, ובעל הרכב טוען שיש. אודה על העזרה. צוק
 7. מעוניין בהצעת מחיר לצלחות ורפידות קדמיות לוולקן עם ברקסים של ברלינגו.
 8. שי, גם אצלי האסימון נפל עכשיו. לא נורא, קורה.
 9. כמות ה- ppm מוכתבת ע"י מקורות. החומצה שנשלחה עמדה בכל המפרטים שנדרשו ע"י מקורות. אין לי ידע על קידוחי מים, כיוון שלא עסקתי בזה. עסקתי בנושא החומצה הפלואורוסיליצית שנמכרה למקורות. אם מנה ספציפית לא עמדה בתקן היא נשלחה חזרה אלינו ללא שום חיוב כספי. כל מנה שהוכנה על ידינו נשמרה במיכל יעודי לתעשיית המזון לפי דרישות מקורות ועברה תהליכי ניקוי נוספים. אני לא טוען שכי"ל היא מלאך, אבל במקרה זה הדרישות הוכתבו ע"י מקורות (אין לי מושג אם רמות הסף הונמכו בגלל קשרים של משפחת עופר), והחברה עמדה בכולן.
 10. עם כל הכבוד, אני חושב שבתור מהנדס המתקן שאחראי על ייצור חומצה זרחתית, וכתוצאה מכך, על ייצור החומצה הפלואורוסיליצית במפעלי רותם אמפרט, שהיה איש קשר עם מקורות בנושא אספקת חומצה להפלרה, יש לי קצת מושג על מה אני מדבר בקשר לחומרים הנמצאים בחומצה והאנליזות שהיא עוברת לפי מכירה. מכירת חומצה פלואורוסיליצית מרותם אמפרט למקורות הופסקה בהוראת מנכ"ל כי"ל, בדיוק בגלל ביקורות כאלה. הנזק התדמיתי שנוצר לא שווה את הכמה מאות אלפים בשנה שהמכירה מניבה.
 11. בשנה האחרונה הפסיקה כי"ל לספק חומצה פלואורוסיליצית למקורות. גם כאשר החומצה סופקה, היא עמדה בתקני איכות ועמידה במפרטי מזהמים, שמגבילים מתכות כבדות לריכוז של ppm בודדים, אין ולא היו בחומצה חומרים רדיואקטיביים. אם החומצה הייתה מסוכנת לבריאות, אז גם הקולה מסוכנת, כיוון שחומצה פלואורוסיליצית היא תוצר לוואי של הכנת חומצה זרחתית.
 12. מה יקרה כשתצטרך לסובב את ההגה יותר ממה שחשבת? מה יקרה אם תצטרך לשנות כיוון מהר? מה יקרה אם ההגה יחליק לך מהאחיזה?
 13. לא הגיע הזמן שכולם יפנימו שבלימת חירום מבצעים רק בעזרת הבלמים. ולדניאל, נכון שהרגלים לא משנים ביום, אבל כאשר מבינים את החשיבות ורוצים להפנים ולהשתנות, אז עם מעט תשומת לב ניתן בהחלט לשנות הרגלים ישנים. רק צריך רצון.
×
×
 • תוכן חדש...