Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה מהירות הורדה של טורנטים יורדת בזמן טעינת אתרים?

דניאל1983

פוסטים מומלצים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

שאלה נוספת, האם ספק יכול להאט את מהירות ההורדה של טורנטים מאתר מסויים ומאתר אחר לא?

למשל בצהרים הורדתי כמה סדרות מאתר מסויים, הכול ירד מהר מאוד בערך 30מגה, אבל מאתר אחר כול מה שניסתי להוריד ירד לאט לא עבר את ה10 מגה.

אבל עכשיו משני האתרים הכול יורד מאוד מהר האתר הראשון עדיין על 30מגה אבל מהאתר השני המהירות קפצה לאזור 70מגה.

השאלה אם פרטנר אכשהו מגבילים את זה?

עריכה אחרונה על ידי דניאל1983
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא מוריד את הקבצים מאתרים, אתה מוריד את הקבצים מאנשים שמשתפים את הקבצים. האתרים הם רק אינדקס לחיפוש והורדת הטורנט עצמו. 

יש אתרים עם קהילת שיתוף מפותחת ושם לרוב תקבל מהירות טובה, יש כאלה שפחות. יש קבצים שנפוצים בקרב משתמשים בנקודת זמן מסויימת והם יירדו מהר, ויש כאלו שאנשים לא שומרים יותר והם ירדו לאט, אם בכלל.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אני מבין, טורנט זה כמו ספר שמורכב מהרבה דפים כשכול דף מגיע ממשתמש אחר.

השאלה אם פרטנר יכולה לזהות שאני מוריד טורנטים ולהגביל את מהירות ההורדה מאתר מסוים בזמן מסוים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, דניאל1983 כתב:

זה אני מבין, טורנט זה כמו ספר שמורכב מהרבה דפים כשכול דף מגיע ממשתמש אחר.

השאלה אם פרטנר יכולה לזהות שאני מוריד טורנטים ולהגביל את מהירות ההורדה מאתר מסוים בזמן מסוים?

הורדה מאתר מסויים כן. הורדה ממשתמשים אקראיים ברשת שבמקרה גם כן מחזיקים אותו טורנט כמוך, לדעתי לא. 

כאשר אתה מוריד קבצים דרך טורנטים אתה בקטגוריה השניה.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ניסחתי נכון את השאלה, 

התכוונתי האם פרטנר יכולים לדעת שאני מוריד טורנטים ולהגביל את המהירות של טורנטים רק מטראקר מסויים.

מאחד להגביל ומשני לא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה מנוסחת בסדר. התשובה היא שלא. הטורנט לא מגיע מאתר מסוים, אלא מעשרות-אלפי משתמשים אחרים, ולכל אחד מהם ip ייחודי שכנראה גם משתנה מידי פעם. לא משהו שפרטנר יכולים לחסום.

ההפרש במהירות ההורדה נובע מאיכות הטראקר - לטראקר איכותי יש יותר משתפים, כלומר יש לך יותר מקורות לקבל מהם את הקובץ, ולכן ההורדה תהיה מהירה יותר. בטורנטים פופולריות = מהירות גבוהה.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשובה בגדול היא כן.

טורנטים עובדים בטווח פורטים ייחודי בדרך כלל (שכמובן חשוף לספקית), וגם אם נסתכל על מבנה הפקטה של טורנט אפשר להבין שזה טורנט. ה- IP שאיתו אתה מתקשר הוא רק חלק אחד וקטן מניתוח תעבורה שאפשר לעשות, יש עוד הרבה פרמטרים אחרים - גם אם תקשורת בין כתובות IP ביתיות (residential) היא נפוצה, למשל שיחות ווטסאפ או וידאו וכו', תרחיש שבו צד אחד לא שולח כמעט דאטא ומנגד מוריד המון דאטא בדיוק באותו זמן מהרבה כתובות IP ביתיות שונות הוא די ייחודי לטורנטים.

מניתוח כזה הספקית יכולה להגיד בסבירות גבוהה שהיא חושבת שהחיבור הנוכחי (ip:port <-> ip:port) הוא טורנט ולהוריד את העדיפויות שלו בתורי הניתוב שלה

עריכה אחרונה על ידי Amired
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, Amired כתב:

התשובה בגדול היא כן.

טורנטים עובדים בטווח פורטים ייחודי בדרך כלל (שכמובן חשוף לספקית), וגם אם נסתכל על מבנה הפקטה של טורנט אפשר להבין שזה טורנט. ה- IP שאיתו אתה מתקשר הוא רק חלק אחד וקטן מניתוח תעבורה שאפשר לעשות, יש עוד הרבה פרמטרים אחרים - גם אם תקשורת בין כתובות IP ביתיות (residential) היא נפוצה, למשל שיחות ווטסאפ או וידאו וכו', תרחיש שבו צד אחד לא שולח כמעט דאטא ומנגד מוריד המון דאטא בדיוק באותו זמן מהרבה כתובות IP ביתיות שונות הוא די ייחודי לטורנטים.

מניתוח כזה הספקית יכולה להגיד בסבירות גבוהה שהיא חושבת שהחיבור הנוכחי (ip:port <-> ip:port) הוא טורנט ולהוריד את העדיפויות שלו בתורי הניתוב שלה

ספק יכול לדעת אם אני מוריד מטראקר x או מטראקר y?

אם ספק יחליט שהוא מגביל את המהירות של הטורנטים בשעה מסוימת, כנראה אז כול הטורנטים ירדו לאט, מכול הטראקרים, ולא מטראקרים מסוימים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, דניאל1983 כתב:

ספק יכול לדעת אם אני מוריד מטראקר x או מטראקר y?

אם ספק יחליט שהוא מגביל את המהירות של הטורנטים בשעה מסוימת, כנראה אז כול הטורנטים ירדו לאט, מכול הטראקרים, ולא מטראקרים מסוימים?

אם הספק חושב שאתה מוריד טורנטים, הוא יכול גם לראות שכל כמה דקות אתה מתחבר לטראקר מסוים בכתובת IP מסוימת / מבצע שאילתת DNS על טראקר מסויים כי אתה כל הזמן מעדכן אותו בסטטוס ההורדה, בסשן שנראה מאוד מסויים, ומהכתובת שלו / משאילתת ה- DNS להסיק באיזה טראקר מדובר. אם תוריד כמה טורנטים במקביל מכמה טראקרים שונים כנראה שזה יהיה ניתוח קצת יותר קשה ולא מובן מאליו לקבוע איזה סשן טורנט קשור לאיזה מהטראקרים.

משם הוא יכול להחליט לעשות מה שהוא רוצה לאיזה שירות שהוא רוצה.

לא נראה לי ששום דבר ממה שתיארת קורה במציאות אבל מבחינת ניתוח טכני של התעבורה הכל אפשרי.

כל כמה שבועות אתה פותח שרשור שקשור לאינטרנט/תקשורת, נראה שזה נושא שמאוד מעניין אותך, אני ממליץ לך להתחיל מאיזה קורס פשוט של רשתות תקשורת (יש קורסים אוניברסיטאיים מלאים ביוטיוב), זה יתן לך את המושגים הבסיסיים ומשם תוכל להרחיב את הידע לבד, לבצע ולנתח הקלטות תעבורה (קבצי pcap ו- wireshark/tcpdump) בתרחישים שנראים לך בעיתיים וכו', זה תחום מרתק

עריכה אחרונה על ידי Amired
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממש לא רוצה להתעמק בזה, פשוט מתלבט האם כדאי לעבור ספק בשביל שהטורנטים תמיד ירדו מהר או שזה בכלל לא קשור לספק...

לפי דעתי אם ספק היה רוצה להגביל את הטורנטים כול הטורנטים היו יורדים מאוד לאט, ולא היה יכול לקרות מצב שפתאום טורנט מסוים מטראקר מסויים יורד במהירות 80מגה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, דניאל1983 כתב:

אני ממש לא רוצה להתעמק בזה, פשוט מתלבט האם כדאי לעבור ספק בשביל שהטורנטים תמיד ירדו מהר או שזה בכלל לא קשור לספק...

לפי דעתי אם ספק היה רוצה להגביל את הטורנטים כול הטורנטים היו יורדים מאוד לאט, ולא היה יכול לקרות מצב שפתאום טורנט מסוים מטראקר מסויים יורד במהירות 80מגה

אני מסכים שלא סביר שספקיות מחילות כאלה הגבלות ספציפיות על התעבורה שלך, כנראה שהטורנט עצמו לא מספיק איכותי / אין מספיק peers

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה נוספת, אני מוריד דרך תוכנה qbittorrent,  בתוכנה ניתן לראות לכול טורנט availability ומספר connections. 

מה מציין הגרף של availability?

מספר connections זה בעצם מספר האנשים שמשתפים את הקובץ?

למה לפעמים יש 20 connections והמהירות גבוהה 60מגה ולפעמים יש 100 connections והמהירות 5 מגה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. לתחום ישנם דפי הסבר ברשת, ולתוכנה אולי יש קובץ עזרה . תקרא אותם עם/בלי תרגום.

ב. עד כמה שזכור לי:

availability זה עד כמה נפוצים חלקי הקובץ וכולו בין כל האנשים שאתה מחובר אליהם. 0 אומר שחלק/כל הקובץ לא קיים כרגע בין המחשבים, ואם זה ימשך לאורך זמן (ימים), אתה תקוע ללא סיום הטורנט. לא מכיר את הגרף, תקרא על הנושא כאמור ב-א'. אני משער שהוא מראה עד כמה נפוץ הטורנט לאורך הזמן.

connections אומר כמה חיבורים או ניסיונות חיבורים יש לך למחשבים אחרים ברגע נתון.

ג. 5 מגה כי אולי הספק שלך מגביל את התעבורה בשעות העומס שלו, או רק ספציפית אותך. צריך לעקוב לאורך זמן איך נראית התעבורה, וקשה לדעת סתם כך מה הסיבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. האם חקרת את הנושא לפני כל השאלות? כי זה נשמע שלא. וככה לא תרחיב את הידע שלך.

2. ספקיות יכולות לעשות כמעט הכל. האם הן עושות את זה? בעבר כן. היום כבר לא בטוח ובטח כבר לא כמו בעבר. 

פעם היה צינור אחד לחול היום יש כבר כמה. וגם תקרא על NETWORK NEUTRALITY 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...