Jump to content

G. P. Magnus

 • הודעות

  71
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

ספרו לנו עליכם

 • מיקום
  פה ושם בארץ ישראל ...
 • איזה רכב יש לך?
  סיטרואן C5 איירקרוס שיין פק 2020
 • מקצוע
  נע ונד

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

הנקודות של G. P. Magnus

נהג חדש

נהג חדש (2/14)

41

מוניטין

 1. אהלן, בעקרון אני מבין שכל מוסך מורשה של משרד התחבורה (לדוגמא - גבע) יכול לבצע והאחריות אמורה לחול אבל שמעתי מיותר מדי אנשים שאחר כך ךובינסקי עושים בעיות אם יש בעיה ... אם זה המצב אז כל עוד הרכב עובד וכל מה שנדרש הוא טיפול שנתי סטנדרטי אז אשמח לקבל המצלות על מוסכים נוספים. בפורום אחר המליצו על הדקל הירוק בהרצליה אבל קראתי יותר מדי דברים לא טובים עליהם ... תודה!
 2. מחר יבצעו את ההתקנה אצלי. אתן לזה לרוץ שבוע שבועיים ואז אחזור לדווח ולשאול שאלות
 3. פרטנר לא חזרו אלי בינתיים, יתר הגופים בכלל לא בכיוון של לחבר את האזור כך שבינתיים אתקין בזק - בהתחלה עם הראוטר שלהם ואחרי שאראה כמה הכלה החדשה עדיפה על הנוכחית (שוב בהוט הניתוקים זה סיפור יומיומי) אשדרג לראוטר שלי (אמרו לי שאין בעיה להחזיר ראוטר מתי שרוצים). ההתקנה עלתה 450 (אפשר לפרוס ל-36 תשלומים למי שרוצה). חבילת ג'יגה עם תוספת נקודה (יש אצלי אזור בעייתי בבית שאין בו קליטה - אין לי שמץ מדוע אבל זה המצב) עולה ~164 לחודש בשנה הראשונה ומניח שאפשר יהיה להשאיר את המחיר כך לפחות לעוד שנה ... בכל מקרה אני מקווה שעד אז יתר החברות יגיעו לאזור. תודה רבה לכל מי שסייע!
 4. תודה! בגבעתיים כרגע אף אחד מהמתחרים לא פורס באזור שלי לצערי, ואני בודק מדי פעם כי HOT זה מפח נפש
 5. שלום לכולם, לפני כמה ימים התקינו אצלנו בבנין פייבר של בזק. כיום אני לצערי הרב עם הוט שסובלים מהמון ניתוקים. רציתי להבין מחכמי הפורום מה בדיוק אני צריך לעשות כדי להתחבר בצורה אפקטיבית לבזק - אני מעדיף רכוש ראוטר ומגביר בעצמי. כמו כן האם יש עלות התקנה מיוחדת אם העבירו כבר את הקו בבנין? אני הדיוט גמור בנושאים ואשמח להכוונה! תודה
 6. תודה לכל המגיבים, ובמיוחד למי שכתבו מנסיונים! עקב העובדה שרק אחרי טופס 4 אוכל לבצע שינויים ככל הנראה באמת עדיף להמתין ולהתחיל לדאוג 6-8 חודשים לפני מועד המסירה (שכמובן יכול להשתנות), אבל זה אומר להתחיל לדאוג רק בתחילת 2023 😂 הדברים היחידים שלא ימתינו עד אז הינם בחירת הריצוף בדירה והחלטה האם לוותר על המטבח. מכיוון שאם ארצה השכיר את הדירה אצטרך להתחרות בהיצע (כאשר תהיה תחרות לא קטנה כי אצלנו הקבלן כנראה גם ישכיר דירות שיבנה לשוק החופשי עם סטנדרט גבוה יותר) אזי ויתור על מטבח הקבלן נראה לי סביר, כי ממילא אשים משהו סביר יותר לכל הפחות (זה לא ענין של 100-200 ש"ח אקסטרא לחודש בשכ"ד, אלא מניסיון כאשר הדירה טובה והמטבח בסדר קל למצוא שוכרים טובים ולברור אותם וזה חשוב לי מאוד, יותר מהאקסטרה שכ"ד או מזה שיעלה לי עוד 20 אלף למטבח - אני מאלו שרוצים שוכרים מרוצים שידאגו לנכס ויחיו בדירה בכיף). מבחינת מה יש/אין בדירה זה תלוי במועד ההגרלה, מיקום הנכס וכו' אז יש מקומות שיש להם אפילו חימום ביתי ותריסים חשמליים, כן. אצלנו אאל"ט יש תריסים חשמליים רק במרפסת ... כאמור לא קריטי מבחינתי.
 7. תודה. מטבח קבלן אני מבין לחלוטין אבל מטבח שאיננו של קבלן זול מעו"ד גירושים 😆 סורגים אכן שיקול על אף הכיעור. רשתות אכן חיוניות אך יקרות ... אלו הם חיינו
 8. חברים אשמח לעצתכם, רכשתי דירה בפרוייקט מחיר למשתכן (במקום טוב במרכז). אמורה להימסר בעוד כשנתיים. כמו הרבה זוכים אינני בטוח אם ארצה לגור בדירה כלל או להשכירה מייד. גם אם נגור בה, אינני יודע אם זה יהיה לפרק זמן קצר (עד שנוכל למכור/להשכיר) או לפרק זמן ארוך יותר - מדובר בשכונה בהקמה כך שאין לדעת איך היא תהיה - אולי נאהב ואולי לא. מבחינת גודל היא תספיק לי לתקופה ארוכה, גם אם המשפחה תתרחב. ה-שאלה היא עד כמה לשפץ ואיך, כאשר הרעיון הוא איך אני משאיר לעצמי גמישות לעשות דברים מודולרית. ברור לי שלא הכל אפשרי ושצריך לתכנן הכל מראש ועדיין אין לי כוונה להשקיע בדירה הראשונה "בטירוף", אלא אם כן היא תתאים לנו ואת זה אני מניח שיקח כמה שנים לדעת, אבל אז נתבאס לצאת ממנה ל-3-4 חודשים של שיפוץ ... ברור לי שאם נגור שם לאורך זמן הייתי רוצה לעשות רשימה מאוד ארוכה של דברים - מחימום תת-רצפתי ומשאבת חום לרצפת פרקט וחלונות פיברגלס, דלתות איכותיות יותר (הרמטיקס לדוגמא) וכו' וכו'. כרגע ברור רק שנצטרך בוודאות התקנה של מערכת מיזוג אויר + מטבח (נוותר על מטבח הקבלן). אני מניח שחלקכם עמד בהתלבטויות הנ"ל לפני ויכול לתת עצה טובה! תודה מראש
 9. אני חושש שאתה מחבר כאן בין שני נושאים - אכיפת חוקי המדינה באופן מפלה והיחס בין דת ומדינה. לגבי הנושא הראשון - אני הייתי מוטרד בהרבה מכך שאחוז ההרשעות בפלילים במדינה גבוה משמעותית מבכל מדינה מערבית אחרת, ושיש אכיפה וענישה לא מידתית ולא שיוויונית לחלוטין לבני מיעוטים / אנשים עם יותר מלמין בעור. לגבי מה שאתה מתאר - המשטרה אוכפת, כתמיד, היכן שנוח לה, לא היכן שצריך, ואני מדבר לדוגמא על השוטרים שגררו אישה מבוגרת שישבה עם כוס קפה בכיכר רבין. במצב הנוכחי היעדרותה/רפיסותה של המשטרה או ה"עסקאות" שלכאורה נעשות בין תחנות שונות וחצרות חרדיות שונות מאיץ את היום שההפגנות בככר רבין תהיינה קשות ואלימות לא פחות מאלו שיש כיום בירושלים. לגבי היחס בין דת ומדינה, לצערי לא תוכל לפתור את הבעיה כי יש חלקים בחברה שמבחינת תפיסת העולם שלהם יש רק מה שהאדמו"ר אומר, ולצערנו האדמו"רים שכחו שיש "דינא דמלכותא". הקורונה רק האיצה הכל וקרעה את מסכת השקר והכזב שכיסתה את עיני החילונים. זאת דעתי. אשמח לשמוע עוד מאחרים.
 10. בת של חבר טוב התחילה ללמוד נהיגה ורציתי לתת לה טיפים טובים לנהיגה, ומכיוון שלרבים כאן יש ניסיון אשמח אם תשתפו ואז יהיה שרשור מרוכז. גם הסיפור על איך הגעתם לתובנה יהיה נחמד (קורונה, לא, יש זמן ...). אתחיל עם שני טיפים/כללים/סיפורים: 1. שני שליש ממקרי הממות והפציעות הקשות מתרחשות ברדיוס של 3 מטרים מתמרור עצור או תן זכות קדימה / אור אדום - את הכלל הזה לימדו אותי ב-Drivers Ed לפני אי אלו שנים בארה"ב. המורה אמר שאם לא נזכור כלום אחר מכל הסמסטר שנזכור את זה וכבר נפחית משמעותית את הסיכוי שמשהו ממש רע יקרה לנו. 2. אין סיבוב מסוכן, יש סיבוב שלקחת מהר מדי - כשחזרתי ארצה הורי היקרים החליטו שהמרת רישיון לא מספיקה ושלחו אותי ללמוד גם בישראל נהיגה. המורה שלי היה די פסיכי, אבל זה משפט שנשאר איתי עד היום.
 11. זה אכן מה שניסיתי לעשות כי אפילו עם הדירה שווה "רק" 50% יותר אזי המימון כאחוז משווי הנכס 40%. אוקיי. להבהיר - אחרי שסוגר משתנה מקצר פריים כך שההחזר נותר זהה ועושה אותו הדבר אחרי סיום הקל"צ. ריבית קל"צ שרשמת נראית לי טיפה גבוהה (מוטי שמואלביץ אומר ש-60% שווי ל-9 שנים סביבות 2.05% ואם שווי מתחת ל-45% תוריד 2 עשיריות) ...
 12. יש ערבות בנקאית מלאה על כל הסכומ(ים), לאומי בנק מלווה. דירה בקומה 15 (טרם נבנתה).
 13. מחיר שוק בין 50% ל-75% יותר גבוה. התשלומים צמודים למדד תשומות הבניה. הבנין כבר עבר קומה שלישית, צפי מסירה עוד כשנתיים. ההכנסה ברזל יצוק, אשה כ-12 היתר אני. לקחנו ילדים בחשבון (קשה להתעלם מהם!) ... יתכן עוד ילד אחד, אבל לא יותר. תודה!
 14. הי @ישה דירת מחיר למשתכן במרכז. מחיר 2.4 מיליון. רוצה 60% מימון, 2/3 קל"צ 1/3 פריים (למה לסבך מעבר?). הכנסה חודשית נטו מעל 35. אין חובות, אין הלוואות. כמה שאלות ברשותך: 1. מעדיף לחסל את המשכנתא מהר יחסית - נגיד בין 8 ל-13 שנים (גג) [לפי סימולציה בסיסית שלי ההחזר ינוע בין 10 ל-15 לחודש, שזה לא בעייתי עבורי כלל, אם כי הייתי מעדיף להיות בכיוון ה-10 על כל צרה שלא תבוא] . מחד לא רוצה לשלם הרבה ריבית, מצד שני רוצה לתת לכסף לעבוד במקומות אחרים - מה לדעתך ה-sweet spot מבחינת שנות החזר? 2. למרות שאין לי כוונה למכור לפני שיעברו עשר שנים - איך היית מקטין חשיפה לקנס יציאה (אם בכלל)? 3. לפי לוח התשלומים, אפילו אם אשכנע את הבנק להשאיר לי את 10% האחרונים, הפעם הראשונה שאצטרך למשוך את המשכנתא יהיה בעוד כשנה. איזו דרך יעילה יש לקבע את ריבית הקל"צ למבצעי סוף השנה בבנקים [תניח שאחתום על החוזה בשבוע האחרון של דצמבר]. 4. ריביות מטרה תודה!
 15. תודה! האם יש מגינים של otterbox לפיקסל בדרך כלל?
×
×
 • תוכן חדש...