Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיתון כלכלי ? מישהו מרגיש משהו ?

stum
שימו לב! השרשור הזה בן 1079 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בדיוק לפני כמה ימים סבא שלי סיפר לי שכשהוא יצא לפנסיה בשנת 2000 או 2001 (לא זוכר בדיוק) הוא הכניס סכום כסף יפה מאוד לפיקדון בבנק, הריבית על הפיקדון הייתה 8% נטו לשנה בתנאי שהוא נשאר סגור ל8 שנים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

טוב לפי נתונים חדשים שהתפרסמו על עסקות באשראי נראה שבהרבה תחומים חזרנו למסלול:

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001329353

״בענפי הביגוד, מוצרי החשמל והריהוט ההוצאה כבר דומה להיקפים שלפני הקורונה״

התיירות לא, מן הסתם הכל סגור גם.

״לעומת זאת, בענף המסעדנות היקף הרכישות באשראי בימים האחרונים נמוך עדיין בכ-64% מהיקף הרכישות ערב המשבר (27 מיליון שקל במאי , לעומת 75 מיליון שקל בתחילת מרץ). ירידה בשיעור דומה נרשמה (64%) בענף סוכנויות הנסיעות (כ-5 מיליון שקל במאי, לעומת 14 מיליון שקל בתחילת מרץ).״

עכשיו רק השאלה מה יקרה כשיחזירו את המסעדות. אם תחזור העבודה כי אנשים עוד לא הרגישו את המיתון אז עסקים גם יחזירו יותר אנשים מחל״ת.

מה שכן לא רואה שתהיה התאששות ככ מהירה בתיירות.

בתאריך 18.5.2020 בשעה 13:03, Blaz00r כתב:

בחזרה לנושא השרשור המקורי -

#התחלנו?

סתם בלון ניסוי. ובכלל 6000 משרות במגזר הציבורי זה אפסי.

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, wa11a כתב:

אני לא יודע אם זה מעיד על התאוששות כלכלית או העבודה שאנשים בארץ פשוט לא יודעים להתנהל כלכלית או שילוב של שני הגורמים האלה. 

בסופו של דבר איך שלא תסובב את זה היו כאן 1.1 מיליון מובטלים שחטפו ירידה חדה מאוד במשכורת שלהם. נכון להיום השתלבו 200 אלף חזרה בשוק העבודה. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, YaronNahum כתב:

בנוגע לסעיף השני העלו את הענין של הפטור ממס על הכנסות נמוכות משכר דירה , אז נתתי דוגמא לפטור אחר שחלק גדול הציבור נהנה ממנו . אבל אז זה מפריע לך שנכניס אותו למשוואה. את האפליה ניתן לטעון לגבי כל פטור, ואתה יכול להלחם בו דרך חקיקה בכנסת. או השפעה על חבר הכנסת הקרוב למקום מגוריך. 

חלק קטן מהציבור נהנה ממנו, זה גם פטור לא הוגן כי לא כל אחד יכול להנות ממנו (בניגוד להזמנת חבילות למשל שאחוז גדול הרבה יותר של הציבור נהנה).

הטבה על השכרת דירות היא הטבה ל"עשירים".

למה "עשירים" ? כי כל מי שנולד לפני שנת 1980 הפך לעשיר בלי להאמץ אם הוא קנה דירה (ואז גם אחוז בעלות על הדירות היה גדול יותר מהיום).

למעשה, המצב היום כל כך רע שאנחנו מתחת לממוצע ה-OECD בבעלות על דירה, תחום שפעם הובלנו אותו בגאון.

בחמש השנים האחרונים ירד אחוז הבעלות על דירה משמעותית, במקביל לעליה באנשים שמחזיקים ביותר מדירה אחת.

מסקנה? מתפתח פה שוק מטורף שבו העשירים (המבוגרים) משעבדים את הצעירים שאשמים בזה שהם נולדו מאוחר.

חוץ מהעלמות המס הסיטונאיות יש פה עוול שזועק עד השמים.

לגבי הפוליטיקאים - רק עכשיו התבשרנו שעמיר פרץ הולך להחזיר את המס הדרקוני על יבוא מלט ובכך יחזיר את חברת נשר להיות מונופול בלעדי (אחרי שבנט ביטל את המס הארור הזה). אז אני לא בונה על פוליטיקאים שיעבדו בשבילנו, הם עובדים בשביל החברים שלהם.

• אהבתי 3

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, ChemGuy85 כתב:

אני לא יודע אם זה מעיד על התאוששות כלכלית או העבודה שאנשים בארץ פשוט לא יודעים להתנהל כלכלית או שילוב של שני הגורמים האלה. 

בסופו של דבר איך שלא תסובב את זה היו כאן 1.1 מיליון מובטלים שחטפו ירידה חדה מאוד במשכורת שלהם. נכון להיום השתלבו 200 אלף חזרה בשוק העבודה. 

לא חושב שמספיק הדגישו בשרשור (החטוף, אזכיר שוב) שגם אלו ששבו לעבודה או שמעולם לא יצאו לחל"ת חוו קיצוץ במשכורת של לפחות 10% ובמקרים רבים 20% ומעלה, כך שכח הקניה של אנשים הצטמצם. כמו כן, לעניות דעתי את התוצאות האמיתיות של המשבר נראה לקראת החגים. שימו לב שארה"ב עדיין בסגר ואין צפי יציאה אמיתי ממנו בעוד הם מתקרבים ל-100 אלף מתים מהוירוס. כל עוד הם לא עושים שופינג מכונת הצריכה העולמית בהקפאה. לדעתי נתוני מכירות הרכב של מאי-יוני אצלנו ועומק המבצעים יהיו סמן טוב לבאות ...

2020 Citroën C5 Aircross 1.6 180HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, wa11a כתב:

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001329353

״בענפי הביגוד, מוצרי החשמל והריהוט ההוצאה כבר דומה להיקפים שלפני הקורונה״

התיירות לא, מן הסתם הכל סגור גם.

״לעומת זאת, בענף המסעדנות היקף הרכישות באשראי בימים האחרונים נמוך עדיין בכ-64% מהיקף הרכישות ערב המשבר (27 מיליון שקל במאי , לעומת 75 מיליון שקל בתחילת מרץ). ירידה בשיעור דומה נרשמה (64%) בענף סוכנויות הנסיעות (כ-5 מיליון שקל במאי, לעומת 14 מיליון שקל בתחילת מרץ).״

עכשיו רק השאלה מה יקרה כשיחזירו את המסעדות. אם תחזור העבודה כי אנשים עוד לא הרגישו את המיתון אז עסקים גם יחזירו יותר אנשים מחל״ת.

מה שכן לא רואה שתהיה התאששות ככ מהירה בתיירות.

סתם בלון ניסוי. ובכלל 6000 משרות במגזר הציבורי זה אפסי.

ברור שחלק מהדברים שמיקי רוזנטל ציין יקרו וחלק הם סתם עיזים שמכניסים בכדי שאפשר יהיה להוציא אותם ואז ההסתדרות / המעסיקים / חברי הכנסת יוכלו להתהדר בהישגים למען הציבור שלהם. 

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל אופן אני לא יודע אני חשוב שיהיו ענפים שיפגעו ממש חזק ויהיו ענפים שירוויחו מזה. אבל כשזה קורה מהר מידי תמיד יהיה זעזוע.

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, korola כתב:

הריבית נמוכה כי ארה"ב גוררת את כל העולם לסביבת ריבית נמוכה.

ארה"ב חיה בחוב מטורף לכן היא חייבת סביבת ריבית נמוכה, אחרת הריבית על החוב תגמור אותה.  

יש כל כך הרבה מחלות והשפעות ארוכות טווח לריבית נמוכה , שזה ממש לא נורמלי. 

ריבית ריאלית נורמלית צריכה להיות בסביבות 3-4 אחוז.  כל מה שלא באיזור הזה לא נורמלי.

כל מה שלא נורמלי סופו להיגמר. 

אתה לא בכיוון בכלל. תבדוק מה הריבית באירופה ביחס לריבית בארה"ב, במיוחד לפני 2019.

ולקבוע ש- 3-4% ריבית ריאלית זה הטווח הנורמאלי זאת חתיכת הטיה מתקופת החיים שלך ואין לה שום ביסוס. לטובת הפרופורציה:

Image

אגב, מבחינת מחירי הנדל"ן למגורים, לצערי לא מדובר בבועה- סביבת הריבית במשק מסבירה בצורה טובה את מחירי הדירות ביחס לשכירות. האנומליה היא ברמת הריבית, לא במחירי הדירות שמושפעות ממנה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, YaronNahum כתב:

לא חישבתי כאמור,  לקחתי את הסכום שאתה אמרת. דרך אגב הפטור הוא לא רק על מע"מ הוא גם על מיסים נוספים אבל זה לא משנה 

רוב הדברים גם ככה נהנים מפטור ממכס (עד 500$) או מאפס מכס לצריכה אישית.

הרוב גם נהנים מאפס מיסי קנייה. מה שמשאיר אותנו ברוב המוחלט של המוצרים עם מע"מ.

אתה מתפרץ לדלת פתוחה. מראש טענתי שהמס הזה לא כלכלי. רק נתתי דוגמא לפטור אחר שקיים במערכת המס במדינת ישראל אז שהפטור הזה נוגע לך , אז למה להרוס אבל שנוגע למשהו אחר אז יאללה. 

הנקודה היא שבניגוד לביטול הפטור הזה (שיעלה יותר ממה שיניב), הפטור על השכרת דירה כן רווחי.

ולא רק שהוא רווחי, אלא עושים פעולה אחת ומקבלים מיסים לאורך זמן, מה שלא נכון לגבי חבילות.

להרוס למישהו אחר? אפשר לחשוב שאני זה שקובע את המיסוי בארץ. אבל אם מדברים אז הפטור הזה לא הגיוני, לא כלכלי, ומעודד השתמטות מתשלום מס גם לאלו שאינם נהנים מהפטור.

אם בני המשפחה בגירים , והכסף נכנס לחשבון שלהם , זה נקרא תכנון מס. והוא חוקי. אם הם קטינים או שהכסף נכנס לחשבון של ראש המשפחה (גם אם הוא חנה לרגע בחשבון של בן המשפחה ) אז זאת העלמת מס , וכן צריך לטפל בהעלמות מס ביד הרבה יותר קשה. בכולם , גם באינסטלטור שבא הביתה , גם במוכר הפלאפל שלא רושם כל מנה , גם בבעל ההון שמעביר כספים לחו"ל ולא מדווח על ההכנסה וגם לבעלי מספר דירות אשר לא משלמים מיסים. 

בוא נאמר שאם לילד בן 18 יש שני פנטהאוזים ברמת גן, שמי שקנה אותם הוא אבא שלו, זה לא בדיוק בתחום החוקי.

והעובדה היא שלרשות המיסים יש אפשרות וסמכות לבוא ולומר לך, כבודו אתה מוציא X כסף ומכניס Y כסף, משהו פה לא מסתדר, אתה מעלים כספים.

אז אותו בן 18 צריך להסביר מאיפה לו הכסף לקנות שני פנטהאוזים.

ובכל מקרה נניח רישום דירה על שם מישהו רק כדי להתחמק מתשלום מס זה העלמת מס, גם אם הכסף מההשכרה נכנס לחשבון שלו.

שוב, תבדוק מקרים עם רשות המיסים, לא יכול לחשוף יותר מזה.

אני לא יודע איך אתה עושה תחשיבי עלות. אבל אשמח אם תוכל לפרט לי כיצד אתה מקים מחלקת גביה שתטפל ב 198 אלף תיקים בשנה בפחות ממליון שקל. אם תראה לי תחשיב עלות מלא כזה , אשמח להודות בטעות. לפי התחשיבים שלי ושל רשות המיסים , המספרים לא מסתדרים לכיוון שלך. 

לא צריך להקים מחלקת גביה, גם לא מחלקת שומה חדשה, בסה"כ צריך עוד אולי עובד נוסף לכל משרד שומה, וגם זה לזמן קצוב, אל תשכח שהם לא צריכים לבצע שומה על כל טרנזקציה, אלא לטפל רק אחת לתקופה בכל תיק כזה. על זה בדיוק דיברתי שאתה עושה שומה אחת היא רלוונטית לשנים קדימה.

הרי אותו אחד שמשכיר את הדירה ב-4900 שקל, לא פתאום ישכיר אותה ב-3000 נכון? וגם אם כן שייזום בעצמו את השומה. כמו שעושים תיאום מס או החזר בסוף שנה.

וזה לא שהוא משכיר אותה עכשיו ב-4900 ומחר לא משכיר אותה ומחרתיים ב-300 ובשבוע הבא ב-500 נכון?

Calculate once, Collect many

מה אפשר לעשות במיליון שקל? נניח לשלם כ-83 אלף שקל בכל חודש, שזה יוצא קצת יותר מ-15 עובדים בשכר מינימום, נניח שעובדי השומה מקבלים פי 1.5 משכר המינימום (כמעט 8 אלף שקל), אנחנו מדברים על 10 עובדים חדשים, שנניח לאורך שנה יעשו 200 אלף תיקים זה ייתן לנו 20 אלף תיקים לכל עובד בשנה, משמע 1670 תיקים בחודש, שזה ממוצע של 83 תיקים ליום עבודה.

לפי אותו חישוב, באותו מיליון שקל, עם אותם 15 עובדי שכר מינימום עם 65 מיליון חבילות בשנה, שזה 4.3 מיליון חבילות לכל עובד בשנה, שזה 360 אלף חבילות בחודש, שזה בערך 18 אלף חבילות שכל אחד מהם צריך לבדוק ביום עבודה.

מה יותר הגיוני מביניהם?

ואם מסתכלים רגע שנה קדימה, יש כבר 200 אלף תיקים פתוחים במקרה הראשון, וצריך רק לטפל בדלתאות, שינויים בשכר דירה, כאלה שעזבו, כאלה שעברו לגור בדירה וכו'.

במקרה השני אותם עובדים צריכים לעבור מחדש על 65 מיליון חבילות חדשות. מבין את ההבדל?

לכן במקרה הראשון זה לא חייב להיות על שנה, זה יכול להיות מיליון שקל לשנה ל-5 שנים בצורה לוגריתמית (כי תצטרך יותר עובדים בשנה הראשונה לפתוח תיקים, פחות בהמשך).

במקרה השני זה חייב להיות על שנה, חבילה שעברה לא תראה ממנה מס בשנה הבאה, לעומת דירה שמה שלא תפסת השנה אתה יכול לתפוס בשנה הבאה, ועוד לחייב אותו 7 שנים אחורה.

הבנת את ההבדל התהומי?

עכשיו מכיוון שאני מהנדס תוכנה בנשמה, אתה יודע איך בודקים יעילות של אלגוריתם? מחשבים זמן ריצה משוער לפי גודל הקלט (N), מתעלמים מקבועים כדי לקבל סדרי גודל של חסם עליון (O), ואז משווים כאשר N שואף לאינסוף.

ואז O(N) יהיה עדיף מ-O(N^2) וכו' (למרות שתיאורטית הפונקציה האמיתי עם הקבועים ועם N מספיק נמוך יש מצב ש-O(N) יהיה פי 3 יותר ארוך).

אז נחיל את זה על החישוב למעלה, נקבל שלאורך השנים הפונקציה של מיסוי דירות היא לוגריתמית, הפונקציה של מיסוי חבילות היא ליניארית, מ.ש.ל, יותר יעיל למסות דירות.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל חישוב שתעשה על המגזר הציבורי לא יהיה מחובר למציאות חבל על המאמץ. זה לא אלגוריתם שברור מה אורך הקלט וברור מה הם הקבועים.
אתה רוצה דוגמא? ההפסקת קפה פה של העובד שהתייחסת אליה כקבוע היא לא קבוע.

או בקיצור אם אתה רוצה את זה במושגים של "מהנדס תוכנה בנשמה" נדרש פה ניתוח קצת יותר חכם, סטייל ניתוח לשיעורין עם פונקציית פוטנציאל. 

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל זה נכון לשני המקרים המדוברים, ככה שזה קונסיסטנטי לאורך החישובים.

החישוב המדויק לא מעניין בגלל זה גם התעלמתי מכל מה שאחרי הנקודה ועיגלתי כל מיני מספרים, החלק החשוב הוא בסוף, פונקציה לוגריתמית מול ליניארית

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יעלו מיסים בצורה חדה (מע״מ לפחות ב-2%), ויספרו לנו זה זמני.
אין דבר יותר טוב מהזכרון של הצרכן הישראלי, ואז נמצא את עצמנו עם עוד מיסים על הראש שילכו לממן שטויות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 56 דקות, m3x7r3m3 כתב:

רוב הדברים גם ככה נהנים מפטור ממכס (עד 500$) או מאפס מכס לצריכה אישית.

הרוב גם נהנים מאפס מיסי קנייה. מה שמשאיר אותנו ברוב המוחלט של המוצרים עם מע"מ.

הנקודה היא שבניגוד לביטול הפטור הזה (שיעלה יותר ממה שיניב), הפטור על השכרת דירה כן רווחי.

ולא רק שהוא רווחי, אלא עושים פעולה אחת ומקבלים מיסים לאורך זמן, מה שלא נכון לגבי חבילות.

להרוס למישהו אחר? אפשר לחשוב שאני זה שקובע את המיסוי בארץ. אבל אם מדברים אז הפטור הזה לא הגיוני, לא כלכלי, ומעודד השתמטות מתשלום מס גם לאלו שאינם נהנים מהפטור.

בוא נאמר שאם לילד בן 18 יש שני פנטהאוזים ברמת גן, שמי שקנה אותם הוא אבא שלו, זה לא בדיוק בתחום החוקי.  כשר , וחוקי. מה שנקרא תכנון מס. וכמו שאמרתי גם פנטאהוז אחד ברמת גן יניב שכד מעל 5000 שח והוא כבר חייב במס. 

והעובדה היא שלרשות המיסים יש אפשרות וסמכות לבוא ולומר לך, כבודו אתה מוציא X כסף ומכניס Y כסף, משהו פה לא מסתדר, אתה מעלים כספים.

אז אותו בן 18 צריך להסביר מאיפה לו הכסף לקנות שני פנטהאוזים. אפשר ומותר לקבל מתנות מהורים , זה עדיין חוקי ופטור ממס. 

ובכל מקרה נניח רישום דירה על שם מישהו רק כדי להתחמק מתשלום מס זה העלמת מס, גם אם הכסף מההשכרה נכנס לחשבון שלו.

שוב, תבדוק מקרים עם רשות המיסים, לא יכול לחשוף יותר מזה.  רישום דירה בטאבו על שם משהו זה תהליך שעולה כסף. והוא סופי. ואם משהו מעלים מס , צריך להכנס בו בכל הכוח. גם אם מעלים מנת פלאפל , טיפול בנזילה , חשבון בחול או נכס נדלן 

לא צריך להקים מחלקת גביה, גם לא מחלקת שומה חדשה, בסה"כ צריך עוד אולי עובד נוסף לכל משרד שומה, וגם זה לזמן קצוב, אל תשכח שהם לא צריכים לבצע שומה על כל טרנזקציה, אלא לטפל רק אחת לתקופה בכל תיק כזה. על זה בדיוק דיברתי שאתה עושה שומה אחת היא רלוונטית לשנים קדימה.

הרי אותו אחד שמשכיר את הדירה ב-4900 שקל, לא פתאום ישכיר אותה ב-3000 נכון? וגם אם כן שייזום בעצמו את השומה. כמו שעושים תיאום מס או החזר בסוף שנה.

וזה לא שהוא משכיר אותה עכשיו ב-4900 ומחר לא משכיר אותה ומחרתיים ב-300 ובשבוע הבא ב-500 נכון?

Calculate once, Collect many

מה אפשר לעשות במיליון שקל? נניח לשלם כ-83 אלף שקל בכל חודש, שזה יוצא קצת יותר מ-15 עובדים בשכר מינימום, נניח שעובדי השומה מקבלים פי 1.5 משכר המינימום (כמעט 8 אלף שקל), אנחנו מדברים על 10 עובדים חדשים, שנניח לאורך שנה יעשו 200 אלף תיקים זה ייתן לנו 20 אלף תיקים לכל עובד בשנה, משמע 1670 תיקים בחודש, שזה ממוצע של 83 תיקים ליום עבודה. 

1. 83 תיקים ליום , כלומר תיק כל 6.5 דקות ללא הפסקה , ללא חופשות , מחלה , מילואים , במשך שנה שלמה. לעובד מדינה. תרשה לי להתפקע מצחוק. 

2. בחישוב תמחירי , לוקחים את עלות השכר למעביד , לא שכר ברוטו לעובד (תוסיף 25% ) בנוסף הם צריכים מקום (תוסיף משרדים שכירות + דמי ניהול ) ציוד (כסא , שולחן , ציוד משרדי ) מחשוב , 

עובדי תמיכה (החל מעובדי נקיון ועד  עובדי מחלקת מחלקת IT )  

לפני 56 דקות, m3x7r3m3 כתב:

לפי אותו חישוב, באותו מיליון שקל, עם אותם 15 עובדי שכר מינימום עם 65 מיליון חבילות בשנה, שזה 4.3 מיליון חבילות לכל עובד בשנה, שזה 360 אלף חבילות בחודש, שזה בערך 18 אלף חבילות שכל אחד מהם צריך לבדוק ביום עבודה.

מה יותר הגיוני מביניהם?

אמרתי כבר בהתחלה שביטול הפטור על חבילות הוא לא כלכלי. לא ברור לי למה אתה ממשיך להתעקש כמו אמסטף על הנושא הזה. נתתי דוגמא קיצונית לדבר שהוא לא כלכלי. 

יש כאן כיוון נכון. 

כמו שאמרתי זה לא מליון , וגם לא שתיים , הרבה יותר. 

אם המדינה רוצה להשקיע, לדעתי הדבר העדיף הוא חובת דיווח אישי , שבה בסוף כל שנה , כל אזרח יצטרך לדווח לרשות המיסים על כל ההכנסות שלו , וכל תשלומי המיסים. והוצאות מוכרות במידה ויש 

וישלם את המס. 

במצב כזה יהיה יותר קל לגבות מס אמת 

לא ברור לי למה רשות המיסים מתנגדת לזה. 

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, BarryG כתב:

אתה לא בכיוון בכלל. תבדוק מה הריבית באירופה ביחס לריבית בארה"ב, במיוחד לפני 2019.

ולקבוע ש- 3-4% ריבית ריאלית זה הטווח הנורמאלי זאת חתיכת הטיה מתקופת החיים שלך ואין לה שום ביסוס. לטובת הפרופורציה:

Image

אגב, מבחינת מחירי הנדל"ן למגורים, לצערי לא מדובר בבועה- סביבת הריבית במשק מסבירה בצורה טובה את מחירי הדירות ביחס לשכירות. האנומליה היא ברמת הריבית, לא במחירי הדירות שמושפעות ממנה. 

הגרף רק מחזק את הטענה שלי,  לפני 1000 שנה הריבית הייתה לא נורמלית - מחיר הכסף היה כל כך גבוה שאנשים שנולדו בלי כסף לא יכלו להתקדם לכלום.

ואנשים שנולדו עם כסף השמיים לא היו הגבול.  

ככל שהעולם התפתח, הריבית התכנסה לאיזור הנורמלי,  שהגענו לאיזור ההגיוני של הריבית 4% , התחיל שיגשוג כלכלי .

מחיר הכסף היה נורמלי, 4% זה אומר פקטור של 25 שנה וזה מחיר נורמלי לכסף (לא אני אומר - הרבה מחקרים פיננסים אומרים)

בריבית של 4%, הכסף לא יקר מידי , אז אנשים שנולדים בלי כסף יכולים לעבוד ולחסוך כסף (25 שנה כן) שמאפשר להם לצבור נכסים שיניבו להם כסף. 

ריבית נמוכה מידי - קרוב ל-0 , שוב פעם היא ריבית לא נורמלית... 

שוב פעם חזרנו למצב שאמצעי הייצור (ההון) נמצא אצל קבוצת אנשים - ובגלל הריבית הנמוכה אנשים ללא הון לא יכולים לצבור הון. 

הסיכום שלך לגבי מחירי הדירות מסכם בדיוק את הבעיה בריבית נמוכה.

תוסיף את החיסכון לפנסייה - בריבית נמוכה , אתה צריך להפריש הרבה יותר מ 15% מהשכר החודשי שלך על מנת שתוכל להתקיים בפנסייה.

אז ריבית נמוכה לא עוזרת לאנשים שאין להם כסף, הם צריכים לחסוך 30% מהשכר שלהם בשנות העבודה 25-65 , על מנת שיוכלו להתקיים בשנות הפנסייה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...