Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיתון כלכלי ? מישהו מרגיש משהו ?

stum
שימו לב! השרשור הזה בן 1082 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מי לא שומר על החוק? בעלי הדירות משלמים לפי פקודת המס, פקודת המס היא שונה לגביהם מהרבה אילוצים שכבר הוזכרו, הם לא קיבלו הטבה, הם קיבלו הפשטה של מערכת המס, כי לא רוצים להפוך טרנזקציה שקוראת עדרות או מאות אלפי פעמים בשנה לעסק עם דו"חות, זה יוריד עומס ממס הכנסה (קרי כספי מסים), מנהלי חשבונות (קרי עלות למשתתפי הטרנזקציה), והמון ניירת, את העלויות יישאו בהם כל המעורבים, וכן, חלק מהם השוכרים, לכן זה פתרון עדיף לדעתי, אתם רוצים את הפתרון השני, בהצלחה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני חושב שקונים מנת פלאפל (AKA טרנזקציה) הרבה הרבה יותר מאשר שוכרים דירות.

ואף אחד לא חשב להחריג את מוכרי הפלאפל.

שהרי אם זו הייתה הסיבה לייצר "הפשטה" של מערכת המס, זו טעות כיוון שישנן טרנזקציות הרבה יותר נפוצות, למעשה אתה קונה בסופר יותר מאשר שוכר דירות.

לדעתי הסיבה היא כי המקושרים למיניהם מחזיקים דירות להשכרה, כולל איזה אחד שהיה שופט עליון ולפי הדיבור מחזיק מעל 20 דירות להשכרה.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3
  • אהבתי 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה משנה? טרנזקציה היא טרנזקציה

גם אם תפרק את השכירות לתשלום חודשי = טרנזקציה, זה עדיין הרבה פחות, בסדרי גודל.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

stum, אתה יודע כמה מקלטי מס יש במדינה?

אם בא לך לשלם יותר תטיל מס על שכ"ד כמו שאתה רוצה אבל אם זו השקעה כלשונך למה היא מנוסה במס רכישה ומס שבח?

קח מס הכנסה על ההשקעה וזהו. תשאיר את המיסים האלה רק למי שיש לו דירה יחידה במשמשת למגורים שלו.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, m3x7r3m3 כתב:

מה זה משנה? טרנזקציה היא טרנזקציה

גם אם תפרק את השכירות לתשלום חודשי = טרנזקציה, זה עדיין הרבה פחות, בסדרי גודל.

זאת טרנזקציה של מישהו שאין לא תיק, זה ההבדל, ואין לו תיק מסיבה טובה מאוד, אתה מתעקש לא להבין את הכתוב.

המדינה למשל, לא מרשה השכרת מבנה לעסק, בלי תיק, מי שבנה חנות מתחת לבית מחויב לפתוח תיק, כי הוא ישכיר לאנשים עם תיקים וזה חייב להיות מתועד לצרכי מס.

השכרת דירות, היא לא כזו, שני הצדדים לא נדרשים לתיק במס הכנשסה על העיסקה, ואם נכריח אותה להיות כזו, יהיו לזה עלויות, ועלויות יושתו על כולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במילים אחרות הטענה שלך היא שזה לא מדווח כי אין לו תיק, וזהו.

אין שום התייחסות לעניין הטרנזקציה שהעלית קודם או הנפוצות שלה או התדירות שלה.

מה שכנראה מצביע על מקובעות של "ככה זה עובד וזהו".

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, SlowRide כתב:

מזל שאין למדינה זכות ראשונים על אישתך כשאתה מתחתן...

על הירושה שאדם צבר כל החיים שלו הוא כבר שילם מיסים. 

אבל לא הוא מי שמשלם את המיסים. הוא מת. 

לפני 3 שעות, khalil כתב:

בבריה"מ היתה להם זכות לשלוח אדם שלא אהב את לנין יותר מדי לגולאג, כן במובן הזה יש זכות, אני מדבר על זכות מוסרית למסות הון ששולם עליו מס מלא אחרי מוות.

אתה לא משלם כי אתה מת. 

לפני 47 דקות, khalil כתב:

מי לא שומר על החוק? בעלי הדירות משלמים לפי פקודת המס, פקודת המס היא שונה לגביהם מהרבה אילוצים שכבר הוזכרו, הם לא קיבלו הטבה, הם קיבלו הפשטה של מערכת המס, כי לא רוצים להפוך טרנזקציה שקוראת עדרות או מאות אלפי פעמים בשנה לעסק עם דו"חות, זה יוריד עומס ממס הכנסה (קרי כספי מסים), מנהלי חשבונות (קרי עלות למשתתפי הטרנזקציה), והמון ניירת, את העלויות יישאו בהם כל המעורבים, וכן, חלק מהם השוכרים, לכן זה פתרון עדיף לדעתי, אתם רוצים את הפתרון השני, בהצלחה. 

בוא אגלה לך סוד לא כל כך סודי בעלי דירות רבים לא משלמים אפילו את ה-10% המסכנים האלה. תקרת 10% ניתנה בדיוק מהסיבה שהכנסות שכירות בחו"ל ממוסות ב-15% מדובר במס שמאוד קשה לאכיפה בפועל לכן מס הכנסה מוכנים לקבל 10% מבעלי דירות שרוצים לישון בשקט בלילה מאשר לקבל 0%. 

כל השאר תירוצים. לא צריך דו"ח פיזי אפשר לדווח ב-5 דקות באינטרנט. לא צריך שום מנהל חשבונות בשביל לעקוב אחרי הכנסות והוצאות של מספר דירות. בוא אתה לא מנהל את הילטון תל אביב. כנ"ל לגבי עלויות ה-500-1000-1500 שקל שהם ישלמו לאיזה רו"ח שיעשה את זה עבורם זה לא מה שישבור אותם. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 36 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני חושב שקונים מנת פלאפל (AKA טרנזקציה) הרבה הרבה יותר מאשר שוכרים דירות.

ואף אחד לא חשב להחריג את מוכרי הפלאפל.

שהרי אם זו הייתה הסיבה לייצר "הפשטה" של מערכת המס, זו טעות כיוון שישנן טרנזקציות הרבה יותר נפוצות, למעשה אתה קונה בסופר יותר מאשר שוכר דירות.

לדעתי הסיבה היא כי המקושרים למיניהם מחזיקים דירות להשכרה, כולל איזה אחד שהיה שופט עליון ולפי הדיבור מחזיק מעל 20 דירות להשכרה.

מי שמשכיר מעל 10 דירות משלם מס כעסק. 
היות שאין הרבה כאלו , והיות שלרשות המיסים קל מאוד להגיע אליהם. אני מניח שכעת לכולם יש תיק.

מי שמשכיר בין 5 ל 10 דירות צריך להוכיח לפקיד השומה שלא מדובר בעסק שלו. אחרת , שוב משלם מס כמו עסק. 

כך שאני מניח שאותו שופט עליון משלם היום מס על הדירות כעסק, כלומר מהשקל הראשון , נדרש להגיש דוח שנתי 

מי שמשכיר פחות מכך , משלם מס של 10% מהשקל הראשון. החישוב לוקח בחשבון גם פחת של הדירה. 

כלומר אם שילמת מס במסלול של 10% כאשר תבוא למכור את הדירה , יתייחסו למחיר הדירה כמופחת בשיעור הפחת לתקופת ההשכרה 

כך שתשלם יותר מס שבח. 

בדיוק כמו ברכב , העלות הגדולה היא ה"ירידה בשווי" 

וכן , יש מעלימי מס בקרב משכירי הדירות , בדיוק כמו שיש מעלימי מס בקרב מוכרי הפלאפל. בשניהם צריך לטפל בצורה שווה. 

הפטור היחיד שיש הוא השכרה עד כ 5000 שח לחודש , הפטור הזה משתי סיבות עיקריות לדעתי. 

1. עבור אנשים ששוכרים במקום אחד ומשכירים במקום אחר, בכדי שלא יאלצו לשלם מס 

2. לרשות המיסים לא תמיד כדאי להתעסק עם הסכומים הקטנים , בדיוק כמו שיש פטור על חבילות עד 75$ . 

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Night Driver כתב:

יש תקרת פטור למס על שכר דירה. מה שצריך זה אכיפה (שתביא בהכרח לעליית מחירי השכירות כי מישהו צריך לשלם את זה וזה לא יהיה בעלי הדירות. מי שיושב על 2 מיליון שקל רוצה תשואה של 4% נטו על ההון כי אחרת לא שווה את כאב הראש).

בקשר לבעלת הבית שלך אני לא יודע כמה הדירה שווה אבל לא מגיע לה תשואה על הכסף שלה?

האם לא מגיע למשקיע בשוק ההון תשואה על הכסף שלו? אם כן אזי מדוע לוקחים לו מס על זה ועל הדירה לא?

אתה מבין שזה יוצר נהירה לשוק הנדל"ן נכון?

עכשיו גם מתחילים להבין מדוע יש את העיוות מס הזה, כי כל בעלי ההשפעה במדינה שמרוויחים מזה כסף דחפו שתהיה הטבת מס כדי שיקנו עוד ועוד דירות.

• אהבתי 2

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, ChemGuy85 כתב:

בוא אגלה לך סוד לא כל כך סודי בעלי דירות רבים לא משלמים אפילו את ה-10% המסכנים האלה. תקרת 10% ניתנה בדיוק מהסיבה שהכנסות שכירות בחו"ל ממוסות ב-15% מדובר במס שמאוד קשה לאכיפה בפועל לכן מס הכנסה מוכנים לקבל 10% מבעלי דירות שרוצים לישון בשקט בלילה מאשר לקבל 0%. 

יש לך נתונים לתמוך בטענה שלך ? 

כמות וזהות בעלי יותר משתי דירות ידועה לרשות המיסים.  (שאילתא פשוטה במחשבי הטאבו ) 

כמות וזהות הנישומים אשר משלמים את המס גם ידועה לרשות המיסים. 

אתה בטוח שהם לא יודעים להוציא רשימה של ההפרש ולשלוח מכתבים לאותם אנשים ? (אני אחסוך לך , הם עושים את זה אחת לתקופה ) 

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולך יש נתונים לתמוך בטענה שלך? כן, יש כאלה שמקבלים מכתבים ממס הכנסה אחרי שהם לא דיווחו שנים על גבי שנים הכנסות משכ"ד. נו אז? לא מעיד דבר על היקף האכיפה. מכתב =/ מחר בבוקר דיון שומה. 

מה לגבי דירות Airbnb? מישהו אוכף בכלל? תחום פרוץ לחלוטין. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, yuvalganim כתב:

האם לא מגיע למשקיע בשוק ההון תשואה על הכסף שלו? אם כן אזי מדוע לוקחים לו מס על זה ועל הדירה לא?

אתה מבין שזה יוצר נהירה לשוק הנדל"ן נכון?

עכשיו גם מתחילים להבין מדוע יש את העיוות מס הזה, כי כל בעלי ההשפעה במדינה שמרוויחים מזה כסף דחפו שתהיה הטבת מס כדי שיקנו עוד ועוד דירות.

אני ממש לא נגד אכיפה, להיפך.

עכשיו אם המשכיר משלם מס למה שהשוכר לא יקבל פטור ממס על אותו הסכום כדי שיתקזז מצד אחד וימנע עיוות של אדם ששוכר ומשכיר ונדפק פעמיים.

במקביל אם אתה ממסה את התשואה אז תכיר בהוצאות ובטל מס שבח ומס רכישה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, Night Driver כתב:

אני ממש לא נגד אכיפה, להיפך.

עכשיו אם המשכיר משלם מס למה שהשוכר לא יקבל פטור ממס על אותו הסכום כדי שיתקזז מצד אחד וימנע עיוות של אדם ששוכר ומשכיר ונדפק פעמיים.

במקביל אם אתה ממסה את התשואה אז תכיר בהוצאות ובטל מס שבח ומס רכישה.

לגבי מס שבח , יש לך טעות

בגדול המס הוא על ההפרש בין המכירה לקניה. בדיוק כמו בשוק ההון , 

אתה יכול לקבל דיבידנדים ממניה ולשלם מס במקור (דומה לשכירות ) 

ואתה יכול למכור את המניה ולשלם מס על הרווח / הפסד במכירת המניה. 

בעת התשלום של מס ב 10% ההנחה היא שיש הוצאת פחת אשר מוכרת לך , ואז המס הוא מופחת . 

ולכן בעת המכירה , יתייחסו לערך המופחת של הדירה בעת החישוב. 

לגבי מס רכישה , מסכים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...