Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיתון כלכלי ? מישהו מרגיש משהו ?

stum
שימו לב! השרשור הזה בן 1081 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה מדהים, כתבנו את זה 20 פעם בערך, והנקודה עדיין לא עוברת.

1. לא, 5000 שח לא מספיקים לחרדי. אם זה היה המצב - הם לא היו דואגים לקצבאות או דברים חינם מהמדינה שמועילים לסקטור שלהם.

2. את אותם החינמיים מממן מישהו אחר - אנחנו.

3. שני הסעיפים הקודמים לא מנותקים אחד מהשני. כסף לא צומח על עצים. מדינה לא יכולה להתקיים בלי מספיק אנשים שישלמו מיסים.

• אהבתי 2
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אם למישהו בעל משפחה של 5-10 נפשות מספיקים 5000-9000 ש"ח זה אומר שמישהו אחר מממן אותם. הדוגמה הכי פשוטה - הכנסה כזו למשפחה כזו תיתן 80 או 90% הנחה בארנונה. אלה אלפי שקלים (ויותר) מכל משפחה שצריכים להגיע לעיריה ממקור אחר.

• רעיון טוב! 3

"Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, יבגניפ כתב:

כי הם לא מחזיקים את עצמם. הם תלוים לחלוטין בי, בך, ברוב המגיבים האחרים כאן, בתורמים מאמריקה, כדי לא למות מרעב. זו לא דמגוגיה והקצנה. זו המציאות.

זו ממש לא המציאות כי להגיד שהם תלויים בתרומות מאמריקה כדי לא למות מרעב דומה ללהגיד שמייקרוסופט ישראל תלוייה במייקרוסופט ארה"ב כדי לא למות מרעב. זה סניף של הקהילה שמעביר כסף לסניף המקומי ורוב הכסף לא הולך למחייה אלא לאחזקת המוסדות. רוב החרדים חיים ממשכורת ומקבלים קצבאות כמו כולם (קצבת ילדים).

שוב אתה חוזר על טעויות במעגל. מי שמשלם את רובם המוחלט של המיסים בישראל זה שני העשירונים העליונים. לא מאסת החרדים העניה מבני ברק או ירושלים.

גם לא מאסת החילונים העניים מקריית מלאכי ומצפה רמון. מנגד יש לא מעט חרדים שמשתכרים טוב בעולם העסקים וגם כשכירים אם זה בהיי טק ואם זה בלואו טק. לא בדקתי אם 20% מהחרדים נמצאים בשני העשירונים העליונים אבל ברור לי שכ 80% מהחילונים גם לא נמצאים שם.

.

זה לא העניין נו.

הם לא מתקיימים בואקום.

זה לא דיון על האם הם טובים או רעים, כן?

זה דיון על האם יכולה להתקיים מדינה מערבית, בה איקס אחוזים מהחברה מכוונים לרמת חיים נמוכה, עוני, תלות במימון (בין אם תרומות לבין אם מיסים). והתשובה היא ברורה: מעל איקס מסוים, המדינה תקרוס. התקציב של המדינה מגיע ממיסים ישירים ועקיפים שאנחנו משלמים. כשאין הכנסה מספקת - אין מס. כשאין צריכה - אין מס. אבל כן יש הטבות שונות, הקלות, דיור ציבורי, מענקים וקרנות לילדים. אתה לא יכול באמת להתייחס לבחירות החרדיות כאילו הן מנותקות ממך או לא משפעיות עליך.

ההטבות שאתה מנדבר עליהן זהות לכלל הציבור ולא ייחודיות לחרדים. אתה אמרת ש 20% מהציבור משלם את רוב המיסים אז רוב צרכני המיסים הם חילוניים ולא חרדים.

בכל חברה מערבית או לא מערבית יש אחוז עניים די דומה מהסיבה הפשוטה שעוני הוא דבר יחסי. עני באתיופיה למשל זה לא עני בשוויץ.

על מיליון ואחד עסקים שפשוט אין להם זכות קיום בעולם החרדי אני אפילו לא מדבר. 

ומצד שני מיליון ואחד עסקים שקיימים שם ואין להם זכות קיום בעולם החילוני. צריך להבין שזו חברה שחיה שונה מאיתנו.

אם נקצין אז אצל האימא היהודיה בן רפרופסור או עורך דין הוא בן מצליח ובן צייד הוא בושה אבל בשבט נידח בדרום אמריקה הוא כישלון שימות מרעב והצייד הוא המוצלח.

אם זה היה עובד ככה באמת, לא היית צריך להלחם בצבא.

כתבתי על זה כבר ארוכות בשרשר הפוליטי, אבל הפער בינינו לבין החרדים הוא אדיר. וזה לא משנה אם יש לך או לי חברים או עמיתים או שכנים (לזה אגב הסיכוי קלוש) חרדים.

מה הקשר ללהילחם בצבא?

בצבא אני נלחם שכם אל שכם עם כל האחים שלי מול אויב חיצוני. זה שיש ביננו פערים גדולם בתחומים אחרים לא אומר שאיםן לנו גם הרבה דברים משותפים ושאי אפשר לחיות יחד טוב  למרות ההבדלים. הכל מתחיל ונגמר בלקבל את השני ולכבד את זכותו לחשוב אחרת ממני.

לפני 14 דקות, pooh-bear כתב:

אתה בטוח בזה? אחוז החרדים העניים והנתמכים ע"י ביטוח לאומי זהה לאחוז החילונים? ב"ב ור"ג מקבלות אותן מענקי העברה מהממשלה?

ב"ב ור"ג לא אבל ב"ב וקריית מלאכי למשל לא בטוח.

לפני 14 דקות, pooh-bear כתב:

מה אתה רוצה להגיד בזה? איך זה קשור לדיון?

שעוני הוא דבר יחסי ותמיד תהיה את השכבה הענייה. אצלנו לתפיסת הרוב החילוני החרדים עניים (ותסתובב פעם בבני ברק. יש שם שכבה עשירה לא קטנה).

לפני 31 דקות, pooh-bear כתב:

לו עצמו זה מספיק. אבל כשהוא לא משלם מס, אז הוא לא משלם על צה"ל, ולא משלם על כבישים, ותחבורה ציבורית, ובתי חולים, ומערכת החינוך, ומשטרה, וממשלה של 34 שרים.

כשאחוז מספיק גבוה מהאזרחים לא משלם על השירותים האלו, אתה בבעיה. גם אם האחוז הזה לא רוצה חופשה בחו"ל פעמיים בשנה או רכב חדש, המיסים שהוא לא משלם נגרעים מהשירותים הציבוריים שכולם צורכים. שלא לדבר על שירותי רווחה.

אבל זה מה שהוא מרויח וזה רף המס שהמדינה קבעה. אם לא מספיק לה שתוריד את רף המס.

מה זה משנה שהוא חרדי? חילוני שמרויח אותו הדבר כן משלם מס?

• אהבתי 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני באמת לא יודע איך לנסח את זה בצורה כזו שלא תענה לי שוב במשפט שלא מתייחס למציאות, אלא סגולות שבא לך לייחס לקבוצה כו זו אחרת.

אני אענה לך שוב, כי אתה לא מבין את ההקשר של התשובות שלי- אתה התלוננת שהכסף של המיסים שלך הולך למקומות שאתה לא מעוניין בהם וכעסת על זה.
אני ציינתי שגם החרדי העובד ומשלם המס גם כן מפנה את כספי המס שלו למקומות שהוא חא מעוניין בהם, אבל לא תשמע אותו מתלונן.
1. לא, 5000 שח לא מספיקים לחרדי. אם זה היה המצב - הם לא היו דואגים לקצבאות או דברים חינם מהמדינה שמועילים לסקטור שלהם.
3. שני הסעיפים הקודמים לא מנותקים אחד מהשני. כסף לא צומח על עצים. מדינה לא יכולה להתקיים בלי מספיק אנשים שישלמו מיסים.

בוא אתן לך דוגמא להתנהלות שונה מאצלנו החילוניים.
החרדי יגור בדירת 3 חדרים וישלם 3000 ₪, בזמן שאני ואתה נחפש דירה במרכז ב-5000 ₪ שכירות.
החרדי לא קונה מותגים בביגוד והנעלה, לא תהיה לו בעיה לקנות במבה לולו שתעלה לו 10 ב-10 ושתייה סופר דרינק/ קריסטל, בזמן שאנחנו נשתה קולה/ פיוז טי וכו׳.
המדינה משלמת לו קצבת ילדים גבוהה כי היא מעוניינת בילודה גבוהה.
החינמים שהוא משתמש בהם זה מערכת הבריאות והחינוך והיכן שהמדינה החליטה, גם ברווחה.
תשחרר מהשינאה שלך אליהם.
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 45 דקות, יבגניפ כתב:

השכר הממוצע לשכיר בבני ברק הוא כמעט 7000 ש"ח אז הם כן משלמים מיסים.

עם שכר ממוצע של 7000 ש"ח, 50% מהגברים עובדים ו 75% מהנשים עובדים אומר שלפחות 50% ממשפחות מכניסות יותר מ 10,000 שקל לחודש בממוצע. יחד עם אורח חייהם החסכוני לעומתנו הם חיים מזה לא פחות טוב מאיתנו ולראיה לך תנסה למצוא חניה בבני ברק גם בשבת כשאין אף אחד מבחוץ.

את החינמיים כולנו מקבלים. גם אתה ואני שמשלמים הרבה מס, גם הבדואי באוהל שלא משלם, גם המובטל בבית הקפה ברוטשילד וגם החרדי.

• אהבתי 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Night driver, אתה מצליח לפספס שוב ושוב לא להבין את הפואנטה. תראה:

החברה היהודית החרדית בממוצע עניה משמעותית מחברה היהודית החילונית.

זה לא כזה מורכב. באמת שלא. אתה מבין מספיק בסטטיסטיקה כדי לראות את זה.

מה שזה אומר, שהחרדי הממוצע משלם פחות (הרבה פחות) מיסים. מצד שני הוא גם צורך הרבה יותר שירותים, בין אם כי הוא עני ובין אם כי הוא מחליט להביא הרבה ילדים לעולם.

בנוסף, החרדי הממוצע לא נותן לילדים שלו השכלה שתאפשר להם להתפרנס בצורה סבירה, ולא נלחם איתך שכם אל שכם בצבא.

קח את כל העובדות האלו, ותקבל שהתרומה של החרדי הממוצע נמוכה משמעותית מזו של החילוני הממוצע. שלא לומר, החרדי הממוצע לוקח יותר ממה שהוא נותן. זה לא קשור בכלל במה הוא מאמין או אם הוא מאושר או איך הוא מגדיר עוני. אבסולוטית, הוא תורם פחות. ולא, המדינה לא תוכל לקבל ממנו יותר אם היא תחליט להוריד את סף המס. אין שם הרבה מה לקחת.

אם העניין של ממוצע לא ברור, אתה לא יכול להשוות את האליטה של החברה החרדית (ב"ב) לסמן הקיצוני של החברה החילונית (קריית מלאכי).

יש כאן שתי בעיות עיקריות: א. זה נעשה מבחירה, כלומר, מדובר בחלק לא קטן מהאוכלוסיה שפשוט לא באמת תורם (לפחות לא מספיק), ו-ב. החלק הזה גדל מאוד מהר.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, Night Driver כתב:

ו ממש לא המציאות כי להגיד שהם תלויים בתרומות מאמריקה כדי לא למות מרעב דומה ללהגיד שמייקרוסופט ישראל תלוייה במייקרוסופט ארה"ב כדי לא למות מרעב.

סורי, זו אנלוגיה כשלת. מייקוסופט ישראל רווחית למייקרוסופט העולמית. לא בקטע רוחניקי של "מקרבת את המשיח", אלא כלכלית.

גם לא מאסת החילונים העניים מקריית מלאכי ומצפה רמון. מנגד יש לא מעט חרדים שמשתכרים טוב בעולם העסקים וגם כשכירים אם זה בהיי טק ואם זה בלואו טק. לא בדקתי אם 20% מהחרדים נמצאים בשני העשירונים העליונים אבל ברור לי שכ 80% מהחילונים גם לא נמצאים שם.

סטטיסטיקה. אתה שוב בוחר לא להתייחס אליה. וגם זה שחילוני ממצפה רמון לומד לימודי ליבה, ולכן יש לו רעיונית סיכוי לצאת מהעוני. למקביל שלו מבני ברק אין.

ההטבות שאתה מנדבר עליהן זהות לכלל הציבור ולא ייחודיות לחרדים. אתה אמרת ש 20% מהציבור משלם את רוב המיסים אז רוב צרכני המיסים הם חילוניים ולא חרדים.

סטטיסטיקה. כשיש שבעה ילדים במשפחה ושר שדואג לתקציבים לכל ילד - זה משרת את מי שיש לו שבעה ילדים ולא מסוגל לממן אותם.

בכל חברה מערבית או לא מערבית יש אחוז עניים די דומה מהסיבה הפשוטה שעוני הוא דבר יחסי.

באף חברה מערבית אין עוני מבחירה ברמה כזו. אין. וזה מדהים כי עוני (בטח יחסי) עולה כפרמטר תמיד מכיוון אחד: בעיה חברתית שיש לצמצם. ואתם במשך חמישה עמודים מנסים להוכיח שהוא בכלל לא בעיה.

מה הקשר ללהילחם בצבא?

בצבא אני נלחם שכם אל שכם עם כל האחים שלי מול אויב חיצוני. זה שיש ביננו פערים גדולם בתחומים אחרים לא אומר שאיםן לנו גם הרבה דברים משותפים ושאי אפשר לחיות יחד טוב  למרות ההבדלים. הכל מתחיל ונגמר בלקבל את השני ולכבד את זכותו לחשוב אחרת ממני.

1. גם שירות בצבא הוא חלק מהנטל, כמו תשלום מס.

2. האחר לא מכבד אותך. לא איכפת לך שאתה ממן אותן, לא איכפת לך שאתה הולך במקומו לצבא, לא איכפת לך שהוא כופה עליך חוקים דתיים. זכותך. אבל הוא פשוט לא שם עליך.

3. איזה דברים משותפים יש לכם, שאין לכם עם ג'ון מאלבמה או בוריס ממינוסינקס ברוסיה? כל לאומיות היא בסופו של דבר סיפור, שמנסה למצוא משהו משותף איפה שהוא לא קיים. אתה משכנע את עצמך בקיומה של לאומיות ישראלית כל מכילה. אתה לבד בה.

מה זה משנה שהוא חרדי? חילוני שמרויח אותו הדבר כן משלם מס?

סטטיסטיקה.

אבל זה מה שהוא מרויח וזה רף המס שהמדינה קבעה. אם לא מספיק לה שתוריד את רף המס.

אבל המפלגות שלו בכנסת נלחמות בדיוק על זה. שהם יתנו פחות ויקבלו יותר. כי אי אפשר באמת, כמו שכבר כתבנו, לקיים את צורת החיים החרדית בלי תמיכה כלכלית מבחוץ.

עריכה: נהג לילה, אני חושב שיש לך מחסום כלשהו שלא מאפשר לך להתעמת  עם הבעיה, וגורם לך לדבר בקווים מאוד כללים על משוה שהוא לא נכון. בגלל שאנחנו הולכים במעגלים, מציע לעצור כאן. באמת חבל שאתה לא רואה את הבעיה או הסתירות במה שאתה מציג, אבל מיציתי את הטעונים שלי. 

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
  • אהבתי 2
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 8 דקות, pooh-bear כתב:

אם העניין של ממוצע לא ברור, אתה לא יכול להשוות את האליטה של החברה החרדית (ב"ב) לסמן הקיצוני של החברה החילונית (קריית מלאכי).

אם כבר השוואות, אז תשווה את אלעד לקרית מלאכי ותגלה שקרית מלאכי טיפה פחות עניה.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יבגני, אתה פשוט מתייחס אליהם כאילו הם צורכים וחיים כמוך.

הם לא משתמשים בכישים הבין עירוניים כמוני, הם לא צורכים את שידורי התאגיד, הם לא הולכים לכינרת, לא נוסעים לאילת, לא הולכים למויאונים  ולא לקניונים. מצד שני הם צורכים שירותי דת ומקוואות (רוב החינוך שלהם פרטי ומתוקצב פחות מילד חילוני) ואולי שירותי בריאות.

לגבי קצבאות הילדים תבדוק שוב את הנתונים. ילד ראשון 152, שני עד רביעי 192 ומהחמיש והלאה יורד חזרה ל 152. איפה פה הניצולוהעושק שאתה מדבר עליו?

אתה גם מקובע עם הגישה שרק החרדים וכל החרדים לא משרתים ושכולם שונאים אותך.החלוקה שלי היא לא לפי צבע/אורך הזקן והכובע אלא לפי מי שלוקח חלק. פה יש חילונים שלא לוחים וגם חרדים שכן ובגלל זה אני מסרב לבצע הכללות.

עריכה: אם כבר סטטיסטיקה אז בבני ברק יש 0.3% מקבלי הבטחת הכנסה מול 0.8% ארצי ו 0.4% מקבלי דמי אבטלה מול 0.8% ארצי. זה אומר שהם סוחבים אותנו על גבם?

עריכה אחרונה על ידי Night Driver

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Night Driver כתב:

זו ממש לא המציאות כי להגיד שהם תלויים בתרומות מאמריקה כדי לא למות מרעב דומה ללהגיד שמייקרוסופט ישראל תלוייה במייקרוסופט ארה"ב כדי לא למות מרעב. זה סניף של הקהילה שמעביר כסף לסניף המקומי ורוב הכסף לא הולך למחייה אלא לאחזקת המוסדות. רוב החרדים חיים ממשכורת ומקבלים קצבאות כמו כולם (קצבת ילדים).+

לא, לא, לא ממש לא. לא סניף של הקהילה ולא נעליים. חרדים אמריקאים חיים כאן על refunds שהם מקבלים מ-IRS על הילדים שלהם + קצבאות social security בגין שנות עבודה שלהם בארה"ב. תוסיף על זה גם קצבאות ילדים ישראליות. 

אם צריך להזרים כספים מארה"ב + ישראל + לתת הנחות מכאן ועד הודעה חדשה כדי שהם לא ימותו מרעב יש כאן בעיה. 

בכלל הסטנדרטים הכפולים שלך מגוחכים. מצד אחד אתה שולח צעירים חילונים לחיות כמו כלבים באופקים ומצד שני אתה מגן על הבטלנות של המגזר החרדי. 

ציטוט

ההטבות שאתה מנדבר עליהן זהות לכלל הציבור ולא ייחודיות לחרדים.

ההטבות על הנייר מגיעות לכלל הציבור, אבל הקריטריונים נתפרו בשביל הציבור החרדי לדוגמא אקסטרה קצבאות ילדים מעל הילד הרביעי. אתה מכיר הרבה משפחות חילוניות עם ארבע ילדים? 

לפני 10 דקות, Night Driver כתב:

יבגני, אתה פשוט מתייחס אליהם כאילו הם צורכים וחיים כמוך.

הם לא משתמשים בכישים הבין עירוניים כמוני, הם לא צורכים את שידורי התאגיד, הם לא הולכים לכינרת, לא נוסעים לאילת, לא הולכים למויאונים  ולא לקניונים. מצד שני הם צורכים שירותי דת ומקוואות (רוב החינוך שלהם פרטי ומתוקצב פחות מילד חילוני) ואולי שירותי בריאות.

תחבורה ציבורית הם צורכים? ועוד איך. תסתכל מה הולך באוטובוסים בירושלים/בית שמש/ בני ברק/אלעד/צפת. בריאות צורכים? בריבוע. חינוך צורכים? פאק יא. תסביר לי במה "העגלה" שלהם שונה מהותית "מהעגלה" החילונית. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידידי, כתבתי מה גובה קיצבאות הילדים. כבר מזמן הקייטנה נגמרה והילד החמישי ואילך מקבלים רק 152 ש"ח.

לגבי האמריקאים הכוונה היתה לתרומות שהקהילה שם מעבירה לקהילה פה (מהכספים האלה רוב קצבת האברכים. פרט לזה אברך מקבל מהמדינה 765 שקלים בלבד (שגם את זה לדעתי הוא לא צריך לקבל אלא אם גם סטודנטים באוניברסיטרות, מכללות ויג'-יד' יקבלו גם). הקהילות שם מחזיקות עסקים ומחזיקות את הקהילות כאן כדי לשמור על עיר המקלט.

בריאות צורכים כמונו. הם לא חולים יותר ולא חולים פחות מאיתנו. לגבי חינוך, ילד חרדי בחינוך החרדי מוכר מתוקצב בכ 13,000 ש"ח לשנה בממוצע וחילוני ב 20,000.

לגבי תח"ץ נכון, הם צורכים יותר אבל קוים מאוד מסויימים. בתחום הזהנ דווקא מושבים/קיבוצים/יישובים בחורים עולים הרבה יותר.

• אהבתי 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל הם לא שורדים רק על תרומות של הקהילה היהודית בארה"ב. הם שורדים על תרומות + קצבאות מארה"ב + קצבאות מישראל.

אני שמעתי שבארה"ב זה בכלל גועל נפש בחורות חרדתיות מתחתנות בחופה, לא נרשמות בשום מקום כנשואות באופן רשמי ומתחילות ללדת ילדים. מבחינת החוק היבש הן נחשבות ל-single mom וזה נותן לה זכאות ל-food stamps ועוד המון הטבות.

ניתן לראות ניצול ציני של מערכות רווחה בכל העולם במטרה לתמוך בסגנון חיים שלהם. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדהים כמה אתה מתעלם מהמציאות.

שירותי ביטחון הם לא צורכים? צה"ל, מכיר? מי משלם את התקציב שלו? מי מממן את טייסות ה-F35? חרדי שלומד בישיבה?

שירותי שיטור הם לא צורכים? מי מממן את המשכורת לשוטרים שמפנים בוקר וערב את הכניסה לירושלים?

את עלות החינוך תכפיל בבקשה במס' הילדים הממוצע במשפחה, ואז תוריד את זה מתשלום מס ממוצע במשפחה. עכשיו בוא נראה כמה משפחה חרדית ממוצעת צורכת על חינוך לעומת משפחה חילונית ממוצעת. כנ"ל בריאות.

לגבי ההשוואה של תרומות מהקהילה החרדית מארה"ב לעומת תשלום מחברה אמריקאית על עבודה - מגוחך. אין מילה אחרת. החרדי הישראלי לא עובד בשביל שהחרדי האמריקאי ישלם לו, ואין לו שום "לקוח" אחר ל"שירות" הזה אם החרדי האמריקאי יפסיק לשלם מחר בבוקר. להיפך, אנחנו עובדים כדי שתהיה פה "מדינת מקלט". המהנדס הישראלי עובד תמורת תשלום ממיקרוסופט, וכשמיקרוסופט תחליט לסגור את הסניף שלה הוא ילך לעבוד אצל מישהו אחר.

לגבי שירות צבאי - יש חרדים שמשרתים כמו שיש חילונים שמשתמטים. ברור. השאלה מה אחוז המשרתים מול המשתמטים בשתי החברות, וממה זה נובע. אתה מוזמן להתעלם מזה, אבל זה לא יעלים את המציאות.

• אהבתי 4

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, Night Driver כתב:

אתה גם מקובע עם הגישה שרק החרדים וכל החרדים לא משרתים ושכולם שונאים אותך.החלוקה שלי היא לא לפי צבע/אורך הזקן והכובע אלא לפי מי שלוקח חלק. פה יש חילונים שלא לוחים וגם חרדים שכן ובגלל זה אני מסרב לבצע הכללות.

רגע. הטענה שלך שהחרדי הממוצע עולה למדינה פחות מחילוני ממוצע?

ולכן זה בסדר שהחרדים מכניסים פחות כסף לקופת המדינה (ממיסים)?

אז כדי להוכיח את זה צריך להראות שחרדי ממוצע עולה פי 3 פחות למדינה מאשר חילוני ממוצע. לעומת זאת יש לנו את אלי ישי או אריה דרעי שטענו במהלך משבר הקורונה, שבלי מיסים מחילוניים עיר חרדית כמו בני ברק לא יכולה להתקיים (ברמת התשתית העירונית). כנראה שהטענה של פי 3 פחות, לא מחזיקה מים.

לפני 9 דקות, Night Driver כתב:

בריאות צורכים כמונו. הם לא חולים יותר ולא חולים פחות מאיתנו. לגבי חינוך, ילד חרדי בחינוך החרדי מוכר מתוקצב בכ 13,000 ש"ח לשנה בממוצע וחילוני ב 20,000.

לגבי תח"ץ נכון, הם צורכים יותר אבל קוים מאוד מסויימים. בתחום הזהנ דווקא מושבים/קיבוצים/יישובים בחורים עולים הרבה יותר.

תראה, הניסיון שלך לחלק לתחומים כדי להראות איפה החרדים עולים פחות ואיפה עולים יותר (או אותו הדבר) זה ניסיון להתמודד עם הסטט' הפחות נחמדה שנטל המיסים הוא משמעותית גדול יותר באוכלוסיה היהודית החילונית. גם כאשר רוב המיסים מגיעים מהעשירונים העליוניים, עדיין יש פער של פי 3 בהכנסות ממיסים (פר משק בית, כמובן) בין שתי הקבוצות.

אולי לחרדי עצמו זה מספיק (הכנסה נמוכה). אבל כדי לתמוך בכל המערכים מסביב קרי: צה"ל, שירותי בריאות, תשתיות, תחבורה ציבורית ועוד נדרשים הרבה מאוד מיסים. מיסים, שהם כקבוצה לא משלמים לפי הגודל שלהם וכן לפי היכולת הפוטנציאלית שלהם. 

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, ChemGuy85 כתב:

אבל הם לא שורדים רק על תרומות של הקהילה היהודית בארה"ב. הם שורדים על תרומות + קצבאות מארה"ב + קצבאות מישראל.

אני שמעתי שבארה"ב זה בכלל גועל נפש בחורות חרדתיות מתחתנות בחופה, לא נרשמות בשום מקום כנשואות באופן רשמי ומתחילות ללדת ילדים. מבחינת החוק היבש הן נחשבות ל-single mom וזה נותן לה זכאות ל-food stamps ועוד המון הטבות.

ניתן לראות ניצול ציני של מערכות רווחה בכל העולם במטרה לתמוך בסגנון חיים שלהם. 

מה הם עושים בארה"ב לא מעניין אותי כי זו בעיה שלהם. פה הבאתי את הנתונים הסטטיסטיים שמראים שבב"ב יש פחות מקבלי הבטחת הכנסה ואבטלה מהממוצע הארצי.

לגבי נטל המיסים הוא תמיד יהיה יותר גבוה על מי שמרויח יותר. ככה זה בכל העולם וגם פה. מי שמרויח פחות משלם פחות וצורך דומה. זה לא משנה אם הוא תושב ב"ב, קרית מלאכי, מצפה רמון או שכונת התקוה.

לפני 9 דקות, Gosser1860 כתב:

רגע. הטענה שלך שהחרדי הממוצע עולה למדינה פחות מחילוני ממוצע?

ולכן זה בסדר שהחרדים מכניסים פחות כסף לקופת המדינה (ממיסים)?

הטענה שלי שכולם עולים וכל אחד משלם מיסים לפי הכנסתו. כשאמרתי שצריך לעבוד במה שיש צלבו אותי שמה פתאום שאקדמאי מובטל ילך לעבוד בינתיים בשכר מינימום והמדינה צריכה לממן אותו, כשטענתי שצעירים שרוצים לחסוך צריכים להתאמץ טענו מה פתאום ולא ראיתי ששולחים עובדי שכר מינימום לעבוד 15 שעות ביממה כדי להרויח טוב ולשלם מיסים. למה את החרדי שחי את החייו לפי ראות עיניו ולא לוקח מהמדינה הבטחת הכנסה (הנתונים גלויים. בבני ברק מקבלים פחות מחצי מהממוצע הארצי) אתה כן שולח להרויח יותר כדי לשלם לך יותר מיסים?

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...