Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיתון כלכלי ? מישהו מרגיש משהו ?

stum
שימו לב! השרשור הזה בן 1074 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 9 דקות, פינדר כתב:

אל"ט זה כן היה פקדון.

פשוט ההחלטה על הפיקדון התקבלה בזמן שהיינו לקראת סוף השירות ולכן קיבלנו גרושים (רק עבור חודשי השירות האחרונים).

השתחררתי ב95, וקיבלתי סכום שכיסה לי אולי סמסטר אחד באו"פ.

השתחררתי בינואר 90'. בדיוק כשביטלו גם מענק על מועדפת (שחזר כחצי שנה אחר כך אבל עבורי כבר היה מאוחר מידי). כל מנה שקיבלנו היה מענק שחרור.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני 59 דקות, stum כתב:

מה שאתה מציע, זה לתת לה ולילדים שלה לרעוב למוות.

באיזה מדינה אתה הייתה רוצה לחיות ?

מה שאני מציע זה שתלמד לקרוא.

אני כתבתי במפורש בעמוד הקודם שאני לא בעד לתת לאף אחד לרעוב למוות.

הוא כתב במפורש שהוא בעד מימון השרצה כי צריך רוב יהודי.

לפני כשעה, asafasraf כתב:

שמח מאוד שהחלטת לקחת מונופול על החוכמה ומה נכון.

אתה כנראה הרבה פחות מאמין באלוהים ממני (אינני דתי) ואין לך בעיה שזו תהיה ארץ כל אזרחיה. לי יש בעיה גדולה עם זה.

אתה יודע מה ההבדל בינם לבינך? שבזמן שאתה תבכה שהמזגן שלך התקלקל ומשפטי ״אכלו לי שתו לי״ והם (ברובם) יהיו מאושרים מהלחם והמים שיש להם.

כל מדינה דמוקרטית ממנת בצורה כזו או אחרת את האוכלוסיות החלשות. שים לב לכמות המהגרים המטורפת באירופה.

אני לא בחרתי בביבי ולא סובל אותו, ועדיין אני חי במדינה יהודית שדוגלת גם בסוציאליזם בחלק מהמקרים.

אין לי בעיה עם ערביי ישראל בד״כ, כן יש לי בעיה שכסף שאני משלם מועבר לרש״פ.

כן, החלטתי לקחת מונופול. כי אני מממן אותם. ובניגוד אליך, אני לא נלהב מזה. ותגובות ברמה של ״העיקר שהם אחים שלי!!״ לא משקפות, סלח לי, תפיסת עולם שהושקעו בה יותר חמש שניות של מחשבה. רוב יהודי חשוב לך? אתה יודע להסביר לעצמך למה? האם המטרה מקדשת את האמצעים? אתה חושב לפעמים האם זה מציאותי בעולם בו 50% מהאזרחים לא עובדים, אבל רוצים חלק מהעוגה? כי זה העתיד שאתה בוחר בו.

לא איכפת לי במה אתה מאמין. למרות שחבל שאתה עד כדי כך נאיבי שאתה חושב שזה במקרה אתה חוגג פסח והם חוגגים פסח מספק לכם איזה מכנה משותף. חוץ מחיבור אוטומטי לקופת המדינה.

אתה יודע מה ההבדל ביני לבינם? שאני לא חי על חשבון אחרים ולא מבקש שהמדינה תממן לי, למשל, קריירה בנהיגת מרוצים בלי שאוכיח שיש לי אפילו את מעט הכשרון בזה. הרומנטיזציה הפוסט מודרניסטית של החיים הפשוטים שלהם היא קסומה. אין ספק. עד שיש קורונה והם באים לבתי חולים ציבוריים. או עד שקוראים שהם לא חיים לקיים עיר מתפקדת בלי חילוניים שיבואו לעבוד בה. או נזכרים בנתוני הכיוס לצבא. או עד ששולחים את ליצמן לדאוג להם לדיור.

מה קשורים המהגרים באירופה אני לא יודע.

מה קשור ביבי אני גם לא יודע.

גם לא מה קשור סוציאליזם.

סוציאליזם, סתם שתדע, מגיע מתפיסת עולם של מלחמת מעמדות, שליטה על אמצעי יצור והתנגדות רעיונית לכך שמעט עשירים שוטלטים ברוב המשאבים בעולם, לפחות בגרסה המרכסיסטית הנפוצה שלו, הוא מוצב נגד הדת - ״אופיום להמונים״, אם שמעת את המושג. 

הרעיונות הסוציאליסטים התפתחו סביב דעיכת המשטר הישן באירופה, שקיים את מה שאני אומר שקיים גם כאן - פועלים, עמלים ומתפללים.

והיום סוציאליזם מדבר על שוויון הזדמנויות. שוויון הזדמנויות זה לא ״אני אלמד תורה ואתם תממנו אותי״. ממש לא. 

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

נראה שהוא מתכוון למדיניות רווחה סוציאלית ולא לסוציאליזם.

בכל אופן, הטענה הדמוגרפית היהודית מטומטמת כי כל האזרחים, כולל הלא יהודים, נהנים מהעידוד הזה. אפשר להיות מדינת רווחה גם בלי משחקים מטומטמים בהנדסה חברתית, ובמקום לעודד אנשים עניים להביא עוד ילדים צריך לעודד אותם לבחור בצורה מושכלת ולא ש"כל ילד מביא ברכה ופרנסה". 

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • רעיון טוב! 2

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחודשים הקרובים הולכים להעביר תקציב מדינה ל 2020 -2021.

אפשר לפתחו שירשור על הימורים על הנקודות המהותיות: 

1) בכמה יעלו את המע"מ  - אחוז אחד או 3 אחוז? 

2) מס הכנסה ?  או בעיקר מס היסף?  בכמה יעלו ? 

3) יהיה קיצוץ בשכר של המגזר הציבורי? שופטים ? מורים?  פקידים ?  

4) מיסים על דלק ?

5) מיסים על יבוא ?  רכבים?

איזה תקציבים יעלו? 

ביטחון? (האיום האירני, החמאס, הרשות, סיפוח) 

בריאות?  האם יגדילו את התקציבים פה? 

חינוך? 

או שמה שהיה זה מה שיהיה ולא נראה שינויים מהותיים בכלל...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היסטורית שיעור המע"מ הכי גבוה היה 18.5%. אני לא חושב שימהרו לעלות את השיעור מדובר במס הכי רגרסיבי שיש. לדעתי קודם כל יעלו מכסים על מוצרי "מותרות" כגון טלפונים, טלוויזיות, מכוניות. בקיצור כל מה שכחלון הקטין בזמנו.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מע״מ זה המס שהכי קל להעלות וכל אחוז נותן עוד כ-4-5 מיליארד ש״ח לתקציב המדינה.

כמובן שמס הבלו יעלה בלפחות 10-15 אגורות, כנ״ל המיסוי על רכבים היברידיים/ חשמליים.

כן, החלטתי לקחת מונופול. כי אני מממן אותם. ובניגוד אליך, אני לא נלהב מזה. ותגובות ברמה של ״העיקר שהם אחים שלי!!״ לא משקפות, סלח לי, תפיסת עולם שהושקעו בה יותר חמש שניות של מחשבה. רוב יהודי חשוב לך? אתה יודע להסביר לעצמך למה? האם המטרה מקדשת את האמצעים? אתה חושב לפעמים האם זה מציאותי בעולם בו 50% מהאזרחים לא עובדים, אבל רוצים חלק מהעוגה? כי זה העתיד שאתה בוחר בו.

לא איכפת לי במה אתה מאמין. למרות שחבל שאתה עד כדי כך נאיבי שאתה חושב שזה במקרה אתה חוגג פסח והם חוגגים פסח מספק לכם איזה מכנה משותף. חוץ מחיבור אוטומטי לקופת המדינה.

אתה יודע מה ההבדל ביני לבינם? שאני לא חי על חשבון אחרים ולא מבקש שהמדינה תממן לי, למשל, קריירה בנהיגת מרוצים בלי שאוכיח שיש לי אפילו את מעט הכשרון בזה. הרומנטיזציה הפוסט מודרניסטית של החיים הפשוטים שלהם היא קסומה. אין ספק. עד שיש קורונה והם באים לבתי חולים ציבוריים. או עד שקוראים שהם לא חיים לקיים עיר מתפקדת בלי חילוניים שיבואו לעבוד בה. או נזכרים בנתוני הכיוס לצבא. או עד ששולחים את ליצמן לדאוג להם לדיור.

מה קשורים המהגרים באירופה אני לא יודע.

מה קשור ביבי אני גם לא יודע.

גם לא מה קשור סוציאליזם.

סוציאליזם, סתם שתדע, מגיע מתפיסת עולם של מלחמת מעמדות, שליטה על אמצעי יצור והתנגדות רעיונית לכך שמעט עשירים שוטלטים ברוב המשאבים בעולם, לפחות בגרסה המרכסיסטית הנפוצה שלו, הוא מוצב נגד הדת - ״אופיום להמונים״, אם שמעת את המושג. 

הרעיונות הסוציאליסטים התפתחו סביב דעיכת המשטר הישן באירופה, שקיים את מה שאני אומר שקיים גם כאן - פועלים, עמלים ומתפללים.

והיום סוציאליזם מדבר על שוויון הזדמנויות. שוויון הזדמנויות זה לא ״אני אלמד תורה ואתם תממנו אותי״. ממש לא. 

את יכול לחשוב איך שבא לך, בפועל ״הכלבים נובחעם והשיירה עוברת״.

תמשיך עם המרמור שלך על החרדים, כשלדעתי יש הרבה דברים שיש לטפל בהם קודם (בניה בלתי חוקית ואי תשלום מיסים בחברה הערבית לדוגמא).

אחוז הגברים העובדים עלה משמעותית בעשור האחרון, אבל למה שזה יבלבל אותך עם העובדות.

הם חיים מצוין גם בלי החילוניים.

אתה מוכן להגיד לי מה אחוז מהציבור הערבי שמבצע שירות לאומי? אין לע כעס עליהם, כי כך המדינה שלנו בנויה.

רוב יהודי חשוב לי ועוד איך, כי אני אדם מאמין.

אדם שמשווה קורס נהיגת מירוצים לבין לימוד תורה לא באמת מבין איפה הוא חי.

לך לא איכפת? סבבה, יש מדינות אחרות בהן אין ״טפילים״ כמו שציינת, למה אתה בוחר עדיין בישראל?

מבחינתך, שישראל תהפוך לארה״ב- מדינה שכל אחד דואג לעצמו ואדם לאדם זאב.

העובדה שבישראל יש תנאים סוציאלים כמו ביטוח בריאות עזרה לנו מאוד במשבר הקורונה, בעוד שבארה״ב אנשים חשבו מיליון פעם אם ללכת להיבדק ולשלם, כי אין להם ביטוח רפואי.

גם לך אם חו״ח לא תהיה עבודה, אתה זכאי לדמי אבטלה, וכשאלה יסתיימו תהיה זכאי להבטחת הכנסה.

סוציאליזם הוא מושג נרחב מאוד ואני בטוח שהבנת את כוונתי שבישראל טוב שיש רשת סוציאלית רחבה שעד עכשיו מוכיחה את עצמה ברוב הזמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, asafasraf כתב:

מבחינתך, שישראל תהפוך לארה״ב- מדינה שכל אחד דואג לעצמו ואדם לאדם זאב.

העובדה שבישראל יש תנאים סוציאלים כמו ביטוח בריאות עזרה לנו מאוד במשבר הקורונה,

תשמע, לא יודע איך החלטת שזה מה שיבגני רוצה.

אתה מפספס בקילומטרים.

והכי מצחיק שזה שוב אותו הנושא של המאמינים נגד יבגני המסכן, שאני לא יודע איך יש לו כוח לענות לכם. באמת.

בטח שאתה חושב שצריך לטפל קודם בערבים ורק אחר כך בחרדים. כי אתה אדם מאמין.

• מצחיק 1
  • רעיון טוב! 2
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד עריכה: אסף, אתה לא יודע מה סוציאליזם ומה נועדו להבטיח רשת בטחון. וזה שאתה לא מצליח להפריד בין מקרה של אדם שפוטר, או חלה, לבין מקרה של אוכלוסיה של מיליון בני אדם שבאופן מודע בוחרת לא לקחת בחלק בנטל מעיד בעיקר עליך, מגבלות ופערים בתפיסה שלך. רוב יהודי יכול להיות במדינה שנראית כמו דנמרק או מדינה שנראית כמו מוזמביק. אתה ודומיך מובילים לאופציה השניה, כמו שכבר כתבתי לך. מאחל לך להפסיק לחשוב שמשפטים ברמה של "אני אדם מאמין לכן איקס" הם פתרון להכל ויש בהם רציונאל. בהצלחה.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 2
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שלפני שנטפלים לחרדים (שגם אצלם יש הרבה מה לשפר), צריך לפעול גם במגזרים אחרים שפחות מתעסקים איתם.
ממליץ לך לנסוע בכביש ואדי עארה ולהסתכל לצדדים. חלק לא קטן מהמבנים אינו חוקי. אתה יודע מה אחוז המשלמים מיסים שם? נמוך מאוד.
קל להיתפס על החרדים כי זה הכי in.
אני מציע לטפל בהכל במקביל. כל עוד לא מטפלים במה שציינתי שלא ייתפסו רק לחרדים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 48 דקות, ChemGuy85 כתב:

היסטורית שיעור המע"מ הכי גבוה היה 18.5%. אני לא חושב שימהרו לעלות את השיעור מדובר במס הכי רגרסיבי שיש. לדעתי קודם כל יעלו מכסים על מוצרי "מותרות" כגון טלפונים, טלוויזיות, מכוניות. בקיצור כל מה שכחלון הקטין בזמנו.

ממך לא הייתי מצפה לזה,  אז מה אם המע"מ הכי גבוה היה 18.5 אחוז, יש מדינות באירופה שעובדות יפה עם מע"מ הרבה יותר גבוה. 

מדובר פה במשבר של פעם במאה, 3% עלייה דווקא מסתדר יפה, במקום 17% , 20%. 

למרות שברור לי שה-3 אחוזים האלה לא ממש ישפיעו על תקציב המדינה,  כמו שכתבת יש מיסים הרבה יותר חשובים.

מיסי יבוא (מכס)  שמקטינים את היבוא הרבה יותר חשובים בעיתות משבר. 

את ההצעה של קרן המטבע אתה זוכר?

רק לפני שנתיים, כך שזה לא הזוי.

image.thumb.png.c19872abe8ba693c3e60d270bdbc264e.png

עריכה אחרונה על ידי korola
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתך, הם חיים בעוני.

הם מבחינתם חיים בתנאי מחייה טובים.

הלוואי שאנחנו היינו יודעים להסתפק במה שיש לנו ולא לרדוף אחרו האייפון/ מרצדס/ וילה וכו׳.

יש המון מדינות בעולם ועדיין, נתתי דוגמא למדינה עם רשת סוציאלית כמו ישראל, לעומת ארה״ב שבה זה כמעט לא קיים, כדי שאנשים כמוך יוכלו להגשים את חלומם, גם אם זה אומר שהשכן שלך לא יוכל ללכת לראות רופא כי זה עולה כסף שאין לו.

הם עברו ועוברים שינוי (אמנם איטי), וזה ממש לא נובע מקיצוץ תקציבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, korola כתב:

ממך לא הייתי מצפה לזה,  אז מה אם המע"מ הכי גבוה היה 18.5 אחוז, יש מדינות באירופה שעובדות יפה עם מע"מ הרבה יותר גבוה. 

מדובר פה במשבר של פעם במאה, 3% עלייה דווקא מסתדר יפה, במקום 17% , 20%. 

למרות שברור לי שה-3 אחוזים האלה לא ממש ישפיעו על תקציב המדינה,  כמו שכתבת יש מיסים הרבה יותר חשובים.

מיסי יבוא (מכס)  שמקטינים את היבוא הרבה יותר חשובים בעיתות משבר. 

את ההצעה של קרן המטבע אתה זוכר?

רק לפני שנתיים, כך שזה לא הזוי.

באירופה המע"מ הוא לפי קטגוריות של מוצרים. בישראל המע"מ אחיד. כאשר מעלים מע"מ אתה מייקר את הלחם של משה שמגרד את המינימום במפעל ואת המרצדס החדשה של ד"ר קליין. ההבדל הוא שד"ר קליין דוחף סיליקון לציצי ויש לו כסף לטיול באירופה במחלקה ראשונה. משה צריך לעבוד עוד שעה במפעל בשביל לקנות את אותם מוצרי מזון.

לדעתי אפשר לעשות הרבה דברים לפני שרצים לעלות את המע"מ. זה אומנם המס הכי קל לגבייה, אבל גם המס הכי רגרסיבי שיש. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד עריכה: אסף, אתה לא יודע מה סוציאליזם ומה נועדו להבטיח רשת בטחון. וזה שאתה לא מצליח להפריד בין מקרה של אדם שפוטר, או חלה, לבין מקרה של אוכלוסיה של מיליון בני אדם שבאופן מודע בוחרת לא לקחת בחלק בנטל מעיד בעיקר עליך, מגבלות ופערים בתפיסה שלך. רוב יהודי יכול להיות במדינה שנראית כמו דנמרק או מדינה שנראית כמו מוזמביק. אתה ודומיך מובילים לאופציה השניה, כמו שכבר כתבתי לך. מאחל לך להפסיק לחשוב שמשפטים ברמה של "אני אדם מאמין לכן איקס" הם פתרון להכל ויש בהם רציונאל. בהצלחה.

לא יודע אם אתה מעודכן, אבל קיצבת הבטחת הכנסה יכולה להינתן לכל אזרח (תחת עמידה בקריטריונים מסוימים).
במדינה שלנו יש גם מאות אלפי נכים (לצערי אחד מהם הוא בן משפחה) שמקבלים קיצבאות והטבות מהמדינה. אולי נכעס עליהם ונזרוק אותם כי הם נטל?
כמעט בכל חברה יש ציבור שתורם יותר וציבור שתורם פחות.
באירופה לדוגמא, לא מעט מהכסף של העובדים הולך לממן מהגרים שתהרומה שלהם היא יותר לאחוז הפשיעה מאשר לכלכלה.
שוב, בכל התגובות שלך שום התייחסות לבעיה במגזרים אחרים, כי את החרדים הכי קל לתקוף.
אתה יכול לא להאמין בכלום, אני מאמין שבזכות ההשגחה שיש עלינו הנס הזה שנקרא ״ישראל״ ממשיכה להתקיים, למרות כל הבעיות.

באירופה המע"מ הוא לפי קטגוריות של מוצרים. בישראל המע"מ אחיד. כאשר מעלים מע"מ אתה מייקר את הלחם של משה שמגרד את המינימום במפעל ואת המרצדס החדשה של ד"ר קליין. ההבדל הוא שד"ר קליין דוחף סיליקון לציצי ויש לו כסף לטיול באירופה במחלקה ראשונה. משה צריך לעבוד עוד שעה במפעל בשביל לקנות את אותם מוצרי מזון.

לדעתי אפשר לעשות הרבה דברים לפני שרצים לעלות את המע"מ. זה אומנם המס הכי קל לגבייה, אבל גם המס הכי רגרסיבי שיש. 

אין לי ספק שהמס הראשון שיעלה הוא המע״מ, כי הוא הכי קל.
ינסו להוסיף מע״מ על פירות וירקות (לא יצליחו).
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, asafasraf כתב:

אני חושב שלפני שנטפלים לחרדים (שגם אצלם יש הרבה מה לשפר), צריך לפעול גם במגזרים אחרים שפחות מתעסקים איתם.
ממליץ לך לנסוע בכביש ואדי עארה ולהסתכל לצדדים. חלק לא קטן מהמבנים אינו חוקי. אתה יודע מה אחוז המשלמים מיסים שם? נמוך מאוד.
קל להיתפס על החרדים כי זה הכי in.
אני מציע לטפל בהכל במקביל. כל עוד לא מטפלים במה שציינתי שלא ייתפסו רק לחרדים.

מה דעתך שנטפל בשנהיים ישר?נביא לערבים את אותו התקציב שהחרדים מקבלים.

אף אחד לא נטפל רק לחרדים,אלא גם להם.רק שהחרדים הם "יהודים" ואנחנו חיים במדינה "יהודית".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...