Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיתון כלכלי ? מישהו מרגיש משהו ?

stum
שימו לב! השרשור הזה בן 1074 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כנראה שמדובר באנשים שמעולם לא למדו או למדו תואר ממש קל.

אני בתור סטודנט לחשבונאות עבדתי 3 מתוך 4 שנים בעבטדה אינטנסיבית בבית קפה, את השנה הרביעית נאלצתי להישאר בבית כי אחרת הייתי נכשל בלימודים.

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני 9 שעות, מרק10 כתב:

התאחדות הסטודנטים תובעת מהממשלה לגבש תוכנית סיוע לסטודנטים שפוטרו או הוצאו לחל"ת בשל מגפת הקורונה.

שמתם לב שסה"כ הגיעו 50 מפגינים להפגנה ? הם בטח היו עסוקים בכתיבת פוסטים בכיינים בפייסבוק לכן לא הגיעו יותר סטודנטים להפגנה.

תובעים ?

סטודנטים נחמדים האם שמעתם פעם את המשפט אם אין כסף לממן את הדירה בת"א וכסף להחזיק את הרכב שקיבלתם מההורים הולכים לעבוד בעבודות לא הכי נוחות.

סטודנטים נחמדים האם חשבתם אולי לחסוך את הכסף שהרווחתם+מענק מהצבא בתוכנית חיסכון במקום להוציאו על טיול בחו"ל ?

בלשכת התעסוקה מחפשים עובדים (כן ראבוטה)

* עובדים לטיפול בקשישים (כולל החלפת חיתולים).

* עובדי בניין.

* עובדים בחקלאות.

אולי סוף סוף בעזרתכם הסטודנטים נוכל לשלוח הביתה את העובדים מהפיליפנים ושאר המדינות בחזרה לארץ הולדתם.

בחיי שאני לא מבין מה אתה רוצה.

התאחדות הסטודנטים - שזה ארגון שלא ממש מייצג את דעת הסטודנט הממוצע אלא מורכב בעיקר מפוליטיקאים-wannabes - יוצאת בהצהרה פופוליסטית זו או אחרת. מספר אפסי של סטודנטים מגיע להפגנה, פשוט מכיוון - כמו שכבר כתבו פה - שהסטודנטים עסוקים בללמוד (סוף הסמסטר, שגם ככה די התחרבן בגלל הקורונה, מתקרב). ואתה מתקיף את ציבור הסטודנטים על הדרישות של ההתאחדות, למרות שכמעט אף אחד מהם לא הגיע להפגנה? ועוד טורח לקבוע שכולם עומדים מאחורי הדרישות, אבל בעצם לא הגיעו להפגנה כי הם מפונקים? הזוי.

עריכה אחרונה על ידי malcishua
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, ChemGuy85 כתב:

היה סגר ואחר כך התחדשו לימודים חצי קלאץ' דרך ZOOM. 

מה שהתאים לך באותו זמן לא בטוח שמתאים לכולם. כמה משרות לאורזים ושליחים כבר יש? מספיק בשביל לספוג את המאות אלפים שהוצאו לחל"ת? לכולם יש רישיון לקטנוע/רכב? תגיד לבחורה בת 20 בואי מתוקה קחי מפתחות לטנדר 4.5 טון ידני ותתחילי לפזר קניות מהסופר? 

כשצריך להתפםרנס אין מתאים לא מתאים אלא יכול לא יכול. אם הבת שלי והחברות שלה (תלמידות תיכון ביב') וכלו לעבוד במלקטות וקופאיות בסופרים אז סטודנת בוגר לא יכול?

זה בסדר להגיד לא מתאים לי אבל אם לא מתאים לך אל תצפה שאלה שכן מתאים להם יממנו אותך מהמיסים שלהם.

לפני 16 דקות, pooh-bear כתב:

אין שום בעיה עם לעבוד בתור סטודנט, או לעבוד לפני הלימודים כדי לחסוך כסף, או לקחת הלוואה.

הבעיה היא עם אנשים ששולחים סטודנטים "לייבש ביצות" כי "למה הם חושבים שמגיע להם לשבת כל היום במזגן מול המחשב". זה מראה בעיקר על חוסר הבנה של מה זה להיות סטודנט (או בכלל, עבודה שהיא לא עבודת כפיים), וגרוע מזה, צרות עין.

אתה מוזמן לבקר אצלי. אני עם בגדי עבודה וידיים שחורות וכשצריך אין לי שום בעיה להיכנס לשוחות הביוב ולדעת במה שצריך. ידיים מלוכלכות מעבודה ובגדי עבודה זה לא בושה אלא כבוד. לא מתבייש בזה וגאה להרויח את הלחם שלי מהזיעה והעבודה שלי.

להזכירך, הייתי סטודנט בטכניון והייתי סטודנט לתואר שני בבר אילן. יודע מה זה לעבוד, יודע מה זה ללמוד ויודע מה זה לשלב בין שניהם יחד עם משפחה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, Night Driver כתב:

כשצריך להתפםרנס אין מתאים לא מתאים אלא יכול לא יכול. אם הבת שלי והחברות שלה (תלמידות תיכון ביב') וכלו לעבוד במלקטות וקופאיות בסופרים אז סטודנת בוגר לא יכול?

לא ירדת לסוף דעתי. בשכונה שלכם אולי יש מספיק משרות מהסוג הזה בשביל לספוג את הסטודנטים המובטלים, אבל זה לא בהכרח נכון לכל מקום ואל תשכח שאותם סטודנטים שפתאום מצאו את עצמם מובטלים מתחרים עם אנשים אחרים על המשרות האלה.  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, asafasraf כתב:

תשובה כל כך מקוממת.
מדובר באם חד הורית שככל הנראה לא תכננה להתגרש כשהתחתנה והביאה ילדים.
כשתבין מה זה לשלוח ילד לאימוץ אולי לא תרשום את מה שרשמת בכזאת נחרצות.
לפני שנדאג לילדים רעבים בעולם, נדאג לילדים שלנו, כי ״עניי עירך קודמים״.
בתור מדינה יהודית לי חשוב מאוד לשמור על הרוב שלה ואני אעשה הכל לתמוך בזה.
מעדיף שכספי המיסים שלי יממנו ילודה מאשר כסף שמשמש למשכורת של שהאיד שרצח יהודים ויושב בכלא.

הפוסט שלך ממחיש בצורה קיצונית מה זה חשיבה בתוך המסגרות המותרות, למה למדינה הזו אין שום עתיד, ואני עוד עדין איתך.

בני אדם נורמטיביים בעולם הבינו כבר בערך לפני מאה שנה שאנחנו לא כלבים ולא פרות. ולהביא כמה ילדים לעולם שמערכת הרביה והגנטקיה מאפשרות - זה לא הישג ולא מטרה. 

גם בעשירון העליון יהיה מאוד קשה למשפחה ממוצעת להבטיח ילדות נורמלית וכל מה שצריך לשבעה ילדים. ואפשר לנחש שהאשה המתאורת היא כנראה לא בדיוק שיא ההצלחה הכלכלית. אז מה על מה, לדעתך, היא חשבה אחרי הילד השני? השלישי? החמישי? אבל אתה ואחרים פה מתמוגגים על רומנטיזציה של החלטות מטומטמות והורות - "מי שאין לו ילדים, לא יבין כמה היא מסכנה", כאילו מדובר בפונטין וקוזט ואנחנו חיים במאה ה-19. וכן, הילדים באמת מסכנים. קרוב לוודאי שהם לא מבינים עד כמה אמא שלהם מטומטמת והלכה למעשה לא שמה עליהם, ההווה או העתיד שלהם. 

לגבי הקשקשת על "עני עירך קודמים" - כל הכבוד לך! בזכות מחשבה לאומנית מתקדמת מהסוג שאתה מציג כאן, יש ילדים רעבים בארץ. אתה אשם בזה. אתה אחראי על זה בדיוק כמו ההורים שלהם.

והעיוורון הזה למציאות פשוט מדהים. 70% מהחולים הגיעו מהמגזר שאתה נהנה למממן ובתמורה לא שם עליך את מה שמשתמשים בו כדי להביא 7 ילדים לעולם. אבל תמשיך לספר לעצמך סיפורי סבתא על "רוב".

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
  • אהבתי 2
  • מעניין 2
  • רעיון טוב! 5
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, Night Driver כתב:

אתה מוזמן לבקר אצלי. אני עם בגדי עבודה וידיים שחורות וכשצריך אין לי שום בעיה להיכנס לשוחות הביוב ולדעת במה שצריך. ידיים מלוכלכות מעבודה ובגדי עבודה זה לא בושה אלא כבוד. לא מתבייש בזה וגאה להרויח את הלחם שלי מהזיעה והעבודה שלי.

להזכירך, הייתי סטודנט בטכניון והייתי סטודנט לתואר שני בבר אילן. יודע מה זה לעבוד, יודע מה זה ללמוד ויודע מה זה לשלב בין שניהם יחד עם משפחה.

מצטער, מלאי המדליות שלי אזל, ואני אליטיסט וחם לי מדי לצאת בחום הזה לקנות עוד.

לא מבין מה אתה רוצה. אין שום דבר פסול בעבודת כפיים, או בכל עבודה בכלל. אבל אתה באמת מצפה שסטודנט לרפואה בטכניון ילך לעבוד בקטיף בעמק הירדן, או בבניין (שזו לא עבודה שאפשר לעשות עם אפס ידע והכשרה)? בתמורה לשכר מינימום? באמת?

סטודנטים בישראל משלמים שכר לימוד ולא מקבלים מלגות קיום, ולרוב הם נלחמים בציפורניים כדי להצליח גם ללמוד וגם לעבוד, ברוב המקרים בשכר לא מי יודע כמה. מי שחושב שהם צריכים לעבוד בקטיף תוך כדי, לא חי במציאות.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, ChemGuy85 כתב:

לא ירדת לסוף דעתי. בשכונה שלכם אולי יש מספיק משרות מהסוג הזה בשביל לספוג את הסטודנטים המובטלים, אבל זה לא בהכרח נכון לכל מקום ואל תשכח שאותם סטודנטים שפתאום מצאו את עצמם מובטלים מתחרים עם אנשים אחרים על המשרות האלה.  

יכול להיות. בפועל היה ביקוש מטורף בכל המקומות האלה בכל הארץ יחד עם עלייה מטורפת בחיפוש אחרי מורים פרטיים בעיקר לאנגלית והמדעים המדוייקים.

סביר להניח שלא כולם ימצאו עבודה אבל חלק לא מבוטל כן וסביר להניח שחלק יותר גדול מאלה שאיבדו את עבודתם.

לפני 1 דקה, pooh-bear כתב:

מצטער, מלאי המדליות שלי אזל, ואני אליטיסט וחם לי מדי לצאת בחום הזה לקנות עוד.

לא מבין מה אתה רוצה. אין שום דבר פסול בעבודת כפיים, או בכל עבודה בכלל. אבל אתה באמת מצפה שסטודנט לרפואה בטכניון ילך לעבוד בקטיף בעמק הירדן, או בבניין (שזו לא עבודה שאפשר לעשות עם אפס ידע והכשרה)? בתמורה לשכר מינימום? באמת?

סטודנטים בישראל משלמים שכר לימוד ולא מקבלים מלגות קיום, ולרוב הם נלחמים בציפורניים כדי להצליח גם ללמוד וגם לעבוד, ברוב המקרים בשכר לא מי יודע כמה. מי שחושב שהם צריכים לעבוד בקטיף תוך כדי, לא חי במציאות.

ממש לא מבקש מדליות אלא להבהיר שסטודנט הוא בסך הכל סטודנט. הוא אדם עדיין בלי מקצוע ולרוב צעיר ולא יקרה כלום אם יתפנק פחות.

בנין לא כי אין לו את הידע אבל קטיף כן (עבודה סטודנטיאלית מאוד מבוקשת בשנות התשעים). אם הוא גם בשנים מתקדמו יותר הוא יכול לעבוד גם בסיעוד שזה בהחלט חלק שקשור למקצוע שלו.

אני לא אומר שסטודנט לא נלחם בציפרניים אבל כשאין לימודים ואין עבודה נוחה עובדים במה שיש ולא באים לקחת כסף שאחרים שכן עובדים צריכים להפריש עבורך. שים לב שלא אמרתי תוך כדי לימודים אלא כשאין לימודים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי אוניבריסטאות - בואו נחזיר את הדברים לפרופורציה: מוסדות השכלה גבוהה בארץ מסובסדים על ידי המדינה. תואר ראשון באונברסיטה ציבורית עולה כ-30,000 שקל. לפני יותר מעשור, בתור ג׳ובניק, קיבלתי יותר מ-20,000 שקל בסוף החובה, שבדיוק לזה הם נועדו. תומכי לחימה או חיילים קרביים מקבלים יותר.

יש מעונות, מלגות, אפשר לבחור ללמוד קרוב לבית, אפשר לחיות עם כמה שותפים.

ברור שעדיין יש הוצאות למי שהולך ללמוד בעיר אחרת, לא יכול להמשיך לגור אצל ההורים וצריך לממן עוד הוצאות מסביב. אבל אפשר לנחש שאצל רבים וטובים יש מקום לבחירה כאן. בדיוק כמו בהחלטות כלכליות אחרות. 

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואלה, שכר הלימוד בקושי השתנה ב 20 שנה האחרונות וזה יפה. ב 96' כשסיימתי שילמתי כ 9000 ש"ח שכר לימוד ושכר המינימום עמד על כ 2000 ש"ח.

מזל ששכר דירה לחדר בדירה עם עוד 3 שותפים עמד על כ 400 שקל.

עריכה: מענק השחרור שלי כלוחם היה 1200 ש"ח (לא שכחתי אפס. אלף ומאתיים ש"ח).

עריכה אחרונה על ידי Night Driver

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יותר קרוב ל11 אני חושב, אבל כן עדיין נמוך.
מי ששמר על המענק מהצבא בהחלט יכול לממן עם זה את שכר הלימוד.
עלויות מחיה זה כבר משהו אחר, אבל רוב הסטודנטים שאני הכרתי הסתדרו. הם ממש לא היו טסים לחול כל שבוע או אוכלים במסעדות.
גרו בדירות שותפים, קנו בסופר, בישלו בבית וגם את רוב הבירות שתו בבתים.
למצוא חדר בדירת שותפים בבאר שבע ב1000 שקל היה סיפור פשוט כשלמדתי לפני כמה שנים, אני שילמתי אפילו קצת פחות לדירה ישנה אומנם אבל אחלה דירה ובשכונה טובה יחסית. מעריך כי המצב לא השתנה בהרבה.

מי שלומד בת"א זה משהו אחר. מצד שני ברמן בת"א בערב יכול לעשות כמה מאות שקלים בלי בעיה אז זה מתקזז או שהוא בא מוכן וחסך כסף לפני. כמובן שבתקופה כזו יהיה לברמן סטודנט קשה, אבל הוא ישרוד עם הקצת דמי אבטלה שהוא מקבל וקצת עזרה מאבא ואמא.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, wa11a כתב:

קראתי את כל השרור ומדהים בעיני איך זה עבר מנושא השרשור, למחירי הדיור, לפוליטיקה ואז לעסקי מזון ומה טעים.

אם נחזור רגע לנושא השרשור - יש משבר ויש מיתון, עם הזמן אני שם לב ליותר יותר סימנים.

נתחיל מזה שלאחרונה כמות קורות החיים שאני מקבל בתחם שלי (הייטק) קפצה.

יש חברות שקיצצו בשכר ופיטרו (עם זאת יש הרבה חברות שהרוויחו מהמצב ומגייסות יותר) ורואים הרבה מעבר בין עבודות כרגע.

ההייטק במצב טוב יחסית וזה נראה בינתיים כאילו מדובר במכה קלה בכנף, אבל בשאר התחומים במשק הקושי מתחיל להיערם, יש המון אנשים מובטלים, המון.

לדעתי ההייטק קיבל קצת יותר ממכה בכנף. הרבה חברות (בעיקר סטארט אפים) קיצצו בשכר (20-30%) וחלק הוציאו לחל"ת כמו שאר המשק.

גם השחקניות הגדולות צימצמו גיוסים ואצלנו נשארו רק משרות מפתח וכמעט ללא משרות ג'וניור פתוחות.

לפני כשעה, pooh-bear כתב:

לא יודע מה זה אומר לרוב או מאיפה אתה מביא את הנתונים. אבל רוב הסטודנטים שלמדתי עימם לא נלחמו בציפורניים. המענק + פיקדון מכסים חלק גדול אם לא את כל שכר הלימוד (בתואר תלת שנתי), גם עבור ג'ובניקים. נשאר לחסוך למחיה, וזה כל אחד עושה לפי יכולתו והאמצעים העומדים לרשותו.

מי ששוכר דירה באמצע רוטשליד ולומד במכללה פרטית, עלול באמת להתקשות ביום יום כדי לממן את המחייה ובתקופת הקרונה אפילו יותר.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שאני זקן מדי.

אני למדתי בב"ש, לפני די הרבה זמן. רוב מי שלמד איתי גר או במעונות, או בדירות שותפים בשכונות, איך נגיד, לא מהמוצלחות. גם הדירות עצמן לא היו משופצות ארכיטקטונית, אם אתה מבין למה אני רומז.

לרוב המכריע של הסטודנטים לא היה רכב, בטח שלא מחשב נייד (אבל זה באמת היה פעם) והם ספרו שקל לשקל. ליטרלי.

הפיקדון באותה תקופה בקושי כיסה שכ"ל של שנה, וגם על זה הרגשנו ברי מזל כי היינו בין מחזורי הגיוס הראשונים שבכלל קיבלו משהו משמעותי. המענק היה סימבולי במקרה הטוב.

יכול להיות שהמצב בבין-תחומי או בת"א שונה מהותית, אני לא יודע.

מה שאני אומר זה שצריך להבין שסטודנט באמצע סמסטר לא באמת יכול לקום בחמש בבוקר ליום עבודה בקטיף ובערב להמשיך ללמוד. זה לא עובד. הוא (בקושי) יכול למלצר בשתיים-שלוש משמרות בשבוע או לשבת בתור שומר באיזה משרד בלילה (בהנחה הוא לומד משהו רציני). מי ששולח סטודנטים לעבוד בקטיף באמצע סמסטר (או כל עבודת "ייבוש ביצות" דומה) כי "כל עבודה מכבדת את בעליה", שלא יתפלא שאותו סטודנט יעוף מכאן בהזדמנות הראשונה שתהיה לו.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה להשוות מה שקורה עכשיו לבין מה שהיה לפני 20 שנה. כשלמדתי לתואר ראשון ב2001 עשיתי פר"ח, חונכות למלגת שכ"ל כמו פרח, והיו כמה מלגות למושבניקים וצפוניים. עדיין תמיד עבדתי ולא היה קל. שכרתי יחידת דיור והיתה לי מכונית, אבל ישנתי בממוצע 4 שעות בלילה. 

לעומ"ז האחיינית שלי שמאוד חרוצה ואסרטיבית:

תואר ראשון ברופין גרה ביחידה שבניתי לה, עם רכב פיז'ו 108 עכשיו בתואר שני בב"ש גרה עם החבר בשכ"ד של 2300 ש"ח יחד, ועובדת במשרה מלאה, עדיין אני משלם לה את שכ"ל שנה א, שיחד עם נלווים וקורס השלמה אחד, עבר את ה 15,000 " ש"ח.

רכב - חולקת עם החבר פאביה חדשה שההורים קנו לו, הם גרים 100 מטר מהקמפוס שלו.

היא מאוד מאוד חרוצה וגם בתואר ראשון לא ירדה ממשכורות של 4K .

העניין היא שהם רגילים לרמת חיים גבוהה מאוד, (לא בימי קורונה) יוצאים למסעדות, פעמיים בשנה לחו"ל, אבו-עלי אקספרס שולח משהו כל שבוע...

אין לי איך להצדיק את זה אבל זה הרע במיעוטו...

זה הדור של היום ומבחינתי הם בסדר גמור כשלעצמם. נקווה שבעוד 10 שנים (אם ישארו ביחד) הוא יהיה מהנדס מנוסה והיא מעולה בתחום שלה, יהיו ממש בסדר.

• אהבתי 1

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"איך יודעים שבא אביב , מתסכלים סביב סביב"

אז איך יודעים שבא מיתון?  רואים פרופ' לכלכלה מבנק ישראל בחדשות!! 

ב דקה  42:30  בערך, מתחיל הראיון עם 2 פרופ' לכלכלה. 

הנקודות שלהם למי שמתעצל: 

1) התל"ג שלנו תלוי ב..

א. צריכה פרטית - משקי הבית חטפו ולכן הצריכה הפרטית תצומצם

ב. השקעה של המגזר העסקי - חטף מכה יצמצם את ההשקעות 

ג. ייצוא - העולם בבעיה , היצוא שלנו לארה"ב ולאירופה יפגע 

ד. השקעה/הוצאה  ציבורית - זה תלוי בממשלה וצריכים להגדיל את ההוצאה הציבורית - בעיקר השקעות. 

אבל יש תקווה - שניהם טוענים שמצב הכניסה של ישראל למשבר הרבה יותר טוב מאשר העולם, חוב ביחס לתוצר נמוך ,

חוב משקי הבית יחסית לעולם נמוך, חובות המגזר העסקי ביחס לעולם נמוך.

כלומר בתכלס מדינת ישראל יכולה לצלוח את המשבר עם מכה קלה בכנף. 

אבל תהיה מכה, לפחות בשנתיים הקרובות . 

אחד מהם תיאר את מצב המשק שחטפנו סרטן, אז צריך טיפול כימי (הגדלת הגירעון), הטיפול הזה יגרום לנו להרגיש רע יותר אבל כדי שיהיה טוב יותר בהמשך.

עריכה אחרונה על ידי korola
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...