Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיתון כלכלי ? מישהו מרגיש משהו ?

stum
שימו לב! השרשור הזה בן 1081 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

pooh bear, כנראה שגובה הפיקדון השתנה. היום זה מספיק פחות או יותר כדי לממן תואר נטו.

אני גם לא חושב שסטודנט יכול לעבוד בקטיף, אבל התנאים לסטודנטים בארץ הם די טובים, כולל המון המון המון מלגות שמוכוונות לאוכלוסיות חלשות יותר, מיעוטים, פריפריה. זה לא ארה״ב שאנשים צריכים למכור את שתי הכליות כדי ללמוד בivy league (ושם יש סטטיסטיקה עגומה על סטודנטים שמוותרים על ארוחות, פחות או יותר, כי לא נשאר להם כסף).

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

רק שבארצות הברית אחרי תואר אקדמאי אתה מרוויח ערימות של כסף, בטח באוניברסיטה.

פה אם לא הלכת להייטק (90% מהאוכלוסיה לא בהייטק) אתה עשוי להרוויח מינימום גם אחרי תואר אוניברסיטאי.

מה עדיף? לא יודע.

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, yuvalganim כתב:

רק שבארצות הברית אחרי תואר אקדמאי אתה מרוויח ערימות של כסף, בטח באוניברסיטה.

פה אם לא הלכת להייטק (90% מהאוכלוסיה לא בהייטק) אתה עשוי להרוויח מינימום גם אחרי תואר אוניברסיטאי.

מה עדיף? לא יודע.

ממש לא. אם זה היה נכון חובות סטודנטים לא היו בעיה כל כך חמורה בארה"ב. 

בארה"ב כמו בארץ אם לומדים מדעי המחשב, הנדסה, משפטים, רפואה, ראיית חשבון מסתדרים יותר טוב. אם לומדים תארים כללים מסיים לימודים עם חוב של 150 אלף דולר ויכולת התפרנסות כמו של ילד בן 17 שרק סיים תיכון. 

אני מקשיב המון לגורו הפיננסי Dave Ramesy והוא כל הזמן מקבל טלפונים מצעירים שחייבים הון עתק בגין לימודים אקדמאיים. סיפורים קורעי לב אנשים נמצאים עמוק בחרא. לפחות בישראל בוגר תואר כללי לא נפלט לשוק העבודה עם מיני משכנתא. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, asafasraf כתב:

תשובה כל כך מקוממת.
מדובר באם חד הורית שככל הנראה לא תכננה להתגרש כשהתחתנה והביאה ילדים.
כשתבין מה זה לשלוח ילד לאימוץ אולי לא תרשום את מה שרשמת בכזאת נחרצות.
לפני שנדאג לילדים רעבים בעולם, נדאג לילדים שלנו, כי ״עניי עירך קודמים״.
בתור מדינה יהודית לי חשוב מאוד לשמור על הרוב שלה ואני אעשה הכל לתמוך בזה.
מעדיף שכספי המיסים שלי יממנו ילודה מאשר כסף שמשמש למשכורת של שהאיד שרצח יהודים ויושב בכלא.

תשובה מקוממת?בעייניך.

לפני שהיא התגרשה היה להם בתור משפחה כסף לגדל 7 ילדים?אם כן,אז בעלה אמור לספק לה דמי מזונות שיספקו את את כל השבעה ילדים בנוסף היא הייתה אמורה לקבל מספיק כסף בשביל לחיות כמו מלכה.

הילדים שלנו?וואלה לא.הם לא הילדים שלי ולא שלך.אני לא צריך לדאוג שהכסף שלי ילך למישהי שהחליטה להוליד 7 ילדים ואנחנו צריכים לתגבר אותה על זה.

היא ידעה טוב מאוד מה יקרה[אם לא,זאת בעיה אחרת]היא ידעה שהמדינה תביא לה כסף.אז וואלה,לא צריך להיות ככה.

לשלוח את הילד ל'כפר הילדים' זה אומר לתת לו סיכוי להיות משהו ולא לסיים ברחוב.הם גם יכולים לפגוש את המשפחה.

מדינה יהודית-מה ההגדרה שלך למדינה יהודית?

לא רוצה שהכסף שלך ילך למימון משכורת של שאהיד?תגיד לביבי להפסיק להזרים כסף  לחאמס.בנוסף הכסף של מימון הילודה הולך גם לערבים[הם לא ילדים שלך,אז לא לממן אותם?]

לפני 28 דקות, ST12345 כתב:

קשה להשוות מה שקורה עכשיו לבין מה שהיה לפני 20 שנה. כשלמדתי לתואר ראשון ב2001 עשיתי פר"ח, חונכות למלגת שכ"ל כמו פרח, והיו כמה מלגות למושבניקים וצפוניים. עדיין תמיד עבדתי ולא היה קל. שכרתי יחידת דיור והיתה לי מכונית, אבל ישנתי בממוצע 4 שעות בלילה. 

לעומ"ז האחיינית שלי שמאוד חרוצה ואסרטיבית:

תואר ראשון ברופין גרה ביחידה שבניתי לה, עם רכב פיז'ו 108 עכשיו בתואר שני בב"ש גרה עם החבר בשכ"ד של 2300 ש"ח יחד, ועובדת במשרה מלאה, עדיין אני משלם לה את שכ"ל שנה א, שיחד עם נלווים וקורס השלמה אחד, עבר את ה 15,000 " ש"ח.

רכב - חולקת עם החבר פאביה חדשה שההורים קנו לו, הם גרים 100 מטר מהקמפוס שלו.

היא מאוד מאוד חרוצה וגם בתואר ראשון לא ירדה ממשכורות של 4K .

העניין היא שהם רגילים לרמת חיים גבוהה מאוד, (לא בימי קורונה) יוצאים למסעדות, פעמיים בשנה לחו"ל, אבו-עלי אקספרס שולח משהו כל שבוע...

אין לי איך להצדיק את זה אבל זה הרע במיעוטו...

זה הדור של היום ומבחינתי הם בסדר גמור כשלעצמם. נקווה שבעוד 10 שנים (אם ישארו ביחד) הוא יהיה מהנדס מנוסה והיא מעולה בתחום שלה, יהיו ממש בסדר.

זה שאחיינית שלך ממומנת בידי ההורים ולא צריכה לעבוד בשביל להרוויח שקל,היא אינה דוגמא אשר מייצגת את כולם.

אני סטודנט לחשמל שנה ב',אני עושה מלגות,עובד לומד וכל זה בלי לקבל מימון מההורים.

אתה מדבר על כך שהם רגילים לרמת חיים גבוהה,אבל רשמת מלפני כן שאתה משלם לה את השכ"ל ואת כל הקורסים.אל תממן לה כלום,תן לה להרוויח את הלחם שלה בעצמה ואז היא תבין.

וגם חבר שלה,הוא ממומן בידי ההורים שלו.

שכר לימוד במכללה\אוניברסיטה  פרטית עולה בין 30-44K לשנה

באוניברסיטה/מכללה ממומנת בידי המדינה זה יוצא 10.5-11K שנתי.

אפשר לממן שכר לימוד באמצעות הפיקדון[שנתיים ראשונות ]

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, ChemGuy85 כתב:

ממש לא. אם זה היה נכון חובות סטודנטים לא היו בעיה כל כך חמורה בארה"ב. 

בארה"ב כמו בארץ אם לומדים מדעי המחשב, הנדסה, משפטים, רפואה, ראיית חשבון מסתדרים יותר טוב. אם לומדים תארים כללים מסיים לימודים עם חוב של 150 אלף דולר ויכולת התפרנסות כמו של ילד בן 17 שרק סיים תיכון. 

אני מקשיב המון לגורו הפיננסי Dave Ramesy והוא כל הזמן מקבל טלפונים מצעירים שחייבים הון עתק בגין לימודים אקדמאיים. סיפורים קורעי לב אנשים נמצאים עמוק בחרא. לפחות בישראל בוגר תואר כללי לא נפלט לשוק העבודה עם מיני משכנתא. 

שנינו רואי חשבון, בארצות הברית היינו מרוויחים פי 4.

הנקודה היא שמנעד המקצועות בהם מרוויחים טוב בארצות הברית גדול משמעותית מאשר כאן.

מסכים שבשני המקרים יהיו סטודנטים תפרנים

• אהבתי 1

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, yuvalganim כתב:

היינו גם עובדים פי 4 יותר קשה. 

מה שכן בתחילת הדרך הם מרוויחים משכורת הרבה יותר נורמלית בהשוואה לרואה חשבון מתחיל בישראל. בארץ השכר הנמוך זו תוצאה של תקנות התמחות שלא עברו רענון משנת 1955, גילדה מקצועית והצפה. 

לפחות ההצפה מסתיימת. גם זה משהו. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, yuvalganim כתב:

הנקודה היא שמנעד המקצועות בהם מרוויחים טוב בארצות הברית גדול משמעותית מאשר כאן.

מסכים שבשני המקרים יהיו סטודנטים תפרנים

אכן כן, רק בארה"ב צעיר ישראלי אחרי צבא יכול לעבוד בשיפוצים, בארץ הוא לא היה מוכן לעבוד בזה.

אבל בארה"ב מנעד המקצועות שמרווחים בהם טוב הוא גדול משמעתית.

אז פרקטית זה רק עיניין של מחיר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יובל, ישנם כבר מקרים במערב של סטודנטים שלמדו מדעי הקוקוריקו ותבעו את המוסדות שלמדו בהם, כי אין להם פרנסה למרות שהבטיחו להם ביקוש בתחום הקוקוריקו.

בארה״ב החוב של הסטודנטים הוא אינסופי בערך, ויש המון סטטיסטיקות על אנשים שלמדו מקצועות חצי פיקטיביים ולא מסתדרים עכשיו.

בגדול בארץ אכן מספר המקצועות שאתה יכול ללמוד ולהרוויח בהם יחסית מהר הוא מצומצם. אבל גם בארה״ב תארים שלא מתורגמים למקצוע אמיתי לא יקדמו אותך לשום תפקיד יותר יוקרתי ממנהל משמרת ב-wendy's.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביינתים באשדוד - הטרלול חוגג, בעלות דירה בטוחות שמחיר השכירות שלהן חייב לתאום למחיר המשכנתא, ואם לא אז העסק (כן, הן חושבות שהן פתחו עסק) לא רווחי.
https://www.facebook.com/groups/1087635731246729/permalink/3279119685431645/

• אהבתי 1
9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב נעליים יש בכל מקום.

אף אחד לא רוצה להפסיד כסף, אבל בסוף מישהו מפסיד.

אם השוק ייפול גם הן יפסידו, ובכל מקרה גובה שכירות לא נקבע לפי גובה המשכנתא, היא פשוט לא מחודדת במיוחד.

• אהבתי 1

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

כי הם קנו במחשבה שיחזירו את המשכנתא מהשכירות. שזה כרעיון סבבה אבל באמת שאין שום קשר בין הדברים.

• אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, pooh-bear כתב:

מה שאני אומר זה שצריך להבין שסטודנט באמצע סמסטר לא באמת יכול לקום בחמש בבוקר ליום עבודה בקטיף ובערב להמשיך ללמוד. זה לא עובד. הוא (בקושי) יכול למלצר בשתיים-שלוש משמרות בשבוע או לשבת בתור שומר באיזה משרד בלילה (בהנחה הוא לומד משהו רציני). מי ששולח סטודנטים לעבוד בקטיף באמצע סמסטר (או כל עבודת "ייבוש ביצות" דומה) כי "כל עבודה מכבדת את בעליה", שלא יתפלא שאותו סטודנט יעוף מכאן בהזדמנות הראשונה שתהיה לו.

כנראה שלא הובנתי. הקטיף הוצע כשאין לימודים (חופשות סימסטר, שביתה, קורונה וכו'). בתקופת החופשות כל סטודנט צריך לצבור מה שיותר שומנים כדי לעבור את תקופות היובש של אמצע הסימסטר.

באמצע הסימסטר צריך לשאוף עד כמה שניתן לעבודות רווחיות פר שעה על חשבון מספר שעות נמוך כמו ניקיון בתים, שיעורים פרטיים, מלצרות וכו'. אין זמן לעבוד הרבה אז צריך לנסות למקסם הכנסות פר שעה.

ובתקופת החופשות כן, כל עבודה מכבדת את בעליה כולל לעבוד בזבל. זה בסדר להגיד לא מתאים לי ואני רוצה עבודה מ 8 עד 14.00 במזגן עם ארוחות ובשכר של לפחות 80 שקל לשעה אבל אל תבוא אליי שהמדינה תכניס יד לכיס שלי ושל העובדים שכן עובדים קשה ותממן אותך כי לא מצאת עבודה כזו.

קודם תרויח מה שאתה יכול ואחר כך תבוא שישלימו לך למה שאתה צריך.

• אהבתי 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, Night Driver כתב:

כנראה שלא הובנתי. הקטיף הוצע כשאין לימודים (חופשות סימסטר, שביתה, קורונה וכו'). בתקופת החופשות כל סטודנט צריך לצבור מה שיותר שומנים כדי לעבור את תקופות היובש של אמצע הסימסטר.

באמצע הסימסטר צריך לשאוף עד כמה שניתן לעבודות רווחיות פר שעה על חשבון מספר שעות נמוך כמו ניקיון בתים, שיעורים פרטיים, מלצרות וכו'. אין זמן לעבוד הרבה אז צריך לנסות למקסם הכנסות פר שעה.

ובתקופת החופשות כן, כל עבודה מכבדת את בעליה כולל לעבוד בזבל. זה בסדר להגיד לא מתאים לי ואני רוצה עבודה מ 8 עד 14.00 במזגן עם ארוחות ובשכר של לפחות 80 שקל לשעה אבל אל תבוא אליי שהמדינה תכניס יד לכיס שלי ושל העובדים שכן עובדים קשה ותממן אותך כי לא מצאת עבודה כזו.

קודם תרויח מה שאתה יכול ואחר כך תבוא שישלימו לך למה שאתה צריך.

קשה באימונים קל בקרב.

אתה לא יכול לשכנע דור שלם שרובו התרגל למשפט "מגיע לי כי אני ...(השלם את המשפט).

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...