Jump to content

yuvalganim

 • הודעות

  1,215
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

 • ימים ב"תורמים ביותר"

  1

yuvalganim שיחק אותה בתאריך מאי 13 2020

התכנים של yuvalganim היו האהובים ביותר!

ספרו לנו עליכם

 • מיקום
  Ashdod

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

הנקודות של yuvalganim

נהג שודים

נהג שודים (6/14)

180

מוניטין

 1. אני לא יודע מה אתם מדברים על יבנה חברים. אבל 4 חדרים מקבלן ביבנה עולה 2.1 מיליון שקל אז זול זה לא וזה בדיוק אותו מחיר של רחובות היום
 2. הבעיה היא לא ב"ריט" הבעיה היא באופן הצגת המידע המעוות. חברות נדלן מוכרות לעצמן נכסים וזה מפורסם בכל מקום כ"שיא מכירות של כל הזמנים". יש דיס אינפורמציה מטורפת בתקשורת בחסות הקבלנים שמכניסים הרבה מאוד כסף כדי ליצור תודעה כזאת. בנוסף, יש בעיה קשה של אפליית לטובה של הנדלן אל מול שוק ההון. אין שום סיבה שמשקיע בשוק ההון ישלם מס גבוה ממשקיע דומה בשוק הנדלן. הממשלה באופן מכוון מריצה נדלן כי היא מכורה למיסים שהנדלן מניב לה
 3. מת לראות את farkash בנעליים של זוג צעיר שצריך להביא מהבית 500,000 שקל רק כדי לקחת משכנתא של 1.3 מיליון וזה עוד לפני שהתחלנו לרהט/לסדר ולבצע התאמות בדירה. מה לעשות שריבית נמוכה לאורך זמן מביאה לאינפלציה לא פרופורציונלית במחירי הדיור. זוגות צעירים בישראל היום הם במצב הגרוע ביותר בהיסטוריה של המדינה מבחינת היכולת לקנות דירה, ואני מדבר על יכולת ריאלית לא נומינלית. רק עליה בריבית תסדר את השוק, כי נכון להיום, כמה דירות שלא יבנו תמיד יהיו קונים פשוט כי אין אפיק השקעה סולידי אמיתי אחר.
 4. קשה לי להסביר עד כמה התגובה שלך מנותקת לחלוטין. רואים שלא עברת חל"ת ו/או משבר. אם שני ההורים בבית בחל"ת וההכנסה קורסת ב-40% למשק בית, גם "החזר ההוצאות" לא יכסה את זה. ואם אני נוסע לעבודה בתחבורה ציבורית? איזה דלק חסכתי? לכמה מסעדות כבר הולכים בשגרה? פעם בחודש? מה אתה חושב שכולם בליינים בתל אביב? חלק ניכר מהאוכלוסיה חי בדיוק על הקשקש ודמי אבטלה/חל"ת רחוקים מאוד מלאזן את הדבר הזה. אנשים חיים על חסכונות ושורפים הכל כדי להחזיק עם הראש מעל המים. לא כולם בני 50+ עם חסכונות ובלי משכנתא. הניתוק, אוי הניתוק.
 5. מזיז את המראה הצידה עד לשלב שאתה מפסיק לראות את הרכב שלך (דלת הרכב הקידמית)
 6. התחכמות מיותרת. גם מערכת בלימה אוטונומית היא מיותרת, אם היינו לומדים לנהוג כמו שצריך הברקסים היו מספיקים... נו באמת. מערכת התראה על שטח מת היא מערכת נהדרת והיא גם לרוב מקשה על הנהג לעבור נתיב כשיש שם מישהו, לא תמיד רואים בשטח המת ומערכת שעוזרת זה לא דבר רע. אף אחד לא חושב שזה צריך לבוא על חשבון רמת הנהיגה, אבל אם אפשר לקבל עזרה, למה לא? אתה עדיין מדליק אש עם אבנים ? (כי מי שיודע להשתמש באבנים כמו שצריך לא צריך גפרור)
 7. אכן לא רלבנטי ברכבים החדשים. בסיטרואנים שלי כאשר נמצאים בירידה, ההילוך נשמר (אלא אם לוחצים גז). לכן אין הרבה רלבנטיות לתמרור הזה.
 8. החישוב של כוח סוס לדיזל הוא שונה מחישוב כוח סוס לבנזין. לך זה נראה כאילו 180 זה יותר מ-130 אבל בפועל זה לא נכון. ההוכחה - המומנט של הדיזל גבוה יותר מהבנזין. שניהם חזקים מאוד אבל הסגנון שלהם שונה לחלוטין בהתנהגות. אם אתה אוהב לצאת מהמקום מהר מהר מהר ולהרגיש גבר שעקפת את הקורולה מימינך - קח בנזין. אחרת, קח דיזל (הדיזל יפגר ממש במעט כן? לא ביג דיל) אה והדיזל יעשה לך 1 ל -16 משולב לעומת 1 ל -10 בנזין. גילוי נאות - לי יש את מנוע הדיזל ברכב שלי (סי 5 איירקרוס)
 9. אתה הופך בעיה (שלא קיימת) פשוטה למסובכת. לך תחליף רצועה וזהו. ממה אתה דואג? שאולי תצטרך להוסיף שמן? על זה לזרוק רכב לברזל? על זה להחליף מנוע? אל תסבך מה שלא צריך. תטפל ברצועה וסע לשלום
 10. האופציה שבחרת אינה כלכלית. יותר כלכלי זה ללכת ליבואן, לקבל הלוואה עם מימון מעולה שקל היום למצוא (אני לקחתי הלוואה מלובינסקי בריבית פריים בלבד) ואז הרכב שלך מלא מלא (כלומר, של הבנק, אבל עד שנגמרת ההלוואה )
 11. ברור. הקבלנים מאוגדים ומפרסמים בלי הפסקה כתבות ממומנות בתקשורת כל הזמן כל היום. הפמפום והנדסת התודעה בעניין הזה הוא בכלל סיבת לועדת חקירה
 12. לא מדויק. כמשקיע, קניית דירה אינה אטרקטיבית יותר, ניתן למצוא תשואות גבוהות הרבה יותר באפיקים אחרים או בנדלן בחול. מבחינת מגורים? אולי שווה, תלוי כמה הון עצמי יש לך.
 13. yuvalganim

  קניתי רכב יד 2 ומתחרט

  שמח לשמוע שהפנמת לגבי המכירה של הדאסטר - תמכור פרטי בלבד, מקסימום קח הלוואת גישור - זה שווה לך אלפי שקלים. לגבי הרכב המחליף, תחשבו טוב, מהשרשור הזה עושה רושם שאתם אנשים שפועלים מאוד באימפולסיביות - חבל עליכם ועל כספכם. לכו אולי על משהו דומה במימדים אבל אוטומט (הרי אשתך לא הייתה פוסלת את הרכב אם היה אוטומט), אולי תמצא דאסטר אוטומט??
 14. בדיוק כמו שמשתלם לקנות דירה חדשה משתלם לקנות רכב חדש - זה הריבית. כל עוד הריבית נמוכה, הזרימה תמשיך, גם בשוק הרכב וגם בשוק הנדלן. צריך להבין משהו בסיסי, יותר "זול" לי לקחת הלוואה על רכב חדש עם מקדמה 0 ולשלם רק ירידת ערך מאשר לשים עכשיו נניח 80,000 שקל במקום. חישוב די טריויאלי סך הכל
×
×
 • תוכן חדש...