Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיתון כלכלי ? מישהו מרגיש משהו ?

stum
שימו לב! השרשור הזה בן 1075 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 5 דקות, ChemGuy85 כתב:

באירופה המע"מ הוא לפי קטגוריות של מוצרים. בישראל המע"מ אחיד. כאשר מעלים מע"מ אתה מייקר את הלחם של משה שמגרד את המינימום במפעל ואת המרצדס החדשה של ד"ר קליין. ההבדל הוא שד"ר קליין דוחף סיליקון לציצי ויש לו כסף לטיול באירופה במחלקה ראשונה. משה צריך לעבוד עוד שעה במפעל בשביל לקנות את אותם מוצרי מזון.

לדעתי אפשר לעשות הרבה דברים לפני שרצים לעלות את המע"מ. זה אומנם המס הכי קל לגבייה, אבל גם המס הכי רגרסיבי שיש. 

העובדה שהמע״מ הוא אחיד בהחלט אחד הדברים היותר חכמים שעשו בישראל. אני מאמין שיפנו לחשודים המידיים - ביטול הטבת מס על קרן ההשתלמות, העלאת בלו ומע״מ במידה כזת או אחרת.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני 4 דקות, asafasraf כתב:

אין לי ספק שהמס הראשון שיעלה הוא המע״מ, כי הוא הכי קל.
ינסו להוסיף מע״מ על פירות וירקות (לא יצליחו).

חקלאים ישרפו את המדינה. קח את ההפגנות של האיתיופים משנה שעברה ותכפיל את זה פי 100. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, asafasraf כתב:

לא יודע אם אתה מעודכן, אבל קיצבת הבטחת הכנסה יכולה להינתן לכל אזרח (תחת עמידה בקריטריונים מסוימים).
במדינה שלנו יש גם מאות אלפי נכים (לצערי אחד מהם הוא בן משפחה) שמקבלים קיצבאות והטבות מהמדינה. אולי נכעס עליהם ונזרוק אותם כי הם נטל?
כמעט בכל חברה יש ציבור שתורם יותר וציבור שתורם פחות.
באירופה לדוגמא, לא מעט מהכסף של העובדים הולך לממן מהגרים שתהרומה שלהם היא יותר לאחוז הפשיעה מאשר לכלכלה.
שוב, בכל התגובות שלך שום התייחסות לבעיה במגזרים אחרים, כי את החרדים הכי קל לתקוף.
אתה יכול לא להאמין בכלום, אני מאמין שבזכות ההשגחה שיש עלינו הנס הזה שנקרא ״ישראל״ ממשיכה להתקיים, למרות כל הבעיות.

הקצבה שנכים והשאר מקבלים היא כלום ושום דבר לעומת החרדים.

בנוגע לאירופה,לא ברור לי מה אתה רוצה מאירופה ומה הם עושים עם הכספים שלהם,הרי אכפת לך רק ממדינת "היהודים".אתה בכלל יודע כמה זרמים יש ביהדות חוץ מהטפילים החרדים?

אתה גם צריך להביא הוכחה לכך שלא מעט כסף הולך לממן מהגרים.

רוצה לדעת עוד משהו?אותו מהגר יכול לתרום למדינה יותר מטפיל דתי.מעוניין בדוגמאות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, garicho כתב:

ביטול הטבת מס על קרן ההשתלמות, העלאת בלו ומע״מ במידה כזת או אחרת.

האוצר מפנטז לבטל את הפטור ממס על קרן השתלמות מעל עשור. הבעיה היא שזה מכניס אותם לעימות ישיר עם ההסתדרות. היסטורית קרן השתלמות זה הבייבי שלהם. האמת בקטע הזה אני לצד ההסתדרות מדובר באפיק החסכון היחיד פטור ממס שיש ליחידים. די יש גבול כמה אפשר למצוץ לנו את הדם. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולמדינה יש אינטרס שיהיה חסכון ארוך טווח, כסף שיושקע ולא יצא לצריכה מיידית. דרך אגב, זה לא האפיק היחיד, אבל בהחלט האפיק היחיד לטווח בינוני. לטווח הארוך מאד יש קרנות  פנסיה, ולטטו ארוך יש (או היו, כי אני לא לגמרי מעודכן בהוראות) קופות גמל.

@ChemGuy85 אני בספק אם החקלאים "ישרפו את המדינה", אבל לך תכריח את משה מהשוק להפעיל קופה רושמת ולנהל ספרים כראוי.

@asafasraf ההשגחה על עם ישראל הם כוחות הביטחון, והמחנכים וגופים היצרניים ועוד. ויש דבר אחד שאני לא מצליח להבין אצל החרדים. או, יותר נכון, אני מפרש אותו כפחדנות של המנהיגים: ההתנגדות המוחלטת בחוגים לא קטנים ללימודי ליבה ולחשיפה לאמצעי תקשורת לא מצונזרים. חשיפה כזו תגרום לאנשים לגלות את העולם הרחב ולהפסיק לממן את אותם ראשי הציבור.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, asafasraf כתב:

לדעתך, הם חיים בעוני.

הם מבחינתם חיים בתנאי מחייה טובים.

הלוואי שאנחנו היינו יודעים להסתפק במה שיש לנו ולא לרדוף אחרו האייפון/ מרצדס/ וילה וכו׳.

יש המון מדינות בעולם ועדיין, נתתי דוגמא למדינה עם רשת סוציאלית כמו ישראל, לעומת ארה״ב שבה זה כמעט לא קיים, כדי שאנשים כמוך יוכלו להגשים את חלומם, גם אם זה אומר שהשכן שלך לא יוכל ללכת לראות רופא כי זה עולה כסף שאין לו.

הם עברו ועוברים שינוי (אמנם איטי), וזה ממש לא נובע מקיצוץ תקציבי.

...

במדינה שלנו יש גם מאות אלפי נכים (לצערי אחד מהם הוא בן משפחה) שמקבלים קיצבאות והטבות מהמדינה. אולי נכעס עליהם ונזרוק אותם כי הם נטל?

אתה ממשיך לחזור על דברים לא נכונים. 

חרדי הוא לא נכה, לפחות אני לא חושב ככה. צר לי אם אתה כן.

אתה עדיין לא מבדיל בין הסיבה לקיומן של רשתות סוציאוליות, לבין abuse שלהן, ולא מבין את ההבדל בין מי שלא יכול - באופן קבוע או זמני - לדאוג לעצמו, לבין מי שבוחר לא לדאוג לעצמו ולילדים שלו.

לפני 3 דקות, asafasraf כתב:

אירופה לדוגמא, לא מעט מהכסף של העובדים הולך לממן מהגרים שתהרומה שלהם היא יותר לאחוז הפשיעה מאשר לכלכלה.
שוב, בכל התגובות שלך שום התייחסות לבעיה במגזרים אחרים, כי את החרדים הכי קל לתקוף.

מאיפה אתה יודע כמה כסף ושל מי הולך לאן באירופה?

אתה מדבר על סוציאליזם?! ארגוני העובדים באנגליה, וזכור לי שגם במקומות אחרים, פרסמו ניירות עמדה תומכים במהגרים ופליטים.

ומה זה בכלל קשור למה שקורה כאן?

דווקא המדינות שאנחנו אוהבים להסתכל עליהן ולעוף על הסוציאליזם לכאורה או לא בהן, מאופיינות בחברה הומוגנית יחסית. אין שם מיליון או יותר בני אדם שבוחרים פשוט לא לקחת בחלק בנלט.

לפני 3 דקות, asafasraf כתב:

אתה יכול לא להאמין בכלום, אני מאמין שבזכות ההשגחה שיש עלינו הנס הזה שנקרא ״ישראל״ ממשיכה להתקיים, למרות כל הבעיות.

כן זה מסביר את התמותה ההמונית בקרב החרדים בברוקלין וזה ש70% מהחולים בארץ היו מהמגזר.

אבל זה לא עניין של מאמין או לא. הבעיה העיקרית זה שהאמונה שלך שמה לך גבולות גזרה אינטלקטואלים מאוד ברורים. יש דברים שצריך להגיד, כי ככה. יש דברים שאסור להגיד, כי ככה.

זכותך. אבל זה באמת מעייף לנהל ויכוח מול פוזיציה כזו.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, sperial כתב:

@ChemGuy85 אני בספק אם החקלאים "ישרפו את המדינה", אבל לך תכריח את משה מהשוק להפעיל קופה רושמת ולנהל ספרים כראוי.

בפעם הקודמת שאיימו לבטל מע"מ 0 על פירות וירקות הם חסמו כבישים בכל הארץ. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקצבה שנכים והשאר מקבלים היא כלום ושום דבר לעומת החרדים.
בנוגע לאירופה,לא ברור לי מה אתה רוצה מאירופה ומה הם עושים עם הכספים שלהם,הרי אכפת לך רק ממדינת "היהודים".אתה בכלל יודע כמה זרמים יש ביהדות חוץ מהטפילים החרדים?
אתה גם צריך להביא הוכחה לכך שלא מעט כסף הולך לממן מהגרים.
רוצה לדעת עוד משהו?אותו מהגר יכול לתרום למדינה יותר מטפיל דתי.מעוניין בדוגמאות?

אם אתה לא יודע את המספרים אלא רק זורק סיסמאות, אני מוותר על הדיון מראש.
לצערי, יש מאות אלפי נכים (כפי שציינתי אחד מהם קרוב אליי) שמקבלים (ומגיע להם כל שקל) מיליארדי שקלים בשנה.
המהגרים באירופה תורמים הרבה יותר לפשיעה מאשר לכלכלה.
לדעתי, אחת הסיבות לברקזיט של בריטניה היתה מדינות ההגירה המתירנית באיחוד האירופאי.
ולמדינה יש אינטרס שיהיה חסכון ארוך טווח, כסף שיושקע ולא יצא לצריכה מיידית. דרך אגב, זה לא האפיק היחיד, אבל בהחלט האפיק היחיד לטווח בינוני. לטווח הארוך מאד יש קרנות  פנסיה, ולטטו ארוך יש (או היו, כי אני לא לגמרי מעודכן בהוראות) קופות גמל.

@asafasraf ההשגחה על עם ישראל הם כוחות הביטחון, והמחנכים וגופים היצרניים ועוד. ויש דבר אחד שאני לא מצליח להבין אצל החרדים. או, יותר נכון, אני מפרש אותו כפחדנות של המנהיגים: ההתנגדות המוחלטת בחוגים לא קטנים ללימודי ליבה ולחשיפה לאמצעי תקשורת לא מצונזרים. חשיפה כזו תגרום לאנשים לגלות את העולם הרחב ולהפסיק לממן את אותם ראשי הציבור.

אני חושב שחייב ללמד לימודי ליבה במגזר החרדי, בזה אין ספק.
לדעת הרבנים כל מה שקשור לאינטרנט/ טלויזייה/ עיתונית וכו׳ הם מקור לגירוי ותועבה מה שיכול להזיז אותם מהמטרה שלהם בחיים. להגיד שאני מסכים עם זה? לא.
עדיין, כיהודי מאמין אני חושב שמעבר לכוחות הבטחון שלנו יש עוד מישהו מלמעלה ששומר עלינו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן. חיל האויר והחלל.

• מצחיק 3
  • מעניין 1

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, asafasraf כתב:

לצערי, יש מאות אלפי נכים (כפי שציינתי אחד מהם קרוב אליי) שמקבלים (ומגיע להם כל שקל) מיליארדי שקלים בשנה.
לדעתי, אחת הסיבות לברקזיט של בריטניה היתה מדינות ההגירה המתירנית באיחוד האירופאי.
אני חושב שחייב ללמד לימודי ליבה במגזר החרדי, בזה אין ספק.
לדעת הרבנים כל מה שקשור לאינטרנט/ טלויזייה/ עיתונית וכו׳ הם מקור לגירוי ותועבה מה שיכול להזיז אותם מהמטרה שלהם בחיים. להגיד שאני מסכים עם זה? לא.
עדיין, כיהודי מאמין אני חושב שמעבר לכוחות הבטחון שלנו יש עוד מישהו מלמעלה ששומר עלינו.

שמת לב  מה שכתבת?

אני יודע טוב מאוד את המספרים.אבל אתה זורק פה מספרים ללא שום ביסוס.

בין אם זה קשור לחרדים מול הנכים,או בין המהגרים באירופה.עדיין לא ברור לי מה אכפת לך מהם.

אתה לא מאמין כיהודי באלוהים,אלא אתה מאמין כי כל החיים אמרו לך שיש אלוהים ואתה סירבת לערער על זה ולחקור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסףאשרף מאיפה העובדות שלך?

כל מחקר כלכלי בסיסי מראה שמהגרים תורמים הרבה יותר לכלכלה מאשר לוקחים ממנה. הם כוח עבודה בשיא התפוקה שלו, בעלי מרץ ומוכנות לעבוד עד אינסוף בשכר נמוך. מעבר לכך מכיוון שהם צעירים ברובם הם לא נזקקים לרשת סוציאלית כי אין להם ילדים לרוב והם לא זקנים. לכן התרומה שלהם היא חיובית וגדולה לכלכלה.

בסיסי, הכי בסיסי בעולם.

פשע הוא משהו שהמקומיים שולטים עליו, ממש לא זרים. בשביל להיות פושע מוצלח צריך להכיר את השפה ואת שלטונות החוק המקומיים. זה עובד רק בסרטים שאיזה מהגר עם אנגלית רצוצה הופך לנבל שנלחם בגיבור.

ואיך לכל הרוחות אתה רומז שהחרדים מסכנים כמו נכים? אין לך קצת בושה?

מסכן קרוב המשפחה הנכה שלך שאתה משתמש בו ככה בפורום... נכה זה לא מבחירה!! חרדי שכל היום מגרבץ בבית כנסת ומנמנם בישיבה עושה את זה מבחירה.

חרדי מחר יכול להחליט להפסיק להשחית את זמנו לריק ולהתחיל לעבוד. נכה זה סיפור אחר.

והנה מחקר של אוקספורד - מהגר אירופאי ממוצע לאנגליה תורם 10000₪ יותר בשנה לכלכלה הבריטית מאשר מקומי. 

https://www.oxfordeconomics.com/recent-releases/8747673d-3b26-439b-9693-0e250df6dbba

עריכה אחרונה על ידי koraldon
קישור
  • אהבתי 1
  • מעניין 2
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, koraldon כתב:

חרדי מחר יכול להחליט להפסיק להשחית את זמנו לריק ולהתחיל לעבוד. נכה זה סיפור אחר.

בעיה. הוא לא קיבל את ההשכלה הדרושה כדי לתרום לפי הפוטנציאל שלו. התנהלות חלק משמעותי מהקהילות החרדיות (וצריך להיות ער למגוון העצום בעולם הזה) פוגעת בשוויון ההזדמנויות שלו ראוי הדור הבא, על ידי הגבלת החהשכלה.

והנה מחקר של אוקספורד - מהגר אירופאי ממוצע לאנגליה תורם 10000₪ יותר בשנה לכלכלה הבריטית מאשר מקומי. 

https://www.oxfordeconomics.com/recent-releases/8747673d-3b26-439b-9693-0e250df6dbba

כדיא לשים לב לחלוקה למהגרים מאירופה שתרומתם גדולה, לבין המהגרים שלא מאירופה שתרומתם קטנה ובפרמטרים מסויימים שלילית. לגבי הלא אירופים יש דבר שאיני מבין, מצד אחד התרומה שלהם נמוכה ב-800 ליש"ט להממוצע, מצד שני לאורך חייהם צפויה תרומה חיובית של 28,000 ליש"ט. לא ראיתי הסבר, אבל אולי חוקרים חוזים תרומה עתידית משמעותית.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 29 דקות, asafasraf כתב:

הנכים יכלו לקבל הרבה יותר עזרה מהמדינה אם לא היו הרבה אנשים שבוחרים להיתמך במערכת הזו.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, asafasraf כתב:

נכה לא בוחר להיות נכה, חרדי בוחר להיות חרדי. פה מבחינתי נגמר נסיון ההשואה. לגבי המהגרים באירופה, לפחות אל תדבר סתם. רוב הנס הכלכלי הגרמני מבוסס על עובדים תורכים ומהגרים אחרים שהגיעו לאורך השנים החל ממלחמת העולם השניה. בכלל, מהגרים בדרך כלל יעבדו בעבודות השחורות, הקשות, אלה שלא מהגרים לא רוצים לעבוד בהן, והם חיוניים בכל מדינת עולם ראשון (גם בארץ, פשוט הם לא מהגרים אלה עובדים זרים). הבעיה מתחילה בדרך כלל בדור 2-3 למהגרים, עקב אי אסמילציה טובה ושימור חברות סגורות. אבל גם שם מדובר בכמות קטנה יחסית לשאר הנורמטיבים. אם כבר בגרמניה הבעיה היותר גדולה זה המזרח לשעבר עם האבטלה הגדולה והניאו נאציזם הפושה. 

ולגבי בריטניה, יש להם הרבה בעיות - בעיקר פנימיות. המהגרים מבחינתם זה סתם תרוץ (שלא נדבר שהם לא בשנגן לכן בכל מקרה הבעיה שלהם היא עם הגירה פנימית של אזרחי האיחוד ולא הגירה חיצונית)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...