Jump to content

ch2856

 • הודעות

  4,092
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

כל מה שפורסם על ידי ch2856

 1. כן, הצמיג הזה זכור לי מלפני זמן רב מאוד ואולי יש פיתוחים חדשים בתחום ששדרגו את הצמיג, אם הם לא יפתחו אז מישהו אחר יפתח וכיצרן הצמיגים המוביל בעולם הם בהחלט לא יכולים להרשות לעצמם להישאר מאחור. כמו כל מוצר, ברור שלצמיג הזה יהיו יתרונות וחסרונות אך סביר להניח שהם בחנו את המוצר הזה לא מעט, וכרגע יוצאים לניסוי שדה של שנתיים לאס וגאס, ואני נוטה להאמין שלמרבית רכבי הנוסעים הצמיג הזה יתאים. לגבי לשנות את לחץ האוויר, לא מכיר נתונים סטטיסטיים אמנם אך אפשר לנחש שמרבית הנהגים בישראל אפילו לא בודקים לחץ אוויר אחת לשנה והפעם היחידה בה הם עושים את זה כאשר צריך להחליף צמיג. אז לדבר על שינוי לחץ האוויר בהתאם לעומס?
 2. כאשר הוצגה לראשונה הנוסחה הירוקה, האוצר בעצמו הצהיר שזה יגדיל את הכנסות המדינה ומאז, זה מה שהאוצר דואג לעשות עם הנוסחה הזו. כן אני יודע שישראל התחייבה לאירופאים המופרעים של האיחוד שבמבזבז טריליוני דולרים על מוצר לא בשל עדיין בלי שום מחשבה גלובלית של ממש, השורה התחתונה היא שהמס הירוק בישראל משמש את האוצר להגדיל את הכנסות המדינה ממס על רכב. ממוצע הנצילות להפקת חשמל באירופה עומד על כ-49% כיום, תוסיף הפסדי הולכה וטעינה ותקבל שזה לא יעיל יותר מרכב היברידי או רכב עם מערכת 48V.
 3. אתה יודע, את המיליארדים האלו כבר היו צריכים לשפוך לפני 30 או 40 שנה. 😁 לגבי מחיר מ"ר, את זה המדינה קבעה ובאותה מידה היא יכולה להוריד אותו.
 4. "להפחית את כמות כלי הרכב הפרטיים בישראל". המשפטים האלו כבר שנים רבות נועדו לדבר אחד, תירוץ לייצר מערכת גבייה משוכללת מהאזרח מבלי לעצבן אותו ולגרום לרעש תקשורתי, הרי זיהום אוויר, פקקים, מי יכול להגיד לא לכלי שאמור לשפר את הנושא הזה? כך מתקבלות בישראל מרבית ההחלטות הכלכליות בישראל. כל נושא הציון הירוק לדוגמה, אתה באמת חושב שאכפת להם מזיהום אוויר? לא, הם פשוט יצרו כלי שמאפשר להם לשחק עם מיסוי הרכב מבלי שמישו יוכל להתלונן על זה או לשים לב בכלל שזה קורה. אם היו מעלים את המס על רכבים ב-5%, היו עוסקים בזה כל יום בכל ערוצי החדשות, אבל לשנות ל-X רכבים את הציון מ-4 ל-8 ולהכניס עוד כמה מיליונים לקופת האוצר, אף אחד אפילו לא ישמע על זה ושוב "זה הרי הכל בשביל שיהיה לכם אוויר נקי יותר". דרך אגב, המשאב בחוסר הוא חניה חינם, בתשלום עדיין אין מחסור.
 5. ch2856

  רשמית: טסלה בישראל

  זה הכל תלוי בניצול הביצועים כפי שכתבתי. בנהיגה רגילה ההפרש לא משמעותי אבל למי שכן מנצל את הביצועים ההפרש יהיה גדול יותר. בכלל, מספיק להסיק מסקנות נחרצות מאיש אחד או נתון אחד. זה כמו שמציגים איזה מודל S ישן ומציגים 10% ירידה בסוללה וזהו, קובעים שזה תקף לכל הרכבים למרות שיש גם מעט בעלי מודל S ישנות שנאלצו להחליף את כל הסוללה בסכומים גבוהים. אז אצלם הירידה היא 100%.
 6. ch2856

  רשמית: טסלה בישראל

  לא הכל יתרונות. לסוללות LFP משקל גבוה יותר לאותה קיבולת, זה גורר צריכת אנרגיה גבוהה יותר וכמובן גם משפיע על התחום הדינמי, הן נדרשות לפעול בזרמים גבוהים יותר בשל המתח הנמוך יותר ולכן גם מתחממות יותר ודורשות פעולה אגרסיבית יותר של מערכת הקירור ובקור הן מתפקדות פחות טוב. לנהג נינוח זה פחות משנה, למי שכן מנצל את הביצועים אז זה מורגש יותר. המשמעות של זה היא שהיצרנים יתקשו להשיק דגמים במחיר מקביל לרכבי ICE בשנים הקרובות. פולקסווגן לדוגמה חשבה לשווק את ה- ID2 כבר בשנת 2023 במחיר שהיה אמור להיות מקביל לרכב ICE, הם דחו את זה לשנת 2025 רק מהסיבה הזו של חוסר יכולת לעמוד ביעד התמחור.
 7. לא, עדיין עם תיבת CVT, משופרת אמנם אבל עדיין CVT. בכל מקרה לא רלוונטי ממש לישראל, כאן ממתינים ל-STI.
 8. אני מניח שחישובי מהירות תכן נעשים רק בכבישים מהירים/בינעירוניים? בשאר זה פשוט כביש לפי אילוצים של תוואי? דרך אגב, מי אחראי על סימון פס הפרדה בכבישי משנה/שירות? כי בלא מעט מקומות זה נראה כמו החלטה שלא קשורה לכולם אלא סתם מה שהעובד במקום החליט - פס רצוף במקום שלא צריך ופס מקווק במקום בו אין באמת שדה ראייה לפנים.
 9. מרבית האנשים עומדים בהחזר ההלוואה, מימון ישיר לדוגמה מדווחת על פיגור תשלומים ב- כ-1.2% מסך ההלוואות ברכישת רכב. זה שזה לא חכם לקחת הלוואה מהחברות האלו לרכישת רכב זה כבר סיפור אחר. בגלל זה שילמנו כמה עשרות מיליארדים בתקופת הקורונה כי אחרת אנשים אלו היו קורסים.
 10. לא יודע אם זה ישבר, אבל זה מאוד לא נוח. עוד משהו שהמציאו מחדש כאשר לא היה צורך להמציא.
 11. אהיה מוכן לכל מיני גזירות כאשר כל אזרח יחויב להגיש דוח מס הכנסה והצהרת הון, עד אז האוצר ורשות המסים ממשיכים להתעלל בציבור שומר החוק.
 12. הקורונה פגעה ישירות במגזר מצומצם במשק, בעיקר אלו שגם כך לא היה לכם כסף לרכוש רכב חדש כמו צעירים וכן עצמאיים מסוגים שונים. מרבית השכירים עם שכר ממוצע ומעלה לא נפגעו כלל או במעט בלבד. נכון, יש גרעון ענק שצריך להחזיר והעצמאיים כבר מרגישים את זה אבל זה לא משהו שישפיע כל כך על השכירים החזקים יותר במשק ובטח שלא על עובדי מדינה חזקים. גם צריך לזכור ש-300 אלף רכבים זה לא איזה שיא יוצא דופן, בשיא האחרון של 2016 נמסרו 286,728 רכבים ונכון שאם לא היה מחסור בשבבים אז כנראה שההפרש היה גדול יותר אבל שוב, זה עדיין לא משהו יוצא דופן אם לוקחים בחשבון גם גידול באוכלוסייה ב-5 שנים ואת העבודה שיש יותר כסף פנוי כי אין חופשות ועוד.
 13. לא יודע איך לומר לך את זה, אבל כרגע דווקא טכנולוגיית הרכב החשמלי די מיושנת. סביר להניח כי רכב חשמלי שנרכש כעת כבר יהיה מיושן טכנולוגית (בתחום ההנעה) בעוד 3 שנים וזה האחרון יהיה בעצמו מיושן בעד 3-4 שנים בהמשך. לדוגמה, טויוטה מבטיחה שברכב החשמלי שהיא תשיק בשנה הבאה הסוללות ישמרו על קיבולת של 90% גם לאחר 10 שנים, זה הופך את חלק מהרכבים החשמליים האחרים למיושנים טכנולוגית ויש לזה השפעה על הערך כיד 2. הנעה חשמלית יעילה יותר ללא ספק ממנועי בעירה פנימית, אבל הטכנולוגיה בתחום עדיין מיושנת או ליתר דיוק משתפרת כל הזמן וצריכה עוד כמה שנים טובות בכדי להשתפר משמעותית.
 14. ch2856

  רשמית: טסלה בישראל

  באמת שכל הכבוד לחברה הזו שמציפה את הארץ בעמדות טעינה מהירות אבל הם (ושאר החברות) עוד לא הבינו עם מי יש להם עסק? את העמדות לדעתי היו צריכים למקום במיקום הכי רחוק מהחנויות. ישראל ישראלי חובב כמה שיותר קרוב ואם היה יכול היה גם מחנה בתוך החנות. אז מרבית האנשים ללא רכב חשמלי לא יחנו שם אבל לא צריך יותר משניים שלושה "נחמדים" שיחנו שם כי זה קרוב ולפעמים רק בכדי לעשות דווקא. בחלק מהקניונים לדוגמה ראיתי שעשו את אותה טעות, מיקמו את העמדות בדיוק בכניסה למעליות בחניון וכבר רואים לא מעט רכבים שהם לא חשמליים חונים שם.
 15. ch2856

  רשמית: טסלה בישראל

  אין ספק שרכב חזק בידיים של נהג לא מנוסה וקל דעת יכול להיות פוטנציאל לתאונה, אבל הרי לא באמת צריך 850 אלף שקל בשביל פלייד, בשביל זה גם מספיק לרכוש קופרה יד 9 עם סטייג 3 ו-500 כ"ס. אתה יודע מה? אני מעדיף את הנהג הזה בטסלה עם הנעה כפולה ומערכות בטיחות מתקדמות ולא באיזה רכב מיושן שעבר שיפורי מנוע בלבד.
 16. למיטב ידעתי, בכל דגמי קבוצת VAG המודרניים אין התראה קולית לניטור שטח מת.
 17. הייתה לו, אדומה, ומה שהוא מתאר זה נכון. 235 זה אחלה של רכב אבל זה עקרונית זו עדיין "אותה 220" רק עם רק חבילת M-SPORT שכוללת, בין היתר: מערכת בלימה משודרגת, בולמים וקפיצים קצת קשיחים יותר (ודרך אגב, לא ממש מוכשרים) ועוד קצת חלקים שונים. יש כמובן גם מנוע מעולה אבל זה לא רכב שזכה לטיפול מקיף שאתה יכול לראות בדגמי ביצועים שונים, סתם לדומה? מרבית התותבים (בושינג) שתמצא ב-218i תוכל למצוא גם ב- 235, זה לבדו אמור להגיד לך שזה לא מיני M2. שוב, 235 זה באמת יופי של רכב, כיף של רכב, אפשר ליהנות ממנו מאוד, אפשר גם עם קצת שיפורים להפוך אותו לחד יותר אבל זה לא M2 וזה לא רכב שנבנה כדגם ביצועים.
 18. הלוואה לאנשים קרובים מהסוג הזה שלא יודע להתנהל כלכלית היא לרוב הלוואה שלא חוזרת, בחלקה או במלואה. מכיר את זה על בשרי לצערי רק שאני לא לקחתי הלוואה בכדי לתת הלוואה, היה לי כסף וידעתי שגם אם לא יוחזר במלואו או בחלקו אוכל לחיות עם זה. זה מתחיל בחודש הבא אני צריך לקבל כסף ומחזיר את הכל, עבור לאולי אתה יכול לחלק לי את זה לתשלומים קטנים וממשיך להחודש לא, החודש רק 50% ולאחר מספר חודשים כלום. אז נכון, אנחנו לא מכירים את כל הסיפור כולו, אבל רק העבודה שבמצבם הם רכשו רכב יחסית יקר (עבורם) במימון אומרת לי את כל מה שאני צריך לדעת עליהם.
 19. העניין הוא לא המסך עצמו, אין לי שום התנגדות ללוח מחוונים דיגיטלי, אלא מה שמוצג בו או ליתר דיוק עודף האפשרויות תוך כדי נהיגה. תרצה או לא, אנשים מתעסקים עם זה תוך כדי נהיגה כך שזו הסחת דעת, עוד אחת, מיותרת. לגבי היותר נוח, זה מאוד תלוי בעיצוב אותו בחר היצרן, יש מוצלחים ויש ממש ממש גרועים.
 20. רק שלא מעט נהגים לא מספיק אחראיים, אחרת לא היה צורך בחגורת בטיחות והחובה לחגור אותה ועוד. זה פשוט עוד תחום בו המחוקק נמצא הרבה מאחורי ההתקדמות הטכנולוגית.
 21. זה כלל לא עניין של מה הלקוחות רוצים, זה עניין של מה נכון ורצוי. הסחת דעת בזמן נהיגה היא הסיבה העיקרית לתאונות ולכן אין סיבה שנהג יוכל לשחק עם אין ספור מצבי תצוגה בזמן נהיגה או לצפות או לשנות אלפי פרמטרים בזמן נהיגה שלא באמת קשורים לנהיגה. למעט מהירות, טווח/דלק וחיווי מצב תאורה אין באופן עקרוני צורך בשום מידע נוסף בזמן נהיגה. אז אפשר להתווכח קצת על משהו נוסף כמו ניווט אבל המצב הנוכחי הופך את כל נושא האיסור על שימוש ידני בנייד בזמן נהיגה לבדיחה אחת גדולה.
 22. הבעיה מתחילה מכך שהיצרנים חושבים שהצרכן צריך לקבל כמה שיותר מידע בזמן נהיגה. אין לכך שום סיבה ואם הם היו קצת יותר אחראיים ולא יצרני גימיקים, ברגע שהרכב בתנועה המסך היה ננעל על תצוגת מהירות, דלק או טווח והתראות שונות אם צריך.
 23. אתה בטוח שיש לך 240 שנת 2018? כי מבחינתי זה כמו הסיכוי לפגוש חד קרן או משהו כזה הייתה תקופה שחיפשתי כזו במשך זמן לא קצר, בגלל ה- B58 והפוטנציאל שלו וגם עיצוב תא הנוסעים של דגמי LCI הוא לטעמי הרבה יותר נעים לעין, אבל לא נמצאה ולו אחת לרפואה. מה שכן, שמירת הערך של הדגמים האלו פשוט מדהימה ובצדק, אין עוד משהו עם תפריט הנעה כזה ודגש על ניהוג בטווח המחירים הזה, אולי 370Z שהיא אחלה אבל מרגישה כמו מסע לשנות ה-80 בכל הקשור לתא הנוסעים.
 24. יש אחת כזו שחורה ביד 2 שמשום מה כבר נמצאת שם לא מעט זמן ועדיין לא נמכרה, המחיר דווקא סביר מאוד. אני לא זוכר את כל השיפורים שהכניסו בה (הבעלים הקודמים, לא הנוכחי) אבל יש LSD וסטייג' 2 שזו כבר התחלה טובה כבסיס. מה שכן, מוזר לי מאוד שהרכב לא נמכר כבר או שאנשים מפחדים מרכישה של רכב עם לא מעט שיפורים (שמשיחה עם המוכר הבנתי שכולם התוקנו בטיג כך שמדובר בהתקנה מקצועית). התעניינתי ברכישה אבל לא המשכתי כי היו לי דברים לסדר ברכב לפני מכירה (משהו שנמשך המון זמן ואף אף אחד לא מצא עוד פתרון) כך שלא יצא לי עוד להמשיך. M2 זו הבחירה הנכונה כמובן אבל המחיר עם כל המסביב בהחלט מאתגר את הכיס. מה שכן, המחירים של 235 כל כך גבוהים שההפרש לעומת M2 באותו שנתון הופך רכישה של 235 לפחות כדאית. החיים הקשים של חובבי נהיגה
×
×
 • תוכן חדש...