Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיתון כלכלי ? מישהו מרגיש משהו ?

stum
שימו לב! השרשור הזה בן 1053 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

.

עריכה אחרונה על ידי David32
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני 10 דקות, Night Driver כתב:

כנראה שלא הובנתי. הקטיף הוצע כשאין לימודים (חופשות סימסטר, שביתה, קורונה וכו'). בתקופת החופשות כל סטודנט צריך לצבור מה שיותר שומנים כדי לעבור את תקופות היובש של אמצע הסימסטר.

באמצע הסימסטר צריך לשאוף עד כמה שניתן לעבודות רווחיות פר שעה על חשבון מספר שעות נמוך כמו ניקיון בתים, שיעורים פרטיים, מלצרות וכו'. אין זמן לעבוד הרבה אז צריך לנסות למקסם הכנסות פר שעה.

ובתקופת החופשות כן, כל עבודה מכבדת את בעליה כולל לעבוד בזבל. זה בסדר להגיד לא מתאים לי ואני רוצה עבודה מ 8 עד 14.00 במזגן עם ארוחות ובשכר של לפחות 80 שקל לשעה אבל אל תבוא אליי שהמדינה תכניס יד לכיס שלי ושל העובדים שכן עובדים קשה ותממן אותך כי לא מצאת עבודה כזו.

קודם תרויח מה שאתה יכול ואחר כך תבוא שישלימו לך למה שאתה צריך.

עם זה אני מסכים.

לפני 2 דקות, מרק10 כתב:

קשה באימונים קל בקרב.

אתה לא יכול לשכנע דור שלם שרובו התרגל למשפט "מגיע לי כי אני ...(השלם את המשפט).

אני ממש לא טוען ש"מגיע לי" באופן כללי. רק שיש דברים שהם בלתי אפשריים, ושאם תזרוק את כולם להסתדר בעצמם, תמיד, לא משנה מה, אז גם תפספס את הפוטנציאל של חלק מהאנשים (שלא יסתדרו), וגם אלו שכן יסתדרו, לא יהיו בדיוק נלהבים לתרום בחזרה.

בוא ננסה: "מגיע לי" כי שירתתי 3 שנים בסדיר, אני הולך לעשות 20 שנה מילואים ולשלם המון מיסים. אז כן, שום אסון לא יקרה אם המדינה תעזור. לא בקרן לטיסות לתאילנד למשך החופש, לא ח"ח בכרטיס 10ביס עם מסגרת של 1,000 ש"ח לחודש, בטח לא ברכב חדש עם דלקן, אולי באיזו מחיה בסיסית לסטודנטים שפוטרו ולא זכאים לדמי אבטלה כי הם לא עבדו מספיק זמן או משהו כזה, ולא באמת יכולים למצוא עבודה חדשה באמצע סמסטר, וממש לא רוצים לוותר על הסמסטר.

זה עניין של השקעה לעתיד: מי שתזרוק אותו היום לכלבים, לא יהיה כאן לעזור כשהכלבים במקרה יתפסו אותך.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, maxcher כתב:

ביינתים באשדוד - הטרלול חוגג, בעלות דירה בטוחות שמחיר השכירות שלהן חייב לתאום למחיר המשכנתא, ואם לא אז העסק (כן, הן חושבות שהן פתחו עסק) לא רווחי.
https://www.facebook.com/groups/1087635731246729/permalink/3279119685431645/

איזה טמטום. כאילו תשלום המשכנתא צריך לכסות את השכירות, ומה זה משנה בכלל לאיזה תקופה נלקחה המשכנתא וכתוצאה מכך מה גובה התשלום החודשי.

אבל אין מה לדאוג, כוחות השוק חזקים ממנה, כמה חודשים ללא שוכר והיא תבין שכדאי להוריד את השכירות במקום לשלם משכנתא, ארנונה וועד בית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 15.5.2020 בשעה 22:32, Transporter כתב:

גם לא את הכנפיים הקבב או השומן. המקום הזה קיים יותר מעשור ועובד חזק מאוד ברמה שאני מתבאס להכנס לשם בצהריים מרוב שעמוס

הרבה, הרבה יותר מעשור, אני מכיר אותו כבר 3 עשורים, וזה כי טווח הזיכרון שלי זה +- 3 עשורים.

לפני 7 שעות, Night Driver כתב:

כן אבל עכשיו היתה תקופה שלא היו לימודים והסופרים למשל חיפשו אורזים ומשלוחנים בנרות.

באת"א לא הפסיקו הלימודים, כולל המצב שכרגע הם אמורים להגיע לבחינות סמסטר ב' כרגיל

לפני 4 שעות, Night Driver כתב:

וואלה, שכר הלימוד בקושי השתנה ב 20 שנה האחרונות וזה יפה. ב 96' כשסיימתי שילמתי כ 9000 ש"ח שכר לימוד ושכר המינימום עמד על כ 2000 ש"ח.

עכשיו זה כמעט 14 אלף (13 אלף 800 ומשהו)

ציטוט

עריכה: מענק השחרור שלי כלוחם היה 1200 ש"ח (לא שכחתי אפס. אלף ומאתיים ש"ח).

הוא מדבר על פיקדון, לא מענק

לפני 24 דקות, Night Driver כתב:

ובתקופת החופשות כן, כל עבודה מכבדת את בעליה כולל לעבוד בזבל.

זה רק בתנאי שיש לך קשרים בעירייה

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, m3x7r3m3 כתב:

הוא מדבר על פיקדון, לא מענק

בזמני זה כל מה שהיה. לא פיקדון ולא כלום. קח את זה וצא לחיים האזרחיים.

לגבי קשרים בעירייה זה היה פעם. היום זה קבלנים וגם השכר הרבה יותר נמוך.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפוסט שלך ממחיש בצורה קיצונית מה זה חשיבה בתוך המסגרות המותרות, למה למדינה הזו אין שום עתיד, ואני עוד עדין איתך.

בני אדם נורמטיביים בעולם הבינו כבר בערך לפני מאה שנה שאנחנו לא כלבים ולא פרות. ולהביא כמה ילדים לעולם שמערכת הרביה והגנטקיה מאפשרות - זה לא הישג ולא מטרה. 

גם בעשירון העליון יהיה מאוד קשה למשפחה ממוצעת להבטיח ילדות נורמלית וכל מה שצריך לשבעה ילדים. ואפשר לנחש שהאשה המתאורת היא כנראה לא בדיוק שיא ההצלחה הכלכלית. אז מה על מה, לדעתך, היא חשבה אחרי הילד השני? השלישי? החמישי? אבל אתה ואחרים פה מתמוגגים על רומנטיזציה של החלטות מטומטמות והורות - "מי שאין לו ילדים, לא יבין כמה היא מסכנה", כאילו מדובר בפונטין וקוזט ואנחנו חיים במאה ה-19. וכן, הילדים באמת מסכנים. קרוב לוודאי שהם לא מבינים עד כמה אמא שלהם מטומטמת והלכה למעשה לא שמה עליהם, ההווה או העתיד שלהם. 

לגבי הקשקשת על "עני עירך קודמים" - כל הכבוד לך! בזכות מחשבה לאומנית מתקדמת מהסוג שאתה מציג כאן, יש ילדים רעבים בארץ. אתה אשם בזה. אתה אחראי על זה בדיוק כמו ההורים שלהם.

והעיוורון הזה למציאות פשוט מדהים. 70% מהחולים הגיעו מהמגזר שאתה נהנה למממן ובתמורה לא שם עליך את מה שמשתמשים בו כדי להביא 7 ילדים לעולם. אבל תמשיך לספר לעצמך סיפורי סבתא על "רוב".

שמח מאוד שהחלטת לקחת מונופול על החוכמה ומה נכון.

אתה כנראה הרבה פחות מאמין באלוהים ממני (אינני דתי) ואין לך בעיה שזו תהיה ארץ כל אזרחיה. לי יש בעיה גדולה עם זה.

אתה יודע מה ההבדל בינם לבינך? שבזמן שאתה תבכה שהמזגן שלך התקלקל ומשפטי ״אכלו לי שתו לי״ והם (ברובם) יהיו מאושרים מהלחם והמים שיש להם.

כל מדינה דמוקרטית ממנת בצורה כזו או אחרת את האוכלוסיות החלשות. שים לב לכמות המהגרים המטורפת באירופה.

אני לא בחרתי בביבי ולא סובל אותו, ועדיין אני חי במדינה יהודית שדוגלת גם בסוציאליזם בחלק מהמקרים.

אין לי בעיה עם ערביי ישראל בד״כ, כן יש לי בעיה שכסף שאני משלם מועבר לרש״פ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, ST12345 כתב:

קשה להשוות מה שקורה עכשיו לבין מה שהיה לפני 20 שנה. כשלמדתי לתואר ראשון ב2001 עשיתי פר"ח, חונכות למלגת שכ"ל כמו פרח, והיו כמה מלגות למושבניקים וצפוניים. עדיין תמיד עבדתי ולא היה קל. שכרתי יחידת דיור והיתה לי מכונית, אבל ישנתי בממוצע 4 שעות בלילה. 

לעומ"ז האחיינית שלי שמאוד חרוצה ואסרטיבית:

תואר ראשון ברופין גרה ביחידה שבניתי לה, עם רכב פיז'ו 108 עכשיו בתואר שני בב"ש גרה עם החבר בשכ"ד של 2300 ש"ח יחד, ועובדת במשרה מלאה, עדיין אני משלם לה את שכ"ל שנה א, שיחד עם נלווים וקורס השלמה אחד, עבר את ה 15,000 " ש"ח.

רכב - חולקת עם החבר פאביה חדשה שההורים קנו לו, הם גרים 100 מטר מהקמפוס שלו.

היא מאוד מאוד חרוצה וגם בתואר ראשון לא ירדה ממשכורות של 4K .

העניין היא שהם רגילים לרמת חיים גבוהה מאוד, (לא בימי קורונה) יוצאים למסעדות, פעמיים בשנה לחו"ל, אבו-עלי אקספרס שולח משהו כל שבוע...

אין לי איך להצדיק את זה אבל זה הרע במיעוטו...

זה הדור של היום ומבחינתי הם בסדר גמור כשלעצמם. נקווה שבעוד 10 שנים (אם ישארו ביחד) הוא יהיה מהנדס מנוסה והיא מעולה בתחום שלה, יהיו ממש בסדר.

אבל איך מצפים מהזוג הצעיר ללמוד להתמוד עם החיים לבד אם לא נותנים לו להתמודד לבד?

• אהבתי 1

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, m3x7r3m3 כתב:

זה רק בתנאי שיש לך קשרים בעירייה

לא נכון ולא נכון.

ראש עיריית ת"א התראיין ברדיו לפני חודש או חודשים ונשאל בשיחה למה לא מנקים את המדרכות בעיר עם מטאטא כמו פעם ?

התשובה: אף אחד לא רוצה לעבוד בניקיון והם לא מוצאים עובדים.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה עניין של מחיר.

אין סיבה לעבוד בלנקות רחובות ב-30 שקל כשאפשר לשטוף כלים תמורת 40.

להגיד "אני לא מוצא" זה קשקוש.

הכל עניין של תמורה

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, מרק10 כתב:

לא נכון ולא נכון.

ראש עיריית ת"א התראיין ברדיו לפני חודש או חודשים ונשאל בשיחה למה לא מנקים את המדרכות בעיר עם מטאטא כמו פעם ?

לעבוד בזבל ולטאטא רחובות,זה 2 דברים שונים לגמרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, arturkopit כתב:

לעבוד בזבל ולטאטא רחובות,זה 2 דברים שונים לגמרי.

גם וגם. היום לא צריך קשרים בכדי לעבוד בזבל. רק תבקש.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, Night Driver כתב:

ניחשתי ככה, ולכן הבהרתי, יש את המענק שחרור - השתחררת? קח ויש את הפיקדון - עד 5 שנים לפי תנאים ספציפיים - לימודים, חתונה, הקמת עסק וכו', 5-7 שנים קח, אחרי 7 שנים הלך

לפני 30 דקות, Night Driver כתב:

לגבי קשרים בעירייה זה היה פעם. היום זה קבלנים וגם השכר הרבה יותר נמוך.

לפני 12 דקות, מרק10 כתב:

לא נכון ולא נכון.

תלוי מאוד איפה, יש עיריות שבהן עובד התברואה הוא עובד עירייה (ובהתאם לזה כדי להתקבל צריך קשרים בעירייה), ויש כאלה שבהן זה עובדי קבלן (ואז הוא צריך קשרים עם הקבלן)

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, יבגניפ כתב:

הפוסט שלך ממחיש בצורה קיצונית מה זה חשיבה בתוך המסגרות המותרות, למה למדינה הזו אין שום עתיד, ואני עוד עדין איתך.

בני אדם נורמטיביים בעולם הבינו כבר בערך לפני מאה שנה שאנחנו לא כלבים ולא פרות. ולהביא כמה ילדים לעולם שמערכת הרביה והגנטקיה מאפשרות - זה לא הישג ולא מטרה. 

גם בעשירון העליון יהיה מאוד קשה למשפחה ממוצעת להבטיח ילדות נורמלית וכל מה שצריך לשבעה ילדים. ואפשר לנחש שהאשה המתאורת היא כנראה לא בדיוק שיא ההצלחה הכלכלית. אז מה על מה, לדעתך, היא חשבה אחרי הילד השני? השלישי? החמישי? אבל אתה ואחרים פה מתמוגגים על רומנטיזציה של החלטות מטומטמות והורות - "מי שאין לו ילדים, לא יבין כמה היא מסכנה", כאילו מדובר בפונטין וקוזט ואנחנו חיים במאה ה-19. וכן, הילדים באמת מסכנים. קרוב לוודאי שהם לא מבינים עד כמה אמא שלהם מטומטמת והלכה למעשה לא שמה עליהם, ההווה או העתיד שלהם. 

לגבי הקשקשת על "עני עירך קודמים" - כל הכבוד לך! בזכות מחשבה לאומנית מתקדמת מהסוג שאתה מציג כאן, יש ילדים רעבים בארץ. אתה אשם בזה. אתה אחראי על זה בדיוק כמו ההורים שלהם.

והעיוורון הזה למציאות פשוט מדהים. 70% מהחולים הגיעו מהמגזר שאתה נהנה למממן ובתמורה לא שם עליך את מה שמשתמשים בו כדי להביא 7 ילדים לעולם. אבל תמשיך לספר לעצמך סיפורי סבתא על "רוב".

מה שהוא מציע, זה לעזור לחלשים, גם אם ההחלטה של אחת מהן, לא נכונה (לדעתך כן?)

מה שאתה מציע, זה לתת לה ולילדים שלה לרעוב למוות.

באיזה מדינה אתה הייתה רוצה לחיות ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 39 דקות, Night Driver כתב:

אאל"ט זה כן היה פקדון.

פשוט ההחלטה על הפיקדון התקבלה בזמן שהיינו לקראת סוף השירות ולכן קיבלנו גרושים (רק עבור חודשי השירות האחרונים).

השתחררתי ב95, וקיבלתי סכום שכיסה לי אולי סמסטר אחד באו"פ.

לפני 1 דקה, stum כתב:

מה שהוא מציע, זה לעזור לחלשים, גם אם ההחלטה של אחת מהן, לא נכונה (לדעתך כן?)

מה שאתה מציע, זה לתת לה ולילדים שלה לרעוב למוות.

באיזה מדינה אתה הייתה רוצה לחיות ?

הבעיה מתחילה במדיניות שהביאה אותה למצב הזה.

המדינה שלנו באופן אקטיבי מעודדת ילודה, ע"י סבסוד חינוך, רפואה, קצבת ילדים, חסכון לכל ילד, טיפולי שיניים ועוד ועוד.

אתה יכול להיות בעד זה או נגד זה ושתי העמדות לגיטימיות, אבל זה המצב.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...