Jump to content

BarryG

 • פרסום הודעות

  144
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

מוניטין

80 נייטרלי

אודות BarryG

 • דירוג
  נהג חדש (> 40 הודעות)

ספרו לנו עליכם

 • מיקום
  רחובות

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

 1. כן, מחשיב קבוצת רכישה כיזם. בוא נגיד, יש הבדל אם מי שמפגר בתשלומים הוא יזם לרוכשי הדירות שפה יש חוק והתנהלות קבועים וידועים לכולם, ביחס ליזם שהתקשר בהסכם בניה עם קבלן ביצוע והקבלן מנסה להתחמק מקנס על פיגור שבטח נמצא בחוזה ביניהם. התרחיש הראשון יכול להעיד על מצוקה של היזמים (למרות שרוב הסיכויים שלא ממש אלא פשוט יזם שמנסה להתחמק מתשלום בטענת קורונה) והשני בטח שלא מעיד על מצוקה של יזמים.
 2. מחיפוש בגוגל נראה שזאת בכלל קבוצת רכישה, אז חבר שלך הוא היזם ומי שלא משלם לו זה קבלן הבניה שכנראה יש לו סעיף של קנס על איחור בבניה בחוזה?
 3. אבל לא חייבים לתקן, בסך הכל שריטה קטנה שהמוסך הציע לשלם תמורתה 1,500 שקל, יותר מהוגן.
 4. אתה לא חייב לצבוע את הפגוש. למען הסר ספק, אני לא חושב שאתם סחטנים או משהו בסיגנון ומבין את הבאסה מהשריטה, אבל לדעתי העניין נופח מעבר למהות האמיתית שלו, כמו שכתבת, בגלל האהבה לרכב וכו'.
 5. בפועל, אף צד ג' שהיה עושה שריטה כזאת בחניה לא היה משלם על זה אפילו שקל אחד, מקסימום אומר סליחה. כמו כן, אני רוצה לראות את השמאי שקובע ירידת ערך על השריטה הזאת.
 6. אז לטענתך שריטה של 2 ס"מ שווה ל- 1,750 שקל?
 7. המשוואה של אנשים שרוצים לקנות מול דירות למכירה לא נכונה כי כמות האנשים שרוצים לקנות תלויה במחיר, עקומת הביקוש לא אנכית. חוץ מזה ברור שזה גם תלוי באזור, יש אזורים בארץ עם עודף היצע. המשוואה הזו זה סיפור של היזמים להצדיק המשך עליית מחירים. ההשפעה מזיזה את שיווי המשקל אבל בשיעור כל כך שולי שהוא חסר משמעות. וכמובן אין קשר בין השוליות/אי שוליות של ההשפעה הזאת להשפעות אחרות, כי אנחנו מדברים על ההשפעה שלה ספציפית. אשדר לא בסכנה, זאת שיטת מצליח ולא קושי תזרימי אמיתי. מי היזם של המכר שלך במודיעין?
 8. למה להניח שיש עודף ביקוש של 10% ומה זה אומר בכלל... הורדת מיסוי של 3% היא לגמרי שולית. התשואה הממוצעת של דירות למגורים בארץ היא בערך 3%, מה שאומר שדירה בשכ"ד של 5 אלף לחודש תימכר ב- 2 מיליון. נתת הנחה של 3% במחיר הדירה, בחישוב גס המחיר ירד ל- 1.94 מיליון, מה שאומר שעכשיו התשואה עלתה ל- 3.1%. אני מתקשה להאמין שיש כמות לא שולית של משקיעים שהמעבר מ- 3% ל- 3.1% זה מה שיעשה עבורם את ההבדל בין להחליט לקנות ללא לקנות. מה שכן, זה מאותת על זה שהממשלה מוכנה לעשות צעדים כדי לשמור על יציבות השוק.
 9. אתה צודק מבחינת השפעת הריבית הנמוכה, אבל מנגד כח הקניה של הציבור צפוי לקטון. ירידה של 10% בשנה לא הייתה אף פעם בארץ, בחו"ל בהחלט. הורדת המיסוי ב- 3% שולית לחלוטין להחלטת כדאיות השקעה, זה לא מה שהפך השקעה לא כדאית לכדאית.
 10. איך הגעת לסטטיסטיקה הזאת? אני אומר, מה שיכול לעלות ב- 10% בשנה יכול גם לרדת ב- 10% בשנה.
 11. אמור להיות תואר קל מאוד ויכול לפתוח קצת את החשיבה אם הוא בא מתחום טכני נטו. כל עוד הוא בא ברעיון של ללמוד דרך הסתכלות חדשה ולפתח קשרים זה לא יכול להזיק, לדעתי, כל עוד זה במקביל לעבודה. נכתב על ידי לא מהנדס וללא MBA (אבל חצי תואר ראשון במנהל עסקים שמכיר מעולה את החומר הנלמד).
 12. מחזק את מה ש- stum כתב, אין לך מה להתייחס לכתבות בנושא, הכל אינטרסים או דעות קבועות מראש של הכתב שמציג נתונים שמצדיקים את דעתו.
 13. בכתבה זה מוזכר בחצי משפט, תבדוק תחזיות IMF, אי אפשר להגיד שהפגיעה בכלכלה שלה נמוכה משל מדינות אחרות (ושיעור האבטלה אצלה צפוי לעלות יותר מבמדינות אחרות).
 14. לדעתי ההצעה הראשונה של המוסך הוגנת, הפשרה האחרונה יותר מהוגנת. המוסך מפסיד בכל מקרה, גם אם רק צובע את הפגוש.
 15. רופא אולי לא, אבל נהג מונית כן (מקצין בכוונה)? מה סטטיסטיקת התאונות של לואו קוסט לעומת חברות "רגילות"? וגם, לא חייב להיות קשר בין חברת לואו קוסט לוועד. זה שזה המצב בפועל הוא בעיקר מטעמים היסטוריים, חברות לואו קוסט הן חברות חדשות יחסית.
×
×
 • Create New...