Jump to content

BarryG

 • פרסום הודעות

  145
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

מוניטין

195 טוב

אודות BarryG

 • דירוג
  נהג חדש (> 40 הודעות)

ספרו לנו עליכם

 • מיקום
  רחובות

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

 1. לא מדויק, פפר זאת מערכת נפרדת לחלוטין מבנק לאומי ברמת התשתית וברמת העובדים.
 2. למה בלי לשים לב? זה לא קשור למחזור עסקים אלא לתמחור השוק. ככל שתמחור השוק גבוה יותר כך פרמיית הסיכון של ההון נמוכה יותר, ולא חסר מחקרים שמראים כי קיים קשר בין פרמיית הסיכון על ההון לתשואה העתידית בפועל (לא של שנה כמובן אלא לטווחי זמן ארוכים). אני לא חוזה שהשוק יפול בעוד חודש, אלא אומר, עם גיבוי מחקרי, שהסיכוי מאוד נמוך לקבל תשואה דו ספרתית שנתית ממוצעת בעשור הקרוב.
 3. זאת בדיוק הבעיה, במקרה של תשואות בשוק ההון מקרים אנקדוטליים בדרך כלל יותר מטעים ממועילים. אנקדוטות בלי להבין את המנגנון לא עוזרות... ככל שנרשמה תשואה גבוהה יותר בשנים האחרונות כך גובר הסיכוי שתמחור השוק מנופח, ולכן קדימה צפויות דווקא תשואות נמוכות.
 4. אותו משקיע שפוחד מהבורסה ורואה שכבר שני משברים גדולים והנדל"ן לא חוטף, אותו משקיע שחושב שבפריפריה יש עוד מקום לעליית מחירים, אותו משקיע שחושב שתמחור הבורסה גבוה מאוד ומאמין שיקבל תשואה דומה (כולל עליית מחיר) בנדלן, וכו' וכו'. לא אומר שזה הדבר הכי טוב לעשות (אני לא משקיע בדירות), אבל בהחלט לא מופרך.
 5. או, בגלל חזרת המשקיעים לשוק כמות עיסקאות יד שניה ודירות זולות יחסית גדלו ביחס לעיסקאות של משפרי דיור ורוכשים דירה ראשונה.
 6. מחזיק בדירה אחת לקראת סיום בניה שנרכשה במחיר למשתכן, אז לא כואב לי ומעדיף שהמחירים יירדו. לגבי בקשתי שהתעלמת ממנה, הגרף של כל ישראל משקלל את המחיר הממוצע לדירה שנמכרה בישראל, אז אם בתקופה מסויימת נמכרו יותר דירות בב"ש ופחות בתל אביב, הגרף יראה ירידה למרות שיש מצב שבשתי הערים הללו הדירות התייקרו. זה גם יכול להביא לעיוות בערים גדולות עם פערים גדולים בתמחור בין שכונות, כמו למשל בחיפה (לא יודע אם זה המצב בפועל כמובן).
 7. תסתכל מה הגרף הארצי מייצג ותסביר לנו למה המדד הארצי כולל עיוות שהופך אותו לחסר משמעות. בעצם, בקלות יכול להיווצר מצב, כמו שאני מניח שקורה עכשיו, שבו כל עיר אינדיבידואלית תציג עליית מחירים והמדד הארצי יראה ירידה.
 8. פותח השירשור, תמתין עד כחצי שנה לפני המסירה ואז תחליטו, ההחלטות שלכם לגבי האם לגור או להשכיר עוד ישתנו כמה פעמים, אין מה לשבור את הראש עכשיו. אנחנו זכינו ורכשנו ביבנה, בהתחלה המחשבה הייתה להשכיר אבל עם הזמן התלהבנו מהדירה, מהאזור ומהעניין של לגור בדירה שמותאמת למה שאתה רוצה, והחלטנו לגור.
 9. 1.65, קירח, הכרתי את אישתי באפליקציית היכרויות. אז תעשו טובה...
 10. מדגם מאוד לא מייצג
 11. אין סיכוי שזה נטו, זה מחיר למשתכן, משלמים לפי ברוטו וזה גם הגודל שהקבלנים מפרסמים כמובן.
 12. מפתיע, מטאיזו אני יוצא מפוצץ בדר"כ וזאת אחת המסעדות בארץ שלדעתי אתה מרגיש שאתה משלם הרבה אבל מקבל תמורה מלאה למחיר...
 13. אתה מגיב בלי לקרוא שזה מחיר למשתכן? אז תדע שבמחיר למשתכן יש אפילו סברה שעדיף בלי עו"ד- החוזה אמור להיות אחיד ועבר בדיקה של משרד השיכון. במידה ויתברר שאכן הייתה איזשהי עז משמעותית, יהיה לך קל יותר להגיד בתביעה שלא ידעת שאתה חותם על זה כי מבחינתך זה עבר את משרד השיכון וואלה מה אתה מבין בחוזים, ואם השתמשת בעו"ד כבר יהיה יותר קשה לטעון את זה.
×
×
 • תוכן חדש...