Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיתון כלכלי ? מישהו מרגיש משהו ?

stum
שימו לב! השרשור הזה בן 1043 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אולי אני חי בבועה אבל אני לא מרגיש שום מיתון.

חודשיים שהשוק קפוא בגלל הקרונה.

הריבית כרגע 0.1% בשוק.

מחירי הדירות נשארו אותו דבר.

מחירי הרכבים נשארו אותו דבר.

החלב הביצים המילקי והגבינה במכולת עולה אותו דבר.

יש איזשהם נתונים שמצביעים על מיתון בפתח מעבר לביזיון שקורה עם העצמאיים ?

מישהו מרגיש משהו שונה ?

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

התחזית של בנק ישראל וקרן המטבע הבינלאומית הם לירידה בתמ"ג השנה. אתה לא מרגיש בינתיים הרבה כי אנחנו במין מצב ביניים, ברגע שיתחילו לחזור לעבודה החברות יתחילו לפטר עובדים ואז זה יורגש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בגלל שהשוק היה קפוא. בשבוע הבא תהיה ממשלה חדשה ועוד איזה חודש או משהו כזה יהיה תקציב מדינה חדש ואז תוכל לראות בפועל את המיתון. קיצוצי תקציב, אולי מיסים חדשים, אולי קיצוצי שכר במגזר הציבורי (סביר להניח שלא) וכו'. קח לדוגמה מכירת רכב משומש. המחיר לא השתנה כי השוק היה בהקפאה, אך כעת יש פחות רוכשים (מובטלים, עצמאיים רבים שידחו רכישות וכו') כך שסביר להניח כי המחיר ירד בעוד כמה אחוזים. 

עריכה אחרונה על ידי ch2856
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא רואה שום מיתון?

אנחנו עוד לא קרובים להרגיש את ההשלכות של הקורונה.

היום כתב כאן מישהו שעסק שעובד איתו הודיע לו שאם לא יהיה שינוי מהותי בהכנסות הוא מתקפל

אנשים רק עכשיו חוזרים לעבודה, יקלטו שיש להם יותר מדי עובדים, יתחילו לפטר

יהיו יותר מפוטרים -> יהיו פחות צרכנים ->  פחות הכנסות

בדיוק היום בבוקר הייתי בסידורים בדירה שקבלתי, הקבלן אומר סיפר לי שבהמשך הרחוב קנו השבוע דירת גן ב 3.5מ והכל כרגיל

זה לא אומר כלום ושום דבר. אם לאותו קונה יש אבא שהוריש לו דירה ששווה 4 מליון, אין לו בעיה לעשות קניה כזו

יש גם אנשים מאוד מבוססים שהמשבר הזה פחות השפיע עליהם

ויש אנשים שלוקחים התחייבויות ועוד שנה יגלו שזה כבד להם

הכאפה של הקורונה עוד לפנינו

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 6
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, stum כתב:

הריבית כרגע 0.1% בשוק.

מחירי הדירות נשארו אותו דבר.

מחירי הרכבים נשארו אותו דבר.

החלב הביצים המילקי והגבינה במכולת עולה אותו דבר.

תוך חודשים לא תתחיל מכירה המונית של דירות ומכוניות. המשבר הכלכלי מחלחל לאט לתודעה הציבורית. אנשים רבים פשוט עוד לא קלטו מה קרה. אל תשכח אנשים ללא עבודה קצת יותר מחודש כי המשק היה פעיל רוב מרץ. עכשיו צריך לראות כמה עובדים נשאבים חזרה לשוק העבודה ובאיזה קצב. 

בינתיים בנקים בארץ נתנו אפשרות לדחות החזרי משכנתאות והלוואות בחצי שנה. מדובר במהלך תקדימי ומעיד על כך שהבנקים מודעים לעובדה שאנשים פשוט לא יוכלו להחזיר הלוואות. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, ch2856 כתב:

. קח לדוגמה מכירת רכב משומש. המחיר לא השתנה כי השוק היה בהקפאה, אך כעת יש פחות רוכשים (מובטלים, עצמאיים רבים שידחו רכישות וכו') כך שסביר להניח כי המחיר ירד בעוד כמה אחוזים. 

אני מצפה שתהיה הצפה בשוק רכב משומש, בעיקר מכוניות בנות עד 3, מאנשים שלא עומדים בתשלומי הלוואות

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, ChemGuy85 כתב:

בינתיים בנקים בארץ נתנו אפשרות לדחות החזרי משכנתאות והלוואות בחצי שנה. מדובר במהלך תקדימי ומעיד על כך שהבנקים מודעים לעובדה שאנשים פשוט לא יוכלו להחזיר הלוואות. 

משכנתאות היה ניתן גם לדחות ל 3 חודשים לפני.

הלוואות אני לא יודע.

להבנתי, יש לא מעט אנשים שעשו את הדחייה במשכנתאות ללא צורך אמיתי.

אלה רק בשביל לשים " לרזרבה " את עלות המשכנתא החודשית.

הכל שאלה אם רוב העובדים שיצאו לחל"ת יחזרו או שבסוף יפוטרו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי הם יודעים ועשו בעצמם חשבון, איזו ריבית יותר גבוהה - של פיגורי משכנתא או הלוואה לכל מטרה שהבנק/ גוף מממן חיצוני מוכן לתת.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, ChemGuy85 כתב:

מישהו צריך לספר להם שהם משלמים ריבית פיגורים על "הרזרבה" שלהם.

נדמה לי שלא. 

אם אני לא טועה, הוראת בנק ישראל אומרת שהריבית על הדחייה לא תעלה על הריבית המקורית של ההלוואה. בוודאות לא ריביות פיגורים. 

• רעיון טוב! 2

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועוד איך אני שומע על המיתון, עוד לפני שעצרו הכל.

סוכנות תיירות, בתי מלון, בעלי מסעדות, כל ההכנסות נעצרו.

פרויקטי תוכנה מבוטלים, ברשות שדות התעופה ועוד.

פיטורים אצל יבואני רכב.

אובדן עונת המכירות החמה של קמעונאים בפסח.

כל בעלי המקצוע השייכים לתחום האירועים, צלמים וכו'.

לא הולך להיות פה טוב בקרוב.

• מבאס 2

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחברה שאני עובד בתקופות טובות יותר, היו מפורסמות כ- 2000 משרות באוויר.

עכשיו מופיעות רק כ-800 והמון משרות התבטלו.

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...