Jump to content

רק מיאטה

 • פרסום הודעות

  14
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

מוניטין

3 נייטרלי

אודות רק מיאטה

 • דירוג
  חדש בפורום (< 41 הודעות)

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

 1. אני רק אומר לך כך, אני מאוד מזדהה עם מה שאתה כותב.( לרגע חשבתי שאני כתבתי ) המלצתי היא כך, כל עוד זה לא דוחק אותך לפינה לא טובה כלכלית, הקנייה של המיאטה. לך על זה. כל עוד אין עדיין ילדים , בכלל לך על זה. אני עכשיו עם ילד קטן ורק חושב על כל פעם שארצה לעשות טיול. ואצטרך להשאיר את הקטן אצל סבתא שלו. בקיצור לך על החלום !!
 2. למה לשלם מס זה עסק ? לפי פסיקות אחרונות של בית המשפט השכרה של יותר מ 10 דירות מחוייבות במס מלא. למה שהגברת החביבה שמשכירה לך את הבית צריכה לשלם מס כמו של עסק ? סה"כ עשתה השקעה, השקיעה המון כסף בדירה. וסביר להניח שהיא גם "חיה " מהשכר דירה הזה. החוק אומר בשכירות מעל 5000 ₪ בערך, יש לשלם 10% מס. אין צורך ביותר.
 3. איך לדעתך הקומפטציונה ידנית ? אגב איזה גימור ומנוע שלך ?
 4. תתחדש על הרכב. איך הרכב מבחינת אמינות ואחזקה ? ( למי שמכיר )
 5. מעניין מה שרשמת על ההגה, אבדוק. מרגיש צפוף מאיזה בחינה ? מבחינת מקום לרגלים ? מבחינת רוחב המושב ? ביחס לרכב בקטגורייה ? שדה ראייה - הכוונה הרגשה של אטום ?
 6. לדעתי הרכב הכי מעניין שתוכל לקנות. אבל סביר להניח שיהיה התרסקות ענקית במחירון. 15,000 חובה ומקיף ? מאמין שלבני 18 גילאי 30 פלוס, סביר להניח שפחות.
 7. מדובר בשכונה ותיקה , המאופיינת בהרבה יוצאי ברית המועצות, מצד שני יש גם התחרדות לא מעטה. מה שטוב שיש בשכונה הרבה תחבורה ציבורית , הרבה סופרים וחנויות מסחר. החיסרון הגדול , שאני לא מאמין שבטווחי מחיר האלה יהיה מעלית בבניין.
 8. אפשר לשאול מה המחיר אחרי הנחה על המגאן Rs על הכביש ?
 9. בפ"ת במרכז העיר ניתן למצוא דירות ישנות , סביב 1,000,000. \ 1,100,000 מינימום הון לפחות 300,000₪ אם רוצים גם כסף לעורך דין, מתווך ויישור קו.
 10. כמו שרשמתי בתחילת השירשור, אני עדיין לא מבין מה טוב בכך שמשה קנה דירה והיא שווה יותר. קבלן,מדינה, משקיע - מבין בהחלט. אתם יודעים מתי באמת המחירים יעצרו ? ברגע שלישראלים לא יהיה להשכיב הון עצמי של 300,000 ₪ לדירת נרקומנים באשדוד. ( כדברי גיא ). כל עוד לאזרחים יש את הסכום מינימום אז המחירים לא יעצרו. אם היה מורידים את רף הכניסה לקבלת משכנתא להון עצמי של 5% מצד אחד בהרבה יותר אנשים היו יכולים לקנות דירה. ( נגיד גם היו נותנים משכנתא ל 50 שנה. ) אבל ברגע שרף הכניסה כל כך נמוך, המחירים תוך חצי שנה , יעלו בעשרות אחוזים. אין לי פתרונות איך להוריד את המחירים ( ואמרנו כבר שזה לא טוב ). אולי הפיתרון זה באמת.שכירות לטווח ארוך, שלאחר מספר שנים, באפשרות השוכר להשתמש בכספי השכירות ששילם כהון עצמי. אולי משהו כזה. בכל מקרה לחברה פה עם הילדים הקטנים כמוני. אנחנו חייבים כל חודש להפריש להם סכום של כמה מאות ₪ לחיסכון. כדוגמת קופת גמל להשקעה. לדוגמא כל חודש 500₪ למשך 30 שנה, עם תשואה ממוצעת של 4% ייתן יופי של התחלה לילד. ( ולא להפריש לפק"מ דפוק שלא נותן כלום ).
 11. לא רוצה לחפור יותר מידי, אבל נזכרתי בנתון מפתיע הקשור לעליית המחירים בארץ. לפני מספר שנים עשיתי כמה עסקאות בבירת הנגב, אז טיפה`לה מכיר את השוק שם. רק שתבינו כמה עליית הערך פסיכותית. בתחילת שנות ה 2000 דירה ממוצעת בשכונות הקרובות לאונברסיטה בב"ש , הייתה שווה סביב 150,000 ₪ אותה דירה ממוצעת הושכרת סביב ה 1500₪ כיום אותו טיפוס של דירה לאחר ששיפצו, הוסיפו חדר( ברוב המקרים, הפכו ל 4 חדרים ) והשכירו. תעלה לקונה סביב 850,000 - 900,000₪ הדירות הטובות. הדירה תושכר סביב 3,300 פלוס מינוס תנו לי קרדיט שאלו באמת המספרים. עלות שיפוץ של הדירה גג 100,000 ₪ בלחץ. אני לא מכיר שום נדל"ן בעולם שעלה ב 15 שנה כמעט ב 600% מקווה שמעניין מישהו. אני כל פעם נדהם.
 12. לא מדובר בדירה שלי ( רק בשביל הדוגמא ) אבל זה אכן הפרשי המחירים האמיתיים , פלוס מינוס. בין דירת ה 4 חדרים, לבין הפנטאוז.( גם לא הייתי מגדיר את הפנטאוז כדירת יוקרה ) עוקב בעניין רב, ומכיר את השכונה שאני מתכוון אליה מיום היווסדה. אכן קיימת אפשרות להשתדרג בבית ולעבור לשכונה מרוחקת יותר, זולה יותר.( עיר ליד ) לי אישית לא מתאים. בגלל סיבות של משפחה, עבודה, פקקים. לא שווה לי. מהלך כזה יכול להשתלם אם מישהו מהמרכז , יעבור לגור בפרייפריה. אז הוא באמת את "הפרשי המחיר " בין הדירות יכול להכניס לכיס. אבל בינינו כמה אנשים יעשו זאת ? אני בטוח לא. אני מתכוון לשכונות חדשות, עממיות. אני בטוח שההפרש עליית המחיר (באחוזים ) בין שכונות משפחתיות , ממוצעות. כמו אם המושבות, בפ"ת , לבין נחלת בראשל"צ, לבין פסגת אונו , בקריית אונו . ההבדל באחוזי עליית המחיר לא כזה משמעותי. אחד עלה ב 5% יותר , אחד ב 1 פחות. בקיצור הכוונה זה לא שבראשל"צ המחיר עלה ב 70% ובקריית אונו ב 30% ( השוואה של ערים מבוקשות במרכז ) מסכים איתך שבשוק המגה יוקרה ת"א ( מגדלים ),הרצליה פיתוח, סביון וכדומה. המחירים דווקא בירידה דיי חדה בשנתיים, שלוש האחרונות. נ.ב - נראה לי צריך לפתוח פורום נדל"ן, מיתונים והתפתחות אישית. הנושאים הכי מבוקשים
 13. זה בידיוק הנקודה . !!!! אני לא הולך לגור עם אישתי באוהל, ולהשאיר את הכסף בחשבון. אני זקוק לדירה. מה תרם לי שהדירה עלתה במחיר, גם שאר הדירות עלו. זה לא שאני גאון והדירה היחידה בישראל שהכפילה את ערכה היא שלי. חישוב הכי פשוט יכול להסביר. בשביל הדוגמא נגיד שהדירה שלי עלתה לפני עשור , מיליון ₪ אחרי 10 שנים ערכה 2,000,000₪ "הפנטאוז " ( שאני באמת רק יכול לחלום עליו ) היה שווה לפני עשור 2 מיליון, כעבור עשור, 4 מיליון ההפרש לפני עשור היה מיליון ₪ אחרי עשור ההפרש 2 מיליון ₪ עכשיו למי זה טוב עליית הערך הזאת ? נגיד ולמשכנתא של מיליון ₪ היה אפשר להגיע. מי אם משכורת רגילה יכול לקחת 2 מיליון ₪ משכנתא ? אני הייתי מעדיף להיות שווה, פחות חצי ( על הנייר )ולא להיכנס למלחמת המיליונים הזאתי. אבל הישראלים חוגגים, הבית שווה יותר. זה רע מאוד ! כמובן אני לא בא להתבכיין. ( גם זה לא התבכיינות הגיונית ) זה רק בשביל להסביר את הנקודה.
 14. יש סל הטבות, נגיד על רכב 10,000 ₪ לסוכנות לא באמת איכפת אם תיקח , חלק הנחת מזומן, חלק מימון, ללא ריבית, ביטוח מקיף. כל עוד אתה ב 10,000₪ שיהיה הכל בסדר. החוכמה זה לדעת מה רשום לסוכן במייל הפנימי או על הטופס בשולחן , מה "מסגרת ההנחה " שאפשר לקבל על הרכב הספציפי ולנסות לקבל יותר. ובהרבה מאוד מקרים הלקוחות לא יודעים מה גבולות הגיזרה. סחבק קנה עכשיו מרצדס G קיבל הנחה 100,000₪ מרוצה עד הגג, דפק את המערכת ב 100,000 אבל מאיפה סחבק יכול לדעת שלסוכן היה מותר לתת הנחה 150,000 ₪ הוא לא יכול בקיצור. בגלל זה אני מעדיף באופן אישי "מבצעים " שכולם מקבלים אותו דבר. מישהו אחר השיג עוד 1000₪ שיהיה לו לבריאות !
 15. עד שהריבית תעלה , דלק יביאו את הפוקוס Rs יוניון ישווקו את הטויוטה סופרה. בקיצור למי שלא הבין, לא בזמן הנראה לעין. אני לא מבין דבר אחד, באמת מתקשה להבין. ואני מתכוון לפלח ספציפי , שהוא מחזיקי הדירות בעשור האחרון. ניקח דוגמא, לפני 10 שנים באיזור אם המושבות , בפ"ת. דירת 4 חדרים נגיד עלתה סביב 1,000,000 ₪ היום שווה יותר מ 2,000,000 מה בידיוק עליית השווי תרמה לבעל הדירה ? לקבלנים, למדינה , דיי ברור לי. אבל איך זה בידיוק עוזר למשה לוי שקנה דירה במיליון והיום היא שווה 2 מיליון. הרי זה לא שרק הדירה שלו עלתה, כל שאר הדירות עלו במחיר גם. הדירה שלו שווה 2 מיליון, אם יחליף את הדירה, סביר להניח שיקנה לפחות ב 2 מיליון וסביר להניח עוד יותר, שהוא ירצה להשתדרג, אז ישלם פער גדול יותר. אני מתקשה להבין מה משמח את האנשים בעליית שווי הדירה ? חוץ מאפקט פסיכולוגי שאני שווה יותר. זה לא תורם ב 98% מהמקרים בכלום. שוב פעם מדגיש, מדבר על פלח מחזיקי הדירות. לא קבלנים, לא משקיעים, לא מיסים. גילוי נאות הכותב מחזיק 2 דירות , אומנם לא נהנה מכל עליית המחיר לאורך העשור האחרון. אך מבין שאם המחיר היה לפני כמו 10 שנים, את הפנטאוז שאני חולם לקנות , הייתי קונה ב 2,000,000 ולא ב 4,000,000 מיליון. פשוט דבילי לחלוטין. גם שמדובר בדירה נוספת, אני לא רואה טעם בעליית השווי. הרי את הדירה להשקעה שהתנפחה במחיר, סביר להניח שהמשקיע לא ימכור אותה, בשביל לממן אורך חיים ראוותני, כדוגמת פורש ... עדיף תשואה חודשית. סתם פריקה...
×
×
 • Create New...