Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיתון כלכלי ? מישהו מרגיש משהו ?

stum
שימו לב! השרשור הזה בן 1074 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 2.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני 9 דקות, Gosser1860 כתב:

רגע. הטענה שלך שהחרדי הממוצע עולה למדינה פחות מחילוני ממוצע?

ולכן זה בסדר שהחרדים מכניסים פחות כסף לקופת המדינה (ממיסים)?

הטענה שלי שכולם עולים וכל אחד משלם מיסים לפי הכנסתו. כשאמרתי שצריך לעבוד במה שיש צלבו אותי שמה פתאום שאקדמאי מובטל ילך לעבוד בינתיים בשכר מינימום והמדינה צריכה לממן אותו, כשטענתי שצעירים שרוצים לחסוך צריכים להתאמץ טענו מה פתאום ולא ראיתי ששולחים עובדי שכר מינימום לעבוד 15 שעות ביממה כדי להרויח טוב ולשלם מיסים. למה את החרדי שחי את החייו לפי ראות עיניו ולא לוקח מהמדינה הבטחת הכנסה (הנתונים גלויים. בבני ברק מקבלים פחות מחצי מהממוצע הארצי) אתה כן שולח להרויח יותר כדי לשלם לך יותר מיסים?

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, Night Driver כתב:

מה הם עושים בארה"ב לא מעניין אותי כי זו בעיה שלהם. פה הבאתי את הנתונים הסטטיסטיים שמראים שבב"ב יש פחות מקבלי הבטחת הכנסה ואבטלה מהממוצע הארצי.

לגבי נטל המיסים הוא תמיד יהיה יותר גבוה על מי שמרויח יותר. ככה זה בכל העולם וגם פה. מי שמרויח פחות משלם פחות וצורך דומה. זה לא משנה אם הוא תושב ב"ב, קרית מלאכי, מצפה רמון או שכונת התקוה.

הטענה שלי שכולם עולים וכל אחד משלם מיסים לפי הכנסתו. כשאמרתי שצריך לעבוד במה שיש צלבו אותי שמה פתאום שאקדמאי מובטל ילך לעבוד בינתיים בשכר מינימום והמדינה צריכה לממן אותו, כשטענתי שצעירים שרוצים לחסוך צריכים להתאמץ טענו מה פתאום ולא ראיתי ששולחים עובדי שכר מינימום לעבוד 15 שעות ביממה כדי להרויח טוב ולשלם מיסים. למה את החרדי שחי את החייו לפי ראות עיניו ולא לוקח מהמדינה הבטחת הכנסה (הנתונים גלויים. בבני ברק מקבלים פחות מחצי מהממוצע הארצי) אתה כן שולח להרויח יותר כדי לשלם לך יותר מיסים?

כי סטודנט לומד כדי לא להרוויח מינימום. חרדי שואף להמשיך להרוויח מינימום כל החיים שלו. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, ChemGuy85 כתב:

מה הקשר אבטלה? מי שלא עובד לא זכאי לאבטלה. 

מי שלא עובד וגמר דמי אבטלה זכאי להבטחת הכנסה. גם זה חצי מהממוצע הארצי.

לפני 1 דקה, ChemGuy85 כתב:

כי סטודנט לומד כדי לא להרוויח מינימום. חרדי שואף להמשיך להרוויח מינימום כל החיים שלו. 

חרדי ממש לא שואף להרויח מינימום. הוא שואף להרויח מספיק כדי לתת למשפחה שלו את צרכיה ושיוכל ללמוד תורה.

זה בהתעלמות מהחרדים שחיים כמוך וכמוני שהם אחוז בכלל לא מבוטל.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, Night Driver כתב:

[אני מתייחס לדיון בינינו רק בנושא חרדים, כדי להישאר קונסיסטנטי]

אם בממוצע הם מכניסים פי 3 פחות. אבל גדלים בקצב הרבה יותר גבוה (בין 7 ל-8 ילדים בממוצע למשפחה מול 2 ומשהו ילדים למשפחה חילונית), אזי המודל הנוכחי הוא לא בר קיימא לאורך זמן. כשאני אומר מודל, אני מתכוון לרמה מסויימת של שירותי בריאות, תחבורה, ביטחון, תשתיות וכו'. 

אי לקיחת הבטחת הכנסה לא שווה הוצאה ממשלתית נמוכה יותר. כי את שאר השירותים שציינתי בתגובה הקודמת הם צורכים בהחלט.

עכשיו לשאלה הגדולה (וכנראה קשורה לשרשור הפוליטי). מה בעצם אנחנו רוצים? האם זה נכון להמשיך לסבסד את אורך החיים הזה גם במחיר (והוא הרי יגיע בהינתן מספר מספיק גדול של חרדים) של פגיעה בשירותים הציבוריים? 

אם כן, הכל תותים ולא צריך לשלוח אותם להרוויח יותר ואפשר להישאר "עניים מבחירה". אם לא, אזי כדאי לעודד יציאה לשוק העבודה. גם "רק" השוואה של אחוז הגברים החרדים העובדים לאחוז הכללי באוכלוסיה ידחה את קץ (פגיעה בשירותים) המוזכר מעל.

אה, ולא דיברתי בכלל על _שיפור_ השירותים הציבוריים.

• אהבתי 1
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 54 דקות, Night Driver כתב:

לגבי האמריקאים הכוונה היתה לתרומות שהקהילה שם מעבירה לקהילה פה (מהכספים האלה רוב קצבת האברכים. פרט לזה אברך מקבל מהמדינה 765 שקלים בלבד (שגם את זה לדעתי הוא לא צריך לקבל אלא אם גם סטודנטים באוניברסיטרות, מכללות ויג'-יד' יקבלו גם). הקהילות שם מחזיקות עסקים ומחזיקות את הקהילות כאן כדי לשמור על עיר המקלט.

אתה מבין שזו העלמת מס מאורגנת לכל דבר ועניין? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Night Driver כתב:

בגני, אתה פשוט מתייחס אליהם כאילו הם צורכים וחיים כמוך.

לא, זה מה שאתה מנסה להתווכח איתי עליו. מה שאני מדבר עליו, וגם אחרים, זה שהבחירות שלהם דופקות גם אותך וגם אותי.

הם לא משתמשים בכישים הבין עירוניים כמוני

זו דוגמא למשהו שפשוט לא יהיה לך במדינה שבה יש יותר ויותר חרידם

מי יממן את זה?

אתה גם מקובע עם הגישה שרק החרדים וכל החרדים לא משרתים ושכולם שונאים אותך.החלוקה שלי היא לא לפי צבע/אורך הזקן והכובע אלא לפי מי שלוקח חלק. פה יש חילונים שלא לוחים וגם חרדים שכן ובגלל זה אני מסרב לבצע הכללות.

סבבה, זה מתחבר למה שכתבתי בעמוד הקודם: אתה מעדיף לא לבצע הכללות כי אתה מניח שהן פוגעניות ולא מבוססות.

אבל העולם לא עובד ככה.

רוב היהודים בארץ מגדירים עצמם כמסורתיים. רוב משקי הבית בארץ מחזיקים רכב. רוב התושבים בטוקיו מגיעים לעבודה בתחבצ. רוב האזרחים באיסלנד מגדירים את עצמם כאתאיסטים. כל זה, זה הכללות. זה לא הופך אותן לטובות או רעות או לא נכונות. כשחוקר בוחר כמה קפה שותים בני אדם ביום, כמה פעמים ביקרו איכרים מדיאבלים בכנסניה במהלך חייהם, לכמה אנשים יש טלפון, כמה הולכים להצביע לכחול לבן בבחירות או כמה יקנו רכב חדש השנה - כולם ללא יוצא מן הכלל עוסקים בהכללות. ובוודאי שלכל כלל יש יוצא מן הכלל. ואם אין אף פעם כלל, אז על מה סמך מה אתה מקבל החלטות? מדבר על ספרות רוסית, ארכיטקטורה סקנדינבית, אוכל סיני?

אני לא חושב שהחרדים שונאים אותי. אני חושב שהמשותף לי ולהם הוא בערך מה שמשותף לי ולפליטים מאריתריאה בתחנה המרכזית החדשה. וכדי שהאידיליה שאתה מאמין בה תתקיים (של שותפות לאומית) אנחנו חייבים לייצר בסיס משותף איתן של זוכויות וחובות. אתה מעדיף לא לנהל את  השיח הזה - זכותך. אני לא מבקש לשלוח אותם לגולאג. אני מבקש לכפות עליהם לימודי ליבה, ולא לתת להם גם חצי שקל על כל ילד שהם מביאים לעולם. זה הכל. 

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, ch2856 כתב:

אתה מבין שזו העלמת מס מאורגנת לכל דבר ועניין? 

בארה"ב לא יודע. פה הכל עובר בצורה חוקית לעמותות שלהם ומדווח לפחות ברובו.

יבגני, אפשר להחליט שאין יותר שירותי רפואה חינם או שעל כל ילד משלמים מס בריאות בשיעור X וזה בסדר גמור כי זה  מטפל באוכלוסיות שאתה מדבר עליהן פרטנית ולא לפי השתייכות. אין ספק שאם רוצים להעלות את רמת השירותים צריך להעלות את רמת ההכנסה ממיסים ואת זה אפשר או על ידי לקיחה מהחלשים כדי לעודד אותם להרוי יותר ולשם יותר או על ידי לקיחה מהחזקים כי פשוט יש להם יותר. שתי השיטות לגיטימיות באותה המידה אבל הן לא שייכות כלל לסטטיסטיקה או סקטורים כי פשוט אין שופ חוק שאומר חרדי מקבל X חוץ מה 700 ומשהו ש"ח שמקבל אברך.

גם מה שאתה חושב שמשותף לך ולחרדים זה על סמך מה שנתקלת בו. אני אתאיסט גמור ללא שום זיקה לדת (בחיים למשל לא הנחתי תפילין וגם לא עליתי לתורה) אבל יש לי מכרים חרדים הן דרך קשרי עבודה והן מקשרים אחרים שיש לנו הרבה על מה לדבר והרבה מן המשותף (לא מדבר על חברים קרובים חרדים מבטן ומלידה ששירתו איתי במילואים). אני בטוח שגם איןם לך שום דבר משותף עם אותו חקלאי בערבה או עם האתיופי מהקראוונים בטיז אל נבי כי אתה פשוט לא מכיר אותם ולא נתקלת בהם.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, David32 כתב:

בטח שאתה חושב שצריך לטפל קודם בערבים ורק אחר כך בחרדים. כי אתה אדם מאמין.

גם אני מאמין ככה, אני גם יכול להסביר טוב מאוד למה.

לפני 15 שעות, garicho כתב:

העובדה שהמע״מ הוא אחיד בהחלט אחד הדברים היותר חכמים שעשו בישראל. אני מאמין שיפנו לחשודים המידיים - ביטול הטבת מס על קרן ההשתלמות, העלאת בלו ומע״מ במידה כזת או אחרת.

ביטול הטבת המס על קרן ההשתלמות זה אחד העיזים הקבועים שמכניסים כדי שיהיה על מה להתפשר אח"כ.

לפני 15 שעות, sperial כתב:

לטווח הארוך מאד יש קרנות  פנסיה, ולטטו ארוך יש (או היו, כי אני לא לגמרי מעודכן בהוראות) קופות גמל.

קופות גמל היום פטורות רק אם אתה משאיר אותן עד הפנסיה, ככה שהן אותו טווח כמו הפנסיה

ויש דבר אחד שאני לא מצליח להבין אצל החרדים. או, יותר נכון, אני מפרש אותו כפחדנות של המנהיגים: ההתנגדות המוחלטת בחוגים לא קטנים ללימודי ליבה ולחשיפה לאמצעי תקשורת לא מצונזרים. חשיפה כזו תגרום לאנשים לגלות את העולם הרחב ולהפסיק לממן את אותם ראשי הציבור.

זה לא פחד, זה הבנה מוחלטת, בתור ראשי כתות, אם אתה מאבד שליטה על החסידים שלך, כבר אין לך כת.

מבחינת אותם מנהיגים הם עושים את מה שהם יודעים שנכון בשבילם, שליטה מוחלטת בחסידים.

לפני 15 שעות, יבגניפ כתב:

אתה מדבר על סוציאליזם?! ארגוני העובדים באנגליה, וזכור לי שגם במקומות אחרים, פרסמו ניירות עמדה תומכים במהגרים ופליטים.

זה לא מפתיע, ארגוני העובדים הם מטבעם ארגונים עם נטייה חזקה שמאלה.

ונחש מה? גם תמיכה במהגרים זו עמדה שמאלנית.

זה קוהרנטי בסך הכל.

לפני 13 שעות, asafasraf כתב:

אתה מדבר על סוציאליזם?! ארגוני העובדים באנגליה, וזכור לי שגם במקומות אחרים, פרסמו ניירות עמדה תומכים במהגרים ופליטים.

כנראה שלא, לבריטניה יש היסטוריה עשירה של אחת מהמדינות עם מדיניות ההגירה הכי ליברלית גם טרום האיחוד.

כמויות של הודים, פקיסטנים, לובים, ומה לא.

כן. חיל האויר והחלל.

אם כבר שומר מלמעלה - כיפת ברזל 🤔

לפני 15 שעות, koraldon כתב:

פשע הוא משהו שהמקומיים שולטים עליו, ממש לא זרים. בשביל להיות פושע מוצלח צריך להכיר את השפה ואת שלטונות החוק המקומיים. זה עובד רק בסרטים שאיזה מהגר עם אנגלית רצוצה הופך לנבל שנלחם בגיבור.

אני לא יכול להתחיל לתאר כמה המשפט הזה הוא שטות.

החל מהפשע המאורגן בניו-יורק (איטלקים, סינים, יפנים, קוריאנים, רוסים, אוקראינים, מה שרק תרצה) ועד לשוודיה (מאלמו למשל).

לפני 14 שעות, asafasraf כתב:

ד״א, מה היית אומר אם אותו חרדי היה כועס שמהכסף שהוא משלם על מיסים מתקצבים את הבימה/ קמארי שהקשר בינו לביניהם לא קיים (שוב מובא כדוגמא)?

גם אני כועס על זה, לא רוצה לתקצב את הבימה ולא את הקאמרי ושאר מוסדות תרבות שהעומדים בראשם מגלגלים לכיסם מיליון שקל בשנה נניח.

שיחיו ממכירת כרטיסים, ואם כרטיס להבימה צריך לעלות 500 שקל כדי לממן את את המשכורות המנופחות למנהליהם - So be it.

לפני 13 שעות, מרק10 כתב:

רוב משרדי הממשלה והעיריות אם לא כולם עברו לעבוד רק עם קבלנים חיצונים. חבר טוב שלי הינו בעל חברת ניקיון/אחזקה/אבטחה עם חוזה לכמה שנים לביצוע עבודות ניקיון במשרדי רשות המיסים/תעסוקה/משרד הפנים והמידע שקיבלתי ממנו  הוא כזה שהמצב אצלם קשה כי פשוט אנשים לא רוצים לעבוד בניקיון ועוזבים לאחר חודש-שלושה חודשים.  רוב העובדים הם אתיופים או עולים "חדשים" מאוקראינה/בוכרה/גיאורגיה/רוסיה בעלי אשרת עבודה B1 ולא אף עובד ישראלי "מקורי". גם אלה שאינם אזרחי מדינת ישראל מעדיפים לעבוד בחצי חינם/רמי לוי בתור קופאים או בסידור סחורה כי זה יותר קל.

לסטודנטים שרוצים לעבוד בהחלט יש עבודה. ראה מקבץ קטן של 216 עבודות בתחום השרותים רק באיזור דן עם כול התנאים הסוציאלים לפי חוקי מדינת ישראל.

משרות בדן - שירות התעסוקה.pdf 629.98 kB · 4 downloads

ערבבת מין שאינו במינו, למרות שעובדי הניקיון ועובדי משאיות הזבל שניהם שייכים לאגף התברואה, הם לא דומים.

בכל העיריות בערך עברו לקבלנים עבור ניקיון ובחלק עברו לקבלנים עבור פינוי זבל, למשל בראש העין מפני הזבל כולם ערבים, לא חצי "ישראלי מקורי" כמו שקראת לו, אבל גם לא אתיופים, לא עולים "חדשים" ולא ישנים, לא בעלי אשרת B1 וכו'.

אבל באותה ראש העין המנקים כולם נאמר שזופים עד מאוד, לא בדקתי את דתם.

לפני 12 שעות, Gosser1860 כתב:

למה אנחנו מתרכזים בחרדים ולא בערבים או בבדואים? כי החרדים כביכול אמורים להיות "אחים". או לכל הפחות להחזיק תת קבוצה כלשהי של ערכים ועקרונות שעליהם אפשר להחזיק את המדינה. כלומר, איזשהו בסיס משותף (תודה ל @יבגניפ על החידוד). אבל אם אח אחד משלם (וחלק משלמים ברצון ובשמחה, אני בטוח) כדי שאח אחד יוכל להיות "עני מבחירה" יש כאן עיוות של המציאות אותה רצו מקימי המדינה ליצור (איזושהי קבוצה קטנה של תורתו אומנותו, והשאר לצבא/שירות לאומי/שוק העבודה).

באופן הגיוני לא אמורים קודם לטפל באורח הפרזיט שהתנחל לך בסלון, אוכל מהמקרר שלך, ואז גונב לך כסף מהארנק?

לפני 4 שעות, ChemGuy85 כתב:

שאלת את עצמך פעם למה כל החברות בארץ מעסיקות עובדי ניקיון דרך חברות קבלן? למה? למה פשוט לא לקחת מנקה להיות עובדת חברה? מה ביג דיל? עד היום לא קיבלתי על זה תשובה למרות שעמוק בפנים אני יודע את הסיבה כי אם אפשר לחסוך אז למה לא. למנקה דרך חברת קבלן לא צריך לתת בונוס כמו שנותנים לכל עובדי החברה, לא צריך לצרף אותה לאירועי חברה, לא צריך לתת לה מתנות לחג כמו שמקובל לתת לשאר עובדי הפירמה ועוד ועוד.   

אצלנו היו מנקות שאמנם לא היו רשמית עובדות חברה, אבל קיבלו הכל כמו עובדי חברה, ועדיין הייתה אחת טובה ועוד איזה 5 על הפנים.

והסיבה שגם אז הן היו דרך חברת ניקיון ולא עובדות ישירות זה כי החברה לא רוצה להתעסק בדברים כאלה אלא לקנות שירות ניקיון.

מאותה סיבה שחברה שיכולה כלכלית להרשות לעצמה לקנות חברת ליסינג קטנה, לא קונה רכבים אלא משכירה (או מחכירה).

ומאותה סיבה שחברות יפנו לפירמת רואי חשבון, או חברה שמסוגלת לקנות ציוד להקים דפוס תפנה לבית דפוס כדי לבצע עבודות.

לפני 4 שעות, Night Driver כתב:

העסקת עובדי קבלן קיימת בעיקר במקומות בהם יש ועד עובדים לוחמני וחזק. במקום שמשלם את כל מה שמגיע אין צורך בחברות קבלן פרט לשירותים שהמעביד לא רוצה להתעסק בהם.

שירותים כאלה יכולים להיות החל מניקיון ושמירה (במיוחד בשמירה יש את הנושא של רשיונות נשק ואחריות. כשאני לוקח חברת שמירה והשומר לא מתפקד אני יכול לבוא בטענות לחברת השמירה שמשמשת אחראית כלפיי. השומר שאני מעסיק לבד לא יהיה אחראי לכלום) דרך עובדי ייצור, הנהלת חשבונות, שירותי משרד ועד ליסינג שגם הוא סוג של קבלן שירותים.

רבאק ישבתי וכתבתי את מה שנמצא שורה מעל הציטוט הזה, ורק אז ראיתי את הציטוט.

מדויק לחלוטין.

לפני 3 שעות, pooh-bear כתב:

אתה בטוח בזה? אחוז החרדים העניים והנתמכים ע"י ביטוח לאומי זהה לאחוז החילונים? ב"ב ור"ג מקבלות אותן מענקי העברה מהממשלה?

למיטב זכרוני ב"ב לא מקבלת הרבה "מענקי איזון" בגלל הכנסות גבוהות מארנונה למסחר.

ואם כבר מענקי איזון רשויות ערביות מקבלות הרבה יותר, וגם יש יותר רשויות ערביות.

לפני 3 שעות, pooh-bear כתב:

במילים אחרות, זו חברה שלא ממצה את יכולות ההשתכרות שלה, ולכן גם לא את תשלומי המס שלה (בממוצע, לא במקרים אנקדוטליים כאלו ואחרים).

זה נכון, אבל ככלל יש הרבה אינדיבידואלים במדינה שלא ממצים את יכולות ההשתכרות שלהם.

השאלה אם אנחנו שמים את הקו בין אינדיבידואל שלא ממצה את יכולות ההשתכרות שלו, ובין קבוצה שכקבוצה לא ממצה את יכולות ההשתכרות שלה.

לדעתי האישית כן.

• אהבתי 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, Night Driver כתב:

יבגני, אפשר להחליט שאין יותר שירותי רפואה חינם או שעל כל ילד משלמים מס בריאות בשיעור X וזה בסדר גמור כי זה  מטפל באוכלוסיות שאתה מדבר עליהן פרטנית ולא לפי השתייכות. אין ספק שאם רוצים להעלות את רמת השירותים צריך להעלות את רמת ההכנסה ממיסים ואת זה אפשר או על ידי לקיחה מהחלשים כדי לעודד אותם להרוי יותר ולשם יותר או על ידי לקיחה מהחזקים כי פשוט יש להם יותר. שתי השיטות לגיטימיות באותה המידה אבל הן לא שייכות כלל לסטטיסטיקה או סקטורים כי פשוט אין שופ חוק שאומר חרדי מקבל X חוץ מה 700 ומשהו ש"ח שמקבל אברך.

זה לא כ"כ נכון. אם באוכלוסיה החילונית יש שני ילדים בממוצע ובחרדית יש שבעה בממוצע, אז ברור את מי משרתות ההטבות בעניין, לא?

ברור שהחוק לא אומר במפורש "חרדים". אנחנו לא עד כדי כך בימי הביניים עדיין. הם מסתפקים בחקיקה פרטנית סביב צהל בהקשר הזה.

לפני 14 דקות, Night Driver כתב:

גם מה שאתה חושב שמשותף לך ולחרדים זה על סמך מה שנתקלת בו

במהלך מגפת הקורונה דווח על חרדים שלא ידעו שיש מגפה והיה צריך להביא דוברי אידיש שיסבירו להם. ההנחיות מה מותר ומה עשו הגיעו מרבנים, ולא מהמדינה.

כמה מכרים לי או לך יש זה לא העניין. שוב, זה עניין של בחירות ומספרים. 

לפני 15 דקות, Night Driver כתב:

אני בטוח שגם איןם לך שום דבר משותף עם אותו חקלאי בערבה או עם האתיופי מהקראוונים בטיז אל נבי כי אתה פשוט לא מכיר אותם ולא נתקלת בהם.

כל הרעיון הפלצני מאחורי לאומיות הוא שזו קהילה מדומיינת - אנחנו מדמיינים שיש לנו משהו משותף עם מיליוני אנשים שלא פגשנו ולא נפגוש אף פעם, והמשותף הזה נתפס כמספיק בעינינו כדי לרצות להחזיק איתם במסגרת מדינית משותפת, ולהיות מוכנים להקריב מעצמם כדי שתתקיים. "No more arresting emblems of the modern culture of nationalism exist than cenotaphs and tombs of Unknown Soldiers", כתב על זה אנדרסון, אחד מגדולי חוקרי הלאומיות אי פעם, שניסה להבין למה לעזאזל מיליוני אנשים בעולם היו מוכנים ועדיין מוכנים להקריב את חייהם למען קהילה שאת רוב השייכים אליה הם לא מכירים.

...

אני לא חסיד גדול של לאומיות, אבל היא קיימת. מעטים האנשים בעולם שמתייחסים ברצינות לאפשרות שהיא תוחלף באיזו מסגרת על חדשה, ללא גבולות ועמים.

אם אתה חושב שיש לך שותפות לדרך מהסוג שאנדרסון מדבר עליה, עם קבוצה של אנשים שמהפלגות הסקטוריאליות שלהם פועלות אקטיבית כדי למנוע את הגיוס שלהם לצבא - זכותך.

לדעתי התפיסה כאילו זו המדינה, זה האזרחים וכולם שותפים לדרך לא מייצגת את המציאות.

ואני לא אומר שאנחנו לא יכולים לבנות לאומיות ישראלית אחרת שתכלול את כל כולם. אבל לא ככה.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 40 דקות, Night Driver כתב:

בארה"ב לא יודע. פה הכל עובר בצורה חוקית לעמותות שלהם ומדווח לפחות ברובו.

חוקי למהדרין, אך במסגרת כשר אבל מסריח. גם מוכר במס וגם הכנסה קבועה שלא משלמים עליה כל מס הכנסה. 

זה נראה יותר כמו נקודת פתיחה של נערי האוצר, הם יודעים שהרוב לא יתקבל אבל משהו כן. מס על סיגריות זה כבר יעבור עוד לפני שנספיק לומר ג'ק רובינזון, לגבי השאר? ניחוש שלי הוא 18-19 אחוז מע"מ ואולי מס ירושה. 

עריכה אחרונה על ידי ch2856
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, Blaz00r כתב:

בחזרה לנושא השרשור המקורי -

#התחלנו?

אני מנחש שכרגיל לפחות חצי מהדברים ברשימה הם עיזים

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, יבגניפ כתב:

זה לא כ"כ נכון. אם באוכלוסיה החילונית יש שני ילדים בממוצע ובחרדית יש שבעה בממוצע, אז ברור את מי משרתות ההטבות בעניין, לא?

ברור שהחוק לא אומר במפורש "חרדים". אנחנו לא עד כדי כך בימי הביניים עדיין. הם מסתפקים בחקיקה פרטנית סביב צהל בהקשר הזה.

רוב הננמנים על האוכלוסיות החלשות הם עם הרבה ילדים בין אם הם חרדים, בין אם הן ערבים ובין אם הם סתם עניים.

במהלך מגפת הקורונה דווח על חרדים שלא ידעו שיש מגפה והיה צריך להביא דוברי אידיש שיסבירו להם. ההנחיות מה מותר ומה עשו הגיעו מרבנים, ולא מהמדינה.

תסלח לי אבל זה בולשיט. הם ידעו טוב מאוד והכירו את הנהלים לאשורם. אחרת איך ידעו לשלוח את הילדים להשתעל על שוטרים?

פשוט אצלהם התפיסה היא שהפוסק הוא הרב ואם הוא אומר אז עושים.

כמה מכרים לי או לך יש זה לא העניין. שוב, זה עניין של בחירות ומספרים. 

כל הרעיון הפלצני מאחורי לאומיות הוא שזו קהילה מדומיינת - אנחנו מדמיינים שיש לנו משהו משותף עם מיליוני אנשים שלא פגשנו ולא נפגוש אף פעם, והמשותף הזה נתפס כמספיק בעינינו כדי לרצות להחזיק איתם במסגרת מדינית משותפת, ולהיות מוכנים להקריב מעצמם כדי שתתקיים. "No more arresting emblems of the modern culture of nationalism exist than cenotaphs and tombs of Unknown Soldiers", כתב על זה אנדרסון, אחד מגדולי חוקרי הלאומיות אי פעם, שניסה להבין למה לעזאזל מיליוני אנשים בעולם היו מוכנים ועדיין מוכנים להקריב את חייהם למען קהילה שאת רוב השייכים אליה הם לא מכירים.

...

אני לא חסיד גדול של לאומיות, אבל היא קיימת. מעטים האנשים בעולם שמתייחסים ברצינות לאפשרות שהיא תוחלף באיזו מסגרת על חדשה, ללא גבולות ועמים.

אם אתה חושב שיש לך שותפות לדרך מהסוג שאנדרסון מדבר עליה, עם קבוצה של אנשים שמהפלגות הסקטוריאליות שלהם פועלות אקטיבית כדי למנוע את הגיוס שלהם לצבא - זכותך.

לדעתי התפיסה כאילו זו המדינה, זה האזרחים וכולם שותפים לדרך לא מייצגת את המציאות.

ואני לא אומר שאנחנו לא יכולים לבנות לאומיות ישראלית אחרת שתכלול את כל כולם. אבל לא ככה.

יש לנו משותף אם נרצה ואם לא כי אנחנו חולקים את אותו הבית.

המדינה הזו היא בנין משותף ואנחנו יכולים לריב עם השכנים או לנסות למצוא את הדרך להסתדר יחד. השאלה מה יצא לנו מזה ולאן נגיע בסוף.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...