Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיתון כלכלי ? מישהו מרגיש משהו ?

stum
שימו לב! השרשור הזה בן 1078 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הממשלה תגיש תקציב ל-2020 והוא לא אמור לכלול העלאות מיסים (בגלל המצב), לכן הגירעון יגדל.
במקרה הטוב, התקציב הזה יעבור עד נובמבר.
תקציב 2021 יהיה שונה מהותית וינסו להעביר אותו כמה שיותר מאוחר, כדי לראות לאן הרוח נושבת והאם המשק מתאושש באמת.
אם זה יקרה, אנחנו צריכים להיות מוכנים לגזירות כלכליות מכל המינום והסוגים, אם המצב לא ישתנה מהותית, המדינה ״תתלבש על העשירים״ חזק מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אין היגיון לעבוד פעמיים, יעבדו על תקציב דו שנתי.

התקציבים לשנים 2020 ו 2021, יהיו גרעוניים ברמה שלא ראינו פה מעל 20 שנה. 

נכנסו למשבר עם יחס של 60% חוב תוצר, את 2021 נסיים עם 80% חוב תוצר לפחות. 

המשפט של ינסו להעביר את תקציב 2021 כמה שיותר מאוחר על מנת לראות אם המשק מתאושש , הוא מנוגד לכל המודלים הכלכליים.

התאוששת של המשק תלוייה בוודאות, המשק לא יתאושש אם הממשלה תשב על הגדר ותחכה לראות אם הוא מתאושש.

המשק יתאושש אם הממשלה תכניס יד לכיס (שלנו מהעתיד), ותגדיל את ההוצאות שלה.

כל המודלים מדברים על הגדלת הוצאות של הממשלה כזרז לצמיחה, השקעה והוצאה ציבורים זה חובה עכשיו. 

זה הזמן לשדרג תשתיות. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, asafasraf כתב:

הממשלה תגיש תקציב ל-2020 והוא לא אמור לכלול העלאות מיסים (בגלל המצב), לכן הגירעון יגדל.
במקרה הטוב, התקציב הזה יעבור עד נובמבר.
תקציב 2021 יהיה שונה מהותית וינסו להעביר אותו כמה שיותר מאוחר, כדי לראות לאן הרוח נושבת והאם המשק מתאושש באמת.
אם זה יקרה, אנחנו צריכים להיות מוכנים לגזירות כלכליות מכל המינום והסוגים, אם המצב לא ישתנה מהותית, המדינה ״תתלבש על העשירים״ חזק מאוד.

תגדיר "עשירים".

איכשהו, יש לי הרגשה שאף אחד לא באמת "יתלבש" על ה"עשירים", להיפך, הם יצליחו לקבל כל מיני פיצויים בגלל "המצב". הראל ויזל וגבי רוטר לא יסבלו מנדודי שינה חמורים במיוחד.

יתלבשו על מי שקל להתלבש עליו - שכירים עם משכורות גבוהות יחסית, כאלו שכבר עכשיו מוכיחים שאין להם בעיה להיות פראיירים ולשלם אחוזי מס גבוהים במיוחד, וגם אין להם שום יכולת לחמוק מהתשלומים האלה.

על הדרך גם יתעללו קצת בכל השאר: במע"מ, במיסוי על הדלק, במיסי קניה ומכסים ולך תדע במה עוד.

• רעיון טוב! 1

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"עשירים"  - נתחיל אלעל של תמי מוזס, היא ביקשה שיעזרו קצת לאלעל.

אז הציעו לה מילארד ש"ח רק שהיא גם תוסיף 100 מיליון  (משהו כזה).

היא מסרבת. 

נראה מי ינצח - זה צריך לקרות בקרוב, כל כל יום שעובר לא חוזר.  

למי שיש נקודות באל על -  אני המרתי את כולם לשוברים של ביימי - ויצאנו לסבב קניות מטורף.

כמעט כל החנויות במבצעים של 50%-70%  ומקבלים את השוברים האלה,  לא ברור מי משלם למי על הנקודות של אלעל בהמרות האלה.

אבל מישהו יתקע עם הXXX ביד בסוף.

image.png.2f290fd73cf64ab163e5328bbdc78602.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ספק שמע״מ והמס בלו יהיו חלק מהגזרות.
נראה לי שגם מס גדול יותר על זכיות, מס קניה של רכב ועוד אחוז במס הכנסה למשתכרים מעל השכר הממוצע.
כל זה שווה כמה מיליארדים טובים לקופה לאורך זמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, asafasraf כתב:

אין ספק שמע״מ והמס בלו יהיו חלק מהגזרות.
נראה לי שגם מס גדול יותר על זכיות, מס קניה של רכב ועוד אחוז במס הכנסה למשתכרים מעל השכר הממוצע.
כל זה שווה כמה מיליארדים טובים לקופה לאורך זמן.

תוסיף גם עליות מחירי ארנונה שיתגלגלו למחירים הסופיים ובקיצור כל מי שיכול לתפוס טרמפ על הגב של רונה כבר עושה את זה ויהיו עוד מצטרפים רבים.

העיקר חילקו 500 ש"ח לילד , קחו 500 תחזירו 1000.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, korola כתב:

"עשירים"  - נתחיל אלעל של תמי מוזס, היא ביקשה שיעזרו קצת לאלעל.

אז הציעו לה מילארד ש"ח רק שהיא גם תוסיף 100 מיליון  (משהו כזה).

היא מסרבת. 

נראה מי ינצח - זה צריך לקרות בקרוב, כל כל יום שעובר לא חוזר.  

למי שיש נקודות באל על -  אני המרתי את כולם לשוברים של ביימי - ויצאנו לסבב קניות מטורף.

כמעט כל החנויות במבצעים של 50%-70%  ומקבלים את השוברים האלה,  לא ברור מי משלם למי על הנקודות של אלעל בהמרות האלה.

אבל מישהו יתקע עם הXXX ביד בסוף.

image.png.2f290fd73cf64ab163e5328bbdc78602.png

אירועים דומים מתרחשים בכל העולם. 

אנחנו חיים במציאות שעשירים נהנים מרשת ביטחון עבה בזמן שעניים נאלצים להתמודד עם מציאות יותר ויותר קשה, ללא רשת ביטחון ועם הצורך לשאת באחריות מלאה לכישלונות שלהם.

המציאות הזאת הולכת רק להחמיר. השאלה היא מתי האנשים הפשוטים יבינו שהם כבר לא חלק מהמשחק ומה יהיו ההשלכות של זה.  לדעתי בבחירות 2024 לנשיאות ארה"ב נראה קיצוניות שתגרום לנו להתגעגע ליציבות ומתינות של טראמפ. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה היית רוצה שיקרה? נניח יתנו לכל חברות התעופה בארה"ב לקרוס. מה אז?

לפני כמה שנים זה מה שחשב ה-יועץ של טראמ על הצלת חברות ענק במשבר:

ציטוט

"יש לנו סוציאליזם בארץ הזאת", בנון אומר. "סוציאליזם לעשירים מאוד ולעניים מאוד. ויש לנו צורה דרוויניסטית וברוטאלית של קפיטליזם לכל השאר. זו הסיבה לכך שדונלד טראמפ הוא הנשיא". לפי תפיסתו של בנון, העניים מאוד מקבלים שירותי סעד מהמדינה, ואת העשירים מאוד המדינה מחלצת מכל צרה. אחרי שאובמה הזרים כטריליון דולר להצלת המערכת הפיננסית מהתמוטטות ב–2008, אדריכלי האסון הכלכלי לא שילמו מחיר ולא נכנסו לכלא. אין קפיטליזם לעשירים. אין תמריצים ושכר ועונש. הממשלה הצילה אותם. כלומר כספי המס של האזרחים, שהפסידו משכנתאות וחסכונות, הם שהצילו את העשירים. את האזרחים האלה אף אחד לא הציל אחר כך. האליטה, הגלובליסטים, מפלגת דאבוס, דואגים לעצמם. "כך קרה שאחוז אחד מהאוכלוסייה מחזיק ב–40% מהעושר

לא מצאתי דיעה עדכנית שלו על מה צריך לעשות עכשיו, חוץ מלדרוש כסף מסין.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, יבגניפ כתב:

מה היית רוצה שיקרה? נניח יתנו לכל חברות התעופה בארה"ב לקרוס. מה אז?

יפה! זו השאלה! מה ה-end game בכל הסיפור הזה? למה אף אחד לא שואל את השאלה הזאת? למה מנחה תוכנית 60 Minutes מראיין את ג'רום פאול ושואל אותו שאלות של ילד בכיתה ד' במקום להכריח אותו לענות בשידור חי על דברים יותר מורכבים? לדעתי אין להם תוכנית ל-end game. שופכים כסף ועוד כסף ועוד כסף שממציאים מאוויר ומקווים שהבעיות יעלמו ואם לא יעלמו אז לפחות  יתפוצצו אחרי שמקבלי ההחלטות יהיו בקבר.

לפני 25 דקות, יבגניפ כתב:

לא מצאתי דיעה עדכנית שלו על מה צריך לעשות עכשיו, חוץ מלדרוש כסף מסין.

אני בכלל לא הכרתי את הציטוט הזה של בנון. עכשיו קלטתי שיש לנו אותו state of mind... אוי שיט... 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סקטור התעופה הוא מהנפגעים קשה ביותר. מדובר על חילוץ של פחות או יותר כל חברות התעופה, לפחות המסורתיות, עם הזרמה של מאות מיליארדי דולרים. תחדוב על לופטהנזה שקיבלה 10 מיליארד אירו , אייר פראנס - KLM אאל"ט איזה 7 מיליארד וזו רק טיפה בים. החילוצים בארה"ב מטילים הרבה מאד הגבלות על הבעלים, למשל חסימת אפשרות למשיכת דיווידנדים והגבלות על שכר מנהלים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, ChemGuy85 כתב:

לדעתי אין להם תוכנית ל-end game

אני לא חושב שיש אף אחד תוכנית אנד גיים, חוץ מאולי אנשים מאמינים. גם מה הם יכולים להציע? כשהבורסה קורסת, ואיזה יצחק תשובה מאבד את כל הונו, זה לא עוזר לאף אחד מאיתנו כי זה מוחק את הפנסיות וקרנות ההשתלמות של רובינו. בדיוק באותה המידה אני לא חושב שזה ריאלי לצפות שארה"ב תתנתק לחלוטין מסין ותמציא את הכלכלה שלה מחדש. וריסטרט אגרסיבי בכל אחד מהכיוונים יכולים לייצר מצב הרבה הרבה יותר גרוע ממה שיש היום, ועדיין ללא שום תוכנית אנד גיים סופית וברורה.

לפני 13 דקות, ChemGuy85 כתב:

אגב, אני בכלל לא הכרתי את הציטוט הזה של בנון. עכשיו קלטתי שיש לנו אותו state of mind... אוי שיט... 

כן אה :)

זה לא שהוא בהכרח טועה, כן (חוץ מזה שהיסטורית היה זה דווקא השמאל הסוציאליסטי שיצא נגד גלובליזציה לפני שזה הפך למגניב)?

יש גם כלכלנים, לא מעט מהם כנראה, שאמרו אז ואומרים היום שצריך לתת לכל מי שקורס לקרוס, ולא לדרוש מכולם לשלם על החייה של חברות במשבר.

אבל זה כמו שיחות על איך להתמודד עם הקורונה. אני לא אומר מה נכון ומה לא. אבל מן הסתם הרבה יותר קל להטיף לפתרונות רדיקליים, כשלא אתה זה שצריך באמת להחליט לפה או לפה.

אז אנחנו 10 שנים אחרי המשבר ההוא, אפשר להגיד שאי אפשר להשוות את התנאים והנסיבות, אבל עדיין, גם טראמפ בוחר בחילוץ.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי מדובר בקריסה בלתי נמנעת והפעולות שעושים הבנקים המרכזיים ב-20 השנים האחרונות רק דחו את הקץ ובמידה מסוימת החמירו אותו משמעותית כמו אדם שבולע משכחי כאבים ומדחיק את המצב במקום לעבור ניתוח כואב ומסוכן שאחריו יש לו סיכוי החלמה. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, khalil כתב:

אני טוען שאתה מוכשר מאוד בלא להבין.

ואני טוען שאתה או עושה את עצמך, או חושב שאני דביל, וזו לא פעם ראשונה.

לפני 15 שעות, YaronNahum כתב:

כך שאני מניח שאותו שופט עליון משלם היום מס על הדירות כעסק, כלומר מהשקל הראשון , נדרש להגיש דוח שנתי 

אתה מניח שכל הדירות רשומות על שמו, ולא נניח 3-4 על כל ילד, אח, בנדוד וכו'.

לפני 15 שעות, YaronNahum כתב:

הפטור היחיד שיש הוא השכרה עד כ 5000 שח לחודש , הפטור הזה משתי סיבות עיקריות לדעתי. 

1. עבור אנשים ששוכרים במקום אחד ומשכירים במקום אחר, בכדי שלא יאלצו לשלם מס 

2. לרשות המיסים לא תמיד כדאי להתעסק עם הסכומים הקטנים , בדיוק כמו שיש פטור על חבילות עד 75$ . 

את 1 הרי פשוט נורא לאפשר, זה באמת שטות.

2. 75$ לחבילה שממנה אולי מגיע למדינה משהו, זה באמת סכומים פעוטים - כמה תגיע? ל-50 שקל עבור חבילה חד פעמית?, 3000-5000 שקל כל חודש, מתוכם 10% מס, כפול 12 חודשים נותן לך 3600-6000 שקל רק מיסים בשנה, בלי להתאמץ הרבה בכלל.

עכשיו לבוננזה האמיתית, הרי בעל הדירה לא פתאום מעלים אותה, היא עדיין בבעלותו, זה אומר שאת אותו רווח כפול מספר שנים שהוא יחזיק את הדירה. בקלות הנבת מבעל דירה אחד עשרות אלפי שקלים מיסים לאורך שנים.

הרי הרווח מטרנזקציה חד פעמית (כמו חבילה עד 75$) הרווח הוא מוגבל, לעסקה תקופתית עם תשלום קבוע הרווח הוא לא באמת מוגבל, כל עוד הדירה בבעלות אותו בעלים, ועדיין מושכרת, זה סופר-פשוט וההכנסות לאורך שנים מצטברות לכמויות כסף אדירות.

לפני 10 שעות, pooh-bear כתב:

תגדיר "עשירים".

איכשהו, יש לי הרגשה שאף אחד לא באמת "יתלבש" על ה"עשירים", להיפך, הם יצליחו לקבל כל מיני פיצויים בגלל "המצב". הראל ויזל וגבי רוטר לא יסבלו מנדודי שינה חמורים במיוחד.

יתלבשו על מי שקל להתלבש עליו - שכירים עם משכורות גבוהות יחסית, כאלו שכבר עכשיו מוכיחים שאין להם בעיה להיות פראיירים ולשלם אחוזי מס גבוהים במיוחד, וגם אין להם שום יכולת לחמוק מהתשלומים האלה.

על הדרך גם יתעללו קצת בכל השאר: במע"מ, במיסוי על הדלק, במיסי קניה ומכסים ולך תדע במה עוד.

מדויק

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תנסה לשכנע את בעלי הדירות שלא רוצים שיגעו להם בגבינה את ההיגיון בהטלת מס על שכר דירה.

אנשים פשוט לא רוצים להבין כשזה מגיע לכיס שלהם ויספרו סיפורי אלף לילה ולילה כדי להצדיק את זה.

האמת היא שיש פה עוול שזועק לשמים, חוץ מהפן החברתי וחוסר השיוויון יש פה עיוות מס שיוצר עיוותי שוק רציניים ומנפח את שוק הנדלן

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה אתה חושב, ברגע שיהיה מיסוי על דירות בסכומים נמוכים אתה לא חושב שזה יתגלגל אל המשכירים?

"אה עכשיו צריכים להצהיר מס מסכומים נמוכים ולהשתמש בשירותיו של יועץ מס אז במקום 5000 נעלה ל-5600".

סתם דוג'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...