Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיתון כלכלי ? מישהו מרגיש משהו ?

stum
שימו לב! השרשור הזה בן 1053 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 18 דקות, YaronNahum כתב:

כשר , וחוקי. מה שנקרא תכנון מס. וכמו שאמרתי גם פנטאהוז אחד ברמת גן יניב שכד מעל 5000 שח והוא כבר חייב במס. 

ממש ממש לא כשר, לא מדובר על כך שזו מתנה ושהילד ישבור את הראש עם הדירה. אלא שרושמים את הדירה על שמו כדי להתחמק ממס, בעוד מי שיחתום איתך על החוזה הוא האבא (כי הילד לא מבין כלום מהחיים שלו)

אפשר ומותר לקבל מתנות מהורים , זה עדיין חוקי ופטור ממס. 

שוב, זה צריך לבוא עם זה שהילד אחראי לדירה, בעוד בפועל אתה תחתום על החוזה מול האבא, ולפעמים אפילו ייכתב בחוזה שהדירה על שם X לצרכי מס.

לא רק לא חוקי, אלא לא חוקי בעליל.

כמו שאסור לי לרשום דירה על שמך לצרכי מס בלי שיש לך זיקה אליה.

רישום דירה בטאבו על שם משהו זה תהליך שעולה כסף. והוא סופי. ואם משהו מעלים מס , צריך להכנס בו בכל הכוח. גם אם מעלים מנת פלאפל , טיפול בנזילה , חשבון בחול או נכס נדלן 

אותו רישום עולה אותו כסף אם תרשום אותו מלכתחילה על שם האב או על שם הבן.

אז כשהוא קונה הוא רושם על הבן, בפועל הדירה שלו, הוא מנהל אותה, הוא משכיר אותה, איתו אתה נפגש ואליו אתה פונה עם תקלות, ואפילו בחוזה יהיה כתוב שהדירה על שם הבן לצרכי מס.

1. 83 תיקים ליום , כלומר תיק כל 6.5 דקות ללא הפסקה , ללא חופשות , מחלה , מילואים , במשך שנה שלמה. לעובד מדינה. תרשה לי להתפקע מצחוק. 

2. בחישוב תמחירי , לוקחים את עלות השכר למעביד , לא שכר ברוטו לעובד (תוסיף 25% ) בנוסף הם צריכים מקום (תוסיף משרדים שכירות + דמי ניהול ) ציוד (כסא , שולחן , ציוד משרדי ) מחשוב , 

עובדי תמיכה (החל מעובדי נקיון ועד  עובדי מחלקת מחלקת IT )  

1. יפה שהתעלמת לחלוטין מההמשך, שהיו בו שתי נקודות חשובות אבל הן לא תומכות באג'נדה שלך אז התעלמת:

א. תיק כל 6.5 דקות זה הרבה יותר סביר מאשר 1400 חבילות כל 6.5 דקות לא?

ב. הפונקציה הלוגריתמית מול הליניארית

2. זה נכון לאותם עובדים בשני המקרים ולכן אין צורך להוסיף את העלות הזו לשני החישובים.

אמרתי כבר בהתחלה שביטול הפטור על חבילות הוא לא כלכלי. לא ברור לי למה אתה ממשיך להתעקש כמו אמסטף על הנושא הזה. נתתי דוגמא קיצונית לדבר שהוא לא כלכלי.

אז למה אתה העלית את הדוגמה הזו?

אתה רוצה שאני אוכיח מתמטית שלמסות הכנסה מדירה מתחת ל-5000 שקל זה כן כלכלי? הרי שרירותית שמתי את הקו במיליון שקל לשנה, אני יכול בקלות להראות שהרווח על המיסוי הזה כולל תוספת אנשים, מחשוב והכל לא יגיע ל-900 מיליון שקל שזה נניח ההכנסה.

להראות לך את החישוב?

כמו שאמרתי זה לא מליון , וגם לא שתיים , הרבה יותר. 

זו לא השאלה, כדי להראות רווחיות זה צריך להיות פחות מ-900 מיליון, שאראה לך מה אפשר לעשות ב-899 מיליון?

אם המדינה רוצה להשקיע, לדעתי הדבר העדיף הוא חובת דיווח אישי , שבה בסוף כל שנה , כל אזרח יצטרך לדווח לרשות המיסים על כל ההכנסות שלו , וכל תשלומי המיסים. והוצאות מוכרות במידה ויש 

וישלם את המס. 

המדינה לא רוצה להשקיע, היא רוצה למקסם הכנסות במינימום הוצאות.

במצב כזה יהיה יותר קל לגבות מס אמת 

לא ברור לי למה רשות המיסים מתנגדת לזה. 

זה נכון שזה אופטימלי (הנקודה שלי היא שלא חייב חובת דיווח אישי כדי למסות את ההכנסות האלה, והן עדיין יהיו רווחיות), או כמו שאמר לי פעם מנהל קבוצה - אם נעשה את זה לפי החלומות שלך זה יהיה מדהים, עונה על 100% מהדרישה בשוק, ייקח שנה, מה נעשה בינתיים? נענה על 0% מהדרישה? או שנעשה משהו חלקי שיענה על 60% או 80% מהדרישה אבל לא יהיה לפי החלומות שלך?

והם מתנגדים כי זה יותר עבודה?

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בתכלס יש חובת דיווח כללית לכולם, זה מה שהחוק אומר.

אבל אז הכניסו פטורים ופטרו אוכלוסיות מדיווח מלא. 

למי שיש הכנסות משכר דירה והם לא פטורות חייב להגיש דוח למס הכנסה,

הוא יכול לדווח על 10% ללא הכרה בהוצאות ואז הוא פטור מהגשת הדוח. 

השאלה האם מבטלים את כל הפטורים , ואז זה באמת הולך להיות בלגן,  היום הם לא בודקים את הדוחות שמגישים להם.

אז אם יגישו פי 30 דוחות ???  

או מה תעשה למי שלא מגיש דוח? תתחיל לחפש את החייל המשוחרר שלא הגיש?  את מוחמד שלא הגיש?

את יעקב ויצחק שלומדים בכולל ואי אפשר לזהות אותם גם אם תגיע עם תמונה שלהם לכולל והם יהיו 5 מטר ממך?

בקיצור זה ממש לא ריאלי לדרוש מכולם להגיש דוחות מס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, m3x7r3m3 כתב:

ממש ממש לא כשר, לא מדובר על כך שזו מתנה ושהילד ישבור את הראש עם הדירה. אלא שרושמים את הדירה על שמו כדי להתחמק ממס, בעוד מי שיחתום איתך על החוזה הוא האבא (כי הילד לא מבין כלום מהחיים שלו)

אם האבא חותם על החוזה , זאת העלמת מס. כמו שאני מנסה להסביר לך כבר כמה פעמים. ואל תנסה לשייך לי תמיכה בהעלמת מיסים. זה ממש לא אני. 

יש הבדל גדול מאוד בין תכנון מס חוקי. למשל אני נותן דירה לילד שלי , אני יכול לסייע לו גם בשלב המשא ומתן. בפועל הוא חותם על החוזה , הכסף נכנס לחשבון שלו ונשאר שם.  ואם שכר הדירה נמוך מ 5000 שח לחודש , הוא גם פטור ממס על ההכנסה הזאת 

לבין המקרה שאתה מתאר שהוא כבר העלמת מס.  

שוב, זה צריך לבוא עם זה שהילד אחראי לדירה, בעוד בפועל אתה תחתום על החוזה מול האבא, ולפעמים אפילו ייכתב בחוזה שהדירה על שם X לצרכי מס.

לא רק לא חוקי, אלא לא חוקי בעליל.

כמו שאסור לי לרשום דירה על שמך לצרכי מס בלי שיש לך זיקה אליה.

מותר לך לרשום דירה על שמי , אם אתה רוצה , אני אפילו אשמח. רק תבטיח לי שלא תבקש אותה בחזרה. 

אותו רישום עולה אותו כסף אם תרשום אותו מלכתחילה על שם האב או על שם הבן.

אז כשהוא קונה הוא רושם על הבן, בפועל הדירה שלו, הוא מנהל אותה, הוא משכיר אותה, איתו אתה נפגש ואליו אתה פונה עם תקלות, ואפילו בחוזה יהיה כתוב שהדירה על שם הבן לצרכי מס.

1. יפה שהתעלמת לחלוטין מההמשך, שהיו בו שתי נקודות חשובות אבל הן לא תומכות באג'נדה שלך אז התעלמת:

א. תיק כל 6.5 דקות זה הרבה יותר סביר מאשר 1400 חבילות כל 6.5 דקות לא?

ב. הפונקציה הלוגריתמית מול הליניארית

2. זה נכון לאותם עובדים בשני המקרים ולכן אין צורך להוסיף את העלות הזו לשני החישובים.

נתתי דוגמא לסיבות לפטורים. יש גם למשל פטור ממס על סכומי כסף שאתה מפקיד בקרן השתלמות. (עד לתקרה של כ 15 אלף שח ) וגם על רווחי המס שהם צוברים בתנאי שתמשוך אותם אחרי לפחות 6 שנים 

גם אותו אפשר לבטל , זה הרבה יותר קל ולא דורש שום פקיד שומה נוסף, הניכוי כאן מבוצע במקור. 

אז למה אתה העלית את הדוגמה הזו?

אתה רוצה שאני אוכיח מתמטית שלמסות הכנסה מדירה מתחת ל-5000 שקל זה כן כלכלי? הרי שרירותית שמתי את הקו במיליון שקל לשנה, אני יכול בקלות להראות שהרווח על המיסוי הזה כולל תוספת אנשים, מחשוב והכל לא יגיע ל-900 מיליון שקל שזה נניח ההכנסה.

להראות לך את החישוב?

אתה מוזמן לבצע תחשיב , תגלה שהאחוזים יהיו נמוכים. וזאת בהנחה שתצליח לגבות 100% מס אמת. כידוע יש העלמות מיסים , כך ש 60% בשנה הראשונה יחשב השג. 

זו לא השאלה, כדי להראות רווחיות זה צריך להיות פחות מ-900 מיליון, שאראה לך מה אפשר לעשות ב-899 מיליון?

המדינה לא רוצה להשקיע, היא רוצה למקסם הכנסות במינימום הוצאות.

זה נכון שזה אופטימלי (הנקודה שלי היא שלא חייב חובת דיווח אישי כדי למסות את ההכנסות האלה, והן עדיין יהיו רווחיות), או כמו שאמר לי פעם מנהל קבוצה - אם נעשה את זה לפי החלומות שלך זה יהיה מדהים, עונה על 100% מהדרישה בשוק, ייקח שנה, מה נעשה בינתיים? נענה על 0% מהדרישה? או שנעשה משהו חלקי שיענה על 60% או 80% מהדרישה אבל לא יהיה לפי החלומות שלך?

והם מתנגדים כי זה יותר עבודה?

אבל הרבה יותר כסף ממש הרבה יותר כסף. 

לפני 3 דקות, korola כתב:

בתכלס יש חובת דיווח כללית לכולם, זה מה שהחוק אומר.

אבל אז הכניסו פטורים ופטרו אוכלוסיות מדיווח מלא. 

למי שיש הכנסות משכר דירה והם לא פטורות חייב להגיש דוח למס הכנסה,

הוא יכול לדווח על 10% ללא הכרה בהוצאות ואז הוא פטור מהגשת הדוח. 

השאלה האם מבטלים את כל הפטורים , ואז זה באמת הולך להיות בלגן,  היום הם לא בודקים את הדוחות שמגישים להם.

אז אם יגישו פי 30 דוחות ???  

או מה תעשה למי שלא מגיש דוח? תתחיל לחפש את החייל המשוחרר שלא הגיש?  את מוחמד שלא הגיש?

את יעקב ויצחק שלומדים בכולל ואי אפשר לזהות אותם גם אם תגיע עם תמונה שלהם לכולל והם יהיו 5 מטר ממך?

בקיצור זה ממש לא ריאלי לדרוש מכולם להגיש דוחות מס

הבדיקה היא מאוד פשוטה , מצליבים את מרשם האוכלוסין עם הדוחות שמתקבלים. מייד מתקבל ההפרש. כעת כל מה שנשאר הוא להדפיס מכתב יפה ולשלוח בדואר רשום 

והבדיקה יכולה להיות ממוחשבת. 

בנוסף אתה מפספס דבר נוסף. אדם שלא הגיש דוח , והעלים למשל שכר דירה יכול לטעון לא ידעתי , לא שמעתי ואז מקלים לו בקנס.

אדם שמגיש דוח , ובמקום של הכנסות משכירות רושם אפס או סכום נמוך ובהצלבה פשוטה אפשר להוציא את כל בעלי 3 נכסים ויותר או 2 נכסים כאשר שניהם במרכז ולהביא אותם לבדיקה ידנית . זה הרבה יותר פשוט. וגם כאן בנוסף הבעיה היא לא אי דיווח אלא דיווח שקרי , שזאת עבירה חמורה יותר , שהעונש עליה יכול להיות גבוה יותר. יותר אנשים יפחדו להעלים מיסים במקרה כזה. ותקבל גם גביה גבוהה יותר. 

• אהבתי 1

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, YaronNahum כתב:

אם האבא חותם על החוזה , זאת העלמת מס. כמו שאני מנסה להסביר לך כבר כמה פעמים. ואל תנסה לשייך לי תמיכה בהעלמת מיסים. זה ממש לא אני. 

יש הבדל גדול מאוד בין תכנון מס חוקי. למשל אני נותן דירה לילד שלי , אני יכול לסייע לו גם בשלב המשא ומתן. בפועל הוא חותם על החוזה , הכסף נכנס לחשבון שלו ונשאר שם.  ואם שכר הדירה נמוך מ 5000 שח לחודש , הוא גם פטור ממס על ההכנסה הזאת 

לבין המקרה שאתה מתאר שהוא כבר העלמת מס.  

אפשר לומר שמהפוזיציה שלי אני נוטה להתקל ב-Bias של אחוזי מקרים של העלמת מס שהוא גבוה מהממוצע (וגם אז רק במקרים היותר אקזוטיים או בעייתיים), אבל גם כשוכר אני נתקלתי בהרבה יותר מקרים שזה העלמת מס מאשר באמת נתנו לו דירה שיסתדר משם (קרה פעם אחת, וגם אז זו הייתה מתנה משותפת לשני האחים שהם באמת שברו את הראש בהתמודדות איתה ביחד, ההורים שנתנו את המתנה לא היו מעורבים בשום שלב).

ברוב המקרים שנתקלתי זה היה ניסיון ארצישראלי טיפוסי לכאילו "תכנון מס", אבל מה שיצא זה העלמת מס.

כולל אותו סעיף שכתבתי קודם. ששם באמת שאין שאלה, זה Literally העלמת מס פר אקסלנס.

אני לא מנסה לשייך לך ספציפית שום דבר, לא מכיר אותך, מוכן לשבת איתך על קפה, אין לזה קשר.

מותר לך לרשום דירה על שמי , אם אתה רוצה , אני אפילו אשמח. רק תבטיח לי שלא תבקש אותה בחזרה. 

בתנאי שנעשה גם חוזה בינינו שהדירה על שמך רק לצרכי מס, ובפועל שייכת לי, (מכיר אחד כזה) ונוסיף גם לחוזה שתחתום להשכרת הדירה שהיא רשומה על שמך רק לצורכי מס (נתקלתי ביותר מדי כאלה).

אה ואת שכר הדירה נכניס לחשבון שלך ותעביר לי במזומן.

נתתי דוגמא לסיבות לפטורים. יש גם למשל פטור ממס על סכומי כסף שאתה מפקיד בקרן השתלמות. (עד לתקרה של כ 15 אלף שח ) וגם על רווחי המס שהם צוברים בתנאי שתמשוך אותם אחרי לפחות 6 שנים 

גם אותו אפשר לבטל , זה הרבה יותר קל ולא דורש שום פקיד שומה נוסף, הניכוי כאן מבוצע במקור. 

כמובן, אבל זו עז קבועה, כשהמיסוי הזה יעבור אפשר לקרוא למשיח.

זה היה ונשאר הבייבי של ההסתדרות, בהצלחה למסות את זה.

בלי לדבר על זה שהפטור הזה במשך השנים נשחק, כי התקרה נשארה בערך אותו דבר, אבל ריאלית זה קונה לך פחות.

אתה מוזמן לבצע תחשיב , תגלה שהאחוזים יהיו נמוכים. וזאת בהנחה שתצליח לגבות 100% מס אמת. כידוע יש העלמות מיסים , כך ש 60% בשנה הראשונה יחשב השג. 

נניח שניקח בשנה הראשונה 50% כמטרה, הכנסה של 450 מיליון שקל.

עם מיליון אחד פחות - 449 מיליון, פחות הוצאות מחשוב, משרדים וכמות קפה לפינות קפה של נניח 2 מיליון שקל, נשאר 447, תמיכה מסביב נניח עוד 4 מיליון בשנה, נשאר לי 443 מיליון, נוריד עלות העסקה של 25%, זה אומר שנשאר לי קצת מעל 330 מיליון שקל למשכורות לפקידי שומה, שזה נניח עם משכורת של 8000 שקל, זה קונה לי בערך 41 אלף פקידי שומה, נניח שמדובר על מיליון וחצי תיקים (כי ממסים הכל, לא רק בעלי 2 דירות ומעלה, אם כי הם כמובן קנדידטים ראשוניים טובים יותר), אנחנו מדברים על ממוצע של 37 תיקים לעובד לשנה, הוא יכול לעשות תיק בשבוע, ועדיין לא לעבוד בכל שבוע שבו יש חג כלשהו.

אה, ועדיין נשאר לי מיליון שקל רווח בשנה.

עכשיו תלך הפוך לפי נניח 4 תיקים לעובד ליום עבודה, תכפיל הפוך, זה נותן 80 תיקים בחודש, זה 950 בשנה, זה אומר שאני יכול להסתפק ב-1600 עובדים, שהעלות שלהם פחות מ-13 מיליון, נוסיף עלות העסקה הגענו ל-16 מיליון, נוסיף תמיכה מסביב נניח 4 מיליון ועוד הוצאות ציוד ומתכלים של 2 מיליון הגענו ל-22 מיליון.

ומיסינו 450 מיליון.

בקיצור זה בוודאי כלכלי ורווחי, מציע לך חזרה את הסולם מהעמוד הקודם

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 8.5.2020 בשעה 23:14, stum כתב:

אולי אני חי בבועה אבל אני לא מרגיש שום מיתון.

חודשיים שהשוק קפוא בגלל הקרונה.

הריבית כרגע 0.1% בשוק.

מחירי הדירות נשארו אותו דבר.

מחירי הרכבים נשארו אותו דבר.

החלב הביצים המילקי והגבינה במכולת עולה אותו דבר.

יש איזשהם נתונים שמצביעים על מיתון בפתח מעבר לביזיון שקורה עם העצמאיים ?

מישהו מרגיש משהו שונה ?

שיש לך מליון מובטלים אז זה מרגיש שאנחנו בדרך לשם, תכלס בשביל שיהיה מיתון לפי ההגדרות הקלאסיות צריך להיות שני רבעונים רצופים בלי צמיחה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אתה מוכר?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוצרי חשמל לתעשייה

כבלים

כבלים מיוחדים

גופי תאורה תעשייתים

מאמטים {פיוזים}

מתגים

נורות מיוחדות

צינורות להולכת חשמל {מלא סוגים}

עריכה אחרונה על ידי eladns

BMW E36 M40 year of 1992

Autobianchi A112 year of 1979

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו. אספקה טכנית לא תלויה במצב רוח. כן תלויה בפעילות במשק, אבל הרי הפעילות לא אפס, וצריך לתקן את התקלות של שלושת החודשים האחרונים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, eladns כתב:

חזרתי לעבוד,

הקופות דופקות יפה

אפילו יותר מלפני הקורונה.

כאילו כלום לא קרה,

החנות עמוסה מתמיד.

מאחל כמובן שזה ימשיך כך כל יום, אבל זה לא המדד. גם בתחום שלי ישנה התאוששות משמעותית אבל אני לוקח את זה בערבון מוגבל, מאוד. אנחנו כרגע באווירת "ניצלנו מסוף העולם", עסקים רבים מנסים לחזור לתלם ומשקיעים בפרסום ותמריצים לקונים אבל צריך להיות עם היד על הדופק ולראות מה קורה במהלך החודשים הקרובים ואבוי לנו אם יהיה גם גל שני משמעותי. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלעד, התחום שלך (וגם שלי) יחטפו יותר מאוחר.

אתה מספק לפרוייקטים שהתחילו לפני שנה ויותר והבעיה תורגש כשהפרוייקטים שלא יצאו אל הפועל היו אמורים להגיע אליכם.

• רעיון טוב! 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, korola כתב:

הגרף רק מחזק את הטענה שלי,  לפני 1000 שנה הריבית הייתה לא נורמלית - מחיר הכסף היה כל כך גבוה שאנשים שנולדו בלי כסף לא יכלו להתקדם לכלום.

ואנשים שנולדו עם כסף השמיים לא היו הגבול.  

ככל שהעולם התפתח, הריבית התכנסה לאיזור הנורמלי,  שהגענו לאיזור ההגיוני של הריבית 4% , התחיל שיגשוג כלכלי .

מחיר הכסף היה נורמלי, 4% זה אומר פקטור של 25 שנה וזה מחיר נורמלי לכסף (לא אני אומר - הרבה מחקרים פיננסים אומרים)

בריבית של 4%, הכסף לא יקר מידי , אז אנשים שנולדים בלי כסף יכולים לעבוד ולחסוך כסף (25 שנה כן) שמאפשר להם לצבור נכסים שיניבו להם כסף. 

ריבית נמוכה מידי - קרוב ל-0 , שוב פעם היא ריבית לא נורמלית... 

שוב פעם חזרנו למצב שאמצעי הייצור (ההון) נמצא אצל קבוצת אנשים - ובגלל הריבית הנמוכה אנשים ללא הון לא יכולים לצבור הון. 

א. הפכת את הסיבה והתוצאה. ריבית היא תוצאה של הסיכון הנתפס. זה לא שהגענו לריבית של 4% והתחיל שיגשוג אלא עם הזמן היה שיגשוג (הרנסנס, המהפכה התעשייתית וכך הלאה), הסיכון ירד ובהתאם הריבית. תזכור שהריבית לשנה אולי נקבעת על ידי הבנק המרכזי אבל מה שמשנה זה הריבית לטווח ארוך, והיא נקבעת על ידי השוק (נכון, הבנק המרכזי יכול להשפיע עליה אבל לא לתקופות ארוכות).

ב. אשמח לקבל לינקים למחקרים שאתה מדבר עליהם.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, Night Driver כתב:

אלעד, התחום שלך (וגם שלי) יחטפו יותר מאוחר.

אתה מספק לפרוייקטים שהתחילו לפני שנה ויותר והבעיה תורגש כשהפרוייקטים שלא יצאו אל הפועל היו אמורים להגיע אליכם.

לא יודע, יש מצב שממשלות יתחילו בפרוייקטי תשתיות (מגרעון כמובן) בשביל להניע את המשק, ולחפות ירידות הביקוש בצד הפרטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד אחד זה מה שמתבקש אבל מצד שני רני עדיין מחכה מ 2011 שיוציאו פרועץייקט תשתית שזכיתי בו לביצוע.

לפני שנה יצא כבר מכרז לשלב ב' שגם בו זכיתי ואף אחד לא יודע מתי יתחיל שלב א'

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...