Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיתון כלכלי ? מישהו מרגיש משהו ?

stum
שימו לב! השרשור הזה בן 1052 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יכול להיות שהחודשיים - שלושה בהם אנשים ישבו בבית ו\או ספגו בירידה שכר לא באמת יצרו כזה משבר קיצוני כמו שחלקכם חשבת שיהיה?

אין לי מושג, אבל גם זו אפשרות. 

• רעיון טוב! 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

• חברי המעגל הראשון

יכול להיות אבל כדי לא לקלקל את אווירת הנכאים שנבנתה פה בעמל רב צריך להגיד שאנחנו רק בהתחלה ואת הנזקים הגדולים עוד לא ראינו וכו'.

• מצחיק 2
  • רעיון טוב! 2

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וזה בהנחה שלא יהיו גלים נוספים.

• רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, יבגניפ כתב:

יכול להיות שהחודשיים - שלושה בהם אנשים ישבו בבית ו\או ספגו בירידה שכר לא באמת יצרו כזה משבר קיצוני כמו שחלקכם חשבת שיהיה?

תהליכים מהסוג הזה מחלחלים לאט. לקראת סוף השנה נראה תמונת מצב יותר ברורה. בינתיים יותר ויותר חברות מתחילות פיטורים לדוגמא ביטוח ישיר, דיוטי (לא מפתיע) ועוד. באופן כללי חזרה לשוק העבודה לא ממש מתרחשת מהר ויש דיבורים על מענק לחברות שיסכימו לקלוט חזרה עובדים.

אנקדוטה אתמול הלכתי לפקיד שומה אשדוד להגיש דוחות מס. מדובר בפקיד שומה שמתעסק נטו בהחזרים/תיאומים. אוי מאי פאקינג גוד מה הלך שם. אנשים רמסו אחד את השני. מזל שכל מה שהייתי צריך זה לזרוק להם כמה ניירות ולעוף משם. כמובן כולם היו בלי מסכות ובמקרה הטוב שמרו על 20 ס"מ אחד מהשני.  

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר רכש רכב משומש מליסינג עכשיו. לדבריו היו עסקאות טובות יותר במבצעי יום הבחירות שהיו.
לך תבין... אולי זה הפוך על הפוך, בליסינג מבינים שמי שעכשיו בא לקנות רכב חייב לרכב.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, יבגניפ כתב:

לפני 18 דקות, SlowRide כתב:

יכול להיות אבל כדי לא לקלקל את אווירת הנכאים שנבנתה פה בעמל רב צריך להגיד שאנחנו רק בהתחלה ואת הנזקים הגדולים עוד לא ראינו וכו'.

עבודתית, אני אשלם מקדמות מס נמוכות משמעותית על החודשיים האחרונים וכך גם אלפי עסקים אחרים. מדובר בהספד הכנסה למדינה של מיליארדי שקלים. את ההפסדים האלו, כולל עשרות מיליארדים ששולמו למעל למיליון המובטלים, נרגיש בתקציב המדינה הקרוב. אין ארוחות חינם. אז עובדי המדינה, כרגיל, לא השתתפו בנטל ועבורם זו הייתה סתם תקופה מוזרה בלי כל השפעה ממשית על השכר, אבל עבור למעלה מ-1.5 מיליון איש ואישה הם חוו ירידה משמעותית בהכנסה ובמקרים מסוימים, אפס מוחלט של הכנסה. לכל זה תהיה השפעה שנרגיש בהמשך. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ch, על גרעון ומיסים וכו׳ אין ויכוח.

לגבי ההמשך - מודה שאני לא מבין, ולא יודע.

הטענה שיפטרו אנשים שלא פוטרו עד עכשיו? יכול להיות.

אבל דיברו כאן על זה שעכשיו אנשים חזרו לקנות ולהוציא כסף. כלומר עכשיו או שיש מספיק אנשים שלא נפגעו מהחודשיים האלו, או שההתנהלות הכלכלית היא כ״כ מזעזעת שלאנשים אין כסף לאוכל אבל הם הולכים וקונים טלויזיה חדשה. אני יודע שפה בפורום תמיד מעדיפים את האופציה השניה כגישה לדיונים כלכליים, והגישה הרווחת כאן זה שכולם לא יודעים לחסוך וקופצים מעל הפופיק. גם יכול להיות. ויכול להיות שפשוט המאסה הקריטית באמת לא נפגעה קשה כ״כ מהמשבר עד עכשיו, ברמה שזה פגע בצריכה הפרטית.

אגב גם בארהב, מדברים פה על קריסה (צפויה למדי) של jc penny ואחרות. אבל המכירות אונליין בזינוק שלא היה כמוהו אף פעם לדעתי. אצל ואלרמאט, שופיפיי, נראה גם טרגט. חברות שעוסקות בecommerce בכלל מדווחות מכל כיוון אפשרי על זינוקים היסטוריים בפעילות.

אז יש שתי אופציות:

1. להמון אין במה לקנות אוכל, כמו שנטען כאן גם, והם מחכים לbane שיעלה איתם על הבריקדות, אבל בו זמנית הם קונים בגדים, מוצרי חשמל, מכשירי ספורט ומה לא.

2. המשבר, עד עכשיו, לא באמת פגע ברוב עד כדי כך.

ושוב, מה יהיה בעתיד אני לא יודע. בואו נדבר על ההווה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, יבגניפ כתב:

הירידה בצריכה היא גלגל.

הציבור צורך פחות אז החנויות עובדות פחות. החנויות עובדות פחות אז יש יותר אבטלה/ ירידה במשכורות שגוררת עוד פחות צריכה. הירידה בצריכה גורמת למדנה לקבל פחות מיסים וליבואנים/יצרנים לעבוד גם פחות ולשחרר עוד אנשים הביתה.

מצד שני יכול להיות שהמדינה תחליט שכדי הניע את המשק היא שופכת כסף על פרוייקטים לאומיים ואז הגלגל מסתובב לצד השני.

בקיצור, נצטרך לראות אם יקצצו לנו בשכר או שיעלו לנו מיסים. בכל מקרה מישהו יצטרך לספוג את החור של החודשיים האלה והמישהו הזה זה הציבור.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, יבגניפ כתב:

אבל דיברו כאן על זה שעכשיו אנשים חזרו לקנות ולהוציא כסף.

בינתיים עדיין ההוצאה הממוצעת בכרטיסי אשראי ירדה ב 12% שזה המון.

עריכה אחרונה על ידי Night Driver

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, יבגניפ כתב:

אגב גם בארהב, מדברים פה על קריסה (צפויה למדי) של jc penny ואחרות. אבל המכירות אונליין בזינוק שלא היה כמוהו אף פעם לדעתי. אצל ואלרמאט, שופיפיי, נראה גם טרגט. חברות שעוסקות בecommerce בכלל

אז זינקו. בארה"ב סה"כ צריכה נמצאת בשפל של כל הזמנים וחסכון בבנקים זינק לרמה שלא נראתה מאז 1981. 

לפני 41 דקות, יבגניפ כתב:

אבל דיברו כאן על זה שעכשיו אנשים חזרו לקנות ולהוציא כסף. כלומר עכשיו או שיש מספיק אנשים שלא נפגעו מהחודשיים האלו, או שההתנהלות הכלכלית היא כ״כ מזעזעת שלאנשים אין כסף לאוכל אבל הם הולכים וקונים טלויזיה חדשה. אני יודע שפה בפורום תמיד מעדיפים את האופציה השניה כגישה לדיונים כלכליים, והגישה הרווחת כאן זה שכולם לא יודעים לחסוך וקופצים מעל הפופיק. גם יכול להיות. ויכול להיות שפשוט המאסה הקריטית באמת לא נפגעה קשה כ״כ מהמשבר עד עכשיו, ברמה שזה פגע בצריכה הפרטית.

כדי שאנשים יפסיקו לצורך כלל למעט אוכל, חשבונות ודלק צריכה להתרחש אפוקליפסה כלכלית. אנחנו לא שם (עדיין) ובכלל חלפו בסך הכל חודשיים מאז הסגר. אתה מדבר כאילו חלפו שנתיים. (מרגיש ככה) נראה מה יהיה בחודשים הקרובים.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממש לא מדבר כאילו חלפו שנתיים. תן לי להזכיר לך שבעמוד הקודם, ובכלל מתחילת השרשור, התנהל דיון על האם יש מיתון כלכלי *עכשיו*.

אתה כתבת, בהתייחס לזה שאנשים חוזרים לבזבז, ש:

ציטוט

אני לא יודע אם זה מעיד על התאוששות כלכלית או העבודה שאנשים בארץ פשוט לא יודעים להתנהל כלכלית או שילוב של שני הגורמים האלה. 

בסופו של דבר איך שלא תסובב את זה היו כאן 1.1 מיליון מובטלים שחטפו ירידה חדה מאוד במשכורת שלהם. נכון להיום השתלבו 200 אלף חזרה בשוק העבודה. 

מה יהיה עוד כמה חודשים אני לא יודע.

ועכשיו? עדיין יכול להיות שהרוב האבסולוטי לא באמת כ"כ נפגע מהחודשיים האלו.

ויש לי עוד ספקולציה: אני בספק אם נראה מיליוני ישראלים טסים לחול השנה. בזה, אפשר לנחש, הרוב חסכו. וכנראה גם בדברים נוספים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים מוציאים פחות בהגדרה. רק הנסיעות לחו"ל שנעלמו מהמפה חוסכים לכל משפחה כמה אלפי שקלים בשנה בתרחיש השמרני.

לגבי הבזבוזים הנוכחיים - זה סתם בום אחרי חודשיים בסגר, זה לא מייצג שום דבר.

כולם מבזבזים עכשיו פחות, גם מי שלא נפגע, זה לא יעזור. אני רואה בסביבתי אנשים פשוט ממעיטים הוצאות עכשיו.

בעוד חודשיים שלושה כשייגמרו הלוואות הגרייס שהמדינה נתנה על משכנתאות ועל הלוואות רכב, ואנשים עוד לא יחזרו לעבודה, אנחנו נראה לאן זה הולך.

• אהבתי 1
  • מעניין 1

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה עם חברות שמפטרות או רוכבות על גל ה"קורונה" בשביל לפטר? יש לא מעט כאלה, יש הרבה אנשים שלא יחזרו לעבודה אחרי יוני. 

עריכה אחרונה על ידי liav12

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...