Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיתון כלכלי ? מישהו מרגיש משהו ?

stum
שימו לב! השרשור הזה בן 1082 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 4 דקות, bagira כתב:

ב 2010 אתה עדיין מחפש הגיון חברתי במדינת ישראל? 

ב2010 עוד חיפשתי ב2020  ממש לא. 😉

במילואים האחרונים שעשיתי 50% מהחברה הצעירים שהתשחררו לפני 2-5 שנים רוצים לרדת מהארץ בסיום הלימודים, אני יודע שיש הבדל בין רוצים ליעשו את זה בפועל אבל גם 20-30% זה הרבה. 

צדק חברתי לא הסיבה לכך אבל שאר הנושאים שעלו בשירשור הזה פוגעים בול.

לפני 6 דקות, bagira כתב:

אז אתה שולל את התזה שלך על הגיון חברתי!

למה לתת פטור מהמשכורת השניה (בוא נגיד 2 משכורות של 5) בעוד שמי שמרוויח משכורת אחת של 10 משלם על כל הסכום?

1. מי שמרוויח 5 כנראה לא יכול להרוויח 10 אחרת היה עושה את זה.

2. נתתי את הדוגמא לחוסר צדק שבמיסוי הכנסה נוספת שהיא עבודה מול פטור להכנסה שהיא דמי שכירות. הדוגמא ניתנה ללא תזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לא 2010 היום? 

פייייי, איך שהזמן רץ! 😂😂😂

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, Dimo כתב:

צדק חברתי לא הסיבה לכך אבל שאר הנושאים שעלו בשירשור הזה פוגעים בול.

הסיבה לכך היא שהשדשא של השכן נראה ירוק יותר. זאת הסיבה היחידה.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לפעמים הוא באמת ירוק יותר, ויש הזדמנות לעשות מעשה. בגלל סתם סיסמאות בכייניות אף אחד לא יעבור לחיות בחו"ל.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 27 דקות, Dimo כתב:

במילואים האחרונים שעשיתי 50% מהחברה הצעירים שהתשחררו לפני 2-5 שנים רוצים לרדת מהארץ בסיום הלימודים, אני יודע שיש הבדל בין רוצים ליעשו את זה בפועל אבל גם 20-30% זה הרבה. 

חחחח...אולי בכיוון של 2-3 אחוז.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, יבגניפ כתב:

כן אה :)

זה לא שהוא בהכרח טועה, כן (חוץ מזה שהיסטורית היה זה דווקא השמאל הסוציאליסטי שיצא נגד גלובליזציה לפני שזה הפך למגניב)?

יש גם כלכלנים, לא מעט מהם כנראה, שאמרו אז ואומרים היום שצריך לתת לכל מי שקורס לקרוס, ולא לדרוש מכולם לשלם על החייה של חברות במשבר.

אבל זה כמו שיחות על איך להתמודד עם הקורונה. אני לא אומר מה נכון ומה לא. אבל מן הסתם הרבה יותר קל להטיף לפתרונות רדיקליים, כשלא אתה זה שצריך באמת להחליט לפה או לפה.

אז אנחנו 10 שנים אחרי המשבר ההוא, אפשר להגיד שאי אפשר להשוות את התנאים והנסיבות, אבל עדיין, גם טראמפ בוחר בחילוץ.

הולי שיט הבן הזה הוא הנשמה התאומה שלי. אנחנו יכולים להשלים אחד לשני את המשפטים. מה שהוא אומר זה בדיוק מה שאני חושב ב-10 השנים האחרונות! 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, bagira כתב:

מה שאמרת, כנראה קראת באיזה ספר כלכלה... במציאות, אין לו שום אחיזה.

1. שכר הדירה לא צמוד לכלום והלוואי שהשכר של כל השכירים במשק היה עולה באותה מידה ששכ"ד עולה מידי שנה.

2. כאשר כמעט התממש מיסוי דירה שלישית ומעלה, רצו כל המשכירים להעלות את השכ"ד, ככה שגם פה אתה טועה.

ואם אתה חושב שאני טועה, הנה קישור למציאות:

https://nadlan.walla.co.il/item/3019189

החוק שיזם שר האוצר על מיסוי דירה שלישית לא מחכה לאישור הכנסת: שוכרים מדווחים על בעלי בית שכבר הודיעו כי אם החוק יעבור שכר הדירה החודשי יעלה בהתאם. בחלק מהמקרים החוזה כבר כולל סעיף שמאפשר להם לעשות זאת

לא ספרי כלכלה אלא מציאות.

מחירי השכירות גם לא עלו בקצב עליית מחירי הדירות כיוון שאינם קשורים.

מחירי שכירות נקבעים על פי היכולת של אנשים לשלם, ככה פשוט.

הלינק שהבאת לא מביא לשום מציאות כיוון שכבר מזמן הבנו שמרבית התקשורת מפמפמת נדל"ן בהתאם לחליל של הקבלנים האינטרסנטים.

• אהבתי 1

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

השכירות אכן נקבעת ממה שאנשים מוכנים לשלם אבל זה לא קשור בצורה ישירה לגובה ההכנסה שלהם.

יש בפריפריה אנשים עם שכר מעל הממוצע שגרים בשכירות בדירה נחמדה ומשלמים בערך כמו מי שמרוויח מינימום וגר בדירת חדר וחצי בגבעתיים.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, Dimo כתב:

בכל זאת, למה לקחת מס מעבודה שניה? הרי מי שעושה את זה כנראה זקוק לתוספת הזאת.

לפני 1 שעה, Dimo כתב:

1. מי שמרוויח 5 כנראה לא יכול להרוויח 10 אחרת היה עושה את זה.

שוב, רק כדי להבהיר סופית: אם אתה מרוויח X ש״ח, אתה תשלם מס על X ש״ח, וזה לא משנה אם אתה מרוויח X ש״ח במקום עבודה אחד או 0.5X ש״ח בשני מקומות עבודה, או אפילו 0.1X ש״ח ב-10 מקומות עבודה. כל עוד אתה עושה תאום מס כנדרש ו/או מגיש בקשה להחזר בסוף השנה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב, רק כדי להבהיר סופית: אם אתה מרוויח X ש״ח, אתה תשלם מס על X ש״ח, וזה לא משנה אם אתה מרוויח X ש״ח במקום עבודה אחד או 0.5X ש״ח בשני מקומות עבודה, או אפילו 0.1X ש״ח ב-10 מקומות עבודה. כל עוד אתה עושה תאום מס כנדרש ו/או מגיש בקשה להחזר בסוף השנה.
++ ועד שש שנים רטרואקטיבית

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למי שמעוניין הראיון המלא של ג'רום פאול ראש הפד ב-60 דקות. לדעתי המראיין ממש מעל בתפקידו בכך ששאל את ג'רום שאלות סופר דופר עדינות - קלילות - עטופות צמר גפן עם ציורים של דובוני אכפת לי. 

https://www.cbsnews.com/video/jerome-powell-federal-reserve-economic-crisis-coronavirus-pandemic-60-minutes/

סיכום קצר

- ההזרמה הראשונית של 3 טריליון דולר לשווקים כמעט אזלה

- מוכנים להזרים במיידי עוד 3 טריליון דולר לשווקים 

- פנקס הצ'קים של הפד פתוח והם מוכנים להזרים מה שצריך כמה שצריך בשביל למנוע Great Depression 2: The Greatest Depression (אחלה טייטל לסרט בדיוק חשבתי על זה) 

- לפד יש עוד הרבה כלים בארגז התחמושת חוץ מריביות (אזל) והדפסת כסף. הוא לא פירט אילו כלים הוא רק זרק מילה לגבי lending programs. אותי אישית המילה הזאת הקפיצה. 

- לדעתו הכלכלה טרם המשבר הייתה מאוד חזקה ובריאה. המשבר יצר בעית תזרים בלבד. הפד מוכן לפתור את הבעיה על ידי הזרמת כספים לעסקים ומובטלים. לדעתו אם יזרימו כסף לשוק במשך 4-6-8 חודשים נוספים יהיה ניתן להתגבר על בעית הנזילות הזאת. לאחר מכן תהיה התאוששות כלכלית מהירה. 

-  הוא התחמק מהרבה שאלות לדוגמא שאלה לגבי 25% אחוז אבטלה מספר מובטלים שלא נראה מאז ה-The Great Depression בטענה "יש לנו מודלים, יש לנו תחזיות" בלי לציין שום דבר ספציפי. 

אפס שאלות לגבי ה-end-game, אפס שאלות לגבי גל 2 של הקורונה ומה יקרה אם יהיה צורך להזרים כסף לשוק 1-2-3 שנים, אפס שאלות לגבי מה יהיו השלכות ארוכות הטווח של הזרמת כספים לכלכלה בהיקף שלא נראה אף פעם בהיסטוריה האמריקאית. בקיצור כלום ושום דבר למעט הרבה שאלות ג'נריות. קחו את המסקנות האישיות שלכם מהראיון. 

מסקנה שלי שאין להם שום תוכנית למעט לשפוך טריליונים על גבי טריליונים על גבי טריליונים לכלכלה עד שיהיה חיסון/טיפול תרופתי יעיל ואחר כך אלוהים יודע בתקווה הכל יחזיק מעמד מספיק זמן עד שיקברו את הבייבי בומרס בשיבה טובה ובהצלחה לכל השאר. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
  • אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, ChemGuy85 כתב:

למי שמעוניין הראיון המלא של ג'רום פאול ראש הפד ב-60 דקות. לדעתי המראיין ממש מעל בתפקידו בכך ששאל את ג'רום שאלות סופר דופר עדינות - קלילות - עטופות צמר גפן עם ציורים של דובוני אכפת לי. 

https://www.cbsnews.com/video/jerome-powell-federal-reserve-economic-crisis-coronavirus-pandemic-60-minutes/

סיכום קצר

- ההזרמה הראשונית של 3 טריליון דולר לשווקים כמעט אזלה

- מוכנים להזרים במיידי עוד 3 טריליון דולר לשווקים 

- פנקס הצ'קים של הפד פתוח והם מוכנים להזרים מה שצריך כמה שצריך בשביל למנוע Great Depression 2: The Greatest Depression (אחלה טייטל לסרט בדיוק חשבתי על זה) 

- לפד יש עוד הרבה כלים בארגז התחמושת חוץ מריביות (אזל) והדפסת כסף. הוא לא פירט אילו כלים הוא רק זרק מילה לגבי lending programs. אותי אישית המילה הזאת הקפיצה. 

- לדעתו הכלכלה טרם המשבר הייתה מאוד חזקה ובריאה. המשבר יצר בעית תזרים בלבד. הפד מוכן לפתור את הבעיה על ידי הזרמת כספים לעסקים ומובטלים. לדעתו אם יזרימו כסף לשוק במשך 4-6-8 חודשים נוספים יהיה ניתן להתגבר על בעית הנזילות הזאת. לאחר מכן תהיה התאוששות כלכלית מהירה. 

-  הוא התחמק מהרבה שאלות לדוגמא שאלה לגבי 25% אחוז אבטלה מספר מובטלים שלא נראה מאז ה-The Great Depression בטענה "יש לנו מודלים, יש לנו תחזיות" בלי לציין שום דבר ספציפי. 

אפס שאלות לגבי ה-end-game, אפס שאלות לגבי גל 2 של הקורונה ומה יקרה אם יהיה צורך להזרים כסף לשוק 1-2-3 שנים, אפס שאלות לגבי מה יהיו השלכות ארוכות הטווח של הזרמת כספים לכלכלה בהיקף שלא נראה אף פעם בהיסטוריה האמריקאית. בקיצור כלום ושום דבר למעט הרבה שאלות ג'נריות. קחו את המסקנות האישיות שלכם מהראיון. 

מסקנה שלי שאין להם שום תוכנית למעט לשפוך טריליונים על גבי טריליונים על גבי טריליונים לכלכלה עד שיהיה חיסון/טיפול תרופתי יעיל ואחר כך אלוהים יודע בתקווה הכל יחזיק מעמד מספיק זמן עד שיקברו את הבייבי בומרס בשיבה טובה ובהצלחה לכל השאר. 

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001329206

גם אצלנו אין לאף אחד תוכנית איך יוצאים מזה, היחידים שזורקים רעיונות אלו אנשים מחוץ למערכת.

וגם הם מדברים על המשך הזרמה של כספים למובטלים, גם אצלנו מדובר על מילארדים של שקלים.

ההזרמות בארה"ב - מבחינתי זה נראה שהם גונבים מכל העולם כסף ומחלקים לאזרחים שלהם , בארץ זה יהיה על המיסים העתידיים שלנו.  

• מבאס 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שכן שיעור החסכון של משקי בית בארה"ב זינק לרמה שלא נראתה מאז שנות ה-80. מה שמוכיח פעם נוספת שיכולת לחסוך היא בעיקר פסיכולוגית ולא בעיה מתמטית. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדויק
אם אתה מתחיל לבצע חישובים. , אז אני ממליץ לבצע עד הסוף.
אזרוום איתך שעל כל חבילה קטנה יגבו 50 שח ( לא חיפשתי עלות חבילה ממוצעת בספק אם המידע קיים )
בחיפוש קצר מתגלה שבשנת 2018 הגיעו 65 מליון חבילות.
אם מבצעים את המכפלה , מגיעים למעל 3 מיליארד שקל. לא סכום זניח.

למרות זאת אני עדיין חושב שכדאי להשאיר את הפטור הזה משתי סיבות
האחת עלות הגביה של המס תהיה גבוהה.
והשניה שהפטור מעודד תחרות.

אם מדברים על דירות
לפי הכתבה הזאת https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001271919
עלות שכר דירה ממוצע הוא 3813 שח ,
ול7.8% יש שתי דירות , אז אני מניח שהפטור מתייחס אליהם. ( למי שיש שלוש דירות ומעלה כבר משלם מס או לפחות אמור לשלם )
בחישוב קצר מדובר על כ 198 אלף אנשים.
מכפלה של 10% משכר הדירה כפול מספר הדירות אנחנו מגיעים ל 900 מליון שקל.
פחות משליש.

אם הוגן או לא הוגן , לא יודע . יש גם פטור ממס על הפקדה לקרן השתלמות. וגם זה מצטבר לסכום לא קטן.
אבל לפחות תשלים את החישוב עד הסוף.

Sent from ...

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...