Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיתון כלכלי ? מישהו מרגיש משהו ?

stum
שימו לב! השרשור הזה בן 1079 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתה שוכח את העניין העקרוני.

הזמנת חבילות אינה מהווה הכנסה לאף אחד (אולי אובדן הכנסה לאחרים במקרה הטוב)

השכרת דירה היא הכנסה בהגדרה, משום מה מקבלת פטור בספר המיסים הישראלי וגם בכלל אינה מבוקרת (אין רשם שכירויות) ולמעשה אין דרך אמיתית לדעת כמה דירות מושכרות, כל המספרים שרואים מבוססים על הערכות וסקירות.

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ושנחזור לשאלה של פותש ?

https://m.calcalist.co.il/Article.aspx?guid=3824532

עוד חברה עושה קולות של קריסה.

והמצב במסעדות נראה על הפנים

https://www.themarker.com/consumer/.premium-1.8858377

Sent from ...

אתה שוכח את העניין העקרוני.

הזמנת חבילות אינה מהווה הכנסה לאף אחד (אולי אובדן הכנסה לאחרים במקרה הטוב)

השכרת דירה היא הכנסה בהגדרה, משום מה מקבלת פטור בספר המיסים הישראלי וגם בכלל אינה מבוקרת (אין רשם שכירויות) ולמעשה אין דרך אמיתית לדעת כמה דירות מושכרות, כל המספרים שרואים מבוססים על הערכות וסקירות.

אתה מפספס את רעיון המיסוי של מס ערך מוסף מבסיסו.

על כל עסקה במשק יש חובת מס ערך מוסף.

אם אני רמי לוי , וקונה עוף ב 20 שקל בשביל למכור אותו אחר כך בשקל, (נניח ללא התניה של קניות נוספות) אין כאן הכנסה. יש הפסד.

אבל יש תשלום של מע''מ בשיעור של 17 אגורות. שאותו יש לגבות ולשלם.

המס חל גם על יבוא של מוצרים. בין אם אני מייבא ביבוא אישי ובין אם אני מייבא ביבוא מסחרי.

Sent from ...

• אהבתי 1

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 40 דקות, ChemGuy85 כתב:

מה שכן שיעור החסכון של משקי בית בארה"ב זינק לרמה שלא נראתה מאז שנות ה-80. מה שמוכיח פעם נוספת שיכולת לחסוך היא בעיקר פסיכולוגית ולא בעיה מתמטית. 

ברור לך שזאת בעיה מהותית, מעגל המיתון מדבר על זה שחוסר הודאות גורם לאנשים לצמצם את הצריכה (למרות שלפעמים יש להם את הכסף בבנק).

צימצום הצריכה יגרור הקטנת הכנסות של עסקים אחרים, כך הגלגל ימשיך.

הבעיה שזה יקרין על כל העולם, כלכלת ארה"ב מבוססת על צריכה , כל העולם נהנה מהצריכה שלהם, גם אנחנו מכרנו להם הרבה דברים.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, YaronNahum כתב:

אתה מפספס את רעיון המיסוי של מס ערך מוסף מבסיסו.

על כל עסקה במשק יש חובת מס ערך מוסף.

אם אני רמי לוי , וקונה עוף ב 20 שקל בשביל למכור אותו אחר כך בשקל, (נניח ללא התניה של קניות נוספות) אין כאן הכנסה. יש הפסד.

אבל יש תשלום של מע''מ בשיעור של 17 אגורות. שאותו יש לגבות ולשלם.

המס חל גם על יבוא של מוצרים. בין אם אני מייבא ביבוא אישי ובין אם אני מייבא ביבוא מסחרי.

אף אחד לא מדבר על מס ערך מוסף, מדובר על מס כתוצאה מהכנסה.

אפשר להתווכח האם צריך או לא צריך למסות חבילות שמגיעות בדואר, אבל זה לא העניין.

העניין הוא שיש במדינת ישראל סקטור שלם - הנדל"ן שמקבל הטבות מס גדולות מאוד ללא שום הצדקה.

הדבר הזה לא הוגן, מפלה וגם גורם להעלמות מס המוניות כי חוץ מהקלות המס גם אף אחד לא בודק שאלו שחייבים מס (המעטים) גם משלמים אותו.

זה יצר תעשיה שלמה של השלמת הכנסה ללא מס בכלל.

למעשה לי משתלם להפסיק כל מה שאני עושה, ולהתחיל לקנות דירות להשכרה ולשלם 10% מס על כל הדירות, הרבה יותר טוב מהמס השולי שאני משלם היום

• אהבתי 2

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מתחיל לבצע חישובים. , אז אני ממליץ לבצע עד הסוף.
אזרוום איתך שעל כל חבילה קטנה יגבו 50 שח ( לא חיפשתי עלות חבילה ממוצעת בספק אם המידע קיים )
בחיפוש קצר מתגלה שבשנת 2018 הגיעו 65 מליון חבילות.
אם מבצעים את המכפלה , מגיעים למעל 3 מיליארד שקל. לא סכום זניח.

אז גם אתה תבצע את החישוב עד הסוף, הרי דיברנו על חבילות עד 75$, שהם נכון להיום 260 שקל, אם היית צריך לגבות מע"מ עליהן זה היה 44 שקלים לחבילה שנמצאת ברף העליון (75 דולר בדיוק).

אז כבר החישוב שלך לא נכון, והוא מתייחס לערך גג, כלומר היית יכול להרוויח תיאורטית עד 2,873,000,000 שקלים מע"מ, וזאת בתנאי שכל 65 מיליון החבילות שהזמינו היו בשווי של 75 דולר.

אבל רגע, מה עם הצד השני של המשוואה? כמה עולה לך למסות את כל האופרציה הזו? כמה אנשים תצטרך להעסיק בנוסף כדי לטפל באותן 65 מיליון חבילות? האם יש מצב שהעובד הממוצע הזה יעלה לך יותר ממה שהוא יניב לך במיסים? וזה בכלל בהנחה שאנחנו מפילים את חיוב לקוח הקצה על דואר ישראל (כמו היום בחבילות רגילות שמעל 75 דולר).

למרות זאת אני עדיין חושב שכדאי להשאיר את הפטור הזה משתי סיבות
האחת עלות הגביה של המס תהיה גבוהה.
והשניה שהפטור מעודד תחרות.

אז רגע, הבנת שזה יעלה לך כסף לגבות את המס הזה, אבל לא הכנסת אותו לחישוב למעלה, הרווחת 3 מיליארד שקל על הנייר אבל שכחת להפחית מזה את ההוצאה, ממתי מחשבים רק הכנסות ולא רווח?

אה, כשזה נוח לך.

אם מדברים על דירות
לפי הכתבה הזאת https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001271919
עלות שכר דירה ממוצע הוא 3813 שח ,
ול7.8% יש שתי דירות , אז אני מניח שהפטור מתייחס אליהם. ( למי שיש שלוש דירות ומעלה כבר משלם מס או לפחות אמור לשלם )
בחישוב קצר מדובר על כ 198 אלף אנשים.
מכפלה של 10% משכר הדירה כפול מספר הדירות אנחנו מגיעים ל 900 מליון שקל.
פחות משליש.

החישוב הזה שגוי בכל כך הרבה מובנים.

יש הרבה ששמים דירה או שתיים על כל בן משפחה, ובפועל ראש המשפחה שולט בעשר או עשרים דירות, אבל זה לא מופיע ולא יופיע בסטטיסטיקה ולא בחישובים שלך.

ואהבתי את ה"אמור", גם מי שמשכיר דירה בשכ"ד מעל 5000 שקל "אמור" לשלם מס, זה אומר שזה קורה?

אבל הרבה יותר קל להתחמק כשיש לך כל מיני ניואנסים כדי לשלם מס, רק אם יש לך ככה וככה דירות, רק אם השכ"ד הוא ככה ומעלה, רק ורק ורק אם.

הרבה יותר קשה להתחמק כשהמס הוא גורף, נניח 10% עד סכום מסוים, 20% עד סכום אחר, וכו'.

ולגבי הסכום, שוב, שכחת את הצד השני של המשוואה, הרווחת (נניח) 900 מיליון שקל בשנה, וכמה זה עלה לך? כמה פקידי שומה חדשים אתה צריך כדי לטפל בזה?

מבטיח לך שזה לא יגיע ל-900 מיליון בשנה, אפילו לא למיליון אחד.

מבחינת יחס של עלות/תועלת, עלית על העץ הלא נכון, רד ממנו, הנה לך סולם:

10dcd0c254b19346969c1fa6453ac426.jpg

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3
  • אהבתי 1
  • מצחיק 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, yuvalganim כתב:

אף אחד לא מדבר על מס ערך מוסף, מדובר על מס כתוצאה מהכנסה.

אפשר להתווכח האם צריך או לא צריך למסות חבילות שמגיעות בדואר, אבל זה לא העניין.

העניין הוא שיש במדינת ישראל סקטור שלם - הנדל"ן שמקבל הטבות מס גדולות מאוד ללא שום הצדקה.

הדבר הזה לא הוגן, מפלה וגם גורם להעלמות מס המוניות כי חוץ מהקלות המס גם אף אחד לא בודק שאלו שחייבים מס (המעטים) גם משלמים אותו.

זה יצר תעשיה שלמה של השלמת הכנסה ללא מס בכלל.

למעשה לי משתלם להפסיק כל מה שאני עושה, ולהתחיל לקנות דירות להשכרה ולשלם 10% מס על כל הדירות, הרבה יותר טוב מהמס השולי שאני משלם היום

בא נפריד בין שני דברים 

1. העלמת מיסים , דבר פסול שאני לא חושב שיש כאן משהו שתומך בו , ואם זה היה תלוי בי העונשים על העלמת מס היו הרבה יותר חמורים 

2. פטורים שיש בפקודה / חוק אשר יש אנשים אשר נהנים מהם באופן חוקי . כמו למשל פטור ממס על הכנסות משכירות עד 5000 שח או פטור ממיסים על חבילות עד 75$ או הנחה במס הכנסה לתושבי ישובים מסויימים , פטור ממע"מ באילת , פטור מרווחי מס על השקעה דרך קרן פנסיה / קופת גמל / קרן השתלמות , והרשימה עוד ארוכה מאוד. 

בנוגע לסעיף השני העלו את הענין של הפטור ממס על הכנסות נמוכות משכר דירה , אז נתתי דוגמא לפטור אחר שחלק גדול הציבור נהנה ממנו . אבל אז זה מפריע לך שנכניס אותו למשוואה. את האפליה ניתן לטעון לגבי כל פטור, ואתה יכול להלחם בו דרך חקיקה בכנסת. או השפעה על חבר הכנסת הקרוב למקום מגוריך. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, yuvalganim כתב:

למה אתה לא עושה את זה? תתחיל לחקור קצת במה כרוכה בעלות על דירה, מס רכישה לפני הקניה ומס שבח אחרי המכירה, הוצאות על ניהול השכירות תיווכח שלא הכל ורוד בממלכת השכרת הדירות.

יש הבדלי מיסוי בין קרן REIT לבין אדם פרטי שמשכיר נכס שלו, וההבדלים האלה בתחום ההשכרה, ובתחומים אחרים, גרמו לגובה המיסים לפשט את מבנה המס.

כולם היום, בשיא בועת נדל"ן, וריבית 0 במשק, שמים לב לשוק הדיור ו"הרווח" הטמון בו, ושוכחים ש10 השנים האחרונות הם לא הכלל, זה לא המצב במשק שמתנהל באופן נורמלי, אל תשליך מציאות בסביבה כלכלית זו, לאיך הכלכלה מתנהלת בימים כתיקונם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה יופי, אפילו חליל מסכים ש-10 השנים האחרונות בשוק הדיור הן אנומליה.

עכשיו נשאר רק לתקן את האנומליה

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא הייתי מאמין שזה אפשרי תאמין לי שהייתי כבר יושב במדינה אחרת.

אז אני מאמין שזה אפשרי, רק לא מאמין שזה יקרה, לפחות לא במתכוון 🤣

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשניכם כל מה שיש לי לומר הוא 

Be careful with what you wish for, you may as well get it.

אני גם מתעב את סביבת הריבית הזאת, ומחכה בכלות רוח שהיא תסתיים, אבל יש סיבות ללמה היא כאן, ולמה לאף אחד אין את הביצים לשחק איתה, הסקת מסקנות ע"ס הסתכלות על תחום אחד ספיציפית, או יותר גרוע, מקינאת "עשירים", היא מתכון לדברים מאוד לא טובים הסטורית.

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, m3x7r3m3 כתב:

אז גם אתה תבצע את החישוב עד הסוף, הרי דיברנו על חבילות עד 75$, שהם נכון להיום 260 שקל, אם היית צריך לגבות מע"מ עליהן זה היה 44 שקלים לחבילה שנמצאת ברף העליון (75 דולר בדיוק). לא חישבתי כאמור,  לקחתי את הסכום שאתה אמרת. דרך אגב הפטור הוא לא רק על מע"מ הוא גם על מיסים נוספים אבל זה לא משנה 

אז כבר החישוב שלך לא נכון, והוא מתייחס לערך גג, כלומר היית יכול להרוויח תיאורטית עד 2,873,000,000 שקלים מע"מ, וזאת בתנאי שכל 65 מיליון החבילות שהזמינו היו בשווי של 75 דולר.

אבל רגע, מה עם הצד השני של המשוואה? כמה עולה לך למסות את כל האופרציה הזו? כמה אנשים תצטרך להעסיק בנוסף כדי לטפל באותן 65 מיליון חבילות? האם יש מצב שהעובד הממוצע הזה יעלה לך יותר ממה שהוא יניב לך במיסים? וזה בכלל בהנחה שאנחנו מפילים את חיוב לקוח הקצה על דואר ישראל (כמו היום בחבילות רגילות שמעל 75 דולר).

אתה מתפרץ לדלת פתוחה. מראש טענתי שהמס הזה לא כלכלי. רק נתתי דוגמא לפטור אחר שקיים במערכת המס במדינת ישראל אז שהפטור הזה נוגע לך , אז למה להרוס אבל שנוגע למשהו אחר אז יאללה. 

אז רגע, הבנת שזה יעלה לך כסף לגבות את המס הזה, אבל לא הכנסת אותו לחישוב למעלה, הרווחת 3 מיליארד שקל על הנייר אבל שכחת להפחית מזה את ההוצאה, ממתי מחשבים רק הכנסות ולא רווח?

אה, כשזה נוח לך.

החישוב הזה שגוי בכל כך הרבה מובנים.

יש הרבה ששמים דירה או שתיים על כל בן משפחה, ובפועל ראש המשפחה שולט בעשר או עשרים דירות, אבל זה לא מופיע ולא יופיע בסטטיסטיקה ולא בחישובים שלך. 

אם בני המשפחה בגירים , והכסף נכנס לחשבון שלהם , זה נקרא תכנון מס. והוא חוקי. אם הם קטינים או שהכסף נכנס לחשבון של ראש המשפחה (גם אם הוא חנה לרגע בחשבון של בן המשפחה ) אז זאת העלמת מס , וכן צריך לטפל בהעלמות מס ביד הרבה יותר קשה. בכולם , גם באינסטלטור שבא הביתה , גם במוכר הפלאפל שלא רושם כל מנה , גם בבעל ההון שמעביר כספים לחו"ל ולא מדווח על ההכנסה וגם לבעלי מספר דירות אשר לא משלמים מיסים. 

ואהבתי את ה"אמור", גם מי שמשכיר דירה בשכ"ד מעל 5000 שקל "אמור" לשלם מס, זה אומר שזה קורה?

אבל הרבה יותר קל להתחמק כשיש לך כל מיני ניואנסים כדי לשלם מס, רק אם יש לך ככה וככה דירות, רק אם השכ"ד הוא ככה ומעלה, רק ורק ורק אם.

הרבה יותר קשה להתחמק כשהמס הוא גורף, נניח 10% עד סכום מסוים, 20% עד סכום אחר, וכו'.

ולגבי הסכום, שוב, שכחת את הצד השני של המשוואה, הרווחת (נניח) 900 מיליון שקל בשנה, וכמה זה עלה לך? כמה פקידי שומה חדשים אתה צריך כדי לטפל בזה?

מבטיח לך שזה לא יגיע ל-900 מיליון בשנה, אפילו לא למיליון אחד.

אני לא יודע איך אתה עושה תחשיבי עלות. אבל אשמח אם תוכל לפרט לי כיצד אתה מקים מחלקת גביה שתטפל ב 198 אלף תיקים בשנה בפחות ממליון שקל. אם תראה לי תחשיב עלות מלא כזה , אשמח להודות בטעות. לפי התחשיבים שלי ושל רשות המיסים , המספרים לא מסתדרים לכיוון שלך. 

מבחינת יחס של עלות/תועלת, עלית על העץ הלא נכון, רד ממנו, הנה לך סולם:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, khalil כתב:

לשניכם כל מה שיש לי לומר הוא 

Be careful with what you wish for, you may as well get it.

אני גם מתעב את סביבת הריבית הזאת, ומחכה בכלות רוח שהיא תסתיים, אבל יש סיבות ללמה היא כאן, ולמה לאף אחד אין את הביצים לשחק איתה, הסקת מסקנות ע"ס הסתכלות על תחום אחד ספיציפית, או יותר גרוע, מקינאת "עשירים", היא מתכון לדברים מאוד לא טובים הסטורית.

הריבית נמוכה כי ארה"ב גוררת את כל העולם לסביבת ריבית נמוכה.

ארה"ב חיה בחוב מטורף לכן היא חייבת סביבת ריבית נמוכה, אחרת הריבית על החוב תגמור אותה.  

יש כל כך הרבה מחלות והשפעות ארוכות טווח לריבית נמוכה , שזה ממש לא נורמלי. 

ריבית ריאלית נורמלית צריכה להיות בסביבות 3-4 אחוז.  כל מה שלא באיזור הזה לא נורמלי.

כל מה שלא נורמלי סופו להיגמר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא ימשך לנצח בסופו של דבר העולם יהיה חייב לעבור Hard Reset כמו שהוא עבר כמה וכמה וכמה פעמים במהלך ההיסטוריה האנושית. הצער שלנו או המזל שלנו תלוי איך מסתכלים על זה הוא שאנחנו חיים בדיוק בנקודה הקריטית הזאת בהיסטוריה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...