Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיתון כלכלי ? מישהו מרגיש משהו ?

stum
שימו לב! השרשור הזה בן 1080 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שים לב לסכום חצי טריליון יורו.

בשקלים זה 2 טריליון - החוב של ישראל כרגע הוא באיזור 60% תוצר , שזה בערך 600 מילארד שקל. 

אם זה יוצא לפועל זה גיוס חוב מטורף.. 

אין מצב שלא נראה עליית ריבית על חוב בסדר גודל כזה.

אלא אם כן יעשו תרגיל כמו האמריקאים , לא ברור האם הם בכלל ערוכים לתרגילים כאלה. 

מצד אחד יגייסו כאילו חוב באגח"ים מצד שני הבנק במרכזי יקנה את כל האגח"ים האלה בכסף שהוא ידפיס אוטומוטית במחשב. 

ואז לא נראה עליית ריבית  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני כשעה, יבגניפ כתב:

לא נכון. במספרות הפלצניות שנפתחו כאן בשלוש שנים האחרונות (״ברבר וואטאבר״) המחיר הוא בערך 100 לתספורת, ועוד איזה 20 לזקן.

זה שיש לא אומר שזו הנורמה בתא. לכן מה שכתבת לא נכון. 

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, korola כתב:

שים לב לסכום חצי טריליון יורו.

בשקלים זה 2 טריליון - החוב של ישראל כרגע הוא באיזור 60% תוצר , שזה בערך 600 מילארד שקל. 

אם זה יוצא לפועל זה גיוס חוב מטורף.. 

אין מצב שלא נראה עליית ריבית על חוב בסדר גודל כזה.

אלא אם כן יעשו תרגיל כמו האמריקאים , לא ברור האם הם בכלל ערוכים לתרגילים כאלה. 

מצד אחד יגייסו כאילו חוב באגח"ים מצד שני הבנק במרכזי יקנה את כל האגח"ים האלה בכסף שהוא ידפיס אוטומוטית במחשב. 

ואז לא נראה עליית ריבית  

תוכל להסביר לפשוטי העם למה כשאיטליה לוקחת כסף מהאיחוד האירופאי הריבית אצלנו עולה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 49 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני גידלתי זקן לפני ההיפסטרים, אני מגדל זקן כבר איזה 16-17 שנה. התגלחתי רק בשנתיים הראשונות בערך.

טוב, אז היפסטרים ואיש מערות.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, stum כתב:

תוכל להסביר לפשוטי העם למה כשאיטליה לוקחת כסף מהאיחוד האירופאי הריבית אצלנו עולה ?

לא הבנתי איפה איבדת את הקשר , אז נתחיל לאט לאט. 

האיחוד האירופאי הוא מאוחד אבל לא כמו המדינות בארה"ב, מצד אחד יש להם מערכת מוניטרית אחידה (הבנק האירופאי)

הריבית נקבעת במשותף. 

אבל כל מדינה מגייסת את החובות שלה לבד, והיא ערבה לחוב הזה.

כלומר אם אתה קונה אג"ח של גרמניה אז גרמניה חייבת לך כסף.

אם אתה קונה אג"ח של איטליה אז איטליה חייבת לך את הכסף.

פעם ראשונה שהם מנפיקים אג"ח בסדר גודל כזה ברמה של האיחוד,  מי זה האיחוד הזה?

מי עומד מאחוריו ? מי ערב לשלם את הכסף של האג"ח הזה.

בכלל הם טוענים שהם יחלקו אתו כמענק למדינות שנפגעו, אז אם אתה קונה את האג"ח הזה ל 30 שנה (נניח)

מי יחזיר לך את הכסף? הגרמנים? הצרפתים ? העיקרון הוא שכאילו כולם חתומים על החוב הזה, ולכן הסיכוי נמוך יותר וכאילו הריבית נמוכה יותר.

אבל זה גיוס ענק ולדעתי הריבית שלו תהיה קצת יותר גבוהה מהריבית הגרמנית או הצרפתית, אני אישית אם היה לי 500 מילארד יורו.

הייתי מעדיף שיהיו חצי בחוב לגרמנים וחצי בחוב לצרפתים.. אבל לא לגוף שקוראים לו איחוד אירופאי. 

אז הריבית צריכה להיות יותר גבוהה.

זה אומר שיהיו אגח"ים בהיקף ענק  (2 טריליון ש"ח) חדשים בריבית יותר אטרקטיבית מהריבית שלנו.

זה יגרור שינוע של הון מהאגחים שלנו לכיון הזה (זוכר האגחים שלנו הם רק 600 מילארד) .

ולכן זה יגרור ירידה במחיר של האגחים שלנו (כי ימכרו אותם)  וזה אומר עליית ריבית. 

אבל עזוב, זה רק אני .. אני לא ממש מבין בכלכלה 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, korola כתב:

אם הם חכמים הם צריכים לגייס חוב צמוד לדולר ..

אני חושב שאז הריבית הייתה אפילו גבוהה יותר.

לפני 46 דקות, Night Driver כתב:

טוב, אז היפסטרים ואיש מערות.

בשלב מסוים אשתי אמרה לי שהיא אף פעם לא ראתה איש מערות עם עכבר ומקלדת אבל זה באמת היה מוגזם.

• רעיון טוב! 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, falou כתב:

תפסיק נו. אף אחד לא משלם 120 לתספורת של גבר, זה מחיר של "אל תבוא מעדיפים נשים".

70-80 זה מקסימום.

בדיוק אתמול היתה לי ישיבה עם מישהו שספג כמה עשרות מיליונים הפסדים, ולא פיטר ולא חיל"ת.

אוקי, אבל בסופו של דבר זה כסף שיצא מהכיס והעסק יחסר אותו בהמשך להמשך גידול, וזה ישפיע על היקף הפעילות שלו להרבה זמן.

אם הוא הרוויח לאורך השנים כמה מאות מיליונים מהעסק אז זה לדעתי זה לגיטימי לספוג כמה עשרות מיליונים רק כדי לא לפגוע בעובדים שעזרו לו להרוויח את הכסף הזה. וזה כמובן מחייב גם את הצד השני (העובדים) לנסות לקצץ ולהתייעל כדי שביחד יעברו את החוסר ודאות שישרור בחודשים הקרובים.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, korola כתב:

אבל עזוב, זה רק אני .. אני לא ממש מבין בכלכלה 

זה נכון...

אגב, מבחינת הקניונים, הם רואים ירידה בתנועה אבל עליה בפדיונות (ביחס לתקופה המקבילה שנה שעברה) מאז הפתיחה. לא יודע כמה זמן זה יחזיק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, redroze כתב:

אם הוא הרוויח לאורך השנים כמה מאות מיליונים מהעסק אז זה לדעתי זה לגיטימי לספוג כמה עשרות מיליונים רק כדי לא לפגוע בעובדים שעזרו לו להרוויח את הכסף הזה. וזה כמובן מחייב גם את הצד השני (העובדים) לנסות לקצץ ולהתייעל כדי שביחד יעברו את החוסר ודאות שישרור בחודשים הקרובים.

הארגונים האלה יזרקו את העובדים לכלבים בלי למצמץ בכלל. נתנו להם אפשרות לבעוט אותם לחל"ת על חשבון קופת המדינה ועכשיו ישלמו להם מענק בשביל לקחת אותם חזרה.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, m3x7r3m3 כתב:

בשלב מסוים אשתי אמרה לי שהיא אף פעם לא ראתה איש מערות עם עכבר ומקלדת אבל זה באמת היה מוגזם.

pics-or-it-39eaff1ec5.jpg

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהתיחס לכותרת של השרשור , באזור העמקים לא ראיתי לחץ בחנויות בתחום הריהוט (אני הייתי הלקוח היחידי בחנות ) . הייתי עכשיו בכפר סבא בשביל לקנות ריהוט באלפי שקלים . חיכיתי עשרים דקות בשביל לקבל שירות . שאלתי אם יש ימים שהם פחות עמוסים . אמרו לי שתמיד עמוס .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי מרגיש כאילו המכה הכלכלית (במספרים) שקיבלנו קטנה יותר ממה שמדברים. אין ספק שיש קבוצות שלמות של נפגעים, אבל לדעתי כשיתפרסמו נתוני סיכום השנה נדע יותר.
צריך לקחת בחשבון שהקורונה נפלה על עונת החגים השניה שבה הישראלים מבזבזים עשרות אלפי שקלים על חופשות ומתנות.
מאוד יכול להיות שבכסף שנחסך הם התקיימו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, asafasraf כתב:

לי מרגיש כאילו המכה הכלכלית (במספרים) שקיבלנו קטנה יותר ממה שמדברים. אין ספק שיש קבוצות שלמות של נפגעים, אבל לדעתי כשיתפרסמו נתוני סיכום השנה נדע יותר.
צריך לקחת בחשבון שהקורונה נפלה על עונת החגים השניה שבה הישראלים מבזבזים עשרות אלפי שקלים על חופשות ומתנות.
מאוד יכול להיות שבכסף שנחסך הם התקיימו.

יתכן ... אבל תרשה לי לשאול אותך (בתור מי שעובד בתחום הרכב) - באם באמת המצב של אבטלה דו ספרתית ישאר איתנו לתקופה יותר ארוכה, מתי (אם בכלל) אתה רואה את יבואני הרכב עושים הנחות יותר רציניות כדי לשרוד?

2020 Citroën C5 Aircross 1.6 180HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שמעתי כבר ממספר די גדול של אנשים, שמכיוון שלא נסעו בפסח לחופשה ולא הוציאו כסף על מתנות ו/או ארוחת חג, הם יוצאים מהתקופה הזאת עם עודף כסף (יחסית לשנה רגילה). ומדובר באנשים שחטפו קיצוצים מסוגים שונים במשכורת, חלקם אפילו בחל״ת. אני מניח שכשהאבק ישקע, דמי האבטלה יגמרו ובעיקר המיסים יעלו, נראה את האפקט האמיתי של המכה הכלכלית.

עריכה אחרונה על ידי malcishua
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יתכן ... אבל תרשה לי לשאול אותך (בתור מי שעובד בתחום הרכב) - באם באמת המצב של אבטלה דו ספרתית ישאר איתנו לתקופה יותר ארוכה, מתי (אם בכלל) אתה רואה את יבואני הרכב עושים הנחות יותר רציניות כדי לשרוד?

דווקא בתור אחד כזה אני יכול להגיד שנדמה ששוק הרכב יתאושש הרבה יותר מהר ממה שנדמה לכולם.
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...