Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיתון כלכלי ? מישהו מרגיש משהו ?

stum
שימו לב! השרשור הזה בן 1074 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 2 שעות, BarryG כתב:

צודק, טעות (טיפשית מאוד) שלי. כסף נוצר כשהבנק המרכזי קונה אג"חים.

M1 כולל פקדונות עו"ש וזה בהחלט יכול להיווצר בבנקים המסחריים בלי בנק מרכזי, מה גם שבוטלה חובת הרזרבה במרץ אחרי הקריסה הגדולה. M0 צריך בנק מרכזי בשביל ליצר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בעיקרון נכון, אבל הבנק המרכזי צריך לדאוג לכמות הכסף שתהיה תואמת להיקף הכלכלה. 

אם יהיה חוסר בכסף אז המחיר שלו יעלה (עליית ריבית), אם יהיה יותר מידי כסף אז המחיר שלו יורד ( הורדת ריבית).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, ChemGuy85 כתב:

אין מה לעשות ככה מתקדמים בחיים. Don't hate the player hate the game.

בפעם הבאה תבקש גם מקדימה ואז תקבל מינוף רציני. מכסימום penetration תהנה.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, BarryG כתב:

נעלם "שווי", אין משמעות לכסף במערכת הפיננסית. אם קנית פרארי במיליון ש"ח ומכרת אותה אחרי זה ב- 20 מיליון, לא נוספו 19 מיליון ש"ח למערכת הפיננסית. כנ"ל הפוך.

להבנתי, במידת וזו הייתה עסקת 100% מזומן, לא נוספו 19 מיליון ש"ח למערכת הפיננסית מכיוון שהם כבר היו שם לפני (אצל הקונה, בתור מזומן) עוד לפני עסקת ה-20 מיליון ש"ח.

הסיבוך מגיע ברגע שמתחילים להכניס הלוואות ובטחונות לסיפור...

לפני כשעה, David32 כתב:

כול יום לומדים משהו חדש.

מסתבר שמעוף הדבורה שלו, לא ידעתי, ושחרזדה מסתבר. לא נראה לי שאני מכיר עוד משהו שלו.

הלכה הדירה שלך חביבי. 

חזק :)

מהמוזיקה שיצאה מסנט פטרסבורג בסוף המאה ה-19 ותחילת המאה ה-20 ניתן ללמוד איזו אימפריה תרבותית רוסיה הייתה לפני המהפכה הבולשביקית.
נקווה שלא יגידו אותו דבר על ארה"ב בעוד 100 שנים...

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, khalil כתב:

M1 כולל פקדונות עו"ש וזה בהחלט יכול להיווצר בבנקים המסחריים בלי בנק מרכזי, מה גם שבוטלה חובת הרזרבה במרץ אחרי הקריסה הגדולה. M0 צריך בנק מרכזי בשביל ליצר.

בסופו של יום כסף פיאט הוא סוג של מוסכמה חברתית רחבה שכן היא איננה נתמכת יותר בזהב או טובין אחרים. אם המוסכמה הזאת תישבר בגלל שמתעללים בה (=מדפיסים כסף בלי קשר לצמיחה הטבעית במשק הריאלי), אז כמו שאומרת הבדיחה (הסובייטית) על האיכר הפרה והשטר של הרובלים - "אם ברית המועצמות תתמוטט, זה שנתת את הפרה תמורת חתיכת נייר תהיה הבעיה הקטנה ביותר שלך..."

• מצחיק 1

2020 Citroën C5 Aircross 1.6 180HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לי להאמין שניתן להגיע להיפר-אינפלציה בדולר, היפר-אינפלציה שהייתה אצלנו בשנות ה-80 הייתה 20% בחודש.

לאמריקאים יש חובות מטורפים, וכמויות הדולרים שמסתובבות שם בחוץ דווקא הופכות את המצב לטובתם.

החוב של הממשל לעולם הוא כ-20 טריליון דולר באג"ח לטווחים שונים - לא צמוד למדד.

תניחו שיש עוד כמות כזאת של שטרות בעולם.

כלומר 40 טריליון דולר - לביטקויין יש רק 100 מיליארד דולר.

עכשיו נניח טראפ מודיע שב-5 שנים הקרובות הוא ידפיס 40 טריליון דולרים חדשים ויחלק חינם לאזרחים אמריקאים.

לכאורה הדולר צפוי לרדת ב 50% ב 5 שנים קרובות, זה עדיין רחוק מהיפר אינפצליה. 

ואין שום אלטרנטיבה אחרת לדולר כעוגן מסחר בין המדינות. 

ואין שום אינטרס למי שמחזיק היום את הדולרים האלה לייצר בהם היפר אינפלציה, מישהו צריך למכור את הדולרים בזול על מנת שהמחיר שלהם ירד. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Mike Maloney טוען שהיפר אינפלציה בדולר בלתי נמנעת. מצד שני אני עובד עם בכיר לשעבר בבנק אמריקאי גדול שמגיע אלינו למשרד פעם - פעמיים בשבוע כי משעמם לו בבית (ממש לא צריך את הכסף). שאלתי אותו מה דעתו על הכלכלה והוא נגע בהרבה נקודות ש-Mike Maloney נוגע בסרטונים שלו (הוא לא מודע לקיומו של Mike), הוא מאוד פסימי לגבי הנתונים שזורמים מארה"ב, אבל טוען שהסיכוי להיפר-אינפלציה בדולר שואף לאפס. 

בקיצור נחייה ונראה. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק לצורך תיאום ציפיות.

שאתה מדבר להיפר אינפלציה, על איזה מספרים אתה מדבר?  

אינפלציה של 10% בשנה ל 5 שנים?  (שחיקה של פי 1.6 בשווי הדולר יחסית להיות)?

או אינפלציה של 100% בשנה ל 5 שנים?  (שחיקה של פי 32 בשווי הדולר)?

או 100% לחצי שנה ב 5 שנים הקרובות ? (שחיקה של פי 1000 בשווי הדולר יחסית להיות)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

נראה לי שהוא יותר בכיוון של אינפלציה בסגנון הזה:
Children playing with stacks of hyperinflated currency during the ...

• מצחיק 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או כזה כמו בונצואלה
image.thumb.png.9f67ad21c611790fd00a3074a9e40208.pngדווקא הביטקוין לא מוכוון לשימוש בתשלומים, יותר לשמירת ערך,
אני עוקב אחרי המודל stock to flow, אבל זה לא מה שמעניין, יותר מעניין ה s2f cross asset, מודל שטוען שביטקוין עובר ארבעה שלבים:

1/ “Proof of concept” -> after Bitcoin white paper []

1. (“Payments” -> after USD parity (1BTC = $1)
  2. “E-Gold” -> after 1st halving, almost gold parity (1BTC = 1 ounce of gold)
  3. “Financial asset” -> after 2nd halving ($1B transactions per day milestone, legal clarity in Japan and Australia, futures markets at
    CME and Bakkt)

עברנו כבר את כל שלושת השלבים הראשונים, ואנחנו באמצע הרביעי.
    כבר יש חוזים עתידיים, בורוסת וכו׳.
    מה שאין עדיין זה etf כדי להביא את ג׳ו הממוצע להשקיע בלי להכנס לפרטים הטכניים 

9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, maxcher כתב:

דווקא הביטקוין לא מוכוון לשימוש בתשלומים, יותר לשמירת ערך,
אני עוקב אחרי המודל stock to flow, אבל זה לא מה שמעניין, יותר מעניין ה s2f cross asset, מודל שטוען שביטקוין עובר ארבעה שלבים:

1/ “Proof of concept” -> after Bitcoin white paper []

1. (“Payments” -> after USD parity (1BTC = $1)
  2. “E-Gold” -> after 1st halving, almost gold parity (1BTC = 1 ounce of gold)
  3. “Financial asset” -> after 2nd halving ($1B transactions per day milestone, legal clarity in Japan and Australia, futures markets at
    CME and Bakkt)

עברנו כבר את כל שלושת השלבים הראשונים, ואנחנו באמצע הרביעי.
    כבר יש חוזים עתידיים, בורוסת וכו׳.
    מה שאין עדיין זה etf כדי להביא את ג׳ו הממוצע להשקיע בלי להכנס לפרטים הטכניים 

יש פה שתי בעיות שישר קופצות לעין:

1. בשביל להיות כלי לשמירת ערך צריך שיהיה ערך אמיתי. לביטקוין בהגדרה לא יכול להיות ערך אמיתי, הוא תמיד יהיה מבוסס על האמונה שמישהו אחר ייחס לו את אותו הערך כמוך. מבחינה זו הוא נחות לסחורות (יש שימוש אמיתי בנפט, מתכות, חיטה וכו'), מניות/אג"ח (יש או צפוי תזרים כסף אמיתי ממכירת מוצרים/אספקת שירותים שמגבה את נייר הערך) וגם למטבעות רשמיים של מדינות (פה יש יותר עניין של אמונה אבל יתרון בכך שהמדינה משתמשת ואוכפת שימוש בהם).

2. שלבי ה- proof of concept מתייחסים לפופולריות ומתעלמים לחלוטין ממה שחשוב כדי להפוך לכלי לשמירת ערך- מעבר לעניין הפילוסופי יותר של סעיף 1, כלי לשמירת ערך צריך להראות תנודתיות נמוכה בשווי. אך אחד לא ישמור ערך במשהו שהמחיר שלו בעוד שנה יכול להיות חצי/פי 2. למשל, נפט בהחלט עבר על 4 השלבים שתיארת, אבל לא הרבה ישמחו לשמור בו את החסכונות שלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, SlowRide כתב:

נראה לי שהוא יותר בכיוון של אינפלציה בסגנון הזה:
Children playing with stacks of hyperinflated currency during the ...

אחרי מה שהלך בגרמניה בשנות ה-20, כל ניסיון להשתמש במילה היפר-אינפלציה מעלה אצלי גיחוך קל.

כן, כן, אפילו אחרי ונצואלה או ישראל של תחילת שנות ה-80. הם הגיעו שם לשיאים שאי אפשר יהיה לשבור :-)

בהנחה שאין איזו מלחמת עולם שלישית גרעינית עם זומבים, אני מתקשה לתאר מצב שבו הדולר מגיע לאינפלציה

מאות אחוזים - יש יותר מדי איזונים ובלמים במערכת.

מצד שני גם לא האמנתי שטראפ יהפוך לנשיא, אפשר להבין לבד מה שוות הנבואות שלי...

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, BarryG כתב:

יש פה שתי בעיות שישר קופצות לעין:

1. בשביל להיות כלי לשמירת ערך צריך שיהיה ערך אמיתי. לביטקוין בהגדרה לא יכול להיות ערך אמיתי, הוא תמיד יהיה מבוסס על האמונה שמישהו אחר ייחס לו את אותו הערך כמוך .

מבחינה זו הוא נחות לסחורות (יש שימוש אמיתי בנפט, מתכות, חיטה וכו'), מניות/אג"ח (יש או צפוי תזרים כסף אמיתי ממכירת מוצרים/אספקת שירותים שמגבה את נייר הערך) וגם למטבעות רשמיים של מדינות (פה יש יותר עניין של אמונה אבל יתרון בכך שהמדינה משתמשת ואוכפת שימוש בהם).

2. שלבי ה- proof of concept מתייחסים לפופולריות ומתעלמים לחלוטין ממה שחשוב כדי להפוך לכלי לשמירת ערך- מעבר לעניין הפילוסופי יותר של סעיף 1, כלי לשמירת ערך צריך להראות תנודתיות נמוכה בשווי. אך אחד לא ישמור ערך במשהו שהמחיר שלו בעוד שנה יכול להיות חצי/פי 2. למשל, נפט בהחלט עבר על 4 השלבים שתיארת, אבל לא הרבה ישמחו לשמור בו את החסכונות שלהם.

אני מצטער, לא יודע אם בא לי להכנס לוויכוח הזה על גבי הפורום, לא יודע מה נסיונך בעולם הפיננסי או עולם התכנה חומרה.
אתה מערבב פה הרבה דברים ביחד.
ערך שמיש, אך מתכלה - נפט, חיטה סחורות (מלבד זהב וsilver) - יש לו ״ערך״ כי כל העולם צורך חיטה, כל העולם צריך נפט (כרגע) 
ערך אנרגטי (כך אני קורא לו לפחות) - כשאני ואתה קמים בבוקר לעבוד, אנחנו לא עושים זאת כי בא לנו, אנחנו עושים זאת כדי לייצר ערך, אני מפתח תכנה - ייצרתי לחברה שלי ערך, היא תמכור את המוצר ותתוגמל, וגם אני אתוגמל,
יוסי אינסטלטור? הוא פותח סתימות ומייצר ערך עבורי ומתוגמל על זה ממני.
וכו׳ וכו׳. 
הערך הזה צריך להשמר איכשהו איפשהו, בשנת 1140 יוסי היה מגיע אליי לבית מסדר לי את הדלת של האסם והיה מקבל ממני תרנגולת או כבש  או אנערף מה, משהו ששווה עבור יוסי

היום יוסי יכול להביא ביצים מכל מקום ואין לו צורך בתרנגולת, לכן הוא מתוגמל במטבע.

הבעיה היא
quantitive easning, כשאתה מדפיס עוד, אתה מוריד מהערך של המטבע, ומוריד מכח הקנייה.
לגבי התנודתיות - אנחנו רק 9-10 שנים מאז ההתחלה, adoption rate הוא נמוך מאוד שמדובר על משהו שלא מגובה על ידי אף מנכ״ל, אף יישות מרכזית, מבוזר לחלוטין, זה הגיוני שתהיה התנגדות בנקאית למשהו שבא to disrupt,
התנודתיות קיימת אך בסה״כ ערכו לש המטבע עולה למעלה - כי אתה תמיד משווה אותו לדולרים, כשאתה אומר ״משהו שיכול להחתך בחצי או לעלות פי 2״ אתה מייחס אותו לדולר, 
אז קח דוגמא למה אני מתכוון בשמירת ערך, ואחריה שאלה
ב2011 בנאדם קנה פיצה ב10 אלף ביטקוין, כי הוא לא ייחס להם ערך, היום אתה לא תקנה חולצה או לחם או ביצים בסופר בביטקוין, אתה תשמור אותו לעסקה גדולה, שתייצג את הערך שלך, למשל דירה, רכב, או לא יודע מה.
שאלה: אם טראמפ מדפיס טריליונים, כמה אתה חושב יגיע מזה לביטקויון? זו הדרך לנפח את ה״ערך״ המדומיין מול הדולר.
אעזור לך עם הפניות לתשובה:
גולדמן סאקס עושים וובינר לכל המשקיעים על ביטקוין
חפש על קרן גידור grayscale וכמה ביטקוין היא מחזיקה למשיקיעים שלה
חפש בכללי על וול סטריט וכמה שהם נכנסים לביטקויון.

ועוד לא דיברנו על המודל הטכנולוגי והמבוזר, שפשוט עובד.

אם אתה רוצה ללמוד לעומק גש לקבוצת הפייסבוק ״ביטקוין - הקהילה הישראלית״ - זו קבוצה של בעלי ידע שישמחו לאתגר אותך בחזרה על כל שאלה שתהיה לך. אני לא ציני וזה לא קבוצה טיפוסית בפייסבוק.

9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדפסת כסף לא מובילה להיפר אינפלציה, כמו שנאמר יפן עושה את זה כבר 30 שנה, ואה"ב ואירופה עושות את זה ל12 שנה.

הבעיה כשההדפסה מתחילה לממן פעולות לא יצרניות ותוכניות "חברתיות", ועל פניו זה מה שנראה שהולך לקרות בארה"ב, בינתיים:

1. סין שמה את היואן על השער הכי נמוך שלו מאז 2008, בסין יש המון בעיות מבניות בכלכלה, ויותר פילים לבנים מאשר פילים רגילים באפריקה.

2. הלירה הטורקית בשפל.

3. אמריקה הלטינית כרגיל במחסור דולרי.

4. מדינות אירופה הנורמליות פיסקלית (גרמניה, אוסטריה, בלגיה, הולנד, ארילנד, סלובקיה), נגררות אל הבוץ הים התיכוני של צרפת, איטליה, ספרד ויוון, והיורו לא נראה סקסי כמו שבאמת חושבים.

5. יפן בחורף דמוגרפי, ולא נראה שמעוניינים להיות המובילים המוניטריים של העולם.

5. מדינות סקנדינביה קטנות בהרבה משיוכלו באמת לספק חלופה, וגם הם לא באמת רוצים להיות חלופה מוניטרית וטוב להם איפה שהם.

לא הייתי מכריז על מות הדולר כ"כ מוקדם, נחיה ונראה, התרחיש היותר הגיוני לדעתי הוא סטגפלציה ולא היפר אינפלציה.

יש סיכוי טוב מאוד לביטקוין לנסוק, לא בגלל הפיחות בדולר, אבל העולם הולך יותר ויותר לוותר על מזומן, ויהיה חייב ערוץ מחוץ לפיקוח הבנקאי לסחור, וביטקוין יכול לספק ערוץ זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...