Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיתון כלכלי ? מישהו מרגיש משהו ?

stum
שימו לב! השרשור הזה בן 1053 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כל ההסברים בפנים. 

יותר הזדמנויות תעסוקה, שכר יותר גבוה, אפשרות להסתדר בלי רכב ולא להתפשר על שום דבר, מקומות בילוי, פנאי, חנויות. הכל.

בהחלט יכול להיות שהעיר תזדקן בשנים הקרובות. אם הקורונה תעלם ויחזרו תיירים, אז לב העיר, הכרם ובטח גם הצפון הישן ויפו יוצפו בדירות airbnb. יש סיכוי שהתוצאה של זה תהייה הפיכתה של תל אביב למשהו אחר ממה שאנחנו מכירים היום, מבחינת חיי לילה. אבל עיר זה לא רק פאבים מימלא.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני 3 שעות, Benor כתב:

https://www.themarker.com/realestate/.premium-MAGAZINE-1.8876289

ברגע שמאסה המונית של צעירים יצאו החוצה משם.  יוכלו להיות אלטרנטיבות מספיק טובות לעיר הזו.

אני מתקשה להבין את ההתעקשות לגור שם, כשאין את היכול הכלכלית לעשות את זה. 

עדר, טרנד, מגניבות וכן יש גם יתרונות מהותיים כמו קרבה למקומות עבודה, חיי לילה וחברה במרחק הליכה ואפשרות להסתדר בלי רכב.

הבעיה באנשים בכתבה הזאת שהם חיים בסרט מוחלט 6,500 ש"ח בחודש לדירה 2 חדרים במרכז העיר, 9,000 ש"ח בחודש לדירה 3 חדרים בצפון הישן, חושבים שכל מי שלא חי בתל אביב הוא מפגר לא מפותח ומאמינים שיש להם זכות לא פחות ולא יותר לגור במרכז של המרכז. 

לפי המקצועות של רוב המרואיינים בכתבה הם צריכים להסתכל במראה לפני שהם פותחים את הפה שלהם על "הרמה הירודה בפריפריה" כי לפי רמת השכלה, כישורים ופרנסה שלהם אין בהם שום דבר מיוחד למעט העובדה שהם השכיבו 80,000 שקל בשנה על שכ"ד, שינו את הכתובת במשרד הפנים ומתנהגים כאילו טיפסו מינימום על האולימפוס ואוכלים צלעות כבש מהשולחן של זאוס. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
  • אהבתי 1
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי מהם דיבר על זכות?

המרואיינים בכתבה מייצגים את מעמד הביניים - עצמאים, עובדי הייטק וכו' - ומתארים בעיה שמובנת גם לעיריית תל אביב. הקסם של העיר הוא לא במגדלים ומפרסות עם ואגיו על המנגל.

והם אומרים במילים אחרות את מה שאחד ממשתפי הפורום הפעילים אמר בעצמו לפני כמה שנים, בתאוריית "אוכלי שניצלים בערי השינה - קווים לדמותם" המפורסמת שלו. העיר מאפשרת לך להיות מי ומה שאתה רוצה, היא מציעה הרבה יותר הזדמנויות תעסוקה, תרבות, פנאי וגם זוגיות. ואכן אין בהם שום דבר מיוחד, חוץ מזה שהם עשו משהו אקטיבי כדי לשפר את החיים שלהם, ובחרו לגור בעיר שמתקיימת כל עוד אנשים בוחרים לגור בה ולקחת חלק בה. אתה מוציא כ"כ הרבה ארס בכל פעם שהשם "תל אביב" מוזכר. בסדר, אז לא יצא לך לעבור לעיר לפני 3 שנים. אתה עדיין יכול. אל תדאג, לא מחתימים אותך על התחייבות לעמוד בתור בויטרינה במעמד חתימה על חוזה שכירות, או שינוי כתובת במשרד הפנים.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, יבגניפ כתב:

המרואיינים בכתבה מייצגים את מעמד הביניים - עצמאים, עובדי הייטק וכו' - ומתארים בעיה שמובנת גם לעיריית תל אביב. הקסם של העיר הוא לא במגדלים ומפרסות עם ואגיו על המנגל.

ברשותך אתקן אותך הם מייצגים חלק מאוד מסוים במעמד הביניים. 

ציטוט

והם אומרים במילים אחרות את מה שאחד ממשתפי הפורום הפעילים אמר בעצמו לפני כמה שנים, בתאוריית "אוכלי שניצלים בערי השינה - קווים לדמותם" המפורסמת שלו. העיר מאפשרת לך להיות מי ומה שאתה רוצה, היא מציעה הרבה יותר הזדמנויות תעסוקה, תרבות, פנאי וגם זוגיות. ואכן אין בהם שום דבר מיוחד, חוץ מזה שהם עשו משהו אקטיבי כדי לשפר את החיים שלהם, ובחרו לגור בעיר שמתקיימת כל עוד אנשים בוחרים לגור בה ולקחת חלק בה.

נכון לא מכחיש וגם ציינתי את היתרונות של העיר הזאת בפוסט שלי. בזמני עשיתי חישוב, הבנתי שברמת הכנסה שלי אין לי יכולת לחיות בתל אביב ברמת חיים טובה וגם לחסוך לעתיד שלי, עשיתי חישוב מסלול מחדש והלכתי לכיון אחר. הם לא עשו שום דבר אקטיבי למעט שריפה של כל החסכונות שלהם, תדלוק טירוף הנדל"ן בעיר, מחייה בעולם פנטזיה ופיתוח תחושת "עליונות" שאינה מגובה בשום נתון אובייקטיבי. עכשיו שפתאום יש בסך הכל שני (!( חודשי האטה במשק המציאות התפוצצה לתוך הפרצוף שלהם, אורזים וחוזרים חזרה ל"הורים הנחותים שלהם בפריפריה". 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, ChemGuy85 כתב:

ברשותך אתקן אותך הם מייצגים חלק מאוד מסוים במעמד הביניים. 

נכון.

לפני 28 דקות, ChemGuy85 כתב:

הם לא עשו שום דבר אקטיבי למעט שריפה של כל החסכונות שלהם, תדלוק טירוף הנדל"ן בעיר, מחייה בעולם פנטזיה ופיתוח תחושת "עליונות" שאינה מגובה בשום נתון אובייקטיבי. עכשיו שפתאום יש בסך הכל שני (!( חודשי האטה במשק המציאות התפוצצה לתוך הפרצוף שלהם, אורזים וחוזרים חזרה ל"הורים הנחותים שלהם בפריפריה". 

לא מסכים.

גם הכתבה מדגימה שהשכר בתל אביב גבוה יותר בממוצע, ולא כל דירת 3 חדרים זה 9000. העניין הוא גם לא רק הקורונה. העיר הופכת ליקרה מדי למי שלא נמצא בעשירונים העליונים, בטח עם ילדים. כמו שהיא יקרה מדי עבורך. המשבר מעצים את זה. אבל זה בעיקר מעיד על זה שהביקוש גובר על ההיצע, וזו בעיה שכדאי לפתור, בלי קשר לקורונה. כי בסופו של דבר, עם כל הכבוד לסבאים בני 70 שמחליפים את הצעירים, הם לא יהיו כח כלכלי שימשיך להחזיק את תל אביב כאחד מהמרכזים הכלכליים החשובים בעולם (לפני שתלגלג ותקצין: לא תל אביב היא לא טוקיו ולא לונדון, אבל היא גם לא מוחוסרנסק). וזה הפואנטה. תחושת העליונות היא פרשנות שאתה מייחס לטקסט. אני לא מוצא את זה שם. הכי קרוב לזה, זה אחד מהם שאמר שאתה יכול להיות הכי מוזר שבא לך וזה יתקבל. וזה נכון. זה היתרון של כל עיר גודלה בעולם. יותר קל להיות weirdo פה, וגם יותר קשה שישימו לזה לב. זה נכון גם לגבי לונדון, מנהטן וכל מקום אחר.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברשותך אביא ציטוטים נבחרים: 

אז מי שלא חי בתל אביב לא שפוי?

image.thumb.png.140e405be16a6ce8f9d0a9e6c1ba852d.png

שורף 6,500 אלף על 2 חדרים, שורף 100 שקל ביום על קפה ומאפה ובוכה על יוקר מחייה. 

image.thumb.png.ad363ca0c364ebd28b639f62f9acd3d5.png

זאת מוכנה לשלם 9,000 שקל בחודש רק בשביל מסעדה ליד הבית. חלילה היא תשלם 1/3 מזה בפריפריה ותיסע ברכב לתל אביב בסופ"ש

image.thumb.png.c1ba09aa67ecacefe46a359f1cbd9671.png

• מצחיק 1
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציטוט

העניין הוא גם לא רק הקורונה. העיר הופכת ליקרה מדי למי שלא נמצא בעשירונים העליונים, בטח עם ילדים. כמו שהיא יקרה מדי עבורך. המשבר מעצים את זה. אבל זה בעיקר מעיד על זה שהביקוש גובר על ההיצע, וזו בעיה שכדאי לפתור, בלי קשר לקורונה.

חלק גדול מהמחירים הם תוצאה של טירוף צעירים שנובע מטרנדים ומיתוג. שכונות שלא עברו את הטירוף הזה המחירים נשארו שפויים יותר לדוגמא יד אליהו, תקווה, שפירא, אוניברסיטה ועוד. 

זוכר את פלורנטין לפני 10 שנים? השכונה הפכה לטרנדית כתוצאה ממיתוג מחדש והמחירים עפו לשמיים. אותו סיפור ביפו עם שוק הפשפשים. בטח יש עוד כמה שכונות.

עם הזמן התחילו להופיע כל מיני פטנטים כגון מגורים עם שותפים מעל גיל 30 משהו שלא היה קיים בכלל רק לפני 10 שנים, תלות בהורים, תופעות מגעילות כמו מסירת דירה ל-airbnb ללא ידיעת הבעלים וחזרה להורים לפרק זמן קצוב ועוד ועוד. 

ציטוט

כי בסופו של דבר, עם כל הכבוד לסבאים בני 70 שמחליפים את הצעירים, הם לא יהיו כח כלכלי שימשיך להחזיק את תל אביב כאחד מהמרכזים הכלכליים החשובים בעולם (לפני שתלגלג ותקצין: לא תל אביב היא לא טוקיו ולא לונדון, אבל היא גם לא מוחוסרנסק). וזה הפואנטה.

דווקא הם הכוח הכלכלי. הם עושים העברות בנקאיות לילדים שלהם ובאופן עקיף תומכים בטירוף הזה. הם קונים דירות יקרות, הם משלמים ארנונה יקרה, הם מוציאים כסף על שירותים יקרים. הם אלה שמחזיקים חלק גדול מהעסקים בעיר הזאת. 

לפני 8 דקות, David32 כתב:

😂😂

מדהים כמה שום דבר לא השתנה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דעתי בעניין - כל עוד אתה מתגורר במרחק כמה תחנות רכבת מתל אביב, אפשר ליהנות מהיתרונות שבה בלי לשלם שכ"ד. ספציפית בשבילי זה עובד, אני רואה את עצמי כירושלמי שמרגיש בנוח בתל אביב. אחרי כמה עשורים, אפילו מזג האוויר הפך לנסבל (או ליתר דיוק, זמינות המזגנים...)

כרגע תקוע, אגב, כמו רבים אחרים, עקב הרכבת. :-(

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, ChemGuy85 כתב:

ברשותך אביא ציטוטים נבחרים: 

אני מסכים שהראשון טיפה מתנשא, אבל בסופו של דבר כן, זו כנראה העיר הכי ליברלית בישראל (יחד עם אולי גבעתיים שהיא תכלס לא באמת עיר נפרדת). 

האחרים מגזימים. הפוך גדול בבתי הקפה הכי טובים עולה 16-17 שח. גם עם מאפה אתה לא מגיע ל-100.

אתה גם בוחר מה לברור מהציטוטים שלהם.

לפני 13 דקות, ChemGuy85 כתב:

חלק גדול מהמחירים הם תוצאה של טירוף צעירים שנובע מטרנדים ומיתוג.

אני לא מבין אותך, באמת. כשאתה רצית לעבור מה זה היה?

כאילו, באמת, אתה בן אדם חכם. למה אתה מתאמץ להפגין זלזול?

נשבע לך שעברתי לתל אביב לא בגלל טרנדים, אלא בזכות הזדמנויות.

ואני לא יכול לתאר לך כמה הבריאות הנפשית שלי השתפרה רק מעצם זה שאני לא עומד בפקקים יותר, כי אני גם עובד כאן. אבל את זה גיליתי רק אחרי שגם התחלתי באמת לעבוד  בעיר וזה בונוס אדיר.

לפני 15 דקות, ChemGuy85 כתב:

זוכר את פלורנטין לפני 10 שנים? השכונה הפכה לטרנדית כתוצאה ממיתוג מחדש והמחירים עפו לשמיים. אותו סיפור ביפו עם שוק הפשפשים. בטח יש עוד כמה שכונות.

ג'נטריפיקציה איז א ביטצ'. בגלל זה אני מצפה מהעיריה לנסות ולקדם גם פרויקטים שיאפשרו לאנשים פחות עשירים לגור כאן. וזה קורה. דרום תל אביב זה עדיין בערך אזור היחיד שבו בונים מאסה של דירות שני חדרים. יש מימון של העיריה של שכר דירה בפרויקטים שונים לאנשים שחיים בעיר מספיק זמן ומרוויחים שכר נמוך יחסית. לדעתי םג במזרח העיר פרויקטים חדשים כוללים די הרבה דירות קטנות. בסופו של דבר יש איזון מסוים. יוקר המחיה בישראל בכלל זו בעיה, ובתל אביב זה עוד יותר גרוע בגלל השכירות. מצד שני, אם תצטרף לקבוצת פייסבוק בשם "עירוניות מתחדש", תגלה שרבים וטובים מבני מעמד הביניים וגם עובדי הייטק מוותרים על אחזקת רכב, כי זה פשוט לא נדרש יותר. 

לפני 18 דקות, ChemGuy85 כתב:

דווקא הם הכוח הכלכלי. הם עושים העברות בנקאיות לילדים שלהם ובאופן עקיף תומכים בטירוף הזה. הם קונים דירות יקרות, הם משלמים ארנונה יקרה, הם מוציאים כסף על שירותים יקרים. הם אלה שמחזיקים חלק גדול מהעסקים בעיר הזאת. 

לא. בתל אביב משפחה ממוצעת משלמת בערך 10% מסך הוצאות העיריה עליה. זה נכון לא רק לגבי תל אביב, לכן פרויקטי פינוי בינוי נתקעים במשך שנים ולעיריות אין בהם עינין בדרך כלל.

ובני 70 לא מחזיקים שום מסעדה בעיר. הם בטח לא ממלאים את בנייני המשרדים בעיר, שמשלמים באמת המון ארנונה, ולא מביאים לתל אביב את גוגל, פייסבוק ושות'

לפני 6 דקות, hans כתב:

דעתי בעניין - כל עוד אתה מתגורר במרחק כמה תחנות רכבת מתל אביב, אפשר ליהנות מהיתרונות שבה בלי לשלם שכ"ד. ספציפית בשבילי זה עובד, אני רואה את עצמי כירושלמי שמרגיש בנוח בתל אביב. אחרי כמה עשורים, אפילו מזג האוויר הפך לנסבל (או ליתר דיוק, זמינות המזגנים...)

כרגע תקוע, אגב, כמו רבים אחרים, עקב הרכבת. :-(

שמע, ביום שבאמת יהיה מטרו מתפקד - מבחינתי כנראה יהיה אפשר לעבור גם ליבנה (אם היא תחובר אליו והוא יעבוד גם בשישיבת)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שצ'מגיי לא יוצא נגד המגורים עצמם בת"א אלא על הרצון לגור שם בכל מחיר.

מי שאין לו את הכסף לגור שם, שלא יתלונן ויבחר מקום מגורים אחר או ילך להתגורר בת"א בדירת שותפים.

hans

כל זה בהנחה ואתה גר קרוב או סמוך לרכבת.  יש את בלבול המוח של ההגעה עד לתחנה (מציאת חניה או המתנה לאוטובוסים וכד').

מתוך כתבה מ-

2017

1_(2).jpg

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, יבגניפ כתב:

אני לא מבין אותך, באמת. כשאתה רצית לעבור מה זה היה?

כאילו, באמת, אתה בן אדם חכם. למה אתה מתאמץ להפגין זלזול?

נשבע לך שעברתי לתל אביב לא בגלל טרנדים, אלא בזכות הזדמנויות.

ואני לא יכול לתאר לך כמה הבריאות הנפשית שלי השתפרה רק מעצם זה שאני לא עומד בפקקים יותר, כי אני גם עובד כאן. אבל את זה גיליתי רק אחרי שגם התחלתי באמת לעבוד  בעיר וזה בונוס אדיר.

אתה לא עברת בגלל טרנדים רבים כן עוברים בגלל טרנדים. למה להתאבד על דירת חדר מחולקת בפרישמן כאשר באותו הכסף אפשר לשכור 3 חדרים ביד אליהו ו-15 דקות באוטובוס להיות במרכז העיר? לדעתי מיתוג, טרנד ואפקט העדר.

לפני 12 דקות, יבגניפ כתב:

ג'נטריפיקציה איז א ביטצ'. בגלל זה אני מצפה מהעיריה לנסות ולקדם גם פרויקטים שיאפשרו לאנשים פחות עשירים לגור כאן. וזה קורה. דרום תל אביב זה עדיין בערך אזור היחיד שבו בונים מאסה של דירות שני חדרים. יש מימון של העיריה של שכר דירה בפרויקטים שונים לאנשים שחיים בעיר מספיק זמן ומרוויחים שכר נמוך יחסית. לדעתי םג במזרח העיר פרויקטים חדשים כוללים די הרבה דירות קטנות. בסופו של דבר יש איזון מסוים. יוקר המחיה בישראל בכלל זו בעיה, ובתל אביב זה עוד יותר גרוע בגלל השכירות. מצד שני, אם תצטרף לקבוצת פייסבוק בשם "עירוניות מתחדש", תגלה שרבים וטובים מבני מעמד הביניים וגם עובדי הייטק מוותרים על אחזקת רכב, כי זה פשוט לא נדרש יותר. 

יש מלא שכונות עם מחירים סבירים לחלוטין יד אליהו, תקווה, שפירא, כפר שלם ואפילו שכונות צפונית לירקון.  כל האנשים שהתראיינו גרים באזורים הכי חמים, ממותגים וטרנדיים בעיר ובוכים על 9,000 שקל שכירות בחודש. בוא, גם אם שניהם עובדים בתור מתכנתים בהייטק (והם לא) 9,000 בחודש לפני ארנונה ונלוות זה סכום פסיכי לחלוטין להוציא על דיור.

יוקר המחייה הוא לגמרי בעיה כלל ארצית רק שתל אביב הביאו את זה לשיאים אחרים לגמרי ועכשיו בוכים בתקשורת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, Benor כתב:

hans

כל זה בהנחה ואתה גר קרוב או סמוך לרכבת.  יש את בלבול המוח של ההגעה עד לתחנה (מציאת חניה או המתנה לאוטובוסים וכד').

ברור.

לכן כתבתי שאצלי ספציפית זה עובד, התמזל מזלי ואני גר ממש בסמוך לתחנת רכבת קלה בירושלים.

זה הסוד להמשך - פיתוח חיבורי ה-last / first mile ברשת שנרקמת מסביב לתל אביב.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 9 דקות, ChemGuy85 כתב:

אתה לא עברת בגלל טרנדים רבים כן עוברים בגלל טרנדים. למה להתאבד על דירת חדר מחולקת בפרישמן כאשר באותו הכסף אפשר לשכור 3 חדרים ביד אליהו ו-15 דקות באוטובוס להיות במרכז העיר? לדעתי מיתוג, טרנד ואפקט העדר.

יש מלא שכונות עם מחירים סבירים לחלוטין יד אליהו, תקווה, שפירא, כפר שלם ואפילו שכונות צפונית לירקון.  כל האנשים שהתראיינו גרים באזורים הכי חמים, ממותגים וטרנדיים בעיר ובוכים על 9,000 שקל שכירות בחודש. בוא, גם אם שניהם עובדים בתור מתכנתים בהייטק (והם לא) 9,000 בחודש לפני ארנונה ונלוות זה סכום פסיכי לחלוטין להוציא על דיור.

יוקר המחייה הוא לגמרי בעיה כלל ארצית רק שתל אביב הביאו את זה לשיאים אחרים לגמרי ועכשיו בוכים בתקשורת.

אף אחד לא עובר דירה בגלל טרנדים. נדמה לי שגם אתה גרת שם לתקופה. עשית את זה בשביל להיות מגניב או בגלל יתרונות אמיתיים של העיר?

לפעמים החסרונות עולים על היתרונות, לפעמים לא. בן אדם שאין לו מספיק כסף בשביל משולש פיצה ומתעקש לגור בשכונה "נחשבת" בתל אביב רק כדי להיות מגניב הוא אולטרה דביל אבל כמה באמת כאלה יש?

• רעיון טוב! 2

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, ChemGuy85 כתב:

מבלי להצדיק את עניין המחיר, וכאחד שגר בעבר בשני האזורים שאתה מדבר עליהם, ההבדל בהרגשה עצום. ביד אליהו אתה מרגיש כמו שכונה רגילה בבאר שבע, אין לך מה לחפש מחוץ לבית. במרכז/צפון ישן של תל אביב אתה רוצה לצאת מהבית- זה כיף לצאת ולהסתובב קצת ברגל. העניין של ה- 15 דקות באוטובוס אולי נכון מתמטית אבל מבחינת ההרגשה זה שמים וארץ, אתה לא תיסע כמעט כל יום את ה- 15 דקות האלה כדי להסתובב קצת ולהנות מהאווירה, בעוד שבמרכז תל אביב בהחלט כן. ושוב, זה לא אומר שאני חושב שהמחירים מוצדקים, אבל למי שיכול להרשות לעצמו המעבר מיד אליהו למרכז תל אביב בהחלט שווה את זה.

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...