Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיתון כלכלי ? מישהו מרגיש משהו ?

stum
שימו לב! השרשור הזה בן 1053 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון
לפני 8 שעות, ChemGuy85 כתב:

אנשים ממציאים פנטנטים לשרוד לדוגמא תופעת שותפים מעל גיל 30, העברות בנקאיות מההורים, דירות מחולקות לא ראויות למגורי אדם, הפיכת הדירה ל-Airbnb מאחורי גבו של בעל הבית לפרק זמן קצר, סאבלטים ועוד. 

בסופו של דבר יש נקודת שבירה. מעניין איפה נמצאת נקודת שבירה של האנשים האלה. 

חלק זה מקרי קיצון כמו לקחת כסף מההורים סתם בשביל לגור במקום מגניב (כי לרוב האנשים אין פריבילגיה כזו) או דירות מחולקות שלא ראויות למגורי אדם, וחלק זה פשוט עניין של העדפות. תתפלא אבל יש אנשים שקשה להם לגור בדירה לבד כי הם מעדיפים חברה. איירביאנבי זה חרא אבל אם לבעל הבית אין בעיה, שכל אחד יעשה מה שטוב לו.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

כאשר כתבתי על Airbnb התכוונתי לאנשים ששוכרים דירה בתל אביב, נכנסים למינוס, מוסרים את הדירה לשכירות ב-Airbnb בלי ידיעת הבעלים וחוזרים להורים ל-1-2-3 שבועות. מסתבר שמדובר במנהג די נפוץ. 

https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3743078,00.html

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעל נכס בתל אביב שלא מכניס לחוזה השכירות שלו סעיף על הפרה מהותית בפרסום ב AirBNB ולא בודק מידי פעם את האתר הוא דביל.

אני מחזיק דירה בעיר הרבה פחות מבוקשת ועושה את זה. 

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאמין שכולם מכניסים סעיף שאוסר שכירות משנה ללא הסכמת הבעלים, אבל לאכוף את הסעיף זה כבר סיפור אחר. בתל אביב יש מינימום 9,000 דירות Airbnb אז לשבת באתר יום אחר יום בחיפוש אחר הדירה שלו זה די מטורף.

העניין הוא אחר לגמרי האנשים האלה חיים בפנטזיה תל אביבית שהם לא יכולים לרשות לעצמם ומאמצים הרגלים דוחים בשביל לשרוד בסצנה התל אביבית. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, ChemGuy85 כתב:

אני מאמין שכולם מכניסים סעיף שאוסר שכירות משנה ללא הסכמת הבעלים, אבל לאכוף את הסעיף זה כבר סיפור אחר. בתל אביב יש מינימום 9,000 דירות Airbnb אז לשבת באתר יום אחר יום בחיפוש אחר הדירה שלו זה די מטורף.

העניין הוא אחר לגמרי האנשים האלה חיים בפנטזיה תל אביבית שהם לא יכולים לרשות לעצמם ומאמצים הרגלים דוחים בשביל לשרוד בסצנה התל אביבית. 

בתל אביב בעלי בתים לוקחים פקדונות במזומן ולא ״צק ערבות״ וכל מיני פתרונות דביליים שכאלה שבקושי ניתן לנגב איתם. במקרה והדייר מחליט לצאת להרפתקאה עסקית על גב בעל הבית אני מאמין שהוא יכול להשתמש בפיקדון.

לגבי לבדוק באתר, לא התכוונתי לשבת יום יום, אבל מידי פעם באקראי - כן ניתן לבדוק.

לגבי ההרגלים הדוחים - עושים את זה גם בארה״ב.

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין כזה דבר "סצנה תל אביבית"..

אין שום דבר משותף לחווית תל אביב של טרנספורטר, שלי, של חיילים שהולכים למסיבות ביד חרוצים, אנשים שהולכים למקומות כמו "המוסד"

דוחה? מה איכפת לך איך אנשים אחרים מותחים את הגבול, על מה ולמה? העניין הוא בדיוק מה שכתבתי אתמול: זה מעצבן אותך, כי הם כן ואתה לא. 

באמת, במקום לעסוק בסטראוטיפים כל היום, מצא לך שותף או שותפה, ובוא לכאן. רק תרוויח.

• אהבתי 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני כשעה, ChemGuy85 כתב:

כאשר כתבתי על Airbnb התכוונתי לאנשים ששוכרים דירה בתל אביב, נכנסים למינוס, מוסרים את הדירה לשכירות ב-Airbnb בלי ידיעת הבעלים וחוזרים להורים ל-1-2-3 שבועות. מסתבר שמדובר במנהג די נפוץ. 

https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3743078,00.html

באמת נשמע דוחה הדבר הזה, במיוחד כשזה משפחה עם ילדים. השאלה כמה נפוץ העניין. אני מניח רוב האנשים לא עושים את זה כמו שרוב האנשים בת"א לא מוכנים לגור בדירת שירוקלחת בלי חלונות.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 27.5.2020 בשעה 20:27, korola כתב:

אני לא מבין למה נותנים הפיצוי החדש הוא רק למי שהוציא עובדים לחל"ת.

אני לא פיטרתי אף עובד ולא הוצאתי לחל"ת אף עובד, למה לי לא מגיע גם מענקים בפעימה הזאת.

גם ככה דילגו עלי בפעימה הראשונה,  בשנייה והשלישית קיבלתי מענקים יפים.

למה פתאום לשנות ?

כי המטרה היא לגרום לעסקים להחזיר כמה שיותר עובדים מחל"ת לעבודה במקום מחל"ת לפיטורים, ככה מקטינים את אחוז האבטלה.

ובמדינה קפיטליסטית (או שואפת להיות לפחות), משיגים מטרות ע"י גזרים ומקלות כלכליים, זה גזר כלכלי.

בתאריך 28.5.2020 בשעה 10:17, stum כתב:

לא היה יותר הגיוני לתת הנחות מס במקום מענקים ?

זה מה שאנחנו צריכים עכשיו ? להוציא עוד כסף ?

בשביל הנחות במס צריך עסק שעובד ויש לו הכנסות ויש לו רווחים.

מה גם שאת ההנחות במס העסק יכול לממש אפילו חודשיים וחצי אחרי (מקבל את ההנחה במס של מאי-יוני ב-15 ביולי).

בתאריך 28.5.2020 בשעה 12:33, korola כתב:

הסבר פשוט ויפה. 

אינפלציה זה מס על כל מי שמחזיק את המטבע שלך.  אינפלציה בדולר זה מס על כל העולם.

מצד אחד סבבה לארה"ב להטיל מיסים על קרטל הסמים במקסיקו, על החמאס בעזה, על קטר ועל האירנים. 

כל עוד המס יהיה סביר  (5-10% בשנה, כולם יספגו את זה בשקט וימשיכו להשתמש בדולר).

ברגע שהאינפלציה תהיה גבוהה מידי , אז מסביב לעולם ינסו להיפטר מהדולרים (שטרות הנייר) והאגחים.

ואז תתכן היפר אינפלציה בדולר.

מה שארה"ב יכולים לעשות.  זה להנפיק דולרים דיגיטלים חדשים (חודשיים עבודה),  יחלקו לכל אזרחי ארה"ב את הדולרים האלה בחינם.

ויתנו לעולם להיחנק עם הטריליונים שתקועים אצלהם. 

מפה יתחיל עידן חדש.  קצת קשה להבין מה יהיו ההשלכות שלו. 

ויחליפו את הדולר במה? יואן?

בתאריך 29.5.2020 בשעה 20:29, SlowRide כתב:

לפעמים החסרונות עולים על היתרונות, לפעמים לא. בן אדם שאין לו מספיק כסף בשביל משולש פיצה ומתעקש לגור בשכונה "נחשבת" בתל אביב רק כדי להיות מגניב הוא אולטרה דביל אבל כמה באמת כאלה יש?

לפי הקורונה, יש מספיק אולטרה דבילים כאלה, נראה שאחוז משמעותי מתושבי ת"א הם מלצרים / שחקנים / ברמנים וכאלה.

בתאריך 29.5.2020 בשעה 21:36, יבגניפ כתב:

אם עליית המחירים תמשך, העיר באמת תתרוקן, וזה לא ישרת אף אחד. העיריה, כאמור, כנראה מבינה את זה. והאמת שהדבר הכי טוב שהם יכולים לעשות, זה לדחוף להרס של בערך כל הצפון הישן והחלפתו בבניינים בני 7-8 קומות, עם מבחר דירות בגדלים שונים. אבל זה מאוד מאוד רחוק ובטח גם לא באמת יקרה.

או שההתרוקנות תביא לירידת מחירים.

והעיריה לא ידחפו לחידוש של הצפון הישן, יותר מדי מקושרים גרים שם.

בתאריך 30.5.2020 בשעה 08:39, יבגניפ כתב:

אני מכיר המון אנשים שחיו עם שותפים אחרי גיל 30, מתוך בחירה, מכל מיני סיבות, שהן לא כלכליות. 

אני לא חושב שזו תופעה שרווחת בערים חוץ מבתל אביב.

לפני 18 שעות, MiniMiz3r כתב:

מיתון כלכלי? מוזר שאף אחד לא ציין (או שאולי פספסתי) שיש שרשור מקביל על מישהו שקונה בשר ב-900 ש"ח לקילו..

לא יודע אם זה פוזה או אמיתי

לפני 16 שעות, ChemGuy85 כתב:

בתל אביב יש מינימום 9,000 דירות Airbnb אז לשבת באתר יום אחר יום בחיפוש אחר הדירה שלו זה די מטורף.

אתה יודע שאפשר לחפש על גבי המפה כן?

ככה גיליתי שבעל הדירה הקודם שם את היחידת דיור (שהוא היה גר בה מעל הבית) ב-Airbnb.

לפני 16 שעות, יבגניפ כתב:

באמת, במקום לעסוק בסטראוטיפים כל היום, מצא לך שותף או שותפה, ובוא לכאן. רק תרוויח.

אם @ChemGuy85 היה מוצא לו שותפה היה לנו הרבה פחות דיונים בפורום

• אהבתי 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אם @ChemGuy85 היה מוצא לו שותפה היה לנו הרבה פחות דיונים בפורום

ולוותר על מחקר יוטיוב/ויקיפדיה שאני משקיע בו את כל זמני? אין סיכוי! 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני בעד שלא תעבור לת"א, רק הצבעתי על ההשפעה של מעבר כזה שלך (+שותפה) על הדיונים בפורום

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, m3x7r3m3 כתב:

כי המטרה היא לגרום לעסקים להחזיר כמה שיותר עובדים מחל"ת לעבודה במקום מחל"ת לפיטורים, ככה מקטינים את אחוז האבטלה.

ובמדינה קפיטליסטית (או שואפת להיות לפחות), משיגים מטרות ע"י גזרים ומקלות כלכליים, זה גזר כלכלי.

אין יותר קפיטליזם. מה שיש לנו זו הגרסה המערבית לכלכלה מתוכננת שנולדה במשבר של 2008. אני מבין לגמרי את הרצון למנוע מהמין האנושי 10 שנים של אבטלה המונית וסבל כמו שהתרחש בין 1929 עד 1939, אבל הצעדים שעושים כנראה רק דוחים את הקץ ומעצימים מאוד את המשבר הבלתי נמנע. אני ממשיך להחזיק בדעה שאם הכלכלה העולמית הייתה בריאה כפי שיו"ר הפד טען בראיון ל-60 דקות בארה"ב לא היו 42 מיליון מובטלים רק בגלל חודשיים של סגר. 

אם כבר מדברים על סימנים של משבר כלכלי אני עובד ליד רחוב יד חרוצים בדרום תל אביב. לפני המשבר כל הכבישים ליד מלון NYX, ריב"ל, יד חרוצים, הרכבת היו פקוקים למוות בין השעה 16:00 עד 18:00. בחודש האחרון כאשר אני יוצא ב-17:00 אני מרגיש כמו ביום שישי. אולי יש קצת פקק ביציאה לרחוב המסגר/הרכבת, אבל חוץ מזה התנועה זורמת לחלוטין, אין פקקים ואפילו אפשר למצוא חנייה בכחול-לבן. 

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו בורחים מהתחום שלי לגמרי עכשיו

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, ChemGuy85 כתב:

אני ממשיך להחזיק בדעה שאם הכלכלה העולמית הייתה בריאה כפי שיו"ר הפד טען בראיון ל-60 דקות בארה"ב לא היו 42 מיליון מובטלים רק בגלל חודשיים של סגר. 

למה אתה חושב ככה?
הכלכלה בארץ בריאה לדעתך?
מה אתה חושב שהיה קורה אם לא היו מאפשרים למעסיקים להוציא עובדים לחל"ת? כמה מובטלים לדעתך היו פה? כנראה שבאחוזים זה לא היה שונה בהרבה מהמצב בארה"ב.

בהתחשב בנסיבות לא הייתי לוקח את המדד הזה בתור מדד לאם כלכלה בריאה או לא ולא משנה המקום.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכלכלה האמריקאית לא מפסיקה לדמם כוח עבודה למרות שטכנית המשק נפתח מחדש כבר לפני חודש. 

חל"ת זה סוג של פיטורים על תנאי עם אופציה לחזרה ללא סיום יחסי עובד - מעביד. צריך לראות כמה עובדים יספגו חזרה בשוק העבודה ובאיזה מהירות. אגב גם ספיגה חוזרת לא מעידה על כלום כי ייתכן ונראה גל פשיטות רגל לקראת סוף השנה. 

תשלום פרוטקשן בגובה 7,500 אלף שקל לכל עובד שיוחזר לעבודה שאושר היום בממשלה זה לא סימפטום טוב. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...