Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיתון כלכלי ? מישהו מרגיש משהו ?

stum
שימו לב! השרשור הזה בן 1075 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

משכנתאות - הדחייה תבוצע לתקופה של שישה חודשים, ללא מגבלה על סכום יתרת ההלוואה.

הלוואות צרכניות - הדחייה תבוצע לתקופה של שלושה חודשים להלוואות שיתרתן לתשלום היא עד 100,000 שקל ובלבד שהלווה לא הציג עד משבר הקורונה פיגורים בהלוואה. בנוסף, ישנה אופציה (בהתאם לשיקול דעת הבנק) לדחייה נוספת של שלושה חודשים להלוואות אלו.

הלוואות לעסקים קטנים - הדחייה תבוצע ללא מגבלה על סכום יתרת ההלוואה, לתקופה של עד שישה חודשים, בהתאם לשיקול דעת הבנק.

בכל הנוגע לעמלות - לא ייגבו עמלות בגין דחיית תשלומי ההלוואה. בכל הקשור לשיעור הריבית - התשלומים הנדחים יישאו ריבית שלא תעלה על שיעור הריבית בחוזה ההלוואה. חשוב להדגיש כי דחיית תשלום הלוואה כמוה כנטילת הלוואה חדשה, בגובה הסכום הנדחה.

https://www.calcalist.co.il/money/articles/0,7340,L-3818834,00.html

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

@stum זה הוגדל לחצי שנה!?

הבעיה שרוב עמישראל לא מבינים מה הדחייה הזו גוררת איתה מבחינת ריבית

עריכה אחרונה על ידי maxcher
  • רעיון טוב! 1
9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, maxcher כתב:

@stum זה הוגדל לחצי שנה!?0

הבעיה שרוב עמישראל לא מבינים מה הדחייה הזו גוררת איתה מבחינת ריבית

הבעיה שרוב עמישראל לא מבינים מה זה הלוואה עם ריבית כמו משכתנא.

בתכלס אין הבדל בחישוב ההחזר של הדחייה לעומת חישוב המשכתנא עצמה. 

אם לדוגמא לקחתי משכתנא של מיליון ש"ח - ואני אמור לשלם ב-20 שנה הבאות 7000 ש"ח לחודש.

הבנתי והסכמתי לזה.. מה לעשות כולם לוקחים גם אני לוקח. 

עכשיו אני מבקש לדחות 6 תשלומים - שהם 42,000  ש"ח - כלומר אני מבקש מהבנק עוד הלוואה של 42,000  ש"ח

ולהחזיר אותם לאורך 20 שנה.

אני אקבל אותם באותם תנאים של המיליון - (7 ש"ח ל1000 ) , וזה תוספת של 210 ש"ח לחודש למשך 20 שנה (בערך  - צריך להוריד את החצי שנה)

אם הסכמתי להחזיר 240 תשלומים של 7000 ש"ח  - שהם  1.68 מיליון - מה הבעיה אם אני מבין או לא מבין ש 42,000 ש"ח - צריך להחזיר 50,000? 

עריכה אחרונה על ידי korola
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, ch2856 כתב:

על המוצרים שהכי לא צריך, הם מבטלים מכסים. אולי כי זה הכי זול להם ואולי עוד קצת לחם ושעשועים, הרי מה יותר משמח ומשכיח צרות מעוד חולצה במחיר מופקע או אייפון עם שלוש מצלמות כי טיקטוק זה מהות החיים. 

ישנה קבוצה גדולה של שכירים שכלל לא נפגעה מהמשבר והם מוציאים עכשיו את מה שהם התכוונו גם כך להוציא ופשוט לא יכלו. אבל יש מאות אלפי אנשים שנפגעו, חלקם משמעותית מאוד. פחות רכב חדש, פחות אייפון, פחות ארוחה במסעדה, פחות ... זה מצטבר בסוף. כל זה, כאשר חלק מהעסקים עדיין לא חזרו לפעילות מלאה והמחזורים קטנים יותר. נמתין לדיווחים של גביית המסים בחודש הבא (על החודשים מאי-יוני) ו/או חברות כרטיסי האשראי ואז נדע קצת יותר על מצב הפעילות במשק. 

קודם כל לא ביטלו. זה בוטל ב- 2017 רק הפכו את זה לקבוע.

לפני 5 שעות, sperial כתב:

פעם קראו לזה "להיטיב עם העם"

אין פה עניין של להיטיב עם העם. מדובר במכסי מדכאי צריכה בזמן שהפעילות הכלכלית במשק יורדת.

לפני 2 שעות, maxcher כתב:

נשמות טובות, מבטלים מכס (לא מבטלים, פשוט משאירים קבוע מ2017) על אייפון, זה כמובן הגזר
המקל מגיע בעליית מחירים במוצרי הבסיס. בעיקר האוכל. זה עוד יגיע.

אגב אני רק שאלה,
מתי נגמרת הדחייה בתשלומי המשכנתא שקיבל עם ישראל? ביולי?

אתם נצמדים דווקא לאייפונים, כשיש שם ירידת מכסים על דברים שהם ממש לא מותרות, כמו ביגוד, כמו מוצרי חשמל לבית (מקררים, מכונות כביסה וכו').

לפני 2 שעות, m3x7r3m3 כתב:

ביטולי המכס האלה לעניות דעתי (ואני באמת לא מבין גדול בנושא) הן הימנעות ממראית עין.

הרבה יותר קל לבלוע שלחם אחיד יעלה 7.28 במקום 7.11 וחלב יעלה 6.1 במקום 5.94 (עליות מחירים שמשקפות מע"מ 20% במקום 17%) מאשר לבלוע ששיאומי שעולה 1000 שקל היום יעלה 1150 שקל, או אייפון שעולה 4000 שקל יעלה 4600 שקל.

כלומר "זה פשוט לא נראה טוב"

לגבי מחירי המזון, המזון יקר בדיוק בגלל מגבלות על השוק בשונה מהתחומים בהם הורידו מכס.

הרבה משווקי המזוןם בישראל מתוכננים מרכזית ע״י מכסות, מכסים, ועדות ועוד כל מיני חרא.

ושוק המזון לא ישתנה כי קיבלנו שר חקלאות מחורבן שדואג לקבוצות לחץ במקום לאזרחים.

https://www.themarker.com/news/macro/1.8862564

https://www.ynet.co.il/economy/article/BJCTii8nL

עם שר חקלאות כזה טמבל אל תצפה לירידות מחירים במוצרים חקלאיים (או להעלאת המגוון והאיכות).

• אהבתי 2

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, m3x7r3m3 כתב:

ביטולי המכס האלה לעניות דעתי (ואני באמת לא מבין גדול בנושא) הן הימנעות ממראית עין.

הרבה יותר קל לבלוע שלחם אחיד יעלה 7.28 במקום 7.11 וחלב יעלה 6.1 במקום 5.94 (עליות מחירים שמשקפות מע"מ 20% במקום 17%) מאשר לבלוע ששיאומי שעולה 1000 שקל היום יעלה 1150 שקל, או אייפון שעולה 4000 שקל יעלה 4600 שקל.

כלומר "זה פשוט לא נראה טוב"

ולהבדיל אלפי הבדלות 3% מע"מ נוספים חלים לא רק על לחם אלא גם על דירות, אבל זאת מכה קשה בכיס, בטח לעניים כי זה מס אחיד על צריכה

2020 Citroën C5 Aircross 1.6 180HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 49 דקות, wa11a כתב:

לגבי מחירי המזון, המזון יקר בדיוק בגלל מגבלות על השוק בשונה מהתחומים בהם הורידו מכס.

הרבה משווקי המזוןם בישראל מתוכננים מרכזית ע״י מכסות, מכסים, ועדות ועוד כל מיני חרא.

ושוק המזון לא ישתנה כי קיבלנו שר חקלאות מחורבן שדואג לקבוצות לחץ במקום לאזרחים.

https://www.themarker.com/news/macro/1.8862564

https://www.ynet.co.il/economy/article/BJCTii8nL

עם שר חקלאות כזה טמבל אל תצפה לירידות מחירים במוצרים חקלאיים (או להעלאת המגוון והאיכות).

כמובן שאתה צודק.

הכוונה שלי הייתה להראות שהרבה יותר קל להחליק בגרון עלייה של כמה אגורות גם אם זה במוצרי אוכל בסיסיים, לעומת כמה הרבה יותר קשה להחליק בגרון עלייה גבוהה יותר במוצר שקונים אחת לכמה שנים.

לפני 4 דקות, G. P. Magnus כתב:

ולהבדיל אלפי הבדלות 3% מע"מ נוספים חלים לא רק על לחם אלא גם על דירות, אבל זאת מכה קשה בכיס, בטח לעניים כי זה מס אחיד על צריכה

כמובן, לא זו הנקודה, אלא הנקודה שלי היא שהאופטיקה קובעת, ומבחינה אופטית יותר קל "לאכול" עלייה במע"מ מאשר עלייה במס קנייה

• אהבתי 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, m3x7r3m3 כתב:

כמובן שאתה צודק.

הכוונה שלי הייתה להראות שהרבה יותר קל להחליק בגרון עלייה של כמה אגורות גם אם זה במוצרי אוכל בסיסיים, לעומת כמה הרבה יותר קשה להחליק בגרון עלייה גבוהה יותר במוצר שקונים אחת לכמה שנים.

כמובן, לא זו הנקודה, אלא הנקודה שלי היא שהאופטיקה קובעת, ומבחינה אופטית יותר קל "לאכול" עלייה במע"מ מאשר עלייה במס קנייה

אחרי כחלון אתה כנראה צודק. בעבר, המע"מ היה המכשיר העיקרי להוסיף לתקציב כאשר כל אחוז מע"מ פלוס מינוס הוסיף כאחוז לתקציב שזה לא מעט 

2020 Citroën C5 Aircross 1.6 180HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם היום הוא המכשיר העיקרי להוסיף לתקציב, פשוט היו לנו שנים יפות כלכלית שאיפשרו תוכניות נטו למיניהן.

אז לא היה צריך להשתמש במכשיר הזה.

מה גם שהוא בעייתי, כי הוא אמנם מוסיף בערך 4 מיליארד שקל נדמה לי על כל עלייה של אחוז, אבל זה נכון מ-17% ל-18%, ואולי גם מ-21% ל-22%, אבל בטח שלא נכון מ-35% ל-36%, שם הוא יניב הרבה פחות

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל שהמע"מ בישראל הוא לא דיפרנציאלי (דבר חיובי - אגב) יהיה קשה מאוד להעלות אותו לרמות של מקומות אחרים (21-22%), בגלל שבאותם מקומות המע"מ על מזון, תרופות וכ"ו נמוך הרבה יותר. אם תקח הוצאה של 2000 ש"ח הוצאה על מזון למשפחה לחודש, תוספת של 3% מע"מ יביא לעליה של 60 ש"ח (קצת פחות בגלל ירקות ופירות, אבל לא נכנס לזה). זה מאוד משמעותי - ומאוד יורגש. אותו הסיפור עם קשישים שמוציאים מאות שקלים על תרופות - זה עשרות שקלים נוספים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

60 שקל על הוצאה של 2000 זה ממש ההגדרה של "כסף שבורח מבין האצבעות".

קנייה בסופר תעלה כמה שקלים יותר, תרופה תעלה כמה שקלים יותר, ובלי להרגיש הוצאת יותר.

לעומת זאת עלייה של 500 שקל גם אם היא אחת ל-3 שנים אתה מרגיש.

עניין של פסיכולוגיה של קניות.

• מעניין 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, m3x7r3m3 כתב:

60 שקל על הוצאה של 2000 זה ממש ההגדרה של "כסף שבורח מבין האצבעות".

קנייה בסופר תעלה כמה שקלים יותר, תרופה תעלה כמה שקלים יותר, ובלי להרגיש הוצאת יותר.

לעומת זאת עלייה של 500 שקל גם אם היא אחת ל-3 שנים אתה מרגיש.

עניין של פסיכולוגיה של קניות.

אני דווקא חושב שמי שנמצא נמוך בסולם הסוציו-אקונומי יותר רגיש למחירי מוצרי הבסיס מאשר למחיר המוצרים היקרים יותר. גם היסטורית פעם המוצרים האלה עלו הרבה יותר יקר (וגם החזיקו להרבה זמן). אנשים חוסכים אליהם. להעלות מחירים על הקניות השוטפות שלך - על מזון, תרופות, תחבורה, תקשורת. אנשים ישימו לב. מאוד מהר ומאוד חזק. על מה התפוצצה המחאה של 2011? על הקוטג'. לא על מחירי האייפון. (נעזוב את כל המניעים הנוספים מסביב - אני מדבר על הבסיס).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למחאת הקוטג' לקחת שנים של העלאות מחיר הקוטג' עד שהתפוצצה.

כמובן שמי שנמצא נמוך יותר כלכלית יותר רגיש למחירי מוצרי הבסיס, זה לא סותר, ועדיין בסוף השנה הוא יזכור איך הוציא 300 שקל יותר על הסלולרי החדש כי הקודם התקלקל, ולא איך הוציא עוד 20 שקל בסופר כל שבוע

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, m3x7r3m3 כתב:

למחאת הקוטג' לקחת שנים של העלאות מחיר הקוטג' עד שהתפוצצה.

כמובן שמי שנמצא נמוך יותר כלכלית יותר רגיש למחירי מוצרי הבסיס, זה לא סותר, ועדיין בסוף השנה הוא יזכור איך הוציא 300 שקל יותר על הסלולרי החדש כי הקודם התקלקל, ולא איך הוציא עוד 20 שקל בסופר כל שבוע

חושב שאנחנו חלוקים פה. הוא ירגיש הרבה יותר שכל שבוע הוא מוציא 20-30 שקל יותר בחנות, לעומת טלפון שהוא קונה פעם בכמה שנים - במיוחד שהמוכר טלפונים ישדר לו שמדובר ב"מחיר מבצע, מצוין, וכמובן שהמחיר עלה אבל גם הטכנולוגיה השתפרה". (שלא נדבר אם הוא יזמין מאלי...)

הלחם אחיד ו300 גרם עמק נשארים אותו הדבר, אבל המחיר שלהם יעלה. תאמין לי שזה יורגש הרבה יותר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יורגש בכיס או יורגש במוח?

אלה שני דברים שונים

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, m3x7r3m3 כתב:

יורגש בכיס או יורגש במוח?

אלה שני דברים שונים

גם וגם. אשמח לראות מחקר שיתמוך במה שאתה כותב פה לגבי עליה של מע"מ והתפיסה שלו בקרב הצרכנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...