Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיתון כלכלי ? מישהו מרגיש משהו ?

stum
שימו לב! השרשור הזה בן 1080 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בנתיים מה שנתנו ביד אחד, לוקחים עם היד השנייה ישר מהכיס.

https://www.ynet.co.il/economy/article/BJPBXbNhL

Just now, מרק10 כתב:

חברים,

לא מטריד אותכם שהמדינה "זורקת" מילארדים של שקלים לעסקים ולא מטפלת במובטלים עצמם ?

העסקים אלו המקומות שהשכירים צריכים לחזור לעבוד שם, לא? 

Just now, מרק10 כתב:

המון מובטלים קיבלו במהלך תקופת האבטלה רק 60-80 אחוז מהמשכורת וגם זה תייכף הולך להעלם בגלל שתקופת האבטלה קצובה בזמן שנעה בין 50-175 ימים.

שיפתחו עסק ויהיו עצמאים ואז יעסיקו עובדים.

Just now, מרק10 כתב:

מה קורה עם כול הנכים ?

כל נכה קיבל 500 ש"ח, כמו הילדים. 

ילד נכה - אם הוא לא היה מספר 5 והלאה במשפחה קיבל 1000 ש"ח.

מה לא טוב?

Just now, מרק10 כתב:

מדינת מפגרת.

תקרא את הרעיונות של פרופ' רפי מלניק , הוא אומר להגדיל את החוב בכמה מאות מילארדים 

לפזר אותם על האוכלוסייה (אולי לגייס עוד יוצאי סיירת לאבטח בכירים בממשלה ).

ורק לפזר את הכסף על האוכלוסייה , מבחינתו לא צריך להחזיר את החוב לעולם .... כמו שארה"ב כנראה לעולם לא תחזיר את החובות שלה.

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001330965

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני 24 דקות, korola כתב:

העסקים אלו המקומות שהשכירים צריכים לחזור לעבוד שם, לא? 

נכון, אבל העסקים שחזרו לפעול אין עבודה לכן הם לא מגייסים עובדים. מה יעזור שיקבלו מענקים אם אין עבודה ?

המובטלים צריכים לחיות ממשהו בכדי שהייה כסף לאוכל אחרת עוד חודש או חודשים תראה כאן הפגנות ואלימות של ראית מעולם.

נכון שיש גם אפשרות לקבל אבטחת הכנסה אבל זה גרושים ולא ניתן לחיות מזה כמו שנכה עם נכול כללית ואובדן כושר עבודה של 100 אחוז לא יכול להתקיים מקצבה של 3300 שקלים.

הנכים קיבלו מענק חד פעמי בחודש אפריל של 500 שקלים ולא 3 פעימות.

לאן נעלמו 80 מיליארד שקלים ?

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני איתך, השכירים הכי חשובים.

ממליץ לצאת עם תוכנית שכל מסכן שפוטר יקבל 110% מהשכר הקודם שלו , ללא מגבלת זמן. 

מה לדעתך יקרה? האם מישהו יצליח לגייס עובדים?   לא..

אז חייבים לתת דמי אבטלה נמוכים יותר מהשכר שהיה וחייבים להגביל אותו בזמן.

מצד שני חייבים להזרים ביקושים למשק, חייבים להזרים כסף למשק.

אז שופכים את הכסף על המעסיקים , מכריחים אותם להעסיק בחזרה את העובדים.

העובדים יקבלו בחזרה את המשכורת , בתקווה שיצאו לבזבז אותה על עסקים אחרים, כמו שהם עשו לפני המשבר.

וככה הכלכלה תחזור לפעילות.

נסה לדמיין את הכלכלה כקבוצה של  20 אנשים מג'נגלים 200 כדורים ביחד. 

עכשיו מגיע מישהו מפריע להם , כל הכדורים נופלים.. לא רק זה שולחים אותם לנוח חודשיים.

הם חוזרים שוב לעמוד במעגל ומנסים שוב להרים את ה-200 כדורים ביחד.. זה לוקח זמן.

להפיל את הכדורים זה שניות , להרים את כולם בחזרה אחרי חודשיים הפסקה יקח הרבה יותר זמן. 

הבעיה היא גם האמון של האנשים , אנשים צריכים להאמין שהכלכלה חזרה ל100%, ואז הם יתנהגו כפי שהתנהגו בעבר.

אבל רוב האנשים לא מאמינים שהכלכלה יכולה לחזור ל 100% , ולכן הם מפחיתים את ההוצאות שלהם.

ולכן הכלכלה לא חוזרת למצב שהיא הייתה בו... וזה מייצר הרבה בעיות חדשות 

3BallCascade

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, מרק10 כתב:

לא מטריד אותכם שהמדינה "זורקת" מילארדים של שקלים לעסקים ולא מטפלת במובטלים עצמם ?

המון מובטלים קיבלו במהלך תקופת האבטלה רק 60-80 אחוז מהמשכורת וגם זה תייכף הולך להעלם בגלל שתקופת האבטלה קצובה בזמן שנעה בין 50-175 ימים.

פשש..כואב הלב. מה אתה אומר

בעל עסק שרגיל להרוויח 70,000 בחודש קיבל פיצוי  4200 שח עבור חודשיים שלא עבד

רק תגלה לי בפרטי איפה המיליארדים שאני אלך לקחת 

אבל בפרטי שבעלי העסקים האחרים שכאן לא יבואו גם

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

אני עבדתי רגיל לא חושב שמגיע לעסק שלי כסף .

פירסמתי מודעת דרושים במרץ רק לקראת סוף מאי קיבלתי עשרות קורות חיים . הזמנתי אנשים לראיון עבודה והבהרתי להם שידוע לי שהם יכולים לעזוב בכל עת . אף לא אחד מאלה שהוזמנו רצה לעבוד . אנשים מעדיפים לקבל אבטלה מאשר לעבוד בשכר נמוך .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 9 שעות, מרק10 כתב:

נכון, אבל העסקים שחזרו לפעול אין עבודה לכן הם לא מגייסים עובדים. מה יעזור שיקבלו מענקים אם אין עבודה ?

המובטלים צריכים לחיות ממשהו בכדי שהייה כסף לאוכל אחרת עוד חודש או חודשים תראה כאן הפגנות ואלימות של ראית מעולם.

ומה עם העסקים שמשלמים ביטוח לאומי? להם לא מגיע?

אם תתן מענקים לעסקים כדי שיחזירו את העובדים, פחות אנשים ישבו על ביטוח לאומי בשביל דמי אבטלה. המובטלים מעדיפים לקבל קצת כסף ולשבת בבית מאשר לעבוד קשה ולקבל טיפה יותר כסף. 

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם תשלם לי 50% מהשכר של העובד המיותר אני לא אקח אותו. אם אין לי מה לעשות עם עובד אני לא אקח רק בגלל שזה זול יותר.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לזרוק כסף על קצבאות מעולם לא עבד וכנראה לעולם לא יעבוד

בשנים הראשונות של המדינה אפילו מפא"י האולטרא-סוציאליסטית לא נקטה בשיטה כזו אלא "עבודות יזומות"

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001331214

וככה הגרמנים עושים את זה:

בתום יומיים של דיונים, ממשלת גרמניה החליטה אמש (ד') על תוכנית מקיפה לשיקום המשק הגרמני ממשבר הקורונה, בשווי 130 מיליארד אירו לתקציבי 2020 ו-2021. חברי הקואליציה הרחבה השולטת במדינה דנו בכ-60 הצעות שהציגו משרדי הממשלה במטרה לעודד את הצריכה, לתמוך בסקטורים עסקיים חשובים, למנוע פשיטות רגל ולהחזיר את גרמניה למסלול צמיחה.

בין הצעדים הבולטים עליהם הכריעה הממשלה:

• הורדת המע"מ בגרמניה מ-19% ל-16% בחצי השנה הקרובה (יולי עד דצמבר 2020) על מוצרי מותרות ומ-7% ל-5% על מוצרים בסיסיים (בגרמניה קיים מע"מ דיפרנציאלי).
  • הורדת מחירי האנרגיה: הורדת המס הממשלתי על מחירי האנרגיה לשיעור קבוע מראש בשנת 2021 ושנת 2022, שימנע את ההעלאה שהייתה צפויה בשנים הקרובות.
  • קביעת שיעור מס מקסימלי: יוזמה שתכלול התחייבות של המדינה כי עובדים ישלמו "מסים חברתיים" מקסימליים בשיעור של 40% ממשכורתם, כאשר המדינה תממן את השאר במידת הצורך.
  • מתן מענק של 300 אירו לכל ילד.
  • מתן סובסידיות משמעותיות לרכישת כלי רכב חשמליים. למשל, בעבור רכישת רכב חשמלי חדש שעלותו 40 אלף אירו, הרוכש יקבל מהממשלה כ-6,000 אירו. זהו שיעור כפול מזה שהוצע עד כה.
  • השקעה בתעשיית המימן הגרמנית, האמורה לספק אנרגיה נקייה בעתיד.

התוכנית, תמומן לראשונה על-ידי גירעון בתקציב שבשבע השנים האחרונות היה מאוזן לגמרי - מכירים את המשל על הנמלה והצרצר? אז זה זה. 7 שנים לא היה גירעון, אז כשצריך להגדיל עקב מקרה חירום זה הרבה יותר פשוט.

אבל בארץ (ובמקומות אחרים בעולם), פופוליסטים פיזרו כסף בשנות גאות, במקום לשמור בצד ליום גשום...

• אהבתי 1
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, yuvalganim כתב:

ככה מנהלים כלכלה.

אבל אצלנו רגילים לחיות על חובות בכל תחום בחיים.

החוב הלאומי של גרמניה ושל ישראל דומים מאוד, כ-60% מהתל"ג לפני הקורונה. כלומר אם אצלנו רגילים לחיות על חובות, אז גם בגרמניה רגילים לחיות על חובות.

מעבר לכך, כמעט כל הצעדים שממשלת גרמניה מתכוונת לנקוט יגדילו את החוב הלאומי. תקופת משבר כמו הקורונה או מלחמה היא בהחלט זמן שבו מדינות נוהגות להגדיל את החוב הלאומי שלהן. אני לא רואה איך ישראל יוצאת מהמשבר הזה בלי להגדיל את החוב.

עריכה אחרונה על ידי shugiflex

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, garicho כתב:

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001331214

וככה הגרמנים עושים את זה:

בתום יומיים של דיונים, ממשלת גרמניה החליטה אמש (ד') על תוכנית מקיפה לשיקום המשק הגרמני ממשבר הקורונה, בשווי 130 מיליארד אירו לתקציבי 2020 ו-2021. חברי הקואליציה הרחבה השולטת במדינה דנו בכ-60 הצעות שהציגו משרדי הממשלה במטרה לעודד את הצריכה, לתמוך בסקטורים עסקיים חשובים, למנוע פשיטות רגל ולהחזיר את גרמניה למסלול צמיחה.

בין הצעדים הבולטים עליהם הכריעה הממשלה:

• הורדת המע"מ בגרמניה מ-19% ל-16% בחצי השנה הקרובה (יולי עד דצמבר 2020) על מוצרי מותרות ומ-7% ל-5% על מוצרים בסיסיים (בגרמניה קיים מע"מ דיפרנציאלי).
  • הורדת מחירי האנרגיה: הורדת המס הממשלתי על מחירי האנרגיה לשיעור קבוע מראש בשנת 2021 ושנת 2022, שימנע את ההעלאה שהייתה צפויה בשנים הקרובות.
  • קביעת שיעור מס מקסימלי: יוזמה שתכלול התחייבות של המדינה כי עובדים ישלמו "מסים חברתיים" מקסימליים בשיעור של 40% ממשכורתם, כאשר המדינה תממן את השאר במידת הצורך.
  • מתן מענק של 300 אירו לכל ילד.
  • מתן סובסידיות משמעותיות לרכישת כלי רכב חשמליים. למשל, בעבור רכישת רכב חשמלי חדש שעלותו 40 אלף אירו, הרוכש יקבל מהממשלה כ-6,000 אירו. זהו שיעור כפול מזה שהוצע עד כה.
  • השקעה בתעשיית המימן הגרמנית, האמורה לספק אנרגיה נקייה בעתיד.

התוכנית, תמומן לראשונה על-ידי גירעון בתקציב שבשבע השנים האחרונות היה מאוזן לגמרי - מכירים את המשל על הנמלה והצרצר? אז זה זה. 7 שנים לא היה גירעון, אז כשצריך להגדיל עקב מקרה חירום זה הרבה יותר פשוט.

אבל בארץ (ובמקומות אחרים בעולם), פופוליסטים פיזרו כסף בשנות גאות, במקום לשמור בצד ליום גשום...

הגרמנים לא רצו לעשות את זה,  מבנה היורו מחייב הזרמה שווה לכל החברות, ולאיטליה צרפת וספרד צריך הרבה הזרמה, לעומתם גרמניה אוסטריה הולנד ובלגיה לא צריכות, בגרמניה עצר בית המשפט את התוכנית בגלל בעיות חוקתיות, כנראה שמצאו מעקף איכשהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, shugiflex כתב:

החוב הלאומי של גרמניה ושל ישראל דומים מאוד, כ-60% מהתל"ג לפני הקורונה. כלומר אם אצלנו רגילים לחיות על חובות, אז גם בגרמניה רגילים לחיות על חובות.

מעבר לכך, כמעט כל הצעדים שממשלת גרמניה מתכוונת לנקוט יגדילו את החוב הלאומי. תקופת משבר כמו הקורונה או מלחמה היא בהחלט זמן שבו מדינות נוהגות להגדיל את החוב הלאומי שלהן. אני לא רואה איך ישראל יוצאת מהמשבר הזה בלי להגדיל את החוב.

לפי הנתונים בישראל יש אפילו חוב נמוך יותר ביחס לתוצר מאשר בגרמניה....אז?

זה לא אומר כלום לגבי עוצמה של כלכלה וגם לא אומר כלום לגבי חוב פר משק בית.

ישראלים רגילים לקנות הכל בהלוואות גדולות, רכבים, מוצרי חשמל וגם בתים.

הכלכלה פה חולה, לא יעילה, מגזרים שלמים בתעסוקה נמוכה שנתמכים בקצבאות ועוני.

תחבורה ציבורית שעובדת רק בחלק מהזמן ורמת השירות שהאזרח מקבל מחפירה.

אין לי בעיה עם הגדלת חוב לאומי למטרות צמיחה (וזה מה שעושים בגרמניה) פה מגדילים חוב לאומי ובתמורה מטילים עוד מיסים על מעמד הבינים וכך ישחקו אותו עוד יותר.

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה העיקרית שלנו, לדעתי, זה שאין לנו הנהגה שיודעת ליזום מהלכים משמעותיים בקנה מידה רחב, בזמן משבר. אני לא מתווכח על כן/לא ביבי, כשר אוצר בתחילת שנות ה-2000, הוא יזם מספר מהלכים מצויינים, ונחשב לאחד משרי האוצר המצליחים, אבל לא זוכר אותו יוזם מהלך דרמטי בזמן משבר.

בנוסף, מאז הוא באופן שיטתי ומוצהר משאיר את משרד האוצר מחוץ לשליטתו, ליאיר לפיד, אחרי זה לכחלון, עכשיו לכץ, יריב פוליטי (ולא לברקת, שותף פוליטי).

אפשר להגיד הרבה דברים, טובים ורעים, על אריאל שרון, אבל היתה לו יכולת להוביל מהלכים דרמטיים. כשר השיכון בזמן העלייה הרוסית בשנות ה-90', הוא יזם מהלכים מהירים לפתרון משבר הדיור, הוא הוציא לפועל את ההתנתקות (בעד או נגד, לא משנה, זה היה מהלך דרמטי). אולמרט תקף את הכור הסורי ויצא למלחמת לבנון השנייה (שוב, על ההצלחה אפשר להתווכח, על הקרדינליות של המהלך והשפעתו לטווח ארוך, אי אפשר).

ביבי נמנע ממהלכים גדולים. אולי זו ראיית עולם, אולי זה אופי, אבל בסופו של דבר, זה אולי לא מה שמתאים לעת כזו.

• רעיון טוב! 4

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, m3x7r3m3 כתב:

לזרוק כסף על קצבאות מעולם לא עבד וכנראה לעולם לא יעבוד

בשנים הראשונות של המדינה אפילו מפא"י האולטרא-סוציאליסטית לא נקטה בשיטה כזו אלא "עבודות יזומות"

מסכים. אני התכוונתי שהמדינה תעזור בתקופה הקרובה לאנשים שאין להם שום הכנסה בגלל מצב התעסוקה הקשה שנוצר.

בשלב זה הזרמת כסף לעסקים לא ממש עוזרת והם אינם מחזירים עובדים בגלל שאין עבודה.

גיסי הוא עצמאי ועדיין לא החזיר את העובדים שלו וגם לא יחזיר את העובדים אם יקבל מענק של 7500 שקלים כי חבל להחזיק עובדים ללא תעסוקה שרק יצרכו קפה/מים ושעות חשמל של עבודת המזגנים בעסק שלו.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...