Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיתון כלכלי ? מישהו מרגיש משהו ?

stum
שימו לב! השרשור הזה בן 1081 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 35 דקות, ChemGuy85 כתב:

אני ממשיך להחזיק בדעה שאם הכלכלה העולמית הייתה בריאה כפי שיו"ר הפד טען בראיון ל-60 דקות בארה"ב לא היו 42 מיליון מובטלים רק בגלל חודשיים של סגר. 

יש לך נתונים כלשהם מה הרווח של בעלים של בית קפה שכונתי בתל אביב או בטריבקה במנהנטן?

חודשיים של סגר זה המון לעסקים קטנים. המשק לא מורכב רק מחברות ציבוריות שמרוויחות מיליונים או מיליארדים ולפעמים אפילו מחלקות דיווידנים..

קפיטליזם זה רעיון. באופן הכי פשטני שלו הוא מתקיים רק בפנטזיה של חברים במועדוני המעריצים של הלל גרשוני ואיין ראנד.

וכדי לקבוע אם כלכלה היא בריאה, אני מניח, צריך מדד ייחוס טיפה יותר טוב.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני 14 שעות, ChemGuy85 כתב:

תשלום פרוטקשן בגובה 7,500 אלף שקל לכל עובד שיוחזר לעבודה שאושר היום בממשלה זה לא סימפטום טוב. 

אכן תשלום הזוי, מה מונע מהם לפטר את העובד מיד עם חזרתו?

בנוסף, במקום לפצות את המעסיקים שלא הוציאו לחל"ת בכלל, אותם מעסיקים שהתאמצו באמת להשאיר את העובדים - דופקים אותם.

רק בישראל

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, yuvalganim כתב:

אכן תשלום הזוי, מה מונע מהם לפטר את העובד מיד עם חזרתו?

בנוסף, במקום לפצות את המעסיקים שלא הוציאו לחל"ת בכלל, אותם מעסיקים שהתאמצו באמת להשאיר את העובדים - דופקים אותם.

רק בישראל

שהמענק משולם לאורך 4 חודשים או חצי שנה לא זוכר.

זה הגיוני לתמרץ החזרה לעבודה ולא את מי שהשאיר עובדים.

ההנחה היא שמי שהשאיר עובדים היה צריך אותם ובנוסף היו מענקים לעסקים של ירידה במחזור. פה מדובר על העלאת אחוז התעסוקה כמה שיותר מהר.

הסיבה היא שכשאנשים בחל״ת או מובטלים הם לא יודעים מה יהיה ולא מוציאים כסף והמשק תקוע. אתה רוצה להחזיר כמה שיותר אנשים למעגל התעסוקה כדי להחזיר ביקושים.

בכל מקרה בלי התמריץ הזה הממשלה עדיין הייתה מוציאה את הכסף כי היא הייתה משלמת אבטלה.

דווקא בין המענקים היותר הגיוניים שהיו פה מאז התחילה הקורונה.

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום היגיון במענק הזה.

על אותו היגיון שאמרת ש"מי שהשאיר עובדים היה צריך אותם" גם מי שמחזיר עובדים צריך אותם.

אז או שצריכים או שלא צריכים ואז אין מה לפצות.

יש המון עסקים שנמנעו מלפטר רק בגלל רגישות של הבעלים שהחליט לספוג, זה לא מחושב בשום מקום.

השיטה הזאת יוצרת את ההיפך מאחריות חברתית.

• רעיון טוב! 1

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, yuvalganim כתב:

אין שום היגיון במענק הזה.

על אותו היגיון שאמרת ש"מי שהשאיר עובדים היה צריך אותם" גם מי שמחזיר עובדים צריך אותם.

אז או שצריכים או שלא צריכים ואז אין מה לפצות.

יש המון עסקים שנמנעו מלפטר רק בגלל רגישות של הבעלים שהחליט לספוג, זה לא מחושב בשום מקום.

השיטה הזאת יוצרת את ההיפך מאחריות חברתית.

קודם כל זה כן מחושב, יש מענקים על ירידה במחזור וכו'.

דבר שני זה לא נכון שמי שמחזיר עובדים צריך את כולם. לפעמים הוא על הגדר ורוצה לחכות לרות מה יהיה עם השוק כדי לא לקחת סיכון. המענק יכול להוריד אותו מהגדר כי הוא מגדר את הסיכון.

המטרה היא לא אחריות חברתית, המטרה היא להחזיר את הפעילות במשק לתלם.

״אז או שצריכים או שלא צריכים ואז אין מה לפצות.״ אתה מפספס את המטרה, המטרה היא להחזיר את הפעילות במשק לא לפצות, וזה לא משנה אם קראו לזה פיצוי או לא.

• רעיון טוב! 1

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואתה מפספס את הפואנטה שאתה בעצמך מנסה להעביר.

אמרת "מי שהשאיר עובדים צריך אותם".

אז אני אומר לך - מי שצריך עובדים יעסיק אותם מחדש, למה לתמרץ אותו?

אני אומר לך, אם אני מעסיק ויש סיבוב שני של קורונה - אני מוציא מיד את כולם לחל"ת, נותן למדינה לשלם להם משכורת (במקום שאני אשלם) ואז גם אקבל מענק על זה שאני מניאק

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, wa11a כתב:

שהמענק משולם לאורך 4 חודשים או חצי שנה לא זוכר.

זה הגיוני לתמרץ החזרה לעבודה ולא את מי שהשאיר עובדים.

ההנחה היא שמי שהשאיר עובדים היה צריך אותם ובנוסף היו מענקים לעסקים של ירידה במחזור. פה מדובר על העלאת אחוז התעסוקה כמה שיותר מהר.

הסיבה היא שכשאנשים בחל״ת או מובטלים הם לא יודעים מה יהיה ולא מוציאים כסף והמשק תקוע. אתה רוצה להחזיר כמה שיותר אנשים למעגל התעסוקה כדי להחזיר ביקושים.

בכל מקרה בלי התמריץ הזה הממשלה עדיין הייתה מוציאה את הכסף כי היא הייתה משלמת אבטלה.

דווקא בין המענקים היותר הגיוניים שהיו פה מאז התחילה הקורונה.

משרד שלנו מעסיק 80 עובדים ולא הוציאו אף אחד לחל"ת בגלל התחשבות במצב הכלכלי של העובדים למרות שהיו מחלקות כמעט ללא עבודה בגלל הסגר. אני בטוח שיש המון מעסיקים כאלה בישראל. ההסדר הזה מתגמל את המעסיקים שבעטו עובדים לחל"ת ועכשיו דורשים פרוטקשן בשביל להחזיר את העובדים לעבודה. 

אשאל אותך שאלה מה יעשה אדון הראל ויזל אם לא יקבל את המענק? לא יפתח את חנויות פוקס? ילך למכור בגדים בכוחות עצמו?

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי השאלה בכותרת - לחברה שלי יש תוכנית התמחות למשך כמה חודשים כל קיץ. מתכנתים מתחילים מהאוניברסיטה המקומית שבאים לעבוד "בעולם האמיתי" למשך 3 חודשים, ולטובים שבהם מציעים בהמשך חוזה של מתכנת מתחיל. כל שנה יש לנו 10 מקומות, ובדרך כלל כמות הפונים להתמחות עומדת על בין 30 ל-40 אנשים. השנה קיבלנו בקשות להתקבל לתוכנית מ-300 סטודנטים. בנוסף, איכות העובדים שעל קורות החיים שלהם אני עובר למשרות הפתוחות אצלנו עלתה בצורה מדהימה. ממש רואים שמדובר באנשים שבדרך כלל לא מחזרים אלה מחוזרים. שלא נדבר שדברים שהיו פעם מקובלים כמו מענק הרשמה וכאלה לא קיימים יותר. והכי מעניין, כמות המתפטרים ירדה ב-85%...

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 27.5.2020 בשעה 20:27, korola כתב:

אני לא מבין למה נותנים הפיצוי החדש הוא רק למי שהוציא עובדים לחל"ת.

אני לא פיטרתי אף עובד ולא הוצאתי לחל"ת אף עובד, למה לי לא מגיע גם מענקים בפעימה הזאת.

גם ככה דילגו עלי בפעימה הראשונה,  בשנייה והשלישית קיבלתי מענקים יפים.

למה פתאום לשנות ?

הפיעימה השלישית לא בוטלה ע"י  שר האוצר החדש? 

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבהרות למי שנמצא בחל"ת בנוגע להמשך זכאות לדמי אבטלה

תאריך פרסום: 02.06.2020

בימים האחרונים אנחנו מקבלים שאלות רבות ממקבלי דמי אבטלה שנמצאים בחל"ת, בנוגע להמשך זכאותם לדמי אבטלה.

להלן הבהרות בנושא:

• החל"ת לא מסתיים בסוף מאי באופן אוטומטי - מי שנמצא בחל"ת, ימשיך לקבל דמי אבטלה בהתאם לימי הזכאות שנקבעו לו.
  • המעסיק לא צריך לעדכן על המשך חל"ת - הארכנו את תקופת החל"ת באופן אוטומטי.
  • מי שנגמרו לו ימי האבטלה לאחר 1.3.20, יוכל להמשיך לקבל דמי אבטלה עד 31.5.20 - נכון לעכשיו אין הארכה גם לחודש יוני. אם הממשלה והכנסת יאריכו את התקופה, אנו נעדכן על כך באתר.
  • מי שהיה בחל"ת ופוטר ולא חזר לעבודה - יכול להמשיך לקבל דמי אבטלה כל עוד נותרו לו ימי אבטלה לתשלום. 
    במקרה כזה, צריך לשלוח לנו את מכתב הפיטורים מהמעסיק, ולהמשיך להירשם בשירות התעסוקה (בהתאם להנחיות).
  • עובדים שמוצאים לחל"ת מ-1.6.20 תקנות לשעת חירום לא חלות עליהם. 
    אם תקופת החל"ת היא 30 ימים לפחות, הם יוכלו להיות זכאי לדמי אבטלה, בהתאם לעמידתם בתנאי הזכאות.
  • מי שחוזר לעבודה - צריך לדווח לנו על כך באתר.
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, bagira כתב:

הפיעימה השלישית לא בוטלה ע"י  שר האוצר החדש? 

לא בוטלה , 

נוספו לה גם עסקים קטנים עד 20 מליון שקל מחזור שנתי. 

בעסקים יש בדיקה פרטנית לפני אישור , כך שהכסף מתעכב ימים רבים.

בנוסף יש גם תוספת לבעלי שליטה שכירים , אולם כאן התנאי הוא הגשת דוח שנתי לשנת 2019 לפני האפשרות להגשת בקשה למענק. 

רואי חשבון ומנהלי חשבונות רבים מגישים את הדוחות השנתיים במהלך השנה העוקבת (הסדר רב שנים עם רשות המיסים ) כעת זה עוצר את ההגשה לבקשת מענק. 

עריכה אחרונה על ידי YaronNahum

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, YaronNahum כתב:

לא בוטלה , 

נוספו לה גם עסקים קטנים עד 20 מליון שקל מחזור שנתי. 

בעסקים יש בדיקה פרטנית לפני אישור , כך שהכסף מתעכב ימים רבים.

בנוסף יש גם תוספת לבעלי שליטה שכירים , אולם כאן התנאי הוא הגשת דוח שנתי לשנת 2019 לפני האפשרות להגשת בקשה למענק. 

זה לא ימים רבים , אצלי הגשתי את הבקשה לפעימה השלישית ביום שפתחו את הבקשות וקיבלתי כסף לחשבון תוך 8 ימים. 

חבר שחיכה בגלל הדוחות מע"מ של מרץ,אפריל והגיש לא מזמן קיבל את הכסף לחשבון תוך 5 ימים מההגשה. 

לפני 8 שעות, YaronNahum כתב:

רואי חשבון ומנהלי חשבונות רבים מגישים את הדוחות השנתיים במהלך השנה העוקבת (הסדר רב שנים עם רשות המיסים ) כעת זה עוצר את ההגשה לבקשת מענק. 

הפעימה הראשונה והשנייה היו קשורות לדוחות של מס הכנסה.

הפעימה השלישית קשורה רק לדוחות של מע"מ , אין קשר לדוחות מס הכנסה השנתיים. 

ואכן מס הכנסה דואג לרואי החשבון ויועצי המס, שתהיה להם עבודה כל השנה ולכן יש להם מכסות לגבי הדוחות

לדוגמא דוחות שנתיים 2017 מרחו את ההגשה שלהם החל ממאי 2018 עד מרץ 2019 .

image.png.e33690d0ddaa6597dcf3166fe06f0657.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים,

לא מטריד אותכם שהמדינה "זורקת" מילארדים של שקלים לעסקים ולא מטפלת במובטלים עצמם ?

המון מובטלים קיבלו במהלך תקופת האבטלה רק 60-80 אחוז מהמשכורת וגם זה תייכף הולך להעלם בגלל שתקופת האבטלה קצובה בזמן שנעה בין 50-175 ימים.

מה קורה עם כול הנכים ?

מדינת מפגרת.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...