Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיתון כלכלי ? מישהו מרגיש משהו ?

stum
שימו לב! השרשור הזה בן 1073 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 26 דקות, korola כתב:

מטבע שלא ניתן לעקוב אחריו וכלי להעברת כסף אמיתי בין קורבן לפושע.

העסקאות ב Blockchain זמינות לכל - https://www.blockchain.com/explorer

תמים מי שחושב שממשלת ארה"ב והפד ישבו בצד ולא יעשו דבר במידה ותהיה נטישה המונית של הדולר לטובת ביט-קוין או כל מטבע אחר. הכוח של ארה"ב נמצא בדולר ובעובדה שגם אם תגיעו ממש במקרה לאיזה עסק באמצע שום-מקום (קיוסק במדבר סהרה?), עדיין ישמחו לקבל ממכם דולרים.

דבר אחרון - וזו שאלה למתכנתים כאן - מה הסיכוי שאדם אחד (Satoshi...) תכנן Whitepaper כזה מסובך, כתב קוד, ביצע QA, כתב Documentation ואז עוד הספיק לשווק את הקוד לקהילות שהיו אז בחיתוליהן? אתם באמת מכירים מתכנתים שיכולים לעשות את כל זה לבד?

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני 4 דקות, tzahico כתב:

דבר אחרון - וזו שאלה למתכנתים כאן - מה הסיכוי שאדם אחד (Satoshi...) תכנן Whitepaper כזה מסובך, כתב קוד, ביצע QA, כתב Documentation ואז עוד הספיק לשווק את הקוד לקהילות שהיו אז בחיתוליהן? אתם באמת מכירים מתכנתים שיכולים לעשות את כל זה לבד?

תלוי בידע שלו, למיטב הבנתי אין כאן איזה קוד שהוא Groundbreaking, אלא שימוש בקוד קיים של הצפנה (אולי אפילו ספריה מוכנה כמו OpenSSL) לצורך אחר.

אם זה המצב, אז צריך רק ידע מספיק טוב בקריפטו כדי לכתוב את ה-Whitepaper ולבצע QA בסיסי לקוד שמשתמש ב-OpenSSL ולכתוב את התיעוד שלו.

לגמרי אפשרי לאדם בודד, בתנאי שהוא לא יושב לכתוב את ספריית הקריפטו ויש לו מספיק ידע רלוונטי

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל הוא לא רוצה לשמש כמטבע.
הוא רוצה לשמש כמערכת תשלומים. העברת ערך. 
כסף זו המצאה של בני אדם בסופו של דבר.
האמון מגיע מהפרוטוקול שמוודא עסקאות, מייתר צד שלישי (בנק) - זו מתמטיקה בסוף.
לא טענתי לרגע שיהיה רק ביטקוין.
אני כן טוען שסופו של הדולר כמו כל שטר אחד בעולם להגיע ל0. מה יהיה במקומו? איש לא יודע, אומרים דולר דיגיטלי כלשהו
אם נקביל לאינטרנט - אנחנונ כרגע בשנות ה90, יש לנו טכנולוגיה, שרובנו לא מסוגלים לדמיין, או מתכחשים, לשינוי שהיא מביאה.
יותר קל לצעוק ״פושעים!״

מי שכתב את הקוד, פתר את בעיית הגנרלים הביזנטים, בעיה קריפטוגרפית ידועה

עריכה אחרונה על ידי maxcher
9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, maxcher כתב:

אבל הוא לא רוצה לשמש כמטבע.
הוא רוצה לשמש כמערכת תשלומים. העברת ערך. 

ציטוט

דווקא הביטקוין לא מוכוון לשימוש בתשלומים, יותר לשמירת ערך

שני הציטוטים שלך... תסביר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001330182

יש פה מישהו שבאמת יכול להסביר את המשפט "כח חישוב עצום כדי לבצע את החישובים המסובכים הנדרשים לכרייה"?

והסבר גם מה ההבדל בין החישובים שנדרשו ב-2011 לעומת החישובים שנדרשים היום?

המצחיק הוא שגם שאני שואל פרופ' מתחום תורת האינפורמציה, או עיבוד נתונים , גם הם מתחילים להתבלבל עד שבסוף עוצרים ומודים,

בעצם אני לא ממש נכנסתי לעומק של החישוב הנדרש. 

כשתגמול הכרייה של הבלוקצ'יין של ביטקוין פחת בחצי לפני כשבועיים, מ-12.5 ביטקוין לבלוק ל-6.25 ביטקוין לבלוק, כורי ביטקוין בעולם נאלצו לסגור מכונות כרייה רבות - בעיקר מכונות ישנות יחסית, שהן פחות יעילות ופחות רווחיות. ואולם גם כיום ממשיכים כורי הביטקוין לספק כוח חישוב עצום כדי לבצע את החישובים המסובכים הנדרשים לכרייה - התהליך שבו מאומתות כל העברות המטבע על רשת הביטקוין המבוזרת, ועמו גם נוצרים מטבעות ביטקוין חדשים.

ועוד נקודה לגבי הפיזור של הביטקווין, נכון לעכשיו יש פשוט 2 חברות שיש להן את היכולת לשלוט ברשת, תיאורטית יש מאמרים שמראים שברגע שיש לך שליטה על 30% מכח החישוב , אתה יכול להריץ אלגוריתם כרייה לא הוגן ולכרות את כל המטבעות לעצמך, שאר ה 2/3 סתם יבזבזו אנרגיה ולא יקבלו שום מטבע. 

האתר האמריקאי Decrypt דיווח באחרונה כי חציית תגמול הבלוק של ביטקוין הובילה לכך ששני מאגרי כרייה, Antpool ו-BTC.com, שלטו לבדם ביותר מ-50% מכוח הכרייה ברשת הביטקוין לפני כשבועיים. בתחילת השבוע הנוכחי, שלטו שני המאגרים ביותר מ-40% מכוח הכרייה הכולל של הביטקוין, לפי נתוני אתר Coin.Dance. השליטה של שני גופים לבדם בכמעט חצי מכוח הכרייה הכולל של הביטקוין, מעוררת חששות להיווצרות שליטה ריכוזית ברשת המבוזרת. 

עריכה אחרונה על ידי korola
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, BarryG כתב:

שני הציטוטים שלך... תסביר?

בנק הוא גורם שלישי שמוודא ביני ובינך שאף אחד לא יזייף את הכסף שלנו. פעם בנק היה שומר פיזית, כסף בשבילך, אחר כך עברנו לדיגיטל.
איך הוא עושה את זה? עם db, עם swift, iban ועוד פרוטוקלים מרוכזים שיש ישות אחת ששולטת בהן, ולפי החליל שלה ירקדו.
מה הוא עושה בסופו של דבר?
מנהל יומן עסקאות, באנגלית ledger, ומוודא שלא נעשה מה שנקרא double spending, ז״א שכשאתה שולח לי תשלום על ערך שהעברתי לך, הבנק מאחורי הקלעים מוודא ש
א. הכסף שלי באמת שלי (אני זכאי לעשות בסכום כזה שימוש)
ב. אף אחד לא יתקוף אותי ויזייף עסקה בשמי
לכן בוא קודם נצא מ נק׳ הנחה:
1. הקריפטוגרפיה עובדת. היא עובדת 10 שנים ותמשיך לעבוד כל עוד יהיה מי שיריץ צומת (מחשב עם תכנה) או מכונת כרייה, יש כורים שפותרים בעיות מתמטיות ומאשרים עסקאות ומוודאים תקינות היומן, שאי אפשר לזייף אותו, כח החישוב גדל, וגם אם ישות ביון תשקיע מיליארדים כדי לזייף את היומן ולהוכיח שהוא ניתן לזיוף - היא תקבל פחות כסף ממה שזה יעלה לה ותוכל לזייף רק את הבלוקים הראשונים. דובר על זה רבות ויש על זה מידע ברשת. יותר משתלם למדינה להפיל את מערכת התשלומים העולמית, וזה אפילו יותר ישים.

לכן ניקח את הפיצה הערך שלה לעומת מה שאותו אדם האמין ב2011, שערכו של הביט שווה פיצה,
כדאי לי לבזבז את השטות הזו, שמבחינתי זה אתר אינטרנט שמצייר לי מספרים, אבל אם דומינוס מוכנים לתת לי עבורו פיצה, fuck them, באותו זמן אדם יכל להשיג עבור מספר נמוך של דולרים, 50 אלף ביטקוינים, או בכלל, לכרות בעצמי (כח החישוב היה קטן כדי שיותר אנשים ישתתפו ויתרמו) שזה נשמע לאדם מגוחך בזמנו, להשאיר את המחשב דולק, ולקבל על זה מספרים שדומינוס מוכנים לתת לו פיצה עבורם.
לאט לאט , האקו-סיסטם גדל, יותר סטרטאפים, יותר טכנולוגיה, זירות מסחר, כספומטים, אבטחה, יותר פיתוח, שיפורים לרשת, קונצנזוס, ארנקי חומרה, אנליזות על הרשת, אנונימיות ברשת, ושימוש רחב, כמה עמודים לפני יש את המאמר s2f cross asset, זה בדיוק השלבים האלו.
היום, קרנות גידור נכנסו לזה, המשקיעים הגדולים בעולם, כל אחד מנסה לעשות על זה סיבוב, כי אנחנו בשלבים מוקדמים, אנחנו כמו האינטרנט ב1995 אנשים עוד לא תופסים את הקונספט, וזו בעיה להסביר לדודה שלך עכשיו מה זה הצפנה ומפתחות פרטיים ופרטיות ושלא ישדדו אותך אונליין, מה שמעניין את דודה שלי זה האמינות.
לכן, אם אנשים מאמינים, ופועלים לשפר את זה, בדרך מובזרת, יש ערך לדבר הזה - כי כל עוד זה מבוזר ופתוח (קוד פתוח) אפשר לבקר את זה בדרך שקופה.
אז נשלב ערך עם מערכת תשלומים, 
והכוונה היא להעביר כמויות גדולות יותר של ערך, מין גידור.
למשל לקחת את המזומן ולגדר אותו בעת משבר או אינפלציה
לקנות בית בביטקוין
לברוח מאיזור מלחמה או כיבוש\דיכוי
לשמור על הכסף שלך מחיתוך של המטבע כמו עם השקל ב1980, זוכר את השטרות של 10 אלף שקלים?
ואפשר גם לקנות פיצה, פשוט היום זה יעלה לך 0.004 סאטושי במקום 10 אלף ביטקוינים.
אפשר לשלם על שירותים אנונימיים, ואפשר גם להיות פושע, ביטקוין זה לא מה שיגרום לך להיות פושע. הוא רק כלי כמו עוד כלים אחרים.
@korola אתה יכול להכנס לgithub ולחפש את הקוד של ביטקויון ולקרוא אותו בעצמך.
אתה יכול למצוא על זה המון מידע ברשת, אין צורך בפרופסורים
 אתה יכול להכנס לgithub ולחפש את הקוד של ביטקויון ולקרוא אותו בעצמך.
הריכוזיות שמדברים עליה זה ש2 גופים יחזיקו את רוב הביטים, אבל אנחנו כבר בסירקולציה עמוקה, יותר מ18 מיליון נכרו כבר. מתוך 21
אבל הגופים האלו יצטרכו לפזר את הכסף, זה מה שנקרא velocity, זו התנודתיות, כשלגוף אחד יש סכום גדול והוא ימכור, זה יגרור ירידה במחיר, אבל ככל שהכסף יתפזר ויותר אנשים ישתמשו בו, המחיר יגיע לערך שיתנו לו בני האדם :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, maxcher כתב:

@korola אתה יכול להכנס לgithub ולחפש את הקוד של ביטקויון ולקרוא אותו בעצמך.

זאת הייתה שאלה רטורית, אני יודע את התשובה, אבל נראה לי שאתה לא יודע.

אם כן אז תענה ב -3 שורות.

וכל הנאום הארוך שלך היה נכון ל 2011, כבר העולם כבר מתחיל להשתנות.  

עריכה אחרונה על ידי korola
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, korola כתב:

זאת הייתה שאלה רטורית, אני יודע את התשובה, אבל נראה לי שאתה לא יודע.

אם כן אז תענה ב -3 שורות.

אני לא יודע מספיק, אני יודע שאני יכול להכנס לקוד ולוודא את זה בעצמי
אתה יודע מה עושה הבנק שלך מאחורי הקלעים? לא נראה לי שיש צורך לענות.

אתה מאמין שאתה יודע, 😜 אתה רוצה לדעת, אבל אתה לא יודע.
אז מי כאן לא יודע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זאת אומרת אתה לא יודע מה הבנק עושה? הפקדת 1000 שקל, אתה יודע שהבנק חייב לך 1000 שקל ויש לך אסמכתא לזה.

הבנק אגב ממש לא שומר לך על הכסף אלא מתווך בין לווים ומלווים.

לגבי השאלה שלי על הציטוטים שלך, לא ענית על הסתירה בזה שפעם אחת אתה כותב שהביטקוין לא רוצה להיות מטבע אלא רוצה לשמש כמערכת תשלומים ואחרי זה אתה כותב שהוא לא מוכוון לשימוש בתשלומים.

עריכה אחרונה על ידי BarryG
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, maxcher כתב:

אני לא יודע מספיק, אני יודע שאני יכול להכנס לקוד ולוודא את זה בעצמי
אתה יודע מה עושה הבנק שלך מאחורי הקלעים? לא נראה לי שיש צורך לענות.

הבנק שלי מנהל ledger שרשום כמה יש לי בחשבון , הבנק שלי מדווח לבורסה כמה כסף יש לו בחשבון.

שיש טעויות ברישום של הבנק שלי הם מתנצלים ומחזירים לי את הכסף, מעליהם יש פיקוח של בנק ישראל, 

וכל עוד יש להם מספיק הון עצמי נותנים להם לעבוד, אם לא מבקשים מהבעלים על הבנק לדחוף עוד הון עצמי על מנת לכסות את התחת שלי.

בביטקוין אין שום הון עצמי לאף אחד, אף אחד לא מפקח, ואין לך למי לפנות אם פתאום אתה מגלה שהחשבון שלך ריק. 

לגבי השאלה שלי ב-3 שורות.

1) שום דבר לא השתנה בחישוב מאז 2011 ועד היום , זה אותו חישוב שטלפון פשוט יכול לעשות אלפים ממנו כל שנייה. 

2) החישוב בסה"כ עובר על הבלוק האחרון ומחשב פונקציה מתמטית לא מסובכת (פונקציה הגיבוב)  - יוצא מספר של 256 ביטים.

3) מה שהשתנה זה הדרישה מהמספר  - הוא צריך להיות קטן ברצוננו. 

ועכשיו ההסבר הקצת יותר ארוך.

כל מי שמחשב את הסגירה של הבלוק , יכול לסדר את העסקאות כרצונו, להוסיף בעסקה הראשונה בבלוק העברה לעצמו של 6.25 ביטקויון חדשים,

ולהוסיף בסוף עוד 32 ביטים אקראים - כך שהמספר שיוצא לו מפונקצית הגיבוב הוא אקראי והוא לא יכול לדעת מה הוא יהיה.

נניח הדרישה היא שהביט הראשון מתוך ה 256 ביטים יהיה 0, אז הסיכוי שלי הוא 50% להצליח בכל בלוק שאני מחשב. 

אם מבקשים ממני 20 ביטים אפסים - אז הסיכוי הוא 1 למיליון להצליח בכל בלוק. 

נכון להיות אנחנו עומדים על 16 טרה, שזה אומר שצריך 44 ביטים שיהיו אפסים בחישוב של הבלוק. 

כל 10 דקות , מיליוני מחשבים בעולם, מנסים את מזלם לזכות ה 6.25 ביטקויינים החדשים ומחשבים 16 טרה בלוקים בממוצע .

הראשון שמצליח מוסיף את הבלוק שלו לשרשרת ומקווה שכולם ימשיכו ממנו , רק אחרי כמה בלוקים הוא יכול להשתמש בביטים שלו. 

לפני 4 דקות, BarryG כתב:

מה זאת אומרת אתה לא יודע מה הבנק עושה? הפקדת 1000 שקל, אתה יודע שהבנק חייב לך 1000 שקל ויש לך אסמכתא לזה.

הבנק אגב ממש לא שומר לך על הכסף אלא מתווך בין לווים ומלווים.

הבנק ערב לכסף שלך, הוא לא מתווך , זאת הגדרה לא נכונה. 

שאתה קונה מק"מ הכסף יושב אצל המדינה לא אצל הבנק.

תוכנית חיסכון זה בבנק. 

פיקדון זה בבנק.

אם מעל 10% מהמלווים של הבנק יקרסו אז אתה מתחיל להיפגע, ה 10% הראשונים זה הכסף של הבנק נפגע. 

אבל אם 30% יפגעו , אז 20% מהכסף שלך הלך, אבל אלו יהיו הצרות הקטנות שלך , כי אם 30% מהמשק נפגע.. אז יש לך בעיות הרבה יותר קשות 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, korola כתב:

תוכנית חיסכון זה בבנק. 

פיקדון זה בבנק.

אם מעל 10% מהמלווים של הבנק יקרסו אז אתה מתחיל להיפגע, ה 10% הראשונים זה הכסף של הבנק נפגע. 

אבל אם 30% יפגעו , אז 20% מהכסף שלך הלך, אבל אלו יהיו הצרות הקטנות שלך , כי אם 30% מהמשק נפגע.. אז יש לך בעיות הרבה יותר קשות 

ההגדרה הכי בסיסית של בנק היא מתווך, למה שיערוב לכסף שלך ויעסיק פקידים וברינקס? אלטרואיזם?
חוסר ההבנה הבסיסי של תפקוד בנק ככזה היא למה הביטקוין הוא פופולרי ולמה אנשים לא מבינים למה הוא לא יחליף מטבע רגיל, בנוסף לחוסר ההבנה בנפח המסחר בדולר, ולמה כמעט בלתי אפשרי למצוא מטבע עם מספיק ני"ע בנפח דומה.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, korola כתב:

תוכנית חיסכון זה בבנק. 

פיקדון זה בבנק.

הבנק מתווך בין לווים ומלווים זאת ההגדרה הקלאסית. נכון שהוא לוקח על עצמו סיכון בתהליך, אבל בסופו של דבר הוא לווה כסף (מקבל פיקדונות) ומלווה אותו (נותן הלוואות).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...