Jump to content

tzahico

 • פרסום הודעות

  619
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

מוניטין

24 נייטרלי

אודות tzahico

 • דירוג
  נהג נמרץ (> 500 הודעות)

ספרו לנו עליכם

 • מיקום
  Fair Lawn, NJ
 • תחביבים
  Golf MK1
 • מקצוע
  VPNs

צפיות אחרונות בפרופיל

2,879 צפו בפרופיל
 1. לגבי 2-3 אין לי שמץ. לגבי 1 - זהו תחום אפור מאוד. אתה צריך רו"ח עם 'מילה' במס הכנסה. אם הגעת כבר לרווחיות, אני ממליץ לעשות את זה בהקדם.
 2. יש עוד מספר נעלמים: נדל"ן מסחרי (משרדים) - Q2 2020 היה ניסוי מוצלח ביותר לגבי היעילות בעבודה מהבית. האם יחל שינוי ייעוד ממשרדים למגורים בהיקפים גדולים? אם כן, תוך כמה זמן? הגירה לישראל - כבר השנה מדברים על 100,000 עולים + עוד עשרות אלפים של תושבים חוזרים + ישראלים שתיכננו להגר מישראל ביטלו את התוכניות שלהם בלית ברירה. במילים אחרות, האם הגידול נטו במספר המשפחות במדינה ישראל בשנים הקרובות קיבל דחיפה משמעותית בעקבות הקורונה? עיקולי דירות - האם נראה עיקולים בכמויות גדולות, או שהממשלה תנסה לעזור בעניין? הרי מבחינה פוליטית וגם שיווקית (בנקים), ילד שמפונה מביתו לרחוב ממש לא מצטייר טוב באמצעי התקשורת. הולך להיות מעניין.
 3. מישהו שם לב שמספר המקרים החדשים באיזור ניו-יורק \ ניו-ג'רזי נמצא ברצפה, למרות שהכל כמעט נפתח חזרה בחודש האחרון? https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6 טפו טפו טפו, בלי עין הרע, חמסה חמסה חמסה, קיין עין-הרע. השערה - עכשיו שיודעים בוודאות שהוירוס מדבק רק פעם אחת, יתכן שאחוז נכבד מהאוכלוסיה כאן חסין לוירוס הנוכחי - מה שמקשה לו לדבק במספרים גדולים כאן באיזור. שוב, זו השערה בלבד. יכול להיות ששבוע הבא נחזור לראות את המספרים מטפסים.
 4. ההכנסה החציונית למשפחה בארה"ב עומדת עד על 60K$, פלוס מינוס. במקרה של החציון העליון, יש משהו בדברך. אבל מה לגבי החציון התחתון?
 5. לא קשיא. ביטוח בריאות מכסה את כל המשפחה, ומה שקורה בפועל הוא שבן זוג אחד עובד בכל עבודה שמספקת ביטוח בריאות בזמן שהשני נהנה מהאבטלה... 600 דולר בשבוע + 713 מהמדינה (במקרה של ניו-ג'רזי - עבור מי שההכנסה שלו היא טיפה מעל 60,000 דולר בשנה) והגענו כבר ל-1313 דולר בשבוע, שקול ערך ל $68,276 בשנה + עוד מענקים חד פעמיים. אגב, ככל הידוע לי כל זה ממוסה כאילו מדובר בהכנסה רגילה.
 6. בהתחלה אכן המערכות אבטלה של המדינות השונות (מבוססות Cobol) לא עמדו בעומס ואנשים נתקעו ללא דמי אבטלה. אבל נכון להיום, יש לי כמה חברים שיושבים בבריכה כל יום, כל היום - והכסף נכנס כל שבוע כמו שעון בזמן שהם נחים מנוחת צהריים. חשוב להדגיש - הקריטריון ל-600 דולר השבועיים של הפד הוא זכאות לכל סכום של אבטלה מהמדינה - אפילו אם המדינה חייבת לך דולר אחד בשבוע על אבטלה, אתה מקבל מהפד עוד 600 דולר. אמריקה.
 7. $600 לשבוע מהפדרל + עוד כמה מאות דולרים לשבוע מהמדינה + כולם לוקחים את הכסף ומשחקים ברובין-הוד כל היום. בשביל מה לעבוד? הבעיה היא שנכון לרגע זה, ב-31 ליולי הפדרל סוגר את הבסטה.
 8. עזוב אותך, מאקרו-כלכלה זה פאסה. הכר את https://robintrack.net/popularity_changes (כמובן שבצחוק - הכל מתחיל ונגמר במאקרו). וידאו שראיתי היום בטוויטר - אני מקווה מאוד שמדובר בקומדיה... תכפיל אותו במיליוני משתמשים \ משקיעים מתחילים (לא שאני טוען שאני בעל ניסיון רב בשווקים - אני לא). מדוע יש לי הרגשה שזה הולך להסתיים רע מאוד?
 9. לא עדיף להוציא כבר 4,200 ש"ח בחודש על דירת סטודיו בתל-אביב, ועוד כמה גרושים על אופניים?
 10. ראשית כל, כל הכבוד על היוזמה. בלי להיכנס לטיעונים הכלכליים, ביו-טיוב באנגלית יש כבר מספר מומחי מאקרו-כלכלה עם תקציבים יותר רציניים וצוותי מחקר (ובפעם המאה - הערוץ היחידי שאני עוקב אחריו ביו-טיוב George Gammon - https://www.youtube.com/channel/UCpvyOqtEc86X8w8_Se0t4-w). בשורה התחתונה, מדוע שלא תהפוך לימון ללימונדה ותערוך סרטונים לקהל הישראלי בעברית? דווקא בארץ יש לך נושאים מאוד פיקנטיים - פנסיות תקציביות, תכניות נטו כחלון שגרמו לגירעון, מכסים שנועדו להגן על קיבוצניקים, וכו כו. לא חסר.
 11. יש לי שתי חברות. על החברה הישראלית לא ביקשתי שקל אחד עזרה, מסיבות מוסריות כמו שכתבת. עדיף שהכסף ילך לעסקים שבאמת צריכים. לגבי החברה האמריקנית - אני שואף להגיע לאותה רמת מוסריות של הגופים בוול-סטריט
 12. יש עוד כסף בפעימה השניה של PPP. אני מקבל כל יום אימיילים בעניין.
 13. שלוש אותיות - PPP. בשביל שה SBA 'יוותר' על ההלוואה, עסקים נדרשים לשמר 60% מכמות האנשים ב Payroll. לדוגמא, בגן של הבת שלי כל הגננות חזרו לתעסוקה מלאה, למרות שאף ילד לא חזר עדיין לגן. הם באות כל יום לגן לנקות, ולנקות, ולנקות... במילים אחרות, לא יודע עד כמה הנתון הזה מייצג את החוסן האמיתי של הכלכלה האמריקנית. עריכה - אני עם דמעות בעיניים - זה נשמע כמו מערכון של SNL:
 14. ראשית כל - כל הכבוד על היוזמה. הכלכלה המודרנית בנויה על אנשים משוגעים כמוך. אבל חשוב מאוד להבין שאין קיצורי דרך. תתחיל בתור שכיר בתחום שמעניין אותך. תתמקצע מספר שנים (מספר אחד בחברה, לא פחות) ואז יום אחד אם הכל מסתדר תפתח משהו בעצמך. בנתיים, לא להאמין לאף פרסומת שאתה רואה באינטרנט. המשווקים נותנים לך לשמוע מה שאתה רוצה לשמוע, וזה לאו דווקא תואם למציאות.
 15. אנחנו מדברים על 1938, לא על 1945. רק שהפעם קצב האירועים בהרבה יותר מהיר.
×
×
 • Create New...