Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיתון כלכלי ? מישהו מרגיש משהו ?

stum
שימו לב! השרשור הזה בן 1079 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 3 דקות, stum כתב:

הם סיכמו על הארכת משך הזכאות לקבלת דמי אבטלה ב-35 ימים.

מה האלטרנטיבה? מאות אלפי מובטלים ברחובות?

מכניסים את היד עמוק עמוק לכיס של העתיד במטרה למנוע מצב חמור יותר בהווה.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני 13 דקות, stum כתב:

נתניהו וכץ סיכמו: ביטול מכסים קבוע למוצרים, הארכת משך זכאות לאבטלה

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר ישראל כץ החליטו על ביטול קבוע של המכסים ומיסי הקנייה עבור שורה של מוצרים בהיקף של 1.45 מיליארד שקלים בשנה.

בנוסף, הם סיכמו על הארכת משך הזכאות לקבלת דמי אבטלה ב-35 ימים.

https://www.ynet.co.il/Ext/Comp/CdaNewsFlash/0,2297,L-5743916_184,00.html

ממשיכים וממשיכים.

מה עם החשבון ? עזוב נסתדר יהיה בסדר

המכסים האלה זה מס מדכא צריכה. וזה ההפך ממה שאתה צריך כרגע. בנוסף מדובר על המכסים שבוטלו זמנית ע״י כחלון בהוראת שעה לשנתיים או שלוש. כולה המשיכו את הפטור זה לא שהורידו משהו חדש.

וזה היה לא חכם להעלות מחירים של שורה של מוצרים בדיוק כשהמשק במשבר, גם ככה יהיו עליות מחירים בגלל בעיות בשרשראות אספקה בינלאומיות.

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבר לו חודש מאז שהתחלנו לדבר על זה ו3 חודשים עברו מאז שהתחילה השבתת המשק בגלל הקורונה.

הצימרים ובתי המלון מלאים בכל הארץ (תנסו להזמין חופשה בצפון, בהצלחה).

שופרסל חזרו לזמני משלוח רגילים.

מסעדות ובתי קפה מלאים.

מגרשי רכב בגלילות מלאים בקונים בסופ"ש.

מחירי הרכבים נשארו +- כמו שהיו.

מחירי הנדל"ן נשארו כמו שהיו.

הרכבת שוב לא עובדת בהתראה של יום (סימן מובהק של שיגרה)

#איפהמיתוןאיפה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

* 850 אלף

לפני 31 דקות, stum כתב:

עבר לו חודש מאז שהתחלנו לדבר על זה ו3 חודשים עברו מאז שהתחילה השבתת המשק בגלל הקורונה.

מסעדות ובתי קפה מלאים.

#איפהמיתוןאיפה

אתה רואה באופן שטחי אנשים מה שיוצר אשלייה של "עסקים כרגיל". אתה לא רואה את הספרים של העסק. אתה לא רואה איזה מנות מזמינים לקוחות במסעדה לובסטר ב-500 שקל או סלט ב-50 בשביל האווירה. האם קונים רכב ב-200 אלף או ב-40 העיקר שיתניע ויסע.

כפי שאמרו חכמים אלוהים נמצא בפרטים הקטנים. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 54 דקות, stum כתב:

מסעדות ובתי קפה מלאים.

#איפהמיתוןאיפה

במקרה היום ביקרתי בכמה חנויות להלבשה בשעות הצהריים כולם היו כמעט ריקות.

פוקס - 3-5 אנשים

גלי - ריקה

אדידס - כ-5-8 אנשים.

נייקי - בודדים

דלתא - ריקה

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגירעון תופח בחסות הקורונה: משרד האוצר דיווח הערב (א') כי הגירעון של הממשלה ב-12 החודשים האחרונים עלה ל-6% מהתוצר במאי (17.9 מיליארד שקל), יותר מפי 2 מאשר היעד הממשלתי שעומד על 2.9%. בחודש אפריל עלה הגירעון ל-4.8% ובמאי עשה כאמור קפיצה נוספת כלפי מעלה. במשרד האוצר מעריכים היום כי כי הגירעון יגיע עד סוף השנה ליותר מ-10%, כתוצאה מהמשבר הכלכלי שאליו נקלע המשק בעקבות מגיפת הקורונה. 

https://m.ynet.co.il/Articles/57439590

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מההתרשמות המאוד שטחית שלי הקניונים בתפוסה לא רעה.

בנוגע לצימרים - מאשר ממקור ראשון שהם מתפוצצים מהזמנות. זה פשוט מאוד, אלה שהתבטלה להם חופשת הפסח יוצאים לחופשה היכן שאפשר - וכרגע זה בארץ. מבחינת בעלי הצימרים, אותו "פיצוץ" של הזמנות כרגע מכסה את הבור שנוצר בפסח, וזה ללא ספק חיובי.

התיירות הנכנסת (תיירים מחו"ל) התפגרה לגמרי, ולהבדיל מהצימרים שבהם אף אחד לא באמת בודק צייתנות מוחלטת להוראות, בבתי מלון המצב לא טוב - וכל רגע מתגלה איזה עובד/מבקר שגורם לבידוד חלק מהצוות. שוב, ממקור ראשון. מאוד בעייתי.

לא בדקתי את המספרים, אבל אני מניח שאפשר להניח בוודאות שמספר המועסקים בבתי מלון גדול יותר ממספר בעלי הצימרים, שלא לדבר על העובדה שצימרים הם לרוב עסק צדדי/הכנסה משלימה - בקיצור, לא מספיק כדי לאזן את הסיפור ברמה הארצית.

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על המוצרים שהכי לא צריך, הם מבטלים מכסים. אולי כי זה הכי זול להם ואולי עוד קצת לחם ושעשועים, הרי מה יותר משמח ומשכיח צרות מעוד חולצה במחיר מופקע או אייפון עם שלוש מצלמות כי טיקטוק זה מהות החיים. 

ישנה קבוצה גדולה של שכירים שכלל לא נפגעה מהמשבר והם מוציאים עכשיו את מה שהם התכוונו גם כך להוציא ופשוט לא יכלו. אבל יש מאות אלפי אנשים שנפגעו, חלקם משמעותית מאוד. פחות רכב חדש, פחות אייפון, פחות ארוחה במסעדה, פחות ... זה מצטבר בסוף. כל זה, כאשר חלק מהעסקים עדיין לא חזרו לפעילות מלאה והמחזורים קטנים יותר. נמתין לדיווחים של גביית המסים בחודש הבא (על החודשים מאי-יוני) ו/או חברות כרטיסי האשראי ואז נדע קצת יותר על מצב הפעילות במשק. 

עריכה אחרונה על ידי ch2856
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם קראו לזה "להיטיב עם העם"

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מההתרשמות המאוד שטחית שלי הקניונים בתפוסה לא רעה.

בנוגע לצימרים - מאשר ממקור ראשון שהם מתפוצצים מהזמנות. זה פשוט מאוד, אלה שהתבטלה להם חופשת הפסח יוצאים לחופשה היכן שאפשר - וכרגע זה בארץ. מבחינת בעלי הצימרים, אותו "פיצוץ" של הזמנות כרגע מכסה את הבור שנוצר בפסח, וזה ללא ספק חיובי.
התיירות הנכנסת (תיירים מחו"ל) התפגרה לגמרי, ולהבדיל מהצימרים שבהם אף אחד לא באמת בודק צייתנות מוחלטת להוראות, בבתי מלון המצב לא טוב - וכל רגע מתגלה איזה עובד/מבקר שגורם לבידוד חלק מהצוות. שוב, ממקור ראשון. מאוד בעייתי.

לא בדקתי את המספרים, אבל אני מניח שאפשר להניח בוודאות שמספר המועסקים בבתי מלון גדול יותר ממספר בעלי הצימרים, שלא לדבר על העובדה שצימרים הם לרוב עסק צדדי/הכנסה משלימה - בקיצור, לא מספיק כדי לאזן את הסיפור ברמה הארצית.

הייתי בשבת עם הילדים בביג כרמיאל. מקום שהדרך כלל מאופיין בשבת במעל 100 אחוז תפוסת חניה. הפעם היו לא מעט חורים. מעריך 85 אחוז תפוסה. גם בחנויות היה מאוד דליל. באחת החנויות דיברתי עם המוכרת. הם צוות של 7 בדרך כלל. כרגע עובדים 3 ו4 בחלת. גם בדפוס הצריכה המשפחתי שלנו ראיתי שינוי: אם בדרך כלל נסיעה כזאת תסתיים במקדונלדס הרי שהפעם כדור של גלידה בגולדה עשה את העבודה... להערכתי יש ירידת צריכה משמעותית...

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקניונים לא ביקרתי ב-3 החודשים האחרונים (חוץ מגיחה לסופרפארם). עם זאת, בשבת האחרונה הייתי בדקאתלון בקרית אתא ועשה רושם של תנועה ערה, וכך גם הדקות הבודדות באאוטלט בחוצות המפרץ .

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אולי אנשים קונים פחות, אבל הם מטיילים יותר. ביום שישי נתקעתי 4 שעות בכביש בנסיעה מלמעלה אדומים לקרית טבעון, נסיעה שבכל שישי אחר לוקחת שעתיים מקסימום.

כנראה פוחדים שיהיה עוד סגר בקרוב אז מטיילים כמה שניתן.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמות טובות, מבטלים מכס (לא מבטלים, פשוט משאירים קבוע מ2017) על אייפון, זה כמובן הגזר
המקל מגיע בעליית מחירים במוצרי הבסיס. בעיקר האוכל. זה עוד יגיע.

אגב אני רק שאלה,
מתי נגמרת הדחייה בתשלומי המשכנתא שקיבל עם ישראל? ביולי?

9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביטולי המכס האלה לעניות דעתי (ואני באמת לא מבין גדול בנושא) הן הימנעות ממראית עין.

הרבה יותר קל לבלוע שלחם אחיד יעלה 7.28 במקום 7.11 וחלב יעלה 6.1 במקום 5.94 (עליות מחירים שמשקפות מע"מ 20% במקום 17%) מאשר לבלוע ששיאומי שעולה 1000 שקל היום יעלה 1150 שקל, או אייפון שעולה 4000 שקל יעלה 4600 שקל.

כלומר "זה פשוט לא נראה טוב"

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...