Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיתון כלכלי ? מישהו מרגיש משהו ?

stum
שימו לב! השרשור הזה בן 1082 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

גם בראש העין זה התחיל בשכונה ליד האיזור תעשייה.

הם אפילו עשו מבצע של חודש חינם לשוכרים מכוחות הביטחון.

אפילו התעניינו בזה, אבל לא היו דירות גן.

ויש לי חצי ג'ימבורי בגינה לילדה. היא לא יצאה מהבית עד שבוע שעבר, חודשיים לילדה בת שנתיים והיא לא התחרפנה, כל הילדים בדירות מסביב חטפו ג'ננה, ההורים הוצאו אותם בכמויות לפארק, כמובן בלי מסיכות וכאלה.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני 5 שעות, korola כתב:

אתם רציניים ?  איך בדיוק שומרים על מחירי הנדל"ן גבוהים? 

מדובר בשוק ענק של מלא "קונים מרצון" ו-"מוכרים מרצון" 

כמעט ואין דרכים אפקטיביות של הממשלה להוריד את מחירי הנדל"ן.  

מה? המדינה היא האחראי העיקרי, באמצעות מנהל מקרקעי ישראל, למחירי הנדל"ן. היא זו שרוצה ודוחפת לקבל מקסימום הכנסה מהקרקעות, הקרקעות שלי ושלך. מילא אם זה היה רק בנדל"ן עסקי, למרות שזה כמובן תורם באופן ישיר ליוקר המחייה, אבל היא עושה זאת בעיקר בנדל"ן בקרקע למגורים. אתה מבין את האבסורד? היא מוכרת לי ולך את האדמה שלנו לכל המרבה במחיר ואחר כך מנסה לחשוב על פתרונות עקומים כמו מחיר למשתכן. כמו בכל תחום אחר, היא כמובן תאשים את המגזר הפרטי במחירים המטורפים למרות שהיא האחראי העיקרי. ומה שגרוע יותר הוא שזה סוג של כדור שלג. ככל שמחיר הקרקע גבוה יותר, כך קל לקבלן לדרוש יותר עבור אותה דירה. 

עריכה אחרונה על ידי ch2856
  • אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני יכול לספר סיפור גבורה של אשתי. עבדה כמה שנים בשתי עבודות, גרה אצל ההורים וחסכה סכום נאה מאוד ששימש כמקדמה לדירה קטנה בינונית בקומה אחרונה במעגל שני. סיפורי גבורה זה טוב ויפה, אבל מאז ערך הנכס עלה פי שתיים לפחות.
אם היתה צריכה לרכוש היום, עם אותו סיפור גבורה, ההון העצמי ויכולת ההחזר היו מספיקות לקנות אולי את אחד מחדרי השינה בדירה.

לגבי לשכור ולהשכיר, זה יפה אבל לא נטול סיכון, מניסיון אישי. אם נופלים על שוכר שלא משלם, המשכנתא דופקת, שכר הדירה שלך דופק - המים המתחילים לטפס לכיוון הצוואר.
גם היום לא כ"כ מהר ולא כ"כ זול לפנות דייר סורר, אז בכלל היה טלנובלה.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארה"ב - מערכת בריאות פרטית עם עשרות אחוזים מהאוכלוסיה ללא ביטוח והתנהלות שגורמת לאנשים לקרוס כלכלית, ונחשבת לאחת הגרועות במערב אם לא הגרועה שבהן (כמערכת, לא מוסדות ספציפיים שחלקם מעולים), ומערכת חינוך פרטית שנחשבת לגורם הצפוי למשבר הכלכלי הבא (לא כולל קורונה), בגלל הלוואות הסטודנטים.

ברה"מ - סתם בצחוק בשביל לאזן. וחוץ מזה, מישהו כתב כאן משהו שניתן לפירוש כהצעה להלאים את שוק הדיור באיזה צורה. זה כבר נעלם לפני הרבה עמודים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 9 שעות, Night Driver כתב:

לפעמים צריך גם את זה. אם שרון לא היה עושה את זה ב 91 אנשים היו גרים באוהלים וגם זה לא בטוח שהיה מספיק.

אתה רוצה עוד שכונות עוני מתפרקות לעלייה בפשיעה? כי ככה מקבלים שכונות עוני מתפרקות ועלייה ברמת הפשיעה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאו דווקא.

בתקופה ההיא נבנתה חצי מאשקלון (נווה הדרים, נאות אשקלון, נווה דקלים וכוכב הצפון), חצי אשדוד, ראש העין, רחובות ההולנדית ועוד הרבה שכונות נחמדות מאוד. נכון שנבנו גם גני אביב (הצלחה במונחים של לוד) ואתרי קראוונים שהיו אמורים להיות זמניים ולקח יותר מידי זמן עד שפונו.

אין ספק שצריך לעשות את זה עם הרבה מחשבה אבל אין סיבה שמשרד השיכון לא יוכל להיות יזם ולהקים שכונות ויישובים חדשים בצורה טובה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, David32 כתב:

לא כזה רוצה להיכנס לדיון הזה כי אני לא בקטע של להוציא את המשקיעים.

אבל באירופה יש חברות שכול מה שהן עושות זה משכירות בתים ובונים פרוייקטים להשכרה.

אני מסיק מזאת שיש היתכנות עיסקית בסוג עסקים כזה.

לפני שאתה מסיק מסקנות כאלה קודם תבדוק מה התשואה שהחברות האלה רואות באירופה/ארה"ב מול התשואה בארץ. כשהתשואה (לפני הוצאות) על דירה בישראל היא בקושי 3% אין בזה הרבה היגיון כלכלי, אלא אם אתה מאמין שתוכל להעלות את שכר הדירה משמעותית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, sperial כתב:

ארה"ב - מערכת בריאות פרטית עם עשרות אחוזים מהאוכלוסיה ללא ביטוח והתנהלות שגורמת לאנשים לקרוס כלכלית, ונחשבת לאחת הגרועות במערב אם לא הגרועה שבהן (כמערכת, לא מוסדות ספציפיים שחלקם מעולים), ומערכת חינוך פרטית שנחשבת לגורם הצפוי למשבר הכלכלי הבא (לא כולל קורונה), בגלל הלוואות הסטודנטים.

ברה"מ - סתם בצחוק בשביל לאזן. וחוץ מזה, מישהו כתב כאן משהו שניתן לפירוש כהצעה להלאים את שוק הדיור באיזה צורה. זה כבר נעלם לפני הרבה עמודים.

שתי הדוגמאות שלך לא מעידות לא על כלשון של שוק פרטי ולא על היתרונות שלו, דווקא כי אתה לא עקבי. אם המדינה מצליחה לנהל משרד בריאות טוב ולספק שירות סביר לאזרח, למה שלא תצליח בדיור?

הלאמה זו קיצוניות. אבל אתה הרי בעד הרגולטור תמיד, אז למה פה לא?

רגולציה יותר מתפקד סביב שוק הדיור (שכירות) יש בלא מעט מדינות.

גם פה זה יכול לעזור.

לפני 8 שעות, avargel כתב:

שאלה לכל מתעבי המשקיעים טפו

הוצאתם את כל המשקיעים מהשוק

מי ישכיר דירות?

אני לא מתעב משקיעים.

לא חושב שצריך להוציא אותם מהשוק.

את אייר בי אנד בי כן, למשל.

אבל זה כבר קורה בזכות הקורונה.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, Night Driver כתב:

לאו דווקא.

בתקופה ההיא נבנתה חצי מאשקלון (נווה הדרים, נאות אשקלון, נווה דקלים וכוכב הצפון), חצי אשדוד, ראש העין, רחובות ההולנדית ועוד הרבה שכונות נחמדות מאוד. נכון שנבנו גם גני אביב (הצלחה במונחים של לוד) ואתרי קראוונים שהיו אמורים להיות זמניים ולקח יותר מידי זמן עד שפונו.

אין ספק שצריך לעשות את זה עם הרבה מחשבה אבל אין סיבה שמשרד השיכון לא יוכל להיות יזם ולהקים שכונות ויישובים חדשים בצורה טובה.

בדיוק! המדינה ידע לקלוט נהדר עלייה של מיליון בני אדם. עלינו ארצה ב-1991 גרנו בשכירות במרתף מזעזע כלשהו בצפון, אבל תוך שנה עברנו לדירה 4 חדרים חדשה מהניילונים באשדוד על משכורת של שני הורים שבאותה התקופה הרוויחו שכר מינימום. 

זה ההבדל ברמת המנהיגות שהייתה במדינה בשנות ה-90 ובין רמת המנהיגות שיש היום. 

לפני 33 דקות, SlowRide כתב:

אתה רוצה עוד שכונות עוני מתפרקות לעלייה בפשיעה? כי ככה מקבלים שכונות עוני מתפרקות ועלייה ברמת הפשיעה.

למה שכונות עוני? תעשה סיבוב באשדוד ברובעים י', י"ג, ט ועוד כמה שנבנו בשנות ה-90 בעלייה הגדולה מברית המועצות. אחלה בתים, אחלה פארקים, אחלה תכנון. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, ch2856 כתב:

מה? המדינה היא האחראי העיקרי, באמצעות מנהל מקרקעי ישראל, למחירי הנדל"ן. היא זו שרוצה ודוחפת לקבל מקסימום הכנסה מהקרקעות, הקרקעות שלי ושלך. מילא אם זה היה רק בנדל"ן עסקי, למרות שזה כמובן תורם באופן ישיר ליוקר המחייה, אבל היא עושה זאת בעיקר בנדל"ן בקרקע למגורים. אתה מבין את האבסורד? היא מוכרת לי ולך את האדמה שלנו לכל המרבה במחיר ואחר כך מנסה לחשוב על פתרונות עקומים כמו מחיר למשתכן. כמו בכל תחום אחר, היא כמובן תאשים את המגזר הפרטי במחירים המטורפים למרות שהיא האחראי העיקרי. ומה שגרוע יותר הוא שזה סוג של כדור שלג. ככל שמחיר הקרקע גבוה יותר, כך קל לקבלן לדרוש יותר עבור אותה דירה. 

כאילו .. דה ??? 

מה שאתה אומר זה שעכשיו במחיר למשתכן, המדינה מכרה בזול את הקרקרע לקבלנים, הכריחה אותם למכור בזול ל"זוכים".

עכשיו שהם ימכרו הם הולכים למכור בזול , נכון? 

זה לא בדיוק ביצה ותרנגולת....  עליות המחירים התחילו שהקונים התנפלו על המלאים של הקבלנים וקנו כל מה שזז.

למרות שאלו היו דירות שהקבלנים שילמו מחיר זול על הקרקע, חברות הבנייה/הקבלנים גרפו רווחים עצומים ואז בתורם התנפלו על הקרקעות,

והעלו את מחירם, אם היו ממשיכים למכור להם בזול את הקרקעות הם היו רק מרווחים יותר. 

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001236512

חפש את הסקירה של גלית בן נעים  - 55 עמודים ,  אבל אני אסכם לך את הנקודה החשובה, 

למרות עליית המחרים של הקרקעות, הרווחים של חברת הבנייה צמחו בקצב גבוה יותר,

אם במילים אחרות הקבלים בכו בכו בכו בתקשורת , אבל צחקו כל הדרך אל הבנק. 

העלייה במחירי הדירות על הייתה בגלל עליית מחירי הקרקע,   המחירים עלו מסיבות אחרות, הקבלים יכלו לקבל יותר אז הם לקחו יותר. 

image.thumb.png.3cc42e4934f05e655df6629cdd33f4df.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

התכנון הזה שנועד להיות כלי קיבול לבני אדם וזהו בערך שבעינך הוא "אחלה", זו אחת הסיבות למה אף אחד בגיל שלך לא רוצה לגור באשדוד וכולם נוהרים לגוש דן. מפתיע אותי שדווקא אתה כותב את זה כי בשרשורים קודמים אמרת דברים הפוכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, יבגניפ כתב:

אני לא מתעב משקיעים.

לא חושב שצריך להוציא אותם מהשוק.

את אייר בי אנד בי כן, למשל.

אבל זה כבר קורה בזכות הקורונה.

השאלה היא למה היינו צריכים מגפה עולמית בשביל לטפל במפגע העירוני הזה. אלפי דירות בתל אביב נגרעו משוק הדיור והוסבו לדירות Airbnb. איפה הייתה עיריית תל אביב כל השנים האלה? לא הפריע להם שהדור הצעיר בעיר נטחן במחירי שכירות הזויים? ברור שלא הם רצו לשמור על מחירי נכסים בשמיים + לטפח תדמית של עיר תיירות, פנאי ובילויים. 

Just now, SlowRide כתב:

התכנון הזה שנועד להיות כלי קיבול לבני אדם וזהו בערך שבעינך הוא "אחלה", זו אחת הסיבות למה אף אחד בגיל שלך לא רוצה לגור באשדוד וכולם נוהרים לגוש דן. מפתיע אותי שדווקא אתה כותב את זה כי בשרשורים קודמים אמרת דברים הפוכים.

מה הקשר? למה השכונות החדשות שנבנות היום במחירים גבוהים משמעותית הם לא כלי קיבול לבני אדם? מה יש שם שאין בשכונות של שנות ה-90? אם כבר התכנון אפילו יותר גרוע. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

רוב המוחלט של השכונות החדשות הן אכן בדיוק אותו חרא, רק עם יותר יח"ד לדונם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, SlowRide כתב:

שמע, אני בן 24 והייתי קופץ על הזדמנות לרכוש דירה או אפילו לשכור במחיר הוגן ב- ט׳, י׳, יא, טו, יג ועןד רבעים שיצא לי להתרשם מהם ואני כנראה כבר לא זוכר שהם קיימים.

בעיניי אשדוד עיר מגניבה ויש בה אפילו סוג של רמת חיים כיפית בחלק מהמקומות, אבל בתור בן אדם שעובד באיזור התעסוקה של גוש דן אין לי מה לחפש באשדוד בלי תחבורה ציבורית מתפקדת.

אין לי עניין להיות שעתיים וחצי כל יום בדרכים רק כדי לגור בעיר שהיא ראויה בעיניי.

נוצרה כאן תחושה שרוב הדור הצעיר מוכן לגור רק בתל אביב כי זאת העיר היחידה ששווה משהו, אז תן לי לחדש:  הייתי מוכן לגור בראש העין, נתניה, יבנה, אשדוד, אשקלון, רחובות, חדרה - אבל בהינתן אפשרות להגיע לעבודה בצורה נוחה ויעילה, שעבור הדור הצעיר רובה נמצאת בגוש דן (גיוון מעסיקים, הזדמנויות מקצועיות, שכר גבוה וכו).

עריכה אחרונה על ידי Shay_u
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

שי, בקצרה, השכונות האלה מתוכננות במיוחד לשימוש ברכב פרטי וזה מתבטא בין היתר ברחובות לא נעימים להולכי רגל וחוסר במוקדי תעסוקה ועניין בתוך השכונות. מצד אחד זה לא פרבר שקט ופסטורלי כי אנשים גרים במגדלים עם המון דירות ומצד שני זה לא סביבה עירונית כי חוץ מבית ספר, מכולת, פארק שעטמד שומם ברוב שעות היום ומגרשי חניה בין המגדלים אין שם כלום. 

נכתב על זה לא מעט בפורום.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...