Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיתון כלכלי ? מישהו מרגיש משהו ?

stum
שימו לב! השרשור הזה בן 1081 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 8 דקות, Night Driver כתב:

ליאור, אם אתה מחפש מישהו שיגיד לך שאתה צודק אתה יכול מראש לדלג על קריאת ההודעות שלי כי אני אמשיך להגיד מה שאני חושב גם אם זה לא מסתדר עם הקו שלך.

אני מחפש דיון עם מישהו שנצמד לעובדות, לא לדעות או למחשבות.

אין לי עניין בדיון עם דעה או עם חשיבה, העניין בדיון הוא ללמוד דברים חדשים, והדעות או המחשבות שלך הן לא דברים חדשים ששווה ללמוד. עובדות לעומת זאת כן.

להזכירך, את הדירה שלי קניתי ב 98' עם משכנתא של יותר מ 3000 שקלים כשהכמסנו יחד בסביבות ה 10. עם זאת שמתי תוך 22 שנים כסף לעוד דירה (במחירים של היום) וכבר אין לי משכנתא על הדירה שלי כשרבע מהמשכנתא סולק על ידי פיצויים שקיבלתי.

מוכן להוציא 30% וגם 40% מההכנסות על החזר משכנתא איך אני?

זה עדיין לא עוזר לי עם הדבר הזה שנקרא הון עצמי.

שהיום כדי להשיג אותו אתה צריך לעבוד בדיוק פי 5 יותר קשה מאשר מי שיצא מהרחם 5 שנים לפניך.

אתה יכול לקנות בדימונה ואתה יכול גם לקנות ליד האוניברסיטה בב"ש למשל. לא חסרים מקומות שאפשר לקנות בזול ולהשכיר אבל אם אתה חושב שתקנה במיליון ותשכיר ב 5000 אז שכח מזה. השכירות תשלם פלוס מינוס את המשכנתא.

אין לי עניין לקנות ולהשכיר, ולכן הסכום השכרה לא רלוונטי כן? זה רלוונטי למשקיע.

אני רוצה לקנות דירה ולגור בה.

לא אכפת לי לשלם כל ימי חיי 5000 שקל כדי לקבל דירה כזו בלי הון עצמי, אבל שאני יודע שכל עוד אני משלם היא שלי.

לגבי דמגוגיה מציע לך לחדד את הבנת הנקרא תוך התבוננות במראה

אתה בעצמך הודית שזה הגזמה, הגזמה היא חלק מדמגוגיה.

דמגוגיה זה לא דבר רע, זה מעביר מסרים בצורה מצוינת, זאת אמנות, אבל אתה עושה את זה פשוט לא נכון.

ציטוט

ולגבי בריחת המוחות מה שמעניין כל אחד זו רמת החיים שלו ולא אכפת לו אם הוא מרויח שקל ובסוף החודש נשאר לו חצי שקל או אם דירה עולה  100 שקל אבל הוא לא גומר את החודש בגלל שאוכל עולה פי 10.

ודירה זה לא רמת חיים?

אני לא יודע כמה קשר יש לך עם אנשים בני 35 ומטה, אבל לי יש המון, זה הדור שלי, זה החברים שלי, רוב הקולגות שלי וכו', כשאני אומר שהדיור זה מה שישבור אותם זה בא ישירות מפי הסוס.

אני שואל פעם שלישית, אולי תגיע גלידה אולי תשובה.

אם לא העשירון העליון מי יקנה דירות?!

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני 4 שעות, m3x7r3m3 כתב:

לא רוצה בהכרח חדש, ממש לא רוצה ת"א, לא רוצה סטנדרט מטורף.

רוצה עיר לא מרכזית, בטווח של שעה +- ממקום העבודה, עם 4 חדרים, ממ"ד, ועם גינה או מרפסת סבירה.

מזכיר, אני שייך לעשירון 9-10 כן?!

זה משהו שמי שגדול ממני ב-5 שנים יכל להרשות לעצמו גם אם היה עשירון 6-7.

אפשר לשאול באיזו עיר אתה עובד?

תסתכל בחדרה למשל.  (סינון לפי 4 חדרים וממ"ד).

https://www.yad2.co.il/realestate/forsale?city=6500&rooms=1--1&price=500000-1500000&shelter=1&Order=3

אז נכון, סביר להניח שהשכונות שם לא בשיא והאוכלוסיה שם לא מגיעה ממעמד סוציו-אקונומי גבוה  אבל בחלק מהשכונות ממש לא מדובר בדרום ת"א ועם קצת השקעה בדירה אפשר לחיות בצורה סבירה בהחלט.

אם אתה גר בסמוך לרכבת (בהנחה שהכל מתפקד) אתה יכול להגיע בזמן סביר לת"א.

זאת אפשרות אחת. 

אני מניח שיש אפשרויות נוספות בחלקים נוספים של הארץ.

וזה גם לא זול.   ב-2008/2009 ולפני מי שקנה באיזור הזה, עשה סיבוב יפה מאוד.

בלי ממ"ד אפשר בפחות אבל כבר מדובר בדירות שנבנו לפני שנות ה-90 וחלקם נמצאות בשכונות סלאמס. 

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, m3x7r3m3 כתב:

הוא. לבנות שלו. רק שיתחיל לחשוב מה הבנות שלו ירגישו בעוד 40 שנים כשהן יצטרכו לדאוג לילדים שלהן. 

כל השאר? שיטפסו על העצים ויעברו לירוחם.

לא מצליח להבין את המחשבה הזו.

מבחינתי כל הדיון שלי לא מדבר עליי (אני כבר מאחוריי זה) אלא על דור שלם (כמו שליאור הזכיר, גם העשירון העליון לא יכולים להרשות לעצמם) שפשוט נדפק בכל מה שקשור לדיור.

אני מסתכל על חברים שלי, אחיות שלי, קופאים בסופר וכל מי שמרוויח משכורת נמוכה מהממוצע (ואולי כדאי שנצמד לשכר החציוני)

עריכה אחרונה על ידי yaniv572
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, korola כתב:

בארה"ב הייתה תופעה של נטישת בתים ברגע שהחוב עליהם היה גדול מהשווי שלהם.

אבל בארה"ב רוב המשכנתאות היו סגורות בערבות הבית בלבד , ללא ערבות אישית. 

אצלנו החוב על המשכנתא ממשיך לרדוף אחריך גם אם הבנק מעקל את הבית , מוכר אותו בנזיד עדשים.

משלם לעו"ד , גובה עמלות וריביות פיגורים.

ואופ.. שולח לך חוב לתשלום יותר גבוה ממה שהתחלת ממנו.

ועדיין, אנשים מגיעים למצב הזה ולא עוצרים 5 דקות קודם ומוכרים את הבית לבד.

כבר נתקלתי באנשים שלא הצליחו למכור לבד, כי המשכתנא הייתה גובה יותר מהשווי שהציעו אנשים ולא היה כסף להוסיף לבנק.

פעם היו מצבים כאלה..

אנשים שקנו אל הנייר לא יכולים סתם ככה לותר על הבית, הקבלן החתים אותם על חוזה יותר גרוע מהחוזה שאתה מחתים את הזוגות שלך. 

הם צריכים לחפש למי למכור את הזכויות שלהם, שיהיה להם בהצלחה ושיזכרו שברקע הקבלן עדיין מוכר דירות כמו שלהם. 

למה?

אם קנית דירה ב 1.5

והיא שווה היום 1.8

יש מצב שאם בדרך משהו לא הסתדר אתה סוגר את המשכנתא לא?

הכל עניין של הון עצמי

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, m3x7r3m3 כתב:

מאיון עליון? משפרי דיור? חסר? בנתיים קונים וממשיכים לבנות. 

מה שאולי ישבור הייטקיסטים זה שהם עשירון 9-10 אבל חושבים שבעלות על דירה באזורי המרכז (*) צריכה להיות ברת השגה.

בעוד שאני חושב שדיור צריך להיות בר השגה. למי יותר למי פחות. אבל רכישת דירה זו לא זכות מולדת.

(*) תחליף את זה בשעה מהעבודה, גם זורם.

עריכה אחרונה על ידי Gosser1860
  • רעיון טוב! 1
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, Benor כתב:

אפשר לשאול באיזו עיר אתה עובד?

תסתכל בחדרה למשל.  (סינון לפי 4 חדרים וממ"ד).

https://www.yad2.co.il/realestate/forsale?city=6500&rooms=1--1&price=500000-1500000&shelter=1&Order=3

פתח תקווה.

בתור עשירון עליון אני חושב שזה הגיוני שאני אוכל לקנות דירה ברדיוס של שעה נסיעה מהעבודה לא?

חדרה זה במקרה הטוב שעה ו-45 דקות (נניח דרך כביש 6, ייקח לי 45 דקות להגיע למחלף קסם, היום לוקח לי מהבית לשם 10 דקות, ועוד 50 דקות משם למשרד).

הסינון לא עובד אגב, הוא פשוט מציג הכל.

לפני 13 דקות, Benor כתב:

אם אתה גר בסמוך לרכבת (בהנחה שהכל מתפקד) אתה יכול להגיע בזמן סביר לת"א.

זאת אפשרות אחת. 

אני מניח שיש אפשרויות נוספות בחלקים נוספים של הארץ.

אין לי רצון להגיע לת"א, אני נמצא בת"א פעמים בודדות בשנה במקרה הגרוע (כשמבחינתי כמה שיותר = יותר גרוע)

אבל ברצינות שואל, אם לא עשירון עליון, מי יקנה כאן דירות חדשות? מי יקנה כאן דירות בכלל?

לפני 12 דקות, yaniv572 כתב:

הוא. לבנות שלו. רק שיתחיל לחשוב מה הבנות שלו ירגישו בעוד 40 שנים כשהן יצטרכו לדאוג לילדים שלהן. 

לא בדיוק, כי הוא יגלה שהעתודה הכלכלית של עוד 10-15 שנה לא נמצאת פה, ולא משלמת מיסים פה, ובשביל לחם עם חמאה הוא צריך להנזיל את החסכונות שלו.

לא סתם אמרתי, בלי הדור הזה וספציפית העשירונים העליונים של הדור הזה, קצבת הזיקנה תהיה שקל ותשעים.

לפני 9 דקות, Gosser1860 כתב:

מאיון עליון? משפרי דיור? חסר? בנתיים קונים וממשיכים לבנות. 

כן, אבל כל אלה לא העתודה הכלכלית של עוד 10-15 שנה, בעוד 10-15 שנה המאיון העליון יישאר מאיון, משמע לא חלק גדול מהאוכלוסיה (ולכן גם אם ממוסה באופן כבד, זה לא מניב הרבה מיסים אבסולוטית).

משפרי הדיור של היום בעוד 10-15 שנה הם בני 50-60 ואפילו יותר.

לפני 9 דקות, Gosser1860 כתב:

מה שאולי ישבור הייטקיסטים זה שהם עשירון 9-10 אבל חושבים שבעלות על דירה באזורי המרכז (*) צריכה להיות ברת השגה.

בעוד שאני חושב שדיור צריך להיות בר השגה. למי יותר למי פחות. אבל רכישת דירה זו לא זכות מולדת.

כי חוזר לשאלה, ומוסיף שנים, בעוד 20 שנה מי יקנה דירות?

אם עשירון 9-10 לא יכולים לקנות אז מי כן?

אם קניית דירה בטווח נניח של גדרה-נתניה לא אפשרית לעשירון 9-10 אז למי כן? לאלפיון העליון? ומה הם יעשו ישכירו את כל הדירות הללו?

כולנו נהיה דיירים של האלפיון העליון?

ובאמת נראה לך שזה יחזיק מים? איך נראית כלכלה כזו?

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3
  • אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהי הגדרת העשירונים המעודכנת?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה האחרון שמצאתי, אתר הלמ"ס מת

https://www.bizportal.co.il/general/news/article/756917

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי שכירות, הדיירת שלי ביקשה ממני להפחית את שכר הדירה ב-1000 ש״ח במרץ ואפריל. היא דיירת טובה שעובדת קשה ונמצאת כבר שנתיים וחצי בדירה ללא אף בעיה. גם שומרת מאוד על הנכס. ואני יודע שברגע שהיא תחזור לעבוד היא גם תחזיר את הכסף. אז לא היה לי בעיה לאפשר לה את זה ואני גם הולך להאריך איתה את החוזה בעוד שנה.

ואתם יודעים מה, לפעמים גם רק ההרגשה שעזרת למישהו כשקשה לו שווה את זה.

• אהבתי 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, m3x7r3m3 כתב:

כן, אבל כל אלה לא העתודה הכלכלית של עוד 10-15 שנה, בעוד 10-15 שנה...

כי חוזר לשאלה, ומוסיף שנים, בעוד 20 שנה מי יקנה דירות?

אה. אתה מדבר על חשיבה לעתיד ותכנון? בישראל? לולז.

I FIND YOUR LACK OF PLANNING DISTURBING - Cheezburger - Funny ...

• אהבתי 1
  • מצחיק 1
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, Night Driver כתב:

כשאתה אומר אני רוצה אוטו חדש, לגור לבד, לנסוע לחול ושאוכל ממשכורת אחת לקנות דירה חדשה אתה אומר בדיוק את זה ולזה התכוונתי גם שמאדם עם השכלה פיננסית אני מצפה לראות את זה.

לא חושב שאני חכם ולא חושב שאף אחד מפגר. אני חושב שהתנהלות כמו של CHEMGUY בשילוב עם היללות של אני לא חוסך מספיק לא במקום מאדם עם השכלה פיננסית.

אני יכול להוכיח בחישוב מתמטי די פשוט שאין לך מושג על מה אתה מקשקש, אבל הטעם? בעולמך כל מי שלא חי אצל הוריו + אוכל פסטה/אורז + נוהג במלכודת מוות חלודה + מונע מעצמו כל הנאה/העשרה/תחביב/השקעה בפיתוח עצמי + פלוס חי בשוטף כאילו מדובר בסגר קורונה אחת גדול הוא בכיין עם גישה תבוסתנית. 

לפני 43 דקות, yaniv572 כתב:

מבחינתי כל הדיון שלי לא מדבר עליי (אני כבר מאחוריי זה) אלא על דור שלם (כמו שליאור הזכיר, גם העשירון העליון לא יכולים להרשות לעצמם) שפשוט נדפק בכל מה שקשור לדיור.

אני מסתכל על חברים שלי, אחיות שלי, קופאים בסופר וכל מי שמרוויח משכורת נמוכה מהממוצע (ואולי כדאי שנצמד לשכר החציוני)

חכה עד שהן יצאו לשוק העבודה, יגלו שכל המשרות הסבירות נמצאות בתל אביב ויבינו שהן צריכות להידחס ברכבת ישראל מראשון עד חמישי. מתערב איתך שתוך שנה הן זורקות את המפתחות, שוכרות דירה מעופשת במרכז במחיר שחיטה ואומרות "ביי ביי אבא נתראה פעם בחודש". 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, m3x7r3m3 כתב:

זה האחרון שמצאתי, אתר הלמ"ס מת

https://www.bizportal.co.il/general/news/article/756917

עכשיו אני ליד המחשב (לא הטלפון), ודווקא מצאתי. בקיצור - קצת למעלה מ-35,000 ש"ח ברוטו ו-19,000 ש"ח נטו למשק בית.

המונח שאינו מובן לי  - מצריך חפירה - היא מהי "נפש סטנדרטית". ואני חייב לומר שהמספרים האלה נראים לי קצת נמוכים - אבל זו תחושה, ללא בסיס מדעי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו פה הזכיר פתח תקווה

תנו לי לתאר לכם זו"צ

התחתנו בגיל 21, בלי השכלה, בלי מקצוע, בלי שקל עזרה מההורים

במקום להתבכיין הלכו לגור בכפר נוער (תוך כדי עבודה במקום כמובן), במהלך השנים חסכו פרוטה לפרוטה ורכשו בפ"ת לפני 5 שנים דירת 3 חדרים ב1m ש"ח, ושדרגו לפני שנה לדירת 4 חדרים ב1.4M ש"ח, המשכנתא הנוכחית סביב ה550,000

אחרי רכישת הדירה כבר יכלו לשדרג את הפונטו 99 ל2008, וכשנולד הילד הרביעי כבר גדלו לסנטה-פה נחמדה באיזה 70K

הם לא עשירון עליון, גם לא שישי

הם פשוט התנהלו נכון

• רעיון טוב! 1
ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 50 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מחפש דיון עם מישהו שנצמד לעובדות, לא לדעות או למחשבות.

אין לי עניין בדיון עם דעה או עם חשיבה, העניין בדיון הוא ללמוד דברים חדשים, והדעות או המחשבות שלך הן לא דברים חדשים ששווה ללמוד. עובדות לעומת זאת כן.

זה שאתה מתעלם מעובדות לא הופך את הפרשנות שלך לעובדות ליחידה הנכונה.

מוכן להוציא 30% וגם 40% מההכנסות על החזר משכנתא איך אני?

זה עדיין לא עוזר לי עם הדבר הזה שנקרא הון עצמי.

שהיום כדי להשיג אותו אתה צריך לעבוד בדיוק פי 5 יותר קשה מאשר מי שיצא מהרחם 5 שנים לפניך.

הצעתי לך פיתרון אבל אתה החלטת או שאני מנצח או שאין משחק.

אין לי עניין לקנות ולהשכיר, ולכן הסכום השכרה לא רלוונטי כן? זה רלוונטי למשקיע.

אני רוצה לקנות דירה ולגור בה.

לא אכפת לי לשלם כל ימי חיי 5000 שקל כדי לקבל דירה כזו בלי הון עצמי, אבל שאני יודע שכל עוד אני משלם היא שלי.

זה לא משקיע אלא חוסך. זו תכנית חיסכון בניגוד להשקעה כי השקעה זה לשים כסף במטרה לקבל יותר כסף. 

אתה בעצמך הודית שזה הגזמה, הגזמה היא חלק מדמגוגיה.

דמגוגיה זה לא דבר רע, זה מעביר מסרים בצורה מצוינת, זאת אמנות, אבל אתה עושה את זה פשוט לא נכון.

דמגוגיה זה יצירת פחד. תבחין בין דוגמאות לדמגוגיה.

ודירה זה לא רמת חיים?

אני לא יודע כמה קשר יש לך עם אנשים בני 35 ומטה, אבל לי יש המון, זה הדור שלי, זה החברים שלי, רוב הקולגות שלי וכו', כשאני אומר שהדיור זה מה שישבור אותם זה בא ישירות מפי הסוס.

העשירון העליון ב 2014 היה מעל 30 ברוטו לאדם. אתה רוצה להגיד שמ 40,000 שקל לחודש אי אפשר לחסוך 20,000?

וזו הודעה אחרונה שלי בדיון איתך כאן כי ביקשו להחזיר את השרשור לנושאו המקורי. אם אתה רותה להמשיך בפרטי אז בכיף.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכחת שהם ויתרו על השכלה אקדמאית בשביל להיכנס לשוק העבודה ישר אחרי הצבא. זה לא קשור להתנהלות נכונה אלא ויתור בחיים שאולי ינשך אותם ממקום אחר עוד כמה שנים. 

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...