Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיתון כלכלי ? מישהו מרגיש משהו ?

stum
שימו לב! השרשור הזה בן 1075 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 3 דקות, MiniMiz3r כתב:

סליחה, טעיתי, 13 שנה, לא 14. אני לא דמגוג, כתבתי שחור על גבי לבן שזה קשה מאוד לחסוך 400,000 ש"ח, אבל זה לא בלתי אפשרי. זה שאתה במשך עשור שלם לא הצלחת לחסוך כלום, לא אומר שזה תקין ואפילו לא אומר שזה המצב הנפוץ. אפשר גם לעבוד תוך כדי הלימודים, ואם אתה כבר גם עם ההורים ובכל זאת לא מצליח לחסוך, כדאי שתעשה בדק בית.

סליחה שאני מתערב, אבל זה לא עשור. זה לכל היותר שנתיים בשכר מינימום (זה מה שמשלמים בהתמחות?). בשנתיים די קשה לחסוך 400 אש"ח כי גם אם חוסכים 100% מההכנסה מקבלים לכל היותר 120 אש"ח (עבור הכנסה של 5K). ועכשיו אני שם לב כי 30-21.5 =! 10.

המצב של החבוב הנ"ל די נפוץ, לפחות איפה שאני נמצא. רוב האנשים צריכים לחסוך כסף כדי ללמוד (פיקדון ומענק מספיקים בקושי לשכר לימוד). ותו"כ הלימודים כמות האנשים שעובדים כדי לחסוך היא זעומה. אם עובדים זה כדי לממן מחייה. אחרי הלימודים (והתמחות, אם יש) בגיל 26-28 אפשר להתחיל לחסוך.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני 33 דקות, yuvalganim כתב:

אתה צודק, אתה לא דמגוג, אתה חכמולוג.

הוא לא חכמולוג הוא תקוע במגדל השן בהייטק איפה שכל טמבל במשרת סטודנט מרוויח 60-70-80 שקל לשעה. כתבתי על זה בעמודים קודמים הייטק זה בערך הענף היחיד בישראל שהמשכורות בו עלו ב-10 השנים האחרונות. אם תיקח רואה חשבון מתחיל בשנת 2020 ורואה חשבון מתחיל בשנת 2008 תראה שהשכר די דומה. המסקנה המשכורות בענף ראיית חשבון קפואות מעל עשור. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 53 דקות, yuvalganim כתב:

אתה צודק, אתה לא דמגוג, אתה חכמולוג.

אתה יודע למה? כי אני הדוגמא הכי טובה לאדם שגם עובד וגם לומד ומממן לעצמו את התואר ועדיין לא יכול לקנות דירה בכוחות עצמי.

אני לא יודע מה מסלול חייך ולא נכנס לך לכיס, אבל מי שהוא אפילו בממוצע - פשוט לא יכול להגיע לבית (ואני הרבה מעל הממוצע).

איך חוסכים ממשכורת של משרת סטודנט 5,000 שקל בחודש? תואר כמו שאני למדתי עולה 100,000 שקל ומרבית הסטודנטים בכלל לא עובדים במקביל כי זה פשוט כמעט ובלתי אפשרי.

עכשיו כשסיימנו לבחון את חיי האישיים בזכוכית מגדלת אגיד לך שאתה לא מחובר למציאות ואתה מעז להטיף לי שאני לא יודע להתנהל.

אתה לא רק מעליב אותי אישית, אלא גם את המקצוע שבו אני עוסק (המקצוע שלי זה לנהל ולתכנן עבור לקוחות)

כפי שאמרתי - חכמולוג.

תגיד אתה אמיתי? איפה כתבתי שאפשר לחסוך 5,000 ש"ח ממשכורת של סטודנט? אתה כאילו לוקח חצאי משפטים מהודעות שונות שאני כותב ומרכיב אותם בראש בצורה ההזויה ביותר שאתה מצליח לדמיין.

אתה זה שפרס פה מיוזמתך את חייך האישיים מהצבא ועד גיל 34, אני לא שאלתי אותך על זה, לא התייחסתי לזה וזה לא עניין אותי ולא מעניין אותי.

הנה אני ארדד לך את זה למשפט אחד שלא משתמע לשתי פנים:

קשה מאוד לחסוך 400,000 ש"ח, זה יכול לקחת 5-10 שנים, אבל זה לא בלתי אפשרי. ואם היית חוסך כסף ב-13 השנים האחרונות, אולי עכשיו היית כבר צריך לא 400,000 אלא 300,000 או 250,000.

לפני 51 דקות, Gosser1860 כתב:

סליחה שאני מתערב, אבל זה לא עשור. זה לכל היותר שנתיים בשכר מינימום (זה מה שמשלמים בהתמחות?). בשנתיים די קשה לחסוך 400 אש"ח כי גם אם חוסכים 100% מההכנסה מקבלים לכל היותר 120 אש"ח (עבור הכנסה של 5K). ועכשיו אני שם לב כי 30-21.5 =! 10.

כאמור, גם שני בני זוג שעובדים בהייטק לא יכולים לחסוך 400 אש"ח בשנתיים, זה לא מה שכתבתי. מה שכתבתי זה שכל כסף שהיה נחסך בעשור הקודם (כולל כסף ממלצרות או שמירה תוך כדי הלימודים) היה מקרב אותו היום ל-400,000 שהוא צריך.

עריכה אחרונה על ידי MiniMiz3r
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, Night Driver כתב:

גם הרכב החדש שלך הוא עדיין 80,000 במקום 20,000 והוצאות האחזקה לא מתקרבות לפחת גם אם תחליף כל שנה מנוע וגיר.

תיסע 25,000 ק"מ בשנה ברכב משומש ב-20,000 שקל שעבר שנים של אחזקה ישראלית טיפוסית ומהר מאוד תעשה מנוי במוסך. ירידת ערך זה לא מה שמונע ממני דירה במיוחד שאין לי שום כוונה להחליף רכב בשנים הקרובות ככה שירידת ערך הזאת היא על הנייר וגם בפריסה רב שנתית לא מהותית. 

לא תעשה להם העברה בנקאית אלא המשכנתא הזו תרד ישירות מהחשבון שלך ותהיה לתקופה לא ארוכה.

הבנתי מה אתה אומר הורים שלי יתנו את ההון העצמי ואני אשלם את המשכנתא + החזר הון עצמי להורים. האפשרות הזאת הייתה על השולחן וירדה ממנה במהירות כי הורי בני 70 ואולי יזדקקו להוצאה כספית גדולה בטווח הקצר. מאיפה אביא את הכסף? 

תקרא שוב את הכל ותחליט כמה שזה מנותק מהמציאות. נכון שאנחנו מכניסים הרבה מעל לממוצע במשק (לא סכומים מטורפים. פחות ממשכורות היי טק ממוצעות) אבל בגיל 50 אנחנו בלי משכנתא, עם הון עצמי נזיל שמספיק לעוד דירה בלי משכנתא, עם השקה גדולה בחינוך (מעל 5K בחודש) וחיים טוב. הכל שאלה של ארגון החיים שלך, דחיית סיפוקים והצבת מטרות.

לא, לא, זו תוצאה בעיקר של כניסה לשוק הנדל"ן 22 שנה יותר מוקדם בהשוואה לדור הצעיר.

שום התכלבות. אפשר לשכור בסביבות ה 3500-4000 דירות יפות בשכונות טובות במרבית ערי הפריפריה הקצת מרוחקת.

אתה צריך עדכון ב-4,000 בקושי תשכור דירת 2 חדרים בראשון לציון. יפה סביר להניח שהיא לא תהיה. 

לפני 10 דקות, MiniMiz3r כתב:

כאמור, גם שני בני זוג שעובדים בהייטק לא יכולים לחסוך 400 אש"ח בשנתיים, זה לא מה שכתבתי. מה שכתבתי זה שכל כסף שהיה נחסך בעשור הקודם (כולל כסף ממלצרות או שמירה תוך כדי הלימודים) היה מקרב אותו היום ל-400,000 שהוא צריך.

לא לכולם הייתה את האפשרות הזאת. לא לכולם יש הורים שניתן לחיות על חשבונם ללא הגבלה. זה לא פשוט. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, MiniMiz3r כתב:

Peanuts..

כסף שיצליח לחסוך ממלצרות או כל סוג אחר של עבודת סטדונט לא מפצה מאומה על הגידול השנתי בעליית מחירי הדירות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Night Driver כתב:

אתה שוכח גם שכשההורים שלך היו בגילך אשדוד לא היתה אשדוד של היום והריביות לא היו הריביות של היום. בדוק עם ההורים שלך את ההחזר החודשי שלהם אז, תשווה אותו לשכר החציוני של אז ותשווה למשכנתא שאתה תשלם היום על דירה דומה בנתיבות למשל (המקבילה מבחינת פריפריאליות לאשדוד של אז).

נתיבות ואופקים של היום לא קרובות למצב שאשדוד הייתה לפני 20 שנה. אשדוד מיום הקמתה הוגדרה כעיר אסטרטגית כי אשדוד יושבת במיקום מאוד מוצלח על רצועת חוף לכן אשדוד סומנה כעיר נמל. באשדוד הייתה תחנת חשמל. באשדוד היה אזור תעשייה מאוד מפותח. באשדוד הייתה תחנת רכבת. אשדוד הייתה מחוברת היטב עם כבישים לתל אביב. אשדוד הייתה העיר היחידה בישראל (עד מודיעין) שתוכננה מהיסוד. אשדוד הייתה ועדיין הרבה יותר קרובה למרכז מבחינת זמני נסיעה. לכן תחסוך ממני את "אופקים היום זה אשדוד של פעם". ממש לא. אפילו לא קרוב. 

החיסרון של אשדוד מאז ומעולם הוא באוכלוסיה חלשה (יחסית) שהורכבה בעיקר מעולים מרוסיה, איתיופיה ועדות המזרח + המגזר החרדי שתקוע כמו עצם בגרון. השילוב הנ"ל יצר סטיגמה שלילית על העיר. אבל מבחינת Infrastructure איפה אשדוד של 2000 ואיפה נתיבות/אופקים של 2020. תעשה לי טובה... 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, YoJ כתב:

Peanuts..

כסף שיצליח לחסוך ממלצרות או כל סוג אחר של עבודת סטדונט לא מפצה מאומה על הגידול השנתי בעליית מחירי הדירות. 

א) לא נכון

ב) אז מה? אז עדיף לא לחסוך אותו בכלל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לא נכון?

מחירי הדיור עלו ב-100% תוך עשור.

זה 10% ממוצע שנתי כלומר 100,000 שקל לשנה.

לא משנה כמה נחסוך הדירה מתרחקת.

אתה לחלוטין מנותק מהמציאות, הזכירו פה שאתה בהייטק וזה נהדר, אבל אתה לא מחובר לא לרמות השכר ולא למחירי הדיור.

לפני 39 דקות, MiniMiz3r כתב:

הנה אני ארדד לך את זה למשפט אחד שלא משתמע לשתי פנים:

קשה מאוד לחסוך 400,000 ש"ח, זה יכול לקחת 5-10 שנים, אבל זה לא בלתי אפשרי. ואם היית חוסך כסף ב-13 השנים האחרונות, אולי עכשיו היית כבר צריך לא 400,000 אלא 300,000 או 250,000.

גם אם תחזור על המנטרה שוב זה לא יעזור לך, לא יכלתי לחסוך ב-13 השנה האחרונות, חיילים לא חוסכים, סטודנטים לא חוסכים, מתמחים לא חוסכים.

כל אלו חיים מהיד לפה ועל חשבון ההורים במקרה הטוב.

אז בוא תחסוך ממני את ההגיגים שלך

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע, אתה פשוט הזוי. אתה טוען שאני מנותק מהמציאות, למרות שאין לך מושג מי אני ומה אני. כשאנחנו קנינו את הדירה שלנו, בערך 150K מההון העצמי הגיע מכסף שאני ואשתי חסכנו, כל אחד בנפרד, בתקופה שבין סיום הצבא לבין סיום הלימודים (שאני מודה שעבדתי במהלכם, בשכר עתק שנע בין 35 ל-45 ש"ח לשעה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

150 אלף זה חסכון יפה לזוג צעיר.

איפה אפשר לקנות דירה סבירה עם הון עצמי של 150 אלף בבקשה?

אני בטוח במיליון אחוז שגם מי שמרוויח פחות מהממוצע במשק יכול לחסוך, אם הוא רווק או גר אצל ההורים, ולא טס לחול ורצוי אפילו מסתדר בלי רכב.

זה game changer?

במחירים של היום לא.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, MiniMiz3r כתב:

שמע, אתה פשוט הזוי. אתה טוען שאני מנותק מהמציאות, למרות שאין לך מושג מי אני ומה אני. כשאנחנו קנינו את הדירה שלנו, בערך 150K מההון העצמי הגיע מכסף שאני ואשתי חסכנו, כל אחד בנפרד, בתקופה שבין סיום הצבא לבין סיום הלימודים (שאני מודה שעבדתי במהלכם, בשכר עתק שנע בין 35 ל-45 ש"ח לשעה).

אני מעולם לא טענתי שלא חסכתי דבר.

הנקודה שלי היא שונה בתכלית - המחירים לא סבירים ומנותקים מהשכר.

המאמץ הנדרש מזוג צעיר כדי לקנות בית בישראל אינו סביר.

המאמץ הנדרש כאן הוא מהגבוהים בעולם (בטח בעולם המערבי) ביחס למספר המשכורות שצריך לשים על בלוקים.

המצב הוא יותר מורכב מ"אם תעבוד קשה ותחסוך תגיע לקנות בית" זה לא שם בכלל, אפילו לא קרוב.

• אהבתי 1

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, MiniMiz3r כתב:

אפשר לשאול בן כמה אתה?

יבגני כבר ציין שיש פער מחשבתי גדול בין בני ה30 של היום לאלה מלפני 8-10 שנים.

פשוט נמאס לשמוע מבוגרים/זקנים מטיפים לצעירים מהם (לא בהרבה) לחסוך ולהתכלב עם סיפורי גבורה בדומה למה שמוזכר פה בשירשור ובאותה העט מסכימים כמה הכל יקר יותר.

סה"כ הייתם במקום הנכון בזמן הנכון ובגיל הנכון  בשביל לעלות על הרכבת -  אתם לא חכמים יותר ולא מוצלחים יותר.

עריכה אחרונה על ידי Dimo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, Dimo כתב:

פשוט נמאס לשמוע מבוגרים/זקנים מטיפים לצעירים מהם (לא בהרבה) לחסוך ולהתכלב עם סיפורי גבורה בדומה למה שמוזכר פה בשירשור ובאותה העט מסכימים כמה הכל יקר יותר.

מדויק!

פעם היה ניתן להתכלב כי העולם היה שונה.

זוג צעיר עם ילד/2ילדים לא יכול להתכלב.

לא יקחו את הילדים לחופשה פעם בשנה כשכל החברים שלהם נוסעים 4 פעמים?

לא יקנו להם מחשב נורמלי וייתנו להם לפגר אחרי כולם?

כשכל הילדים אוכלים פיצה בפארק הם יוציאו להם סנדוויץ טונה מהתיק?

העולם השתנה. אם אתה מתכלב היום אתה מנותק חברתית. 

פעם הילדים היו אוכלים בבית ומשחקים כל היום בשכונה כדורגל ושוטרים וגנבים.

היום הילדים לא מסתובבים ברחובות. הם יושבים בבית עם החברים. רוצה שהחברים של הילדים שלך יגיעו אליו? אתה לא יכול להתכלב.

תתכלב? אחלה. לילד שלך יהיה מחסור חברתי.

לא אומר שהתרבות העקומה הזאת טובה. היא עקומה ודפוקה מהיסוד. אבל זו המציאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיקוח על הבנקים: האשראי הצרכני צנח ב-7 מיליארד שקל תוך חודשיים 

מדובר בירידה חדה של 4.5% בתוך חודשיים, המשקפת קצב שנתי של ירידה של 27%.

לפחות עשור לא נרשמה ירידה חדה כ"כ באשראי הצרכני.

https://www.calcalist.co.il/money/articles/0,7340,L-3822033,00.html

הבנקים מתחילים להפסיד כסף, הריבית צפויה לעלות ?

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...