Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיתון כלכלי ? מישהו מרגיש משהו ?

stum
שימו לב! השרשור הזה בן 1075 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

וזו הודעה אחרונה שלי בדיון איתך כאן כי ביקשו להחזיר את השרשור לנושאו המקורי. אם אתה רותה להמשיך בפרטי אז בכיף.

בבקשה לא, אני מאוד נהנה ולומד הרבה.

או שתפתחו שרשור חדש

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני 25 דקות, Gosser1860 כתב:

אה. אתה מדבר על חשיבה לעתיד ותכנון? בישראל? לולז.

I FIND YOUR LACK OF PLANNING DISTURBING - Cheezburger - Funny ...

ומסתבר שלא צריך להיות ח"כ או שר בשביל לא לתכנן קדימה.

לפני 12 דקות, sperial כתב:

עכשיו אני ליד המחשב (לא הטלפון), ודווקא מצאתי. בקיצור - קצת למעלה מ-35,000 ש"ח ברוטו ו-19,000 ש"ח נטו למשק בית.

המונח שאינו מובן לי  - מצריך חפירה - היא מהי "נפש סטנדרטית". ואני חייב לומר שהמספרים האלה נראים לי קצת נמוכים - אבל זו תחושה, ללא בסיס מדעי.

זה 2017, זה גם מה שמקושר למעלה בלינק שלי רק ממקור אחר

לפני 10 דקות, Night Driver כתב:

זה שאתה מתעלם מעובדות לא הופך את הפרשנות שלך לעובדות ליחידה הנכונה.

חיפשתי עובדות בהודעות שלך, לא מצאתי

לפני 10 דקות, Night Driver כתב:

הצעתי לך פיתרון אבל אתה החלטת או שאני מנצח או שאין משחק.

לא נכון, העובדות ברורות, בדיוק פי 5 יותר קשה מהדור הקודם, שכנראה בעצמו היה יותר קשה מהדור שלך.

פשוט לדעתך זה לא משנה בכמה זה יותר קשה מאשר לדור שלך, אם תתכלב עשרים שנה תוכל לקנות דירה יד 3 בת 40 בעמק טיזאלנבי וזה סוגר לך את הפינה.

אחלה, לך תגור בעמק טיזאלנבי, אבל אל תתלונן כשהיה קשיש ותקבל שקל תעשים קצבת זקנה, כי כל אלה שהיו אמורים לממן את הקצבה הזו לא בא להם לגור בטיזאלנבי והם ברחו.

לפני 13 דקות, Night Driver כתב:

זה לא משקיע אלא חוסך. זו תכנית חיסכון בניגוד להשקעה כי השקעה זה לשים כסף במטרה לקבל יותר כסף. 

תוכנית חיסכון היא סוג של השקעה כפרה

לפני 14 דקות, Night Driver כתב:

עכשיו אני ליד המחשב (לא הטלפון), ודווקא מצאתי. בקיצור - קצת למעלה מ-35,000 ש"ח ברוטו ו-19,000 ש"ח נטו למשק בית.

המונח שאינו מובן לי  - מצריך חפירה - היא מהי "נפש סטנדרטית". ואני חייב לומר שהמספרים האלה נראים לי קצת נמוכים - אבל זו תחושה, ללא בסיס מדעי.

https://milog.co.il/דמגוגיה

פנייה לרגש הפחד זה לא יצירת פחד.

לפני 15 דקות, Night Driver כתב:

העשירון העליון ב 2014 היה מעל 30 ברוטו לאדם. אתה רוצה להגיד שמ 40,000 שקל לחודש אי אפשר לחסוך 20,000?

וזו הודעה אחרונה שלי בדיון איתך כאן כי ביקשו להחזיר את השרשור לנושאו המקורי. אם אתה רותה להמשיך בפרטי אז בכיף.

ב-ר-ו-ט-ו כפרה.

מ-40 אלף ברוטו אם נשאר 25 אתה במצב טוב

איך אתה חוסך מ-25 נטו 20 אני לא יודע.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פספסתי את המשק בית. לא את הברוטו.

מ 25 אפשר לשים 8 ועדיין לחיות טוב.

ותכנית חיסכון היא השקעה אם יש תשואה. לא אם אתה משלם הלוואה.

עריכה אחרונה על ידי Night Driver
  • אהבתי 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, Night Driver כתב:

העשירון העליון ב 2014 היה מעל 30 ברוטו לאדם. אתה רוצה להגיד שמ 40,000 שקל לחודש אי אפשר לחסוך 20,000?

תזכור שזה ברוטו. זה מתורגם ל23 נטו. ומזה, אני מסכים לגמרי, אפשר לחסוך המון, לפחות אם אין ילדים. ויש לזה גם נלווים, כמו קרן השתלמות בתקרה האפשרית.

..

זה טיפה קשה לנהל דיון סביב זה, כי זו גם שאלה של כמה שנים ברצף נהנים מהכנסה ברמה כזו, באיזה גיל מצטרפים למעגל העבודה ועוד.

אני מכיר די הרבה אנשים שהם באזורי ההכנסה האלו (35+) ולא חוסכים בערך כלום. במקרה שלהם זה לגמרי עניין של בחירה והתנהלות כלכלית. מצד שני, זה מצטבר, כי החיים בארץ יקרים יותר. אבל זו גם שאלה פלוסופית.

בכל מקרה, איך שלא נסובב את זה, יוקר המחיה זו  בעיה. אי אפשר להתעלם מזה.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אי אפשר להתעלם מהעובדה שבשנות ה-90 ירדו מהמטוס מיליון בני אדם מהגוש הקומוניסטי לשעבר ללא נכסים וללא חסכונות והצליחו לקנות כאן נכסים וגידלו ילדים. מצד שני ילדים של אותם עולים עובדים מהבוקר עד הערב, מרוויחים הרבה יותר כסף מהוריהם ולא רואים את עצמם מתקרבים לבעלות על דירה. להכחיש כזה דבר זה 100% אטימות. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
  • אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, sperial כתב:

יש הסבר כאן: https://www.cbs.gov.il/he/subjects/Pages/הכנסות-והוצאות-משק-בית---הגדרות-והסברים.aspx

לפני 28 דקות, Night Driver כתב:

1. לא נכון! ראה טבלה שצירף ספריאל. יש הבדל בין הממוצע של העשירון לרף התחתון שלו (שזה בעצם להיות מעל הרף העליון של עשירון 9).

2. אם נניח שכל בן זוג משתכר 20K ברוטו (הנחה מקילה), אז נשאר להם נטו כ-26K. אי אפשר לשים בצד 20K מתוך הכנסה של 26K.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, m3x7r3m3 כתב:

איך אתה חוסך מ-25 נטו 20 אני לא יודע.

עובד 16 שעות ביום, לא מתעניין בשום דבר בחיים, לא מתעסק בשום דבר בחיים למעט עבודה, נוסע בטרנטה, אוכל אורז ושניצל תיבול, הולך לישון וחוזר למשרד. 

מכיר כמה כאלה. זו קיצוניות חולנית לצד השני של הסקאלה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ספק שזו בעיה אבל חלק ממנה נובע מזה שאנחנו רוצים לחיות ברמה יותר גבוהה ממה שאנחנו יכולים. זו גם הסיבה שאני שם בצד סכום בהוראת קבע ומחזיק בנוסף "חשבון עודפים" נפרד שאליו אני זורק את העודף בסוף החודש אם נשאר כי כסף ששוכב נגיש תמיד נעלם.

מספיק להסתכל על המינוס של אנשים. אם אתה יכול לקבע אותו על 5000 שקל למשל אז יכולת לעצור גל באפס ולחסוך את הריבית.

לפני 1 דקה, ChemGuy85 כתב:

עובד 16 שעות ביום, לא מתעניין בשום דבר בחיים, לא מתעסק בשום דבר בחיים למעט עבודה, נוסע בטרנטה, אוכל אורז ושניצל תיבול, הולך לישון וחוזר למשרד. 

8 בויה, מ25 8.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחת הצרות שלנו פה במדינה זה שהדור של night driver שזה גם הגיל של מקבלי ההחלטות במדינה מנותקים מהמצב בדיוק כמו ידידנו Night driver.

אי אפשר לפתור בעייה אם אתה אפילו לא קרוב ללהבין שיש בעיה.

הדבר ייפתר רק במשבר כלכלי וכשתהיה מסה קריטית של זוגות צעירים שלא יכולים לקנות בתים ואז המטוטלת תחליף צד.

אנחנו קרובים לדבר הזה להערכתי

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, Night Driver כתב:

פספסתי את המשק בית. לא את הברוטו.

מ 25 אפשר לשים 8 ועדיין לחיות טוב.

ותכנית חיסכון היא השקעה אם יש תשואה. לא אם אתה משלם הלוואה.

אפשר לחסוך 8 רק אם אתה גר אצל ההורים או בדימונה.

אבל בדימונה לא תרוויח כמשק בית 40 ברוטו.

תוכנית חיסכון היא השקעה שאתה לא יודע את התשואה שלה עד המימוש. היא עדיין השקעה.

אשאל פעם אחרונה ואם לא תענה אני אניח שפשוט אין לך תשובה לזה.

אם עשירון ַַעליון לתפיסתך צריך לגור באופקים איפה צריך לגור עשירון 6? בחורה? ועשירון 3? בכפרים הלא חוקיים עם הבדואים? ועשירון תחתון ברחוב?

לפני 10 דקות, ChemGuy85 כתב:

ולא מביא ילדים.

אבל גם קורת גג בטיזלנבי + ארנונה מים חשמל + אורז ושניצל זה יותר מ-6 בחודש.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, Night Driver כתב:

אפשר לשים בצד 8 מ 25 ולחיות בסדר גמור.

תיקנתי קודם שפספסתי את המשק בית.

ברור אחלה הכנסה למשק בית/יחיד. לחיות על חצי מזה + לגדל ילדים ולבנות הון עצמי לדירה זה לא ממש עובד גם אם הדירה הזאת נמצאת ברצועת עזה. 

יאללה סיימנו. 

חוזרים לדיון המקורי

========================

הדאו ג'ונס צונח בשעות האחרונות

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מ3קס, הגזמת. 8 מ-25 נטו בהחלט אפשר לחסוך. מניסיון. לא כאן הכשל הלוגי.

אבל... בואו נזרום עם נהג לילה...

בשביל ששני בני זוג יביאו נטו 25 הבייתה הם כנראה צריכים להיות בעלי השכלה גבוהה וקצת ניסיון (בכל זאת, זה 20K ברוטו לכל אחד מהם). אז יש לנו שני בני זוג שסיימו צבא (21 בשביל הנוחות), נגיד עבדו שנה בשביל לממן לימודים (22), ארבע שנים תואר (26), שנתיים ניסיון (28). עכשיו הם מתחילים לחסוך 8 בחודש (ובשנתיים הקודמות חסכו אבל פחות). אז בגיל 34 יהיה להם הון עצמי של 600K, בשביל לקחת משכנתא של 1M (עם החזר של 7K ל-20 שנה) ולקנות דירת ארבע חדרים בבניין ישן באשדוד.

כן, סה"כ סביר בשביל עשירון עליון 🤪.

התעלמתי כאן מזה שבשנים הראשונות של הילדים, באמת קשה מאוד לחסוך את הסכום הזה. אז כנראה לא מביאים ילדים לפני גיל 34. טוב נו... על זה כבר דיברתי בפוסט הארוך ההוא...

עריכה אחרונה על ידי A_lex
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, yuvalganim כתב:

אחת הצרות שלנו פה במדינה זה שהדור של night driver שזה גם הגיל של מקבלי ההחלטות במדינה מנותקים מהמצב בדיוק כמו ידידנו Night driver.

אי אפשר לפתור בעייה אם אתה אפילו לא קרוב ללהבין שיש בעיה.

הדבר ייפתר רק במשבר כלכלי וכשתהיה מסה קריטית של זוגות צעירים שלא יכולים לקנות בתים ואז המטוטלת תחליף צד.

אנחנו קרובים לדבר הזה להערכתי

הפחד הכי גדול שלהם זה שאנשים יבינו כמה דופקים אותם ויתחילו לשבת על הכסף. הכלכלה תתרסק לכל הרוחות תוך שנה. לכן הם חייבים להמשיך לתדלק את הטירוף הצרכני שמשתולל כאן. 

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...